Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι είναι htc ρε παιδιά! Και αν όντως είναι, γιατι η htc να δώσει το καλύτερό της μοντέλο στην sonyericsson; Στο κάτω κάτω και το pro είναι κατότερο. :confused:

 

Γιατί η HTC το φτιάχνει για λογαριασμό της SE. Η SE για την ώρα βάζει μόνο την εφαρμογή panels

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gbil θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση σχετική.... Μιας και την έχεις ψάξει τη συσκευή και την γνωρίζεις αρκετά θα ήθελα να μου(μας) πεις (προσωπική σου άποψη) μέχρι πόσα χρήματα θα έδινες για αυτή τη συσκευή;;;; δηλαδή μέχρι πόσα αξίζει να δώσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μμ μέχρι τώρα λογικό επιχείρημα δεν έχω ακούσει...είναι πιο όμορφο, είναι se, μεγαλύτερη ανάλυση (λες και έχουμε καμία plasma tv)

προσωπικά τα 800+ που λέγεται οτι θα κοστίσει η συσκευή δεν τα δίνω ούτε για laptop, όσο όμορφη και να ναι. Για 500-550 το συζητούσα αλλά μέχρι εκεί.

και ναι η HTC έχει βάλει το χεράκι της και είναι και κάτι που την συμφέρει...

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Gbil θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση σχετική.... Μιας και την έχεις ψάξει τη συσκευή και την γνωρίζεις αρκετά θα ήθελα να μου(μας) πεις (προσωπική σου άποψη) μέχρι πόσα χρήματα θα έδινες για αυτή τη συσκευή;;;; δηλαδή μέχρι πόσα αξίζει να δώσεις...

 

Θα σου πω με το επόμενο software update :)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω με το επόμενο software update :)

 

Οκ . Ελπίζω να μην αργήσει.... Προς το παρών ειναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει σε χαρακτηριστικά..(που έχει ανακοινωθεί) .. Για μένα μια λογική τιμή ειναι μέχρι 700..(αν σκεφτούμε ότι το διαμάντι έχει 600) αλλά η htc στα ακριβά της μοντέλα έχει την τιμή 800 γιούρα..ελπίζω αυτή τη φορά που ειναι και οι 2 εταιρίες μαζί να μας κόψουν κάτι και να το αφήσουν στα 700.(αν και δεν θα το πάρω αμέσως μόλις κυκλοφορήσει).

 

 

Επίσης, στην αναπαραγωγή βίντεο-φωτό και στην πλοήγηση στο νετ ειναι τόσο ευχάριστο και εντυπωσιακό όσο ακούγεται η ανάλυση της οθόνης;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της συσκευής εξαρτάται από την πολιτική της εταιρείας και τους στόχους της.

Έπειτα εδώ στην Ελλάδα πληρώνουμε όλα τα κινητά τουλάχιστον 20% παραπάνω.

Λογικά η τιμή του θα είναι μεταξύ 700 και 800 ευρώ.

Αν όμως η εταιρεία θελήσει να τα κονομοίσει από ρεκόρ πωλήσεων μπορεί να το βγάλει στην τιμή του iphone.

 

όπως και να έχει αυτή την στιγμή είναι στα χαρτιά τουλάχιστον το πιο πλήρες κινητό.

Μένει να το δούμε και να το τσεκάρουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, στην αναπαραγωγή βίντεο-φωτό και στην πλοήγηση στο νετ ειναι τόσο ευχάριστο και εντυπωσιακό όσο ακούγεται η ανάλυση της οθόνης;;;;

 

Δυστυχώς οι εφαρμογές για wm είναι έτσι γραμμένες που δεν 'καταλαβαίνουν' από μεγάλες αναλύσεις. Για να καταλάβεις τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχω από τον opera mini που είναι java εφαρμογή.

 

Πάντως οι φωτογραφίες φαίνονται όπως αναμενόταν μια χαρά :)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως η εταιρεία θελήσει να τα κονομοίσει από ρεκόρ πωλήσεων μπορεί να το βγάλει στην τιμή του iphone.

 

Και ποια είναι η τιμή του iphone χωρίς τα γνωστά νταβατζιλίκια; 500 Ευρώ από Voda και αυτό χωρίς υποστήριξη αν δεν έχεις συμβόλαιο δεν είναι και λίγα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω θα κανει πανω απο 700...ισως και να τα αξιζει...σε 40 μερες θα ξερουμε...(καλο μηνα κιολας)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εντύπωση μετά την αναβάθμιση είναι ότι.... έχει τον opera 9 μέσα αλλά όχι εγκατεστημένο, το έχει σε cab και το εγκαθιστάς. Επιτέλους ένας σωστός browser που αναδεικνύει την ανάλυση του κινητού.

 

Περισσότερα μέσα στο ΣΚ

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

σε trial εκδοση?

 

Μπα, το αρχείο γράφει opera9_X1_engineering οπότε φαντάζομαι πως είναι για bundle με το X1.

 

Ενδιαφέρον φαίνεται το νέο panel που είναι στο στυλ του XMB των κανονικών SE

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

panel με το xmb???!!! ειναι μονο για το media player ή εχει ολοκληρο το μενου των se???φτιαχτηκα τωρα...!αν ειναι σαν τoυ psp θα λεει πολυ...!το XPERIA θα μας αφησει αφωνους στο τελος...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η τιμή θα είναι πάνω από τα 700 αν σκεφτούμε ότι το OMNIA πωλείται 650 ευρώ.

Ας περιμένουμε γιατί γενικά η ericsson είχε ανέκαθεν καλύτερες τιμές από την ΝΟΚΙΑ.

Όπως έγραψα σε άλλο ποστ, το Χ1 είναι δικαίως ανώτερο του iphone με μοναδική διαφορά την ανίληψη του ότι είσαι πολύ "ΙΝ" αν κρατάς στα χέρια σου ένα apple.

Επειδή όμως καμια φορά τα μήλα είναι σάπια, θα πρέπει να αντιστεκόμαστε στο managment και στην αμερικανοποίηση.

Επειδή στηθήκανε τα αμερικανάκια ουρές στα καταστήματα και το αγοράζουν σαν τρελά πρέπει να κανουμε κι εμείς το ίδιο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δούμε το UI του...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

panel με το xmb???!!! ειναι μονο για το media player ή εχει ολοκληρο το μενου των se???φτιαχτηκα τωρα...!αν ειναι σαν τoυ psp θα λεει πολυ...!το XPERIA θα μας αφησει αφωνους στο τελος...

 

Ε ένα panel είναι όχι όλο το interface, απλά του έχουν βάλει πχ και το contacts αλλά ελληνικούς χαρακτήρες το συγκεκριμένο panel δεν βλέπει.....

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198571&page=22

 

Apo kapoion pou to dokimase kiolas..διαβάστε μερικές σελίδες πριν το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Προς αγοραστές και γενικά όποιους ψάχνονται:

 

Έκανα ένα μεγάλο edit στο προσωπικό συγκριτικό μου που περιλαμβάνει το X1, ίσως είναι ενδιαφέρον να το διαβάσετε και να το σχολιάσετε εκεί (στο blog μου):

 

http://www.ilogic.gr/blog

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μια απορια..... Εφοσον ισχυριζεστε οτι εχει βαλει το χερι της η HTC (που δεν εχω λογο να μην το πιστεψω ισως ειναι ετσι), για ποιο λογο το xperia εχει επεξεργαστη που υποστηριζει 30 fps video και οθονη 800x480??? To diamond για παραδειγμα εχει αθλια αυτονομια με μπαταρια 900 ma χαμηλοτερη οθονη και αθλιο video.....
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..... Εφοσον ισχυριζεστε οτι εχει βαλει το χερι της η HTC (που δεν εχω λογο να μην το πιστεψω ισως ειναι ετσι), για ποιο λογο το xperia εχει επεξεργαστη που υποστηριζει 30 fps video και οθονη 800x480??? To diamond για παραδειγμα εχει αθλια αυτονομια με μπαταρια 900 ma χαμηλοτερη οθονη και αθλιο video.....

 

Γραψε στο google "xperia by htc" ή κάτι παρόμοιο και θα βεβαιωθείς ποιος το φτιάχνει.

όσο για το ότι έχει καλύτερα χαρακτηριστικά από τα καλύτερα μηχανήματα της htc πιστεύω ότι οφείλεται στο γεγονός ότι τα παραπάνω χαρακτηριστικά τα "πλήρωσε" η sonyericsson ή τα πρόσθεσε η ίδια και όχι η htc

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..... Εφοσον ισχυριζεστε οτι εχει βαλει το χερι της η HTC (που δεν εχω λογο να μην το πιστεψω ισως ειναι ετσι),

 

Δεν κάνεις πολλά search ε? (hint http://www.google.com)

 

για ποιο λογο το xperia εχει επεξεργαστη που υποστηριζει 30 fps video και οθονη 800x480???

 

Γιατί αυτά ζήτησε ο πελάτης!

 

To diamond για παραδειγμα εχει αθλια αυτονομια με μπαταρια 900 ma χαμηλοτερη οθονη και αθλιο video.....

 

Για την αυτονομία τι να σου πω, το X1 έχει 1500άρα μπαταρία οπότε νομίζω πως μπορείς να καταλάβεις την διαφορά. Η οθόνη πάλι είναι επιλογή της HTC, για το βίντεο δεν ξέρω ούτε στο X1 το έχω δοκιμάσει εκτενώς.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο expansys το Χ1 στα 769,99 ευρω. Προπαραγγελια!!!!! ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!!!!

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163741

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...