Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά δες αν βγάζει τα ίδια mA με τον κανονικό της S.E.

Υπάρχουν και MiniUsb που δεν βγάζουν τα ίδια mA...

και εγώ για το δικό μου έχω της HTC

 

Δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα αν βγάζει λιγότερα, ίσα ίσα θα φορτίζει πιο αργά την μπαταρία και έτσι δεν θα τη φθείρει. Αν βγάζει περισσότερα όμως???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με έναν motorola που έχω στο αυτοκίνητο. Μια χαρά φορτίζει την μπαταρία. Και μάλιστα αργά αργά. Δηλαδή πρέπει να κάνω μεγάλο ταξίδι για να φορτίσει την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο πραγματάκια...Βασικα υπάρχει πρόγραμμα που να μετράει τα δεδομένα που έχει κατεβάσει η συσκευή απο το νετ??? και επίσεις μήπως υπάρχει κανα λινκ που να έχει τισ οδηγίες για το πως θα εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις ιντερνετ για cosmote γιατί αυτές που κάνει απο μόνο του το τηλ δεν είναι σωστες και η cosmote το πάει απο μέρα σε μέρα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο πραγματάκια...Βασικα υπάρχει πρόγραμμα που να μετράει τα δεδομένα που έχει κατεβάσει η συσκευή απο το νετ??? και επίσεις μήπως υπάρχει κανα λινκ που να έχει τισ οδηγίες για το πως θα εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις ιντερνετ για cosmote γιατί αυτές που κάνει απο μόνο του το τηλ δεν είναι σωστες και η cosmote το πάει απο μέρα σε μέρα....

 

Για το προγραμμα των δεδομενων υπαρχει το SPB Wireless Monitor.

Ψαξτο ομως στα μαγαζακια γιατι δεν ειναι δωρεαν.;)

 

Για τις ρυθμισεις, σιγουρα δεν σου δουλευουν οι αυτοματες? Γιατι σε εμενα μπαινει μονο με τις ρυθμισεις που φτιαχνει αυτο, σε ολες τις ρομ που εχω βαλει παντα.:blink:

Εχω vodafone βεβαια...:O

Παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και πες τους να σου στειλουν τις ρυθμισεις για το Xperia ή αν οχι για το Xperia, για καποια συσκευη με WM6.1. Εγω ετσι το εκανα.;)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμια εφαρμογή για το κινητό? και κανα παιχνίδι..έχω μερικές μέρες που δεν του χω βάλει τίποτα και μου χει κακοφανεί..!! :lol: απο mp3 player μέχρι ότιδήποτε..!!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμια εφαρμογή για το κινητό? και κανα παιχνίδι..έχω μερικές μέρες που δεν του χω βάλει τίποτα και μου χει κακοφανεί..!! :lol: απο mp3 player μέχρι ότιδήποτε..!!

 

To Xtrakt το εχεις παιξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Xtrakt το εχεις παιξει;

 

Ωραιο το xtrakt. Το τερματισα. Αλλα νομιζω οτι θα μπορουσαμε να εχουμε και μεγαλυτερο ελεγχο πανω στην μηχανουλα για παραδειγμα...

 

 

 

~~~

Ανακοινωνω στην παρεα του Xperia οτι αποφασισα, μετα απο πολυ σκεψη, να το πουλησω. Θα το δωσω για τα «ματια»(βλ. οθονη) ενός HTC Touch HD.

 

Περισσοτερες πληροφοριες στην υπογραφη μου για την αγγελια.

 

Αν και δεν ειναι σωστο να το λεω εδω, εφοσον υπαρχει ειδικο section, ειναι το ασημι.

Τα υπολοιπα ομως στην υπογραφη μου.:happy:

 

Πάντως, εγω εδω θα ειμαι. Το myPhone με κερδισε! Λιγο απο εδω, λιγο απο εκει, θα με βλεπετε εμενα και τα «μικρα» ποστ μου! :) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε να προτείνετε καμια εφαρμογή για το κινητό? και κανα παιχνίδι..έχω μερικές μέρες που δεν του χω βάλει τίποτα και μου χει κακοφανεί..!! :lol: απο mp3 player μέχρι ότιδήποτε..!!

 

Στα παιχνίδια έχεις δει το NFS Undercover;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρώτοι υποψήφιοι Xtract (νομίζω έχω δει screenshots) και NFS Undercover..

mp3 player?

και κάτι ακόμα..ήμουν τώρα με μπαταρία στα κόκκινα και δεν το είχα χρησιμοποιήσει για αρκετή ώρα, και το βγαλα να δω αν έχω καμια κλήση κλπ, και αν και η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη κανονικά η λειτουργία τηλεφώνου ήταν απενεργοποιημένη..(flight mode και καλά) και το'χω ξαναδει να το κάνει άλλη μια φορά αυτό κατά τη διάρκεια φόρτισης..έχουμε καμια ιδέα? :) καμιά ρύθμιση? ψυχολογικά του κινητού? ή πάλι θα το αποδώσω στη κλασσική δικαιολογία-στρουθοκαμηλισμό ότι κάτι πατήθηκε στην τσέπη? :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα..ήμουν τώρα με μπαταρία στα κόκκινα και δεν το είχα χρησιμοποιήσει για αρκετή ώρα, και το βγαλα να δω αν έχω καμια κλήση κλπ, και αν και η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη κανονικά η λειτουργία τηλεφώνου ήταν απενεργοποιημένη..(flight mode και καλά) και το'χω ξαναδει να το κάνει άλλη μια φορά αυτό κατά τη διάρκεια φόρτισης..έχουμε καμια ιδέα? :) καμιά ρύθμιση? ψυχολογικά του κινητού? ή πάλι θα το αποδώσω στη κλασσική δικαιολογία-στρουθοκαμηλισμό ότι κάτι πατήθηκε στην τσέπη? :P :P :P :P

 

είναι βασική λειτουργία, δεν ξέρω αν μπορείς να την απενεργοποιήσεις. ουσιαστικά αυτό που κάνει το τηλέφωνο, είναι όταν πέσει δραματικά η μπαταρία, αντί να κλείσει, κλείνει τα κυκλώματα που τρώνε περισσότερη ενέργεια. Πρώτα wi-fi , bluetooth και μετά την σύνδεση με την κεραία. Δεν με έχει απασχολήσει ποτέ να το βγάλω, αλλά δεν έχω πετύχει σε κανα ψαχούλεμα ρυθμισούλα για αυτό

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα..ήμουν τώρα με μπαταρία στα κόκκινα και δεν το είχα χρησιμοποιήσει για αρκετή ώρα, και το βγαλα να δω αν έχω καμια κλήση κλπ, και αν και η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη κανονικά η λειτουργία τηλεφώνου ήταν απενεργοποιημένη..(flight mode και καλά) και το'χω ξαναδει να το κάνει άλλη μια φορά αυτό κατά τη διάρκεια φόρτισης..έχουμε καμια ιδέα? :) καμιά ρύθμιση? ψυχολογικά του κινητού? ή πάλι θα το αποδώσω στη κλασσική δικαιολογία-στρουθοκαμηλισμό ότι κάτι πατήθηκε στην τσέπη? :P :P :P :P

Οταν το επιπεδο της μπαταριας ειναι πολυ χαμηλο, νομιζω , γυριζει σε flight mode για εξοικονομηση ενεργειας... :happy:

Τωρα, αν στο κανει και αλλες φορες, δεν ξερω τι μπορει να ειναι...:worry:

 

 

Edit: mpampir γραφαμε ταυτοχρονα, απο οτι φανεται.... :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα παντως και αλλο ενα κολληματακι της ρομ του φιλου μας.

Ειναι στις επαφες.

Οταν παταω επεξεργασια και παω να πατησω να συνδεσω την επαφη με λογαριασμο στο Facebook, αφενος οταν παταω και επιλεγω τα χρωματα φαινονται να ειναι λιγο χαλια, αφετερου μολις συνδεσω μια επαφη μου με εναν φιλο μου στο facebook, τοτε κλεινει το σημα!:blink::blink:

Μου βγαζει τα κοκκινα εικονιδια που δεν εχω σημα. Και μετα απο πολυ λιγα δευτερολεπτα συνδεεται ΠΑΝΤΑ με HSDPA, το οποιο το κραταει για 30" περιπου και μετα γινεται απλη συνδεση GPRS.:cool:

Η ολη διαδικασια γινοταν χθες το βραδακι που ειχα ξαπλωσει, για να νυσταξω. Μια χαρα σημα εχω στο σπιτι. Κανενα απολυτως προβλημα. Απο το συγκεκριμενο σημειο εχω καταφερει μαλιστα μια-δυο φορες να κλειδωσει δορυφορους το Garmin/iGo8.

 

Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο βεβαια. Απλα ετυχε να ψαχνω χθες και βρηκα αυτο.

 

Γενικα, δεν εχω δει ΟΥΤΕ ΜΙΑ rom που να μπορει να ανταπεξελθει σωστα στο σημειο αυτο. Στις επαφες και στην επεξεργασια τους. Και οταν ανοιγουμε μια επαφη συγκεκριμενη, που βγαζει κατω 4(?) ταμπς που μπορουμε να δουμε την επικοινωνια, τυχον updates απο favebook, και τα συναφη, ΟΛΕΣ οσες εχω δοκιμασει στο σημειο αυτο κολλανε. ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΟΜΩΣ.:worry:

 

Αυτο που μου τη σπαει πααρα πολυ ειναι με τα μηνυματα. Με εκνευριζει ΠΑΡΑ πολυ που δεν μπορω να τα δω σωστα.:mad:

Λυση δεν εχουμε ομως ακομα ε??:O

 

 

Αυτααα..:shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

σήμερα κατάφερα και ενεργοποίησα το κινητό και έχω κάνα τρίωρο που ασχολούμαι μαζί του, έχω κάνει συγχρονισμό κανονικά, updates από το διαδίκτυο, διάφορες ρυθμίσεις κτλ.

 

Μπήκα τώρα να δω τα στοιχεία και διαπίστωσα ότι φοράει την 1.02.913.3, R1AA017 και έιναι η αγγλική έκδοση. Μήπως είναι λίγο αρχαίο?

 

Και μια απόρία που έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά με την αναζήτηση δεν μου το βγάζει: γιατί το αναλογικό ρολόι δείχνει μία ώρα πίσω ενώ έχω και τις δύο ώρες ρυθμισμένες σωστά?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

σήμερα κατάφερα και ενεργοποίησα το κινητό και έχω κάνα τρίωρο που ασχολούμαι μαζί του, έχω κάνει συγχρονισμό κανονικά, updates από το διαδίκτυο, διάφορες ρυθμίσεις κτλ.

 

Μπήκα τώρα να δω τα στοιχεία και διαπίστωσα ότι φοράει την 1.02.913.3, R1AA017 και έιναι η αγγλική έκδοση. Μήπως είναι λίγο αρχαίο?

 

Και μια απόρία που έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά με την αναζήτηση δεν μου το βγάζει: γιατί το αναλογικό ρολόι δείχνει μία ώρα πίσω ενώ έχω και τις δύο ώρες ρυθμισμένες σωστά?

H R1AA017 ειναι λιγο παλια ειναι η αληθεια. Αν επιθυμεις να περασεις την τελευταια αγγλικη εκδοση που εχει βγαλει η SE, τοτε κατεβασε το SEUS και θα τα βρεις μετα, ειναι ευκολο.

Αν θελεις αλλα πραγματα, τοτε πες το να σου πω.;)

 

Το αναλογικο ρολοι σε πανελ ετσι? Οχι στην today?

Αυτο θα πας στις ρυθμισεις του ρολογιου και θα εχει καπου να τσεκαρεις/ξετσεκαρεις μια επιλογη. Δεν θυμαμαι τι γιατιδεν την φοραω τωρα την επισημη και αυτη που εχω δεν εχει τετοια επιλογη. Ε, αυτο το τσεκαρισμα ειναι που φταιει. Ισως ειναι daylight saving?? Δεν θυμαμαι καθολου.

Εκτος, αν εχεις εγκαταστησει Dest7. Γιατι αν το εχεις βαλει τοτε αυτο στην κανει την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις αλλα πραγματα, τοτε πες το να σου πω.;)

Αυτό θα γίνει σε λίγο κάνε να το μάθουμε λίγο πρώτα :D

 

Το αναλογικο ρολοι σε πανελ ετσι? Οχι στην today?

Αυτο θα πας στις ρυθμισεις του ρολογιου και θα εχει καπου να τσεκαρεις/ξετσεκαρεις μια επιλογη. Δεν θυμαμαι τι γιατιδεν την φοραω τωρα την επισημη και αυτη που εχω δεν εχει τετοια επιλογη. Ε, αυτο το τσεκαρισμα ειναι που φταιει. Ισως ειναι daylight saving?? Δεν θυμαμαι καθολου.

Εκτος, αν εχεις εγκαταστησει Dest7. Γιατι αν το εχεις βαλει τοτε αυτο στην κανει την δουλεια.

 

Ναι μιλάμε σε πάνελ το ρολόι και όχι δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα το Dest

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Και μια απόρία που έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά με την αναζήτηση δεν μου το βγάζει: γιατί το αναλογικό ρολόι δείχνει μία ώρα πίσω ενώ έχω και τις δύο ώρες ρυθμισμένες σωστά?

Στην επιλογή πόλης στο panel ενεργοποίησε ότι έχουμε θερινή ώρα τώρα..!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή πόλης στο panel ενεργοποίησε ότι έχουμε θερινή ώρα τώρα..!!! ;)

 

Ευχαριστώ πολύ, μόλις το είχα βρει κιόλας

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Αφου ελυσες το προβλημα με την ωρα, μενει η αναβαθμιση της υπαρχουσας ρομ.

 

Λοιπον, καταρχας πρεπει να κρατας backup. Ψαξε στο google το Ppc Pim Backup και κατεβασε το και κρατα ενα backup επαφων, ημερολογιο και κλησεις, μηνυματα και οτι αλλο κραταει.

 

Εχεις την R1 αγγλικη.

Αν κατεβασεις και εγκαταστησεις το SEUS(Sony Ericsson Update Service), τοτε θα σου κατεβασει και εγκαταστησει αυτοματα την τελευταια επισημη ρομ που εχει βγει, στην γλωσσα που ειναι υπαρχουσα. Δηλαδη, αγγλικα εχεις, αγγλικα θα σου βαλει, ελληνικα εχεις, ελληνικα θα σου βαλει, κοκ.

Αν θελεις βαλεις ελληνικη επισημη ρομ, τοτε θα πρεπει να την κατεβασεις απο τους xda.

Για να την βαλεις, θα πας στον οδηγο που εχω γραψει και θα βρεις στην υπογραφη μου, και θα ακολουθησεις τις οδηγιες που λεω για φλασαρισμα μιας ρομ, αλλα οχι hardspl.

 

HardSPL θα κανεις μονο αν θελεις να βαλεις custom rom.

 

Αν εχεις αλλες αποριες, ρωτα.;)

 

Εφυγαν ορισμενα ποστ και χαθηκα!!!:lol::blink::confused:

 

Τελικα λυση εχουμε για τα μηνυματα?!:O

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε ευχαριστώ για την βοήθεια,

 

Back up έχω έτσι και αλλιώς στον υπολογιστή οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα, το θέμα είναι να το πάρω απόφαση για το φλασάρισμα και ποιό θα κάνω γιατί η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει να το έχω στα Ελληνικά.

 

Τέλος πάντων αντιμετωπίζω δύο προβλήματα μέχρι στιγμής: Το πρώτο έιναι ότι χάνει το συγχρονισμό με το bluetooth, το οποίο αν θυμάμαι καλά από αυτά που έχω διαβάσει στο φόρουμ οφείλεται στη ρομ και το δεύτερο είναι ότι εντελώς ξαφνικά γύρισε σε Line 2 χωρίς να έχω 2η γραμμή και μόνο με επανεκκίνηση κατάφερα να το ξαναφέρω στη Line 1. Έχετε καμιά ιδέα γιαυτό?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

κανα μαγαζάκι για το nfs? και το xtract? στο **mart δεν βρήκα τίποτα..έχουμε άλλα καλύτερα? πολυκαταστήματα?? :P
Link to comment
Share on other sites

κανα μαγαζάκι για το nfs? και το xtract? στο **mart δεν βρήκα τίποτα..έχουμε άλλα καλύτερα? πολυκαταστήματα?? :P

Χωρις να θυμαμαι που τα εχω βρει, ριξε μια ματια στους xda. Και για τα δυο.

 

Αλλιως, θα κοιταξω να στα δωσω εγω.

Link to comment
Share on other sites

O bsp98ht εχει απαντησει στους XDA σε όλα τα υπολοιπα θεματα εκτος απο αυτο με τα μηνυματα.

Αρχιζω να εκνευριζομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O bsp98ht εχει απαντησει στους XDA σε όλα τα υπολοιπα θεματα εκτος απο αυτο με τα μηνυματα.

Αρχιζω να εκνευριζομαι...

 

Και γω παρα πολυ με το θεμα...:mad::mad::mad:

 

Μπηκα και διαβασα και γω στους xda.

 

Ενταξει, το παιδι εχει κανει τρομερη δουλεια. Αλλα αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ειναι εκει να απανταει σε ερωτησεις. Γιατι βλεπω οτι απεχει λιγο απο το φορουμ. Σιγουρα δεν εινα υποχρεωμενος, αλλα θα ηταν καλο. ;)

 

Και επισης, βλεπω Valkyrie, Infinity PCTech WWE και λεω να δοκιμασω. Αλλα μετα ξανασκεφτομαι και λεω οτι οσο και να προσπαθουν, δεν φτανουν στο επιπεδο της ρομ αυτης!

Εχετε δοκιμασει την infinity ? Εχουμε καμια γνωμη?

Βέτα τεστερ?! :lol: :happy:

 

ΥΓ.Το θετικο της valkryrie ειναι οτι ο agent εβαλε το Μανιλλα 2.5... Και αυτο δεν το εχω δει...

Ψηνομαι και δεν ψηνομαι...

Αλλα εχω κανει διαφορα κολπακια στην ρομ ετσι οπως ειναι τωρα για να καθομαι να τα ξανακανω(βλ. shortcuts, προγραμματακια, πληκτρολογια στην νεα, κλπ), αρκετα για να μην το κανω..

 

Πολυ δίλημμα.......

Link to comment
Share on other sites

αντεε υπάρχει και nfs game ;; καλη φάση ειδα και βιντεάκι είδα επισης και το call of duty 2 ξέρει κανεις που μπορουμε να τα βρούμε? απο κανενα μαγαζάκι μήπως ?? :P με το X trakt μόνο πολυ βαρεμάρα πέφτει!!!!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...