Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://rapidshare.com/files/256237081/YouTube.rar.html

ακολουθησε τις οδηγιες και θα δεις YouTube μεσω του πανελ.

 

ευχαριστό πολύ :)

 

αλλα δε δούλεψε τι λαθος κανω

ακολουθω ακριβος τις οδηγιες :-/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Man αυτα τα εικονιδια στην μπαρα ποια ειναι?

Ειναι της PCTech4U v2.0 ELL...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή πείστηκα να δοκιμάσω να αλλάξω την official rom που έχω με αυτήν του bsp98ht και επειδή είναι η πρώτη μου φορά (έχω διαβάσει όλες τις απαραίτητες οδηγίες) θέλω να ρωτήσω το εξής: Μετά την εγκατάσταση της νεας rom θα δουλεύουν τα official panels? Θα μπορώ να εγκαταστήσω κ άλλα προγράμματα όπως weather panel κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια! Είχα εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα για να παίζει μουσική ( νομίζω το pocket MV) και όταν το απεγκατέστησα η μουσική δεν παίζει παρά μόνο αν πρώτα ανοίξω το windows media player και βρω το αρχείο. Πώς μπορώ να ανοίγω απευθείας τα αρχεία όπως πριν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας λιγο...Εχω κανει hard spl στπ κινητο και προσπαθω να βαλω την νεα ρομ PCTech4U,την μετονομασα σε Kovsimg.nbh και την εβαλα μεσα στο φακελο της storage card xυμα...Παταω το κουμπι της εντασης και το Power και ανοιγει της 4 σειρες..Μετα ομως κολλαει στο loading kαι δεν συνεχιζει...Ποση ωρα διαρκει το loading?Δεν εχει γινει κατι σωστα μηπως?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας λιγο...Εχω κανει hard spl στπ κινητο και προσπαθω να βαλω την νεα ρομ PCTech4U,την μετονομασα σε Kovsimg.nbh και την εβαλα μεσα στο φακελο της storage card xυμα...Παταω το κουμπι της εντασης και το Power και ανοιγει της 4 σειρες..Μετα ομως κολλαει στο loading kαι δεν συνεχιζει...Ποση ωρα διαρκει το loading?Δεν εχει γινει κατι σωστα μηπως?

τι σου γραφει στην οθονη με τα 4 χρωματα?

πχ: 0.72.000 οlinex η τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο..βλακεια δικια μου...ΤΟ καταλαβα...δεν εκανα hard spl αλλα custom spl...για να δουμε τωρα τι θα γινει..Ευχαριστω φιλε!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπρα σε ολους...ηθελα να ρωτησω κατι...ξερει κανεις τι παιζει και τι πρεπει να γινει οταν αναβει ενα κοκκινο φωτακι εκει που ενεργοποιουμε το κινητο?

δεν ξερω αν το εχει ξαναρωτησει καποιος και εχει απαντηθει νοριτερα....ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαχνω...αν καποιος εχει ιδεα ας μου πει παρακαλω γιατι ειμαι να σκασω... :wacko:

 

ευχαριστω προκαταβολικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πόσο καιρό θα αντέξω με εσάς και θα μείνω με την εργοστασιακή ROM!! Έχω αντοχές τελικά!!:)

 

Σχετικά με το keyboard2 και το AEKMAP, έχω να πω ότι σε όσα κινητά το έχω βάλει (4 Χ1 συνολικά) από ένα σημείο και μετά απενεργοποιούνται και πρέπει να γίνει επανεκίννηση για να φορτώσουν πάλι. Υπάρχει λύση ή έτσι θα πάει η δουλειά;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ειχατε ρωτησει, αλλα ξεχασα να σας πω ποια ηταν αυτα τα εικονιδια που ειχα, τα σκουρα, σαν μεταλλικα που ηταν, ειανι τα εξης:

m6_Taskbar_WM61_Black_Metal_V4_SE

Τα είχε δωσει ο griniaris σε καποιο ποστ του...

Αλλα δεν μπορω να το ανεβασω εδω γιατι εινα μεγαλυτερο απο το οριο που επιτρεπει το myphone... Στους xda υπαρχει.. Αν βρω λινκ θα το βαλω...

 

EDIT:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520132

οριστε και το λινκ...

 

καλησπρα σε ολους...ηθελα να ρωτησω κατι...ξερει κανεις τι παιζει και τι πρεπει να γινει οταν αναβει ενα κοκκινο φωτακι εκει που ενεργοποιουμε το κινητο?

δεν ξερω αν το εχει ξαναρωτησει καποιος και εχει απαντηθει νοριτερα....ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαχνω...αν καποιος εχει ιδεα ας μου πει παρακαλω γιατι ειμαι να σκασω... :wacko:

 

ευχαριστω προκαταβολικα...

δεν καταλαβα τι εννοεις.... Τα φωτακια γυρω γυρω απο το κινητο αναβουν οταν το ανοιγεις ή οταν σου ερχεται sms, οταν χτυπαει, οταν εχεις αναπαντητη... Γενικα στις ρυθμισεις(settings) στον φωτισμο(illumination) μπορεις να το ρυθμισεις. Επισης, με το Xperia Tweak μπορεις να παιξεις περισσοτερο με τις ρυθμισεις στα 4 LED.

 

Καλημέρα παιδιά, επειδή πείστηκα να δοκιμάσω να αλλάξω την official rom που έχω με αυτήν του bsp98ht και επειδή είναι η πρώτη μου φορά (έχω διαβάσει όλες τις απαραίτητες οδηγίες) θέλω να ρωτήσω το εξής: Μετά την εγκατάσταση της νεας rom θα δουλεύουν τα official panels? Θα μπορώ να εγκαταστήσω κ άλλα προγράμματα όπως weather panel κλπ?

 

Ο φιλος bhp έχει αφησει πανελ στην ρομ του. Πολλοι δεν αφηνουν. Αλλα νομιζω οτι μπορεις να εγκαταστησεις. Αλλα αν βαλεις μια custom ρομ με tf3d δεν θα σου χρειαζονται πανελ. Ολα καλυπτονται απο το tf3d. Εχει και δικο του προγραμμα καιρου μεσα. Μπορεις επισης να βαλεις οτι προγραμμα θελεις. Αλλα η συγκεκριμενη ειναι υπερπληρης. Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο. Πληκτρολογια ελληνικα και για 160 χαρακτηρες, και οτι αλλο θελεις το εχει ηδη μεσα. Πολλες πολλες ρυθμισεις.

 

Επισης, επειδη ξεχασα να σας το πω, στην συγκεκριμενη ρομ, ο bhp εχει σαν επιλογη να κλεινει το προγραμμα που εχουμε ανοιχτο πατωντας συνεχομενα το «Χ». Απλα πατωντας το, ελαχιστοποιουνται, αλλα παραμενουν ενεργα. Θελει προσοχη! Η συνηθεια ή αλλαγη στην επιλογη αυτη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα περίεργο με την ώρα? δύο φορές έχει τύχει να δω την ώρα αλλαγμένη αρκετές ώρες πίσω..Για να είμαι 100% ειλικρινής δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν πατήθηκε κάτι στην τσέπη μου, αλλά απ την άλλη μου φαίνεται λίγο περίεργο..αν έχει ακούσει κανένας τίοτα ή του έχει συμβεί, ας πει!! :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστό πολύ :)

 

αλλα δε δούλεψε τι λαθος κανω

ακολουθω ακριβος τις οδηγιες :-/

 

Δεν ξερω...εμενα με ολα αυτα μου δουλευει κανονικα...

Από το πανελ προσπαθησες να δεις και δεν εμπαινε?

 

Παίδες, έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα περίεργο με την ώρα? δύο φορές έχει τύχει να δω την ώρα αλλαγμένη αρκετές ώρες πίσω..Για να είμαι 100% ειλικρινής δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν πατήθηκε κάτι στην τσέπη μου, αλλά απ την άλλη μου φαίνεται λίγο περίεργο..αν έχει ακούσει κανένας τίοτα ή του έχει συμβεί, ας πει!! :)

 

Ναι το εχουν πει και αλλοι οτι συμβαινει αυτο...αλλά με επισημη ΡΟΜ μονο.

 

Soom, μπερδευτηκες, ο νικολας ελεγε για της HTC τα software πληκτρολογια...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, με την απενεργοποίηση του unicode το δοκίμασες? γιατί εμένα μου έβγαζε ερωτηματικά..!!

Για την ώρα, απενεργοποίησα την αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι που υποθέτω είναι από το δίκτυο, αν και δε ξέρω κατά πόσο όντως επιρρεάζει..!! Καλά έλεγα εγώ μου φαινόταν πιο καλή η Αγγλική η rom...λίγα καλά λόγια ακόμα να ακούσω για του bsp98ht και δεν θα αντισταθώ..!!!

Να υποθέσω κάποιο fix δεν υπάρχει για το θέμα εφόσον είναι "bug" της official rom?

Με μια μικρή αναζήτηση στους xda είδα να γίνονται παρόμοιες αναφορές, αλλά δεν πρόσεξα ότι είναι προνόμιο των official rom!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει προγραμμα "fm radio" ανεξάρτητο απο panels κλπ συμβατο με το Xperia?
Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι αυτο στα δυο τα πανελ της se πρεπει να βαλεις οτι ειναι ωρα αθηνας...εμενα ας πουμε ειναι προρυθμισμενο σε ωρα νεας υορκης..!!!και ενω το βασικο πανελ (αυτο ου δεν μπορεις να αντικαταστησεις εννοω) μου λεει την ωρα καλα στα αλλα δυο της sony ericsson μου βγαζει την ωρα της νεας υορκης!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση !!!!!

Εβαλα τα cabakia του HD και εγινα ανθρωπος !!!

Μπορω να χειριζομαι το τηλεφωνο πλεον με το χερι και οχι με την γραφιδα.

Μου ειχαν βγει και τα ματια δηλαδη.

Στα κομματια xperia. HTC και παλι ΗΤC

Αν ειναι δυνατον!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση !!!!!

Εβαλα τα cabakia του HD και εγινα ανθρωπος !!!

Μπορω να χειριζομαι το τηλεφωνο πλεον με το χερι και οχι με την γραφιδα.

Μου ειχαν βγει και τα ματια δηλαδη.

Στα κομματια xperia. HTC και παλι ΗΤC

Αν ειναι δυνατον!!!

τι σοι cabakia ειναι αυτα?μεγαλωνουν την οθονη???...........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, με την απενεργοποίηση του unicode το δοκίμασες? γιατί εμένα μου έβγαζε ερωτηματικά..!!

Για την ώρα, απενεργοποίησα την αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι που υποθέτω είναι από το δίκτυο, αν και δε ξέρω κατά πόσο όντως επιρρεάζει..!! Καλά έλεγα εγώ μου φαινόταν πιο καλή η Αγγλική η rom...λίγα καλά λόγια ακόμα να ακούσω για του bsp98ht και δεν θα αντισταθώ..!!!

Να υποθέσω κάποιο fix δεν υπάρχει για το θέμα εφόσον είναι "bug" της official rom?

Με μια μικρή αναζήτηση στους xda είδα να γίνονται παρόμοιες αναφορές, αλλά δεν πρόσεξα ότι είναι προνόμιο των official rom!

 

Δεν το δοκιμασα αλλά μολις θυμηθηκα οτι παλιοτερα ειχε γινει αναφορα περι αυτου στο φορουμ και το ειχα τεσταρει και οντως εστελνε ερωτηματικα.

 

Παιδιά υπάρχει προγραμμα "fm radio" ανεξάρτητο απο panels κλπ συμβατο με το Xperia?

 

Υπαρχει αυτο αλλά δεν ξερω αν λειτουργει (και δε μπορω να το τεσταρω γιατι ειναι ηδη πανω στη ρομ που εχω). Δοκιμασε το και πες μου :)

http://rapidshare.com/files/256547414/VL-RhodiumFMRadio.cab.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img441.imageshack.us/img441/9374/screen01.jpg

 

soom δεν με απάντησες.. ποια σειρα ειναι αυτα τα icons ?? τα έψαξα στους xda δεν βρήκα τπτ απο τον gtrab η απο κανέναν αλλον! εκτος αν μου ξέφυγε τπτ :!:

 

επισεις πως βάζουμε εικονιδια στα sms ?? φατσες κλπ ??

 

και τέλος ξέρει κανείς κανενα τρόπο για το πως μπορουμε να αλλαξουμε στο start logo την σημαια τν windows να το κάνουμε πχ άσπρο να ειναι η μπλέ κλπ?? χωρίς να χριάζεται να αλλαζουμε ολόκληρη μπαρα απο custom icons...αυτά ευχαριστώ! :rolleyes:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

soom δεν με απάντησες.. ποια σειρα ειναι αυτα τα icons ?? τα έψαξα στους xda δεν βρήκα τπτ απο τον gtrab η απο κανέναν αλλον! εκτος αν μου ξέφυγε τπτ :!:

 

επισεις πως βάζουμε εικονιδια στα sms ?? φατσες κλπ ??

 

και τέλος ξέρει κανείς κανενα τρόπο για το πως μπορουμε να αλλαξουμε στο start logo την σημαια τν windows να το κάνουμε πχ άσπρο να ειναι η μπλέ κλπ?? χωρίς να χριάζεται να αλλαζουμε ολόκληρη μπαρα απο custom icons...αυτά ευχαριστώ! :rolleyes:

 

Νομιζω σου εχει απαντησει στην προηγουμενη σελιδα...

Εικονιδια βαζουμε με το SmileySMS (αν εννοεις να φαινονται σαν smilies δηλαδη και οχι σαν συμβολα τα εμοτικονς), βρες το στο γνωστο μαγαζακι :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...