Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

wildgirl το κάνει και σένα ε?βουλιάζει οπου πατάς την οθονη?αρα λογικα ετσι πρεπει να ειναι ? χμμμ

 

-
εδώ ενα τυπάς κανει ΄βίδες' το xperia... με πολυ λεπτομερια τρελο βίντεο!

 

Παιδια μην ανησυχειτε. Το digitizer της οθονης αφης ειναι (ενα layer πανω απο την οθονη), ετσι "προβλεπεται" να ειναι σε αυτου του τυπου τις οθονες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σόρρυ αν έχει ειπωθεί:

 

Θέλω να βάλω την επίσημη ελληνική ρομ. Αξίζει να το κάνω?

Και αν ναι, μπορώ να το κάνω μόνος μου? Είναι εύκολο? Υπάρχουν κάπου οδηγίες?

 

σωστός soom!! κοίτα πριν βγει η ρομ που σου λέει ο soom εγώ τουλάχιστον είχα βαρεθεί να φλασσάρω ρομ κάθε 2,3 ημέρες γιατί όλες λίγο πολύ είχαν προβλήματα, άλλες περισσότερα και άλλες λιγότερα..το να βάλεις την επίσημη ελληνική είναι μία λύση την οποία είχα κάνει και εγώ αλλά μετά δεν θα πρέπει να του περάσεις προγράμματα??δεν μπορείς να έχεις το xperia άδειο οπότε καλύτερα να βάλεις τη ρομ που σου λέει ο soom γιατί και σούπερ είναι και έχει μέσα πολλά προγράμματα!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

wildgirl συγχαρήτηρια για τον οδηγό τώρα τον είδα....είναι κατατοπιστικότατος, μπράβο!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

wildgirl συγχαρήτηρια για τον οδηγό τώρα τον είδα....είναι κατατοπιστικότατος, μπράβο!!!!!!!!

 

φανταζομαι δεν αναφερεσαι στο "υπο κατασκευη" κομματι :p (που το βλεπω να μενει ετσι γιατι μαλλον δεν υπαρχει τροπος περαν του φλασαρισματος μεσω καρτας, αν δεν δινει το RUU ο κατασκευαστης της ΡΟΜ...και μεχρι στιγμης ο μονος που το δινει ειναι ο bsp98ht στις PCTech4U...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς. Αλλά αν περνάς το 90% του χρόνου σου με το κινητό , απλά φλασάροντας, και ξαναφλασάροντας την ρομ του, μετά απο λίγο βαριέσαι απίστευτα να βάζεις προγράμματα, και κρακάκια και ********α. Οπότε βάζεις μια ρομ που είναι (παρα)φορτωμένη απο την αρχή με ένα σωρό μπιχλιμπίδια που μπορεί να μην χρησιμοποιήσεις και ποτέ, και ξεμπερδέυεις.

 

Τώρα γιατί να παίζεις τόσο πολύ με το βάλε βγάλε ρόμ, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Άμα ΔΕΝ θες να αλλάζεις κάθε 3 και λίγο ρομ, και επίσημη να βάλεις και να προσθέσεις 5 προγραμματάκια που γουστάρεις πάνω, μια χαρά θα είσαι. Απλά θα πρέπει να αφιερώσεις χρόνο για να το κάνεις, κάτι που δεν είναι διατεθιμένοι να κάνουν όλοι.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να ελέγχω το χρόνο που έχω μιλήσει ή δεχτεί κλήσεις. Υπάρχει πρόγραμμα γιαυτό;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα αυτό μπορεί να σου δείχνει και πόσο χρόνο έχεις μιλήσει προς κάποιο συγκεκριμένο νούμερο ή μόνο αθροιστικά;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωρίζει κανεις εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το xperia που όταν κάνεις video κλήση να μπορέις να βγάλεις φωτογραφία τον συνομιλητή σου την ώρα που μιλάτε?
Link to comment
Share on other sites

polakis, κατά τη γνώμη μου, βάλε την Αγγλική rom αν θες official, γιατί έχω σοβαρές υποψίες ότι η ελληνική τον :X:X:X λίγο..

Ερώτηση, έχει παρατηρήση κανείς, (τουλάχιστον με την ελληνική) ότι παρά τη ρύθμιση να υπάρχει πάντα ειδοποίηση με led όταν λαμβάνουμε sms και όχι με χρονικό όριο, όπως επίσης και συγκεκριμένο κουδούνισμα, μετά από λίγο καιρό το γυρνάει σε κάτι σαν "default" πάλι το κινητό? Εξηγώ, είχα ήχο "luxury" και παλ.φωτ χωρίς όριο, αλλά ο ήχος άλλαξε σε "alarm2" και ο παλ.φωτισμός απέκτησε όριο (στο μενού εξακολουθεί να είναι επιλεγμένο το χωρίς όριο αλλά μετά από λίγο διακόπτεται..)

Και κάτι που σίγουρα έχει ξαναρωτηθεί, για φλασάρισμα official Αγγλική, χρειάζομαι hardspl?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θελω να ρωτησω κατι.το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο οτι ξερω εχει wm 6.1) ειναι ελληνικα η αγγλικα?

2)αν θελω να μεταφερω απο τον υπολογιστη μου αρχειο wordpad excell και τετοια τα παιρνει ακριβως οπως ειναι ή πρπει να κανει αλλαγη στο αρχειο ετσι ωστε να το διαβαζει η συσκευη χ1 οπως γινοταν μετα παλια windows mobile 5???ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

polakis, κατά τη γνώμη μου, βάλε την Αγγλική rom αν θες official, γιατί έχω σοβαρές υποψίες ότι η ελληνική τον :X:X:X λίγο..

Ερώτηση, έχει παρατηρήση κανείς, (τουλάχιστον με την ελληνική) ότι παρά τη ρύθμιση να υπάρχει πάντα ειδοποίηση με led όταν λαμβάνουμε sms και όχι με χρονικό όριο, όπως επίσης και συγκεκριμένο κουδούνισμα, μετά από λίγο καιρό το γυρνάει σε κάτι σαν "default" πάλι το κινητό? Εξηγώ, είχα ήχο "luxury" και παλ.φωτ χωρίς όριο, αλλά ο ήχος άλλαξε σε "alarm2" και ο παλ.φωτισμός απέκτησε όριο (στο μενού εξακολουθεί να είναι επιλεγμένο το χωρίς όριο αλλά μετά από λίγο διακόπτεται..)

Και κάτι που σίγουρα έχει ξαναρωτηθεί, για φλασάρισμα official Αγγλική, χρειάζομαι hardspl?

 

Λίγα τα λογια σου για την ελληνικη ΡΟΜ!!! :p

Αυτο με την επαναφορα του default το εχω παθει με την ελληνικη οφισιαλ την καινουργια.

 

γεια σας παιδια.θελω να ρωτησω κατι.το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο οτι ξερω εχει wm 6.1) ειναι ελληνικα η αγγλικα?

2)αν θελω να μεταφερω απο τον υπολογιστη μου αρχειο wordpad excell και τετοια τα παιρνει ακριβως οπως ειναι ή πρπει να κανει αλλαγη στο αρχειο ετσι ωστε να το διαβαζει η συσκευη χ1 οπως γινοταν μετα παλια windows mobile 5???ευχαριστω

 

Οχι, τα διαβαζει απευθειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μηπως ξερει καποιος η η n_wildgirl πως βαζουν ελληνικες μετοχες στο stock tab στην touch x 10.1? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα για το youtube? :) βρήκα αυτό προς τα πίσω, αφενός δεν ξέρω αν είναι αφετέρου δε μπορώ να το κατεβάσω :)

http://rapidshare.com/files/256237081/YouTube.rar.html

ακολουθησε τις οδηγιες και θα δεις YouTube μεσω του πανελ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα για το youtube? :)

Μπες εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=441439

Και αν κατεβεις λιγο κατω στο ποστ γραφει:

YouTube for Xperia X1 Patches for previous installs in the topic!

See topic | by itje & zenkinz

Και ακομα πιο κατω στο ιδιο ποστ γραφει:

YouTube Panel Install Youtube for Xperia (above) first!

See topic | by Mole91

γεια σας παιδια.θελω να ρωτησω κατι.το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο οτι ξερω εχει wm 6.1) ειναι ελληνικα η αγγλικα?

Ο,τι θελεις εσυ βαζεις. Υπαρχουν και αγγλικα και ελληνικα αλλα και πολλες ακομα γλωσσες σε official roms.

Επισης υπαρχουν αξιολογες roms αγγλικες οπως η TouchX.

Τελος υπαρχει και μια κορυφαια ελληνικη ρομ, PCTech4U η οποια εχει και αγγλικη εκδοση.

Οι δυο τελευταιες ειναι custom. Για να τις περασεις, διαβασε το λινκ στην υπογραφη μου.

 

Για ολες τις official ρομς, εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482

Για ολες τις custom ρομς εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=477801

Και κάτι που σίγουρα έχει ξαναρωτηθεί, για φλασάρισμα official Αγγλική, χρειάζομαι hardspl?

 

Για να περασεις official, οχι. Την κατεβαζεις απο τους xda αυτη που θελεις, αλλιως μπορεις και με το SEUS να το κανεις ακομα πιο απλα(βασικα γινεται αυτοματα, μονο του, εσυ δεν κανεις κατι). Απλα με το SEUS, αν εχεις κανει hardspl δεν θα αναγνωριζει την συσκευη, ή τελος παντων δεν θα μπορει να σου περασει την τελευταια official.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι, κάποιο παιδί είχε γράψει ότι με το SEUS δε μπορείς να περάσεις άλλη γλώσσα παρά μόνο update για αυτή που έχεις ήδη..!!!!

Δεν ξέρω αν είναι bug ή θέμα δικτύου, αλλά λαμβάνω μηνύματα με ώρα-μια ώρα μετά από την τρέχουσα..δλδ..μου στέλνουν μήνυμα στις 10, έρχεται στην ώρα του με ώρα λήψης 11!!!!!!!!!! Και σκέφτομαι ή να πάω πάλι για την official Αγγλική ή να περάσω την PCTech4U

Link to comment
Share on other sites

wildgirl προς αποφυγή παρεξηγήσεων αναφέρομαι στην official ελληνική, όχι στην PCTech4U

 

Κι εγω στην οφισιαλ αναφερομαι αγαπητε αλλά μην αγχωνεσαι σε πειραζω...δεν παρεξηγουμαι ετσι ευκολα :p

 

Καλησπερα! μηπως ξερει καποιος η η n_wildgirl πως βαζουν ελληνικες μετοχες στο stock tab στην touch x 10.1? ευχαριστω!!!

 

Χαχαχα! Μισο λεπτάκι να τηλεφωνησω στη Σοφοκλεους...:p

Προσπαθησα κι εγω να βαλω καποτε αλλά δυσκολευτηκα και τα παρατησα...

Αν βρεις ακρη πες το! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την official ελληνική rom. Παρατήρησα κάτι. Στο software πληκτρολόγιο που έχει τώρα ελληνικά, δεν μπορείς να το γυρίσεις σε αγγλικά αλλά να το διατηρεί? Το γυρίζω σε αγγλικά αλλά γράφει ένα γράμμα και το γυρίζει πάλι σε ελληνικά μόνο του. Υπάρχει λύση για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την official ελληνική rom. Παρατήρησα κάτι. Στο software πληκτρολόγιο που έχει τώρα ελληνικά, δεν μπορείς να το γυρίσεις σε αγγλικά αλλά να το διατηρεί? Το γυρίζω σε αγγλικά αλλά γράφει ένα γράμμα και το γυρίζει πάλι σε ελληνικά μόνο του. Υπάρχει λύση για αυτό?

 

Δυο φορες πατημα το πληκτρο με το οποιο αλλαζεις τη γλωσσα (au).

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, thanks...

 

Και κάτι άλλο. Όταν γράφω με το software ελληνικό πληκτρολόγιο, μπορώ να γράψω 160 χαρακτήρες με ελληνικά σε μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, thanks...

 

Και κάτι άλλο. Όταν γράφω με το software ελληνικό πληκτρολόγιο, μπορώ να γράψω 160 χαρακτήρες με ελληνικά σε μήνυμα?

 

 

Αν γράφεις μόνο κεφαλαία ...ναι...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκατσε μια στραβή σήμερα το πρωί...

Μου έπεσε το κινητό και έσκασε με την οθόνη κάτω, το σήκωσα και είδα ότι η οθόνη έχει 3-4 ρωγμές μεγάλες.

Το περίεργο είναι ότι η οθόνη δουλεύει κανονικά και δεν υπάρχει καμία αλλοίωση στα χρώματα ή κάτι άλλο στην οθόνη, ακόμη και το touch στα σημεία αυτά λειτουργεί κανονικά...

 

Τι κάνω ? service S.E ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...