Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yawn

 

και τελικά το pro πουλάει (και εγώ έχω το δικό μου 1.5+ μηνα) και μέχρι να βγει το σούπερ Χ1, θα έχουν τουλάχιστον ανακοινωθεί (αν όχι βγει) ανταγωνιστές και αυτών των λίγων πλεονεκτημάτων του

 

φαίνεται ότι το blog μου ήταν αρκετά προφητικό

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν παρετε εξυπηρετηση πελατων της sonyericsson απο εχθες λενε 1ο τριμηνο 2009.

Απο τοτε που ανακοινωσαν το Xperia μεχρι να ερθει εχουν βγει αλλες συσκευες με πιο καλα χαρακτηριστικα.Την πατησε παλι η sonyericsson και μαζι της οσοι το περιμενουν (και εγω μεσα σε αυτους).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι την παταει η σονυ ερικσον..... ανακοινωνη και μετα τρεχατε ποδαρακια μου....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την ανοησία. Πως διάλο απο την στιγμή που ανακοινώνεται το μοντέλο, άρα υπάρχει κάτι χειροπιαστό και όχι στην φαντασία μέχρι να το βγάλουν στην παραγωγή, κάνει τόσο μεγάλο διάστημα. Αφού δεν είσαι έτοιμος,τι σχεδιάζεις μια τέτοια κίνηση;

Εδώ εμείς το γνωρίζουμε απο 10-2-2008. Βάλτε και πόσο καιρό πιό πίσω που θα τό'χουν οι ίδιοι σκεφτεί και "ξεκινήσει"!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ηδη η SE με τις καθυστερησεις και τις αναβολες εδω και καιρο εχει χασει κοματι απο το αγοραστικο κοινο που μη εχοντας αλλη επιλογη αγορασε HTC συσκευη.

 

Θελω να πιστευω οτι καποιο προβλημα σοβαρο (hardware-software) θα αντιμετωπισε και εκανε τοσες καθυστερησεις και τις συνεχιζει μεχρι και σημερα και μακαρι να εχει βρει την λυση γιατι αν το Χ1 βγει με ελλατωματα θα παει σαν τον Τιτανικο....

Link to comment
Share on other sites

Αν παρετε εξυπηρετηση πελατων της sonyericsson απο εχθες λενε 1ο τριμηνο 2009.

Απο τοτε που ανακοινωσαν το Xperia μεχρι να ερθει εχουν βγει αλλες συσκευες με πιο καλα χαρακτηριστικα.Την πατησε παλι η sonyericsson και μαζι της οσοι το περιμενουν (και εγω μεσα σε αυτους).

 

Κι εγω το περιμενα οταν ανκοινωθηκε αλλα τελικα πηρα το pro και ησυχασα...

Τα ιδια ειχε κανει και με το P990 το οποιο το πηρα απο τους πρωτους και μετα τραβαγα τα μαλλια μου...

Δεν μπορω να καταλαβω, λες και ειναι η SE εταιρεια του ελληνικου δημοσιου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποση μνημη θα εχει on-board το τηλεφωνο.????

 

Στη Σουηδια παντως εφτασε.....

 

http://dailymobile.se/2008/10/10/unboxing-pictures-sony-ericsson-xperia-x1/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι δυστηχώς μάλλον οριστικό. Πριν το τέλος Οκτωβρίου αποκλείεται να το δούμε στα ράφια σαν συσκευή χωρίς συμβόλαιο. Αντιθέτως κάποιες εταιρείες θα το διαθέτουν με συμβόλαιο από την επόμενη εβδομάδα: http://www.expansys.com/p.aspx?i=173537
Link to comment
Share on other sites

Kαι ποσο θα κοστιζει η συσκευη?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω απο φιλο στην Αγγλια ειναι διαθεσιμο και εκει. Σε O2, phones4u και αλλα μαγαζια αλλα οχι απο internet.
Link to comment
Share on other sites

Sansony μπορείς να μου εξηγήσεις πώς θα έρθει το 2009 (και επιμένεις σε αυτό) αλλά από την άλλη θα έρθει τον άλλο μήνα σε μερικές χώρες; Εκτός αν αναφέρεσαι στο ελληνικό Experia που δεν το νομίζω.

Από εκεί και πέρα η μόνη χώρα που έχει κυκλοφορήσει η final έκδοση σε μαγαζιά (δύο μεγάλες αλυσίδες) είναι η Σουηδία και πολλά άτομα το πήραν εκεί. Την εβδομάδα που μας πέρασε ήμουν στη Γερμανία (Βερολίνο) και επισκέφτηκα το Sony Center (τι πιο επίσημο δηλαδή). Η απάντηση που έλαβα στο πότε θα έλθει ήταν μέσα στην εβδομάδα που έρχεται. Στην δε Αγγλία όπως έχω γράψει πιο πάνω θα διατεθεί κατά πάσα πιθανότητα από εταιρείες τηλεφωνίας με συμβόλαιο πάλι μέσα στη βδομάδα που έρχεται.

Κανένας άλλος σε κανένα μέρος του πλανήτη δεν το έχει πάρει ακόμη στα χέρια του και από ότι διαβάζω δεν πρόκειται μάλλον να το πάρει μέχρι τέλος Οκτώβρη και μιλάω πάντα για την final έκδοση και όχι για κάποιο prototype.

Αναφορικά με το γιατί καθυστερεί το κινητό να βγει στην αγορά, αν αληθεύουν οι φήμες είναι μάλλον επειδή η SE αποφάσισε να μας κάνει ένα δωράκι: 128 mb ram επιπλέον (384 συνολικά και όχι 256). Ελπίζω να είναι αυτός ο λόγος και όχι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson XPERIA X1 retail unboxing, bunch of pics

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsso...s-news-623.php

 

http://img146.imageshack.us/img146/6513/002af6.jpg

 

http://img505.imageshack.us/img505/2926/003pj7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sansony μπορείς να μου εξηγήσεις πώς θα έρθει το 2009 (και επιμένεις σε αυτό) αλλά από την άλλη θα έρθει τον άλλο μήνα σε μερικές χώρες; Εκτός αν αναφέρεσαι στο ελληνικό Experia που δεν το νομίζω.

Από εκεί και πέρα η μόνη χώρα που έχει κυκλοφορήσει η final έκδοση σε μαγαζιά (δύο μεγάλες αλυσίδες) είναι η Σουηδία και πολλά άτομα το πήραν εκεί. Την εβδομάδα που μας πέρασε ήμουν στη Γερμανία (Βερολίνο) και επισκέφτηκα το Sony Center (τι πιο επίσημο δηλαδή). Η απάντηση που έλαβα στο πότε θα έλθει ήταν μέσα στην εβδομάδα που έρχεται. Στην δε Αγγλία όπως έχω γράψει πιο πάνω θα διατεθεί κατά πάσα πιθανότητα από εταιρείες τηλεφωνίας με συμβόλαιο πάλι μέσα στη βδομάδα που έρχεται.

Κανένας άλλος σε κανένα μέρος του πλανήτη δεν το έχει πάρει ακόμη στα χέρια του και από ότι διαβάζω δεν πρόκειται μάλλον να το πάρει μέχρι τέλος Οκτώβρη και μιλάω πάντα για την final έκδοση και όχι για κάποιο prototype.

Αναφορικά με το γιατί καθυστερεί το κινητό να βγει στην αγορά, αν αληθεύουν οι φήμες είναι μάλλον επειδή η SE αποφάσισε να μας κάνει ένα δωράκι: 128 mb ram επιπλέον (384 συνολικά και όχι 256). Ελπίζω να είναι αυτός ο λόγος και όχι κάτι άλλο.

 

Αμα δεις στο xda ενα παληκαρι που το πηρε απο Σουηδια εχει ποσταρει screenshots και εχει 256 ram...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο οσο ξερω απο φιλο στην Αγγλια ειναι διαθεσιμο και εκει. Σε O2, phones4u και αλλα μαγαζια αλλα οχι απο internet.

 

Σε τι τιμή το βρίσκει ο φίλος σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το βρίσκει ο φίλος σου;

 

 

Θα μας βγει η πίστη μέχρι να μάθουμε μια σωστή τιμή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και ένα review.

 

Από ότι λένε έχει 384 Mb μνήμη με τα 128 dedicated σε CPU/3D (μήπως εννοεί GPU?).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ότι λένε έχει 384 Mb μνήμη με τα 128 dedicated σε CPU/3D (μήπως εννοεί GPU?).

 

Sti fwtografia pantws tou Device Information blepoume oti i RAM einai 256MB. (Kanonika stis mexri twra syskeves ekei blepoume ti synoliki symperilambanomenis kai tis dedicated sti CPU).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...