Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να μου πειτε πως κανουμε restart γιατι μολις μου κολλησε...?

 

Soft Reset

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση.

το κινητο δεν παταγε καθολου το touch screen.το πηγα και το πηρα σημερα.

αλλα δεν φορτιζει η μπαταρια καθολου και οπως ειδα ζεματαει οταν ειναΙ στο ρευμα.

επισης δεν διαβαζει την καρτα μνημης.

hard reset εκανα αλλα παλι τιποτα.

ειναι δυνατον να χαλασε η μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο????????

 

Service.-

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο να ζεματαει η μπαταρια οταν το φορτιζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι δυνατον να χαλασε η μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο????????

 

Κάτι άλλο είναι και συμφωνώ με την κυρία από πάνω... επιστροφή στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9

Το κινητο μου νομιζω πωσ μολις τα επαιξε... εδο και 3-4 μερεσ απο τοτε δηλαδη που εκανα hardSPL το ρολοι διχει οτι ωρα γουσταρει... την αλαζει απο μονο του...:down:

πρεπει να το παω για σερβις...?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου νομιζω πωσ μολις τα επαιξε... εδο και 3-4 μερεσ απο τοτε δηλαδη που εκανα hardSPL το ρολοι διχει οτι ωρα γουσταρει... την αλαζει απο μονο του...:down:

πρεπει να το παω για σερβις...?

 

Μήπως δείχνει ότι θέλει αφού ανοίξεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητο μου νομιζω πωσ μολις τα επαιξε... εδο και 3-4 μερεσ απο τοτε δηλαδη που εκανα hardSPL το ρολοι διχει οτι ωρα γουσταρει... την αλαζει απο μονο του...:down:

πρεπει να το παω για σερβις...?

 

Δεν αποτελεί λόγο αυτό για να το στείλεις στο service. Πολλά μπορεί να το επηρεάζουν και όλα softwarικά. Μπορείς να μας πει τι ακριβώς αλλαγές κάνει στην ώρα; Την αλλάζει συνέχεια κατά τον ίδιο τρόπο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το look των εικονιδίων στη μπάρα.... πάνω και κάτω???

Κανένα cabάκι μήπως από xda-developers ίσως????

 

Thankssssss

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το look των εικονιδίων στη μπάρα.... πάνω και κάτω???

Κανένα cabάκι μήπως από xda-developers ίσως????

 

Thankssssss

 

Ναι και βεβαια υπαρχουν, αμα ψαξεις θα βρεις για ολα τα γουστα του καθενως!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το look των εικονιδίων στη μπάρα.... πάνω και κάτω???

Κανένα cabάκι μήπως από xda-developers ίσως????

 

Thankssssss

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=522080

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορώ να βάλω εικονίδια που είναι φτιαγμένα για HD ή HD2 .... ή μόνο όσα είναι φτιαγμένα για Χ1.... λογικά θα μπορώ....

 

Τι λέτε....

 

Αν έχετε και κανένα άλλο link .... κάντε ένα post...

 

Ακόμα λέω να αλλάξω την rom καθώς έχω μια προπολεμική..... σταθερή μεν αλλά την βαρέθηκα...

Λέω να περάσω την Valkyrie_v3.8 FireStorm wm6.5(23028) + topaz 2.08\leo 1.24 + x1 R3....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

 

Τι λέτε????

 

Πάντως θα προτιμούσα μία με wm6.1 καθώς τα wm6.5 έχουν κολλήματα....

Έχετε να προτίνεται καμια φρέσκια rom, σταθερή με καλούδια και ωραία εμφάνιση ???

 

Ευχαριστώ και πάλι...

:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ να βάλω εικονίδια που είναι φτιαγμένα για HD ή HD2 .... ή μόνο όσα είναι φτιαγμένα για Χ1.... λογικά θα μπορώ....

 

Τα πάντα κάνουν και για τις 3 συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λέω να περάσω την Valkyrie_v3.8 FireStorm wm6.5(23028) + topaz 2.08\leo 1.24 + x1 R3....Τι λέτε????Πάντως θα προτιμούσα μία με wm6.1 καθώς τα wm6.5 έχουν κολλήματα....Έχετε να προτίνεται καμια φρέσκια rom, σταθερή με καλούδια και ωραία εμφάνιση ???]

Γιατι την 3.8, κι οχι καποια απο τις πιο καινουριες?? Εχει βγαλει μεχρι και 5.5!!

Επίσης, αν θες 6.5 αλλα σου κολλανε, δοκιμασε την Infinite ή την X1.5... Εγω εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος...Δουλευει αψογα!!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ένδειξη στάθμης μπαταρίας.

Μένει κολλημένη για 1-2 μέρες και μετά ξαφνικά κλείνει το κινητό (επειδή άδειασε η μοαταρία). Πχ ενώ έδειχνε 50% μόλις έβαλα ραδιόφωνο έσβησε και μετά το φόβο μου μήπως έπαθε κάτι, το έβαλα για φόρτιση και δούλεψε.

Επίσης, ενώ έδειχνε 70% σήμερα, μετά από restart έδειξε αμέσως 20%.

Το κινητό το έχω από Μάρτη και δεν μπορώ να πω ότι το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Eγω που τα εβαλα στην Infinite ειχα προβλημα... Ισως φταιει η Rom...:worry:

Μου κολλησε ολη η πανω σειρα με τα εικονιδια και δεν μπορουσα να πατησω ουτε το start για να μπω στα settings να τα κανω απεγκατασταση... Με τα πολλα και με 2 soft reset, καταφερα να μπω και να τα βγαλω...:wacko:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να με ενημερωσει που μπορω να βρω γνησια προσοψη για ολο το κινητο(καπακι etc).Θελω να αντικαταστησω τα παντα εξωτεικα γιατι εχει γινει χαλια...Εχω το ασημι και οπως ξερετε υποφερει απο ραγισματα τα οποια τωρα ειναι παρα πολλα....

Θα την αλλαξω μονος μου..Πιστευω να ειναι ευκολο..

Μπορειτε να μου δωσετε καποιο link(Δεν απασχολει το χρωμα)?Ψαχνω στο ebay αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι γνησια...δεν εχω ξανακανει αγορα απο ebay και δεν ξερω τι πρεπει να κοιταω...Αν μπορειτε βοηθηστε με!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες αγορές μόνο από eBay. Σε αντιπροσωπείες και επίσημα είναι ακριβά και δεν αξίζει.

 

Ότι βλέπεις από το eBay, εφόσον το γράφει και στην περιγραφή του, είναι πολύ συχνά ΟΚ. Και εφόσον και τα σχόλιά του είναι θετικά, μπορείς να προχωρήσεις στην αγορά. Και εννοείται ότι για τυχόν λεπτομέρειες μπορείς να επικοινωνήσεις με τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψαχνω στο ebay αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι γνησια...

 

Εάν είναι γνήσια αναφέρεται ξεκάθαρα. Εάν δεν είναι, λάμπει δια της απουσίας του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αλλάζουν συχνά rom ένα εξαιρετικό εργαλείο είναι το Sashimia Bengalih.To κάνετε εγκατάσταση στην sd.Θα δημιουργηθεί ένα folder sd/sashimi.Εκεί θα έχει υποφάκελο auto/cab.Μέσα σ αύτόν τον υποφάκελο βάζεται οτι αρχεία cab έχετε που θέλετε να γίνουν αυτόματα εγκατάσταση μετά από format η καινούργεια rom.Απλά τρέχετε τ πρόγραμα επιλέγετε auto και θα αρχίσει να εγκαθιστά όλα τα cab που έχετε μέσα.Ετσι γλυτώνετε πολύ χρόνο αφού σε μισή ωρίτσα είστε έτοιμος μετά από καινούργεια rom.To ανέβασα εδώ για να μην καθυστερήτε :)

http://www.megaupload.com/?d=CM2CV3L0

Παιδια ειναι απιστευτο αυτο το προγραμμα!!!:D:):happy::p

Αλλαξα Rom και καθομαι και το παρακολουθω να κανει εγκατασταση ολα τα cabs μου, μονο του!!!:blink:

Τελειοοοοο!!!:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μιας και μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 500+ σελιδες και αν ειναι ευκολο αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Μου εδωσαν ενα xperia και θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να βρω την γνησια Ελληνικη rom και πως θα την περασω γιατι προσπαθησα μεσα απο το προγραμμα της sony ericsson αλλα ενω αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο δεν το βλεπει μετα που το συνδεω για να κανει update.Ευχαριστω πολυ. Edited by wise
Link to comment
Share on other sites

Την Ελληνικη Rom μπορεις να την βρεις εδω: http://www.rapidgsm.com/sony-ericsson/sony-ericsson-xperia-x1-software-download-free/

Για να την περασεις στο κινητο σου ακολουθησε εδω τις οδηγιες (εκει που λεει "FLASHING ROM's") :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Τελικα καταφερα να του κανω την αναβαθμιση αλλα απο 'τι βλεπω εχει ακομη αγγλικα.Πρεπει να κατεβασω την Ελληνικη rom η μηπως κανω κατι αλλο για να περασω τα Ελληνικα οπως στο htc hd??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, εδώ δεν υπάρχει η ίδια λογική που γνωρίζεις από το HD με αρχείο εξελληνισμου της αγγλικής rom, πρέπει να βρεις αμιγώς ελληνική rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...!!!

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...βεβαια αφορα το sence ui και οχι το xperia...αλλα xperia εχω οποτε ρωταω...1000 συγνωμη αν ειμαι off topic...

 

λοιπον..........εχω μια ρομ τελος παντων με sence ui πανω και εκανα στις επαφες αυτο το πραγμα που τις "συνδεει" με τους λογαριασμους στο facebook.... αυτο που θα ηθελα ειναι με τον συγχρονισμο, τα γεννεθλια ή οι φωτογραφιες που πηρε απο το facebook το κινητο, να περαστουν και στο outlook...γινεται αυτο? με τον απλο συγχρονισμο απο το κεντρο των windows δεν τα περναει ****το....και ηταν πολυ χρονοβορα διαδηκασια...........αυτο ειναι το κριμα...!

 

αν καποιος ξερει ας μου δωσει τα φωτα του!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...!!!

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...βεβαια αφορα το sence ui και οχι το xperia...αλλα xperia εχω οποτε ρωταω...1000 συγνωμη αν ειμαι off topic...

 

λοιπον..........εχω μια ρομ τελος παντων με sence ui πανω και εκανα στις επαφες αυτο το πραγμα που τις "συνδεει" με τους λογαριασμους στο facebook.... αυτο που θα ηθελα ειναι με τον συγχρονισμο, τα γεννεθλια ή οι φωτογραφιες που πηρε απο το facebook το κινητο, να περαστουν και στο outlook...γινεται αυτο? με τον απλο συγχρονισμο απο το κεντρο των windows δεν τα περναει ****το....και ηταν πολυ χρονοβορα διαδηκασια...........αυτο ειναι το κριμα...!

 

αν καποιος ξερει ας μου δωσει τα φωτα του!

 

εχεις επιλεξει για να συγχρονιστει και το calendar απο τις ρυθμίσεις συγχρονισμου του pc σου???

 

απλα θελει προσοχη γιατι μπορει να στα περασει 2 φορες και στο pc και στο τηλ.

αυτο γινετε οταν εχουμε τις επαφες στο outlook και πριν το συγχρονισμό εχουμε επαναφερει τις επαφες με το rim backup.

 

οποτε οταν ξερουμε οτι εχουμε επαφες στο outlook ποτε δεν επαναφερουμε με το rim.

απλα εχουμε κρατησει ενα backup που θα μας χρησιμέψει μονο σε περιπτωση που κανουμε format στο pc.;)

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...