Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσο θα πανε τα εξοδα του τελωνειου;

ειναι εμπιστο να παρεις κινητο απο το e-bay?

...και πώς καταλαβαινεις οτι ειναι ολοκαινουργιο; Το συγκεκριμενο Xperia δε γραφει new...

EDIT: Οκ το ανακαλυψα οτι εχει σχολια παρακατω...

αν και αναφέρθηκε ζητάς απ'τον πωλητή να το μαρκάρει σαν gift και κατά πάσα πιθανότητα ξέμπλεξες..έχω φέρει από σκαρί από σκαφάκι για μοντελισμό μέχρι οθονάτη πηγή αυτοκινήτου και μια φορά πλήρωσα 3 ευρώ σαν διαχειριστικά έξοδα λόγω του όγκου..

 

1ος χρόνου μοντέλο που έχει ακόμα εγγύηση και κοστίζει πάνω απο 400 ευρώ εδώ..Κι εγώ θέλω να πάρω το Evo IX αλλά δεν πείθω κανέναν να μου το δώσει με 5000 επειδή βγήκε το X..

 

Όσο για το τελωνείο αν δεν έχεις μπάρμπα μέσα δεν θα υπολόγιζα κάτω απο 100ρικο..

και εγώ το ίδιο όνειρο έχω..και έχω βρει και ποιο συγκεκριμένα θέλω να πάρω αλλά ούτε πείθω τον πωλητή να το δώσει 5.000 ούτε πείθω τους γονείς να με χρηματοδοτήσουν με 30+....άσε..ζω ένα δράμα..!!! :p

Σαν πρόγραμμα σίγουρα ναι. Σαν χάρτες όμως (παρόλο που έχω επιλογή για πέντε (5) διαφορετικούς), δεν είναι λίγες οι φορές που έχω ανοίξει Destinator ή και Miomap για να κάνω δουλειά μου.

ήθελα να πάω προχθές Ν.Κόσμο, και guess what, στις πόλεις/περιοχές δεν μου έβρισκε τον Ν.Κόσμο όπως και αν τον εισήγαγα, ενώ η ειρωνεία είναι ότι όταν ήμουν επί Καλιρρόης και έφτανα στο φανάρι που στρίβεις για Φραντζή Ν.Κόσμο, εμφάνισε κανονικά πάνω ότι σε εκείνο το σημείο έχω επιλογή να πάω αριστερά για Ν.Κόσμο, ευθεία για Συγγρού κλπ...!!! οπότε μάλλον αυτός ο χάρτης θα εγκαταληφθεί...έχουμε να προτείνουμε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ήθελα να πάω προχθές Ν.Κόσμο, και guess what, στις πόλεις/περιοχές δεν μου έβρισκε τον Ν.Κόσμο όπως και αν τον εισήγαγα, ενώ η ειρωνεία είναι ότι όταν ήμουν επί Καλιρρόης και έφτανα στο φανάρι που στρίβεις για Φραντζή Ν.Κόσμο, εμφάνισε κανονικά πάνω ότι σε εκείνο το σημείο έχω επιλογή να πάω αριστερά για Ν.Κόσμο, ευθεία για Συγγρού κλπ...!!! οπότε μάλλον αυτός ο χάρτης θα εγκαταληφθεί...έχουμε να προτείνουμε κάποιον?

 

Για ποιον χάρτη (από όλους) μιλάς; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετούς μήνες έχω την PCTech4U V 2.0 WWE/ELL στο κινητό μου και είμαι ευχαριστημένος απο προγράμματα και ανταπόκτιση ταχύτητα μποαταρία.

 

Θα ήθελα όμως λίγη αλαγή, και θα ήθελα κάποια 6,5 εκδοση, ποιά μου προτείνεται;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=575013

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664

 

αυτές οι δύο μου φένοναι καλές, τις έχει δοκιμάσει κάποιος; πώς πάνε απο κολήματα, αξίζουν τα προγράμματα τους ή απλά το βαρένουν;

επίσης δεν κατάλαβα πάνω σε ποιό εικονίδιο πατάω για να έρθει το αρχείο, μήπως πρώτα θέλει donation;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θέλει donation υποχρεωτικά για να κάνεις download. Πατάς αυτό το εικονίδιο... http://www.christian-web.nl/images/rom/rs.gif και σε κάνει redirect σε rapidshare link για download.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετούς μήνες έχω την PCTech4U V 2.0 WWE/ELL στο κινητό μου και είμαι ευχαριστημένος απο προγράμματα και ανταπόκτιση ταχύτητα μποαταρία.

 

Θα ήθελα όμως λίγη αλαγή, και θα ήθελα κάποια 6,5 εκδοση, ποιά μου προτείνεται;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=575013

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664

 

αυτές οι δύο μου φένοναι καλές, τις έχει δοκιμάσει κάποιος; πώς πάνε απο κολήματα, αξίζουν τα προγράμματα τους ή απλά το βαρένουν;

επίσης δεν κατάλαβα πάνω σε ποιό εικονίδιο πατάω για να έρθει το αρχείο, μήπως πρώτα θέλει donation;

 

Ευχαριστώ

 

Εγω εχω βάλει τη ROM του christian και έχω βρει την υγειά μου. Κανένα κόλλημα, πολύ ελαφριά, ταχεία, και χωρίς το απαισιο TF3D. Αν βέβαια εσενα σου αρεσει το TF3d.... τοτε διάλεξε κάποια άλλη

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=573525

Αυτη ειναι πολυ καλη.Την χρησιμοποιω τρεις μερες και ολα τελεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ, σε ενα απόγευμα έβαλα δυο τρείς μεταξύ των οποίων και του κριστιαν, αλλά ήθελα να ψαχτώ.

 

τελικά κατέλειξα σε αυτή Valkyrie_v4.0 FireStorm

X1Ov1.2 LEO WM6.5.1 23060 MANILA2.5.1919.2828

 

απο τις παλιές κακές συνήθιες manila δεν ξέφυγα, ελπίζω να μην κολάει και σιγά σιγά να την φέρω στα μέτρα μου

Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις... Ετοιμο για service!!:cry:

 

Αλλα εχω ενα αλλο προβληματακι...:O

Δεν εχω κρατησει την αποδειξη αγορας...:X:( Το μονο που εχω που πιστοποιει οτι ειναι δικο μου το κινητο ειναι η καρτουλα XI Support με το ΙΜΕΙ μου... Μπορω να κανω τιποτα με αυτο?? Ετσι κι αλλιως δεν εχει περασει χρονος απο την κυκλοφορια του...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις... Ετοιμο για service!!:cry:

 

Αλλα εχω ενα αλλο προβληματακι...:O

Δεν εχω κρατησει την αποδειξη αγορας...:X:( Το μονο που εχω που πιστοποιει οτι ειναι δικο μου το κινητο ειναι η καρτουλα XI Support με το ΙΜΕΙ μου... Μπορω να κανω τιποτα με αυτο?? Ετσι κι αλλιως δεν εχει περασει χρονος απο την κυκλοφορια του...

 

Δεν είμαι πολύ σίγουρος αν χωρίς απόδειξη ή κάπου που να αναφέρεται το όνομά σου θα το δεχτούν...

 

Μπορείς πάντα να δοκιμάσεις. Και να μάθεις πόσο θα στοιχίσει η δουλειά και αναλόγως να πράξεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις... Ετοιμο για service!!:cry:

 

Αλλα εχω ενα αλλο προβληματακι...:O

Δεν εχω κρατησει την αποδειξη αγορας...:X:( Το μονο που εχω που πιστοποιει οτι ειναι δικο μου το κινητο ειναι η καρτουλα XI Support με το ΙΜΕΙ μου... Μπορω να κανω τιποτα με αυτο?? Ετσι κι αλλιως δεν εχει περασει χρονος απο την κυκλοφορια του...

 

Αν το εχεις παρει απο το Πλαισιο δε χρειαζεται αποδειξη, το βρισκουν μεσα στο συστημα απο το ΙΜΕΙ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, το εχω παρει απο εναν γνωστο μου, που δουλευει στην cosmote, και το αγορασα σε τιμη πολυ χαμηλοτερη απο την τιμη αγορας του τοτε (γυρω στα 400€)...:X

Οποτε, οπως καταλαβαινετε δεν θα μπορουσα να εχω αποδειξη...:O

 

Τεσπα, θα κανω την προσπαθεια μου...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, το εχω παρει απο εναν γνωστο μου, που δουλευει στην cosmote, και το αγορασα σε τιμη πολυ χαμηλοτερη απο την τιμη αγορας του τοτε (γυρω στα 400€)...

Οποτε, οπως καταλαβαινετε δεν θα μπορουσα να εχω αποδειξη...

 

Τεσπα, θα κανω την προσπαθεια μου...:rolleyes:

 

Αφου δεν έχεις απόδειξη και ο'υτε και εγγύηση τότε μπορείς να πειραματιστείς να το φτιάξεις και μόνος σου!!!! :lol::p:D:happy::rolleyes:;):blink:

Link to comment
Share on other sites

Μη μου βαζεις ιδεες!!:baby: Χαχαχαχα...:lol::lol::p

 

Ελπιζω να χρειαζεται απλα ενα καθαρισμο το πληκτρολογιο... Σε διαφορετικη περιπτωση, ή θα το ανοιξω μονος μου, ή θα ψαξω κανενα αλλο...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον χάρτη (από όλους) μιλάς; :confused:

αν κοιτάω σωστά στις πληροφορίες έχω ΕλλάΔα 2008.Q3 2008 NAVTEQ [081204]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το iGO υπάρχουν χάρτες από 5 διαφορετικές εταιρίες του χώρου που μπορείς να δοκιμάσεις. Δες και αυτούς της TeleAtlas (αλλά και τους υπόλοιπους από DIS, CIT κτλ) αν θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το mapmenu γίνεται η δουλειά? ή μπορώ να τους βάλω και κατευθείαν?

 

edit έριξα 3 χάρτες στο φάκελο map αλλά μου εμφανίζει μόνο τον ένα (epsilon) και τον basemap στο μενου..και ένα κλειδί κάτω που όταν το πατάω ανοίγει κάποιες πληροφορίες για το navteq..και κάτω έχει κάτι σαν barcode..έβαλα και τον teleatlas αλλά δεν εμφανίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, το εχω παρει απο εναν γνωστο μου, που δουλευει στην cosmote, και το αγορασα σε τιμη πολυ χαμηλοτερη απο την τιμη αγορας του τοτε (γυρω στα 400)...:X

Οποτε, οπως καταλαβαινετε δεν θα μπορουσα να εχω αποδειξη...:O

 

Τεσπα, θα κανω την προσπαθεια μου...:rolleyes:

 

Εγώ που χρειάστηκε να το πάω στο service μου είπαν ότι για να κάνουν τον έλεγχο θέλουν 7 ευρώ και στην συνέχεια μου ζήτησαν απόδειξη αγοράς για να μπεί στην εγγύηση ή αλλιώς θα την πλήρωνα απο την τσέπη μου την επισκευή...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο με το mapmenu γίνεται η δουλειά? ή μπορώ να τους βάλω και κατευθείαν?

 

edit έριξα 3 χάρτες στο φάκελο map αλλά μου εμφανίζει μόνο τον ένα (epsilon) και τον basemap στο μενου..και ένα κλειδί κάτω που όταν το πατάω ανοίγει κάποιες πληροφορίες για το navteq..και κάτω έχει κάτι σαν barcode..έβαλα και τον teleatlas αλλά δεν εμφανίζεται..

 

Δες εδώ, εδώ, εδώ και εδώ και διάλεξε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωρίζει κάποιος ποιό πρόγραμμα δίνει μερικές γρήγορες εντολές με ελαφρό πάτημα του Power botom; με βόλευε πολύ και τώρα με τις ξενικές ρομ δεν το βλέπω,

Πάντως η Valkyrie_v4.0 FireStorm τρώει πολύ μπαταρία σε σχέση με PCTech4U v2.0.

Επίσης είχε και ενα ωραίο κλείδωμα όταν έκλεινε η οθόνη αν κάποιος έλυσε κάποια απο τα παρα πάνω θα εκτειμούσα τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωρίζει κάποιος ποιό πρόγραμμα δίνει μερικές γρήγορες εντολές με ελαφρό πάτημα του Power botom; με βόλευε πολύ και τώρα με τις ξενικές ρομ δεν το βλέπω,

Πάντως η Valkyrie_v4.0 FireStorm τρώει πολύ μπαταρία σε σχέση με PCTech4U v2.0.

Επίσης είχε και ενα ωραίο κλείδωμα όταν έκλεινε η οθόνη αν κάποιος έλυσε κάποια απο τα παρα πάνω θα εκτειμούσα τη βοήθεια...

 

To κλειδωμα ειναι το Slide2Unlock2 (S2U2) και το ειχα βολευτει κι εγω στην PCTech oπότε το κατεβασα και το εβαλα και στην Official που εχω τωρα.

Κανε μια αναζητηση στους xda και θα το βρεις (νομιζω ειναι και freeware οπότε μαλλον θα το βρεις γενικοτερα στο νετ).

 

Για τις γρηγορες εντολες δεν ξερω καποιο τροπο...κι εγω τις ειχα βολευτει τις ΡΟΜ με αυτο το συστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μη μου βαζεις ιδεες!!:baby: Χαχαχαχα...:lol::lol::p

 

Ελπιζω να χρειαζεται απλα ενα καθαρισμο το πληκτρολογιο... Σε διαφορετικη περιπτωση, ή θα το ανοιξω μονος μου, ή θα ψαξω κανενα αλλο...:shifty:

 

είναι πολύ ευκολο να ανοιξεις το κινητο. αν θες βοηθεια στειλε μου πμ

 

 

Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χειρίζεται τα οικονομικα?

Δοκίμασα το CashOrgEnPremium αλλά δεν το βρήκα ιδιαιτερα φιλικό....

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..

μια βοηθεια θελω για οποιον γνωριζει..

 

εχω περασει μια καινουρια rom με win 6.5 και εχει μεσα το πιο κατω πληκτρολογιο.

αν δε κανω λαθος ειναι το πληκτρολογιο που εχουν μεσα τα htc.

 

http://img689.imageshack.us/img689/9223/screen01v.jpg

 

ξερει κανεις αν γινετε να το κανω να γραφει Ελληνικα?

 

δε με νοιαζει αν γινετε να στελνει sms 160 χαρ. αλλα μονο ελληνικα,

βεβαια αν γινοντε και τα δυο ακομα καλυτερα... :lol:

 

ααα, η ρομ που εβαλα ειναι αυτη

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...