Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εσενα μια μερα θα σου στειλω λουλουδια...με εχεις βοηθησει πολυ! :love:

Θελεις να παντρευτουμε? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρει τρόπος να δουλέψει η οθόνη σε landscape mode με το πληκτρολόγιο κλειστό;

 

Start >settings > system> screen.

 

Εναλλακτικά δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις assign ένα από τα πλήκτρα για screen rotation από Start >settings >personal >buttons.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα του τσίκι τσίκι θορύβου όταν κουνάω το κινητό:

 

Το πήγα χθες πίσω στον Γερμανό στο Mall και πάω στον τύπο του service και του λέω φίλε έχω πρόβλημα με το xperia. Του λέω ότι κάτι κουνιέται μέσα όταν το κουνάς σαν να παίζει κάτι. Το κουνάει, μου λέει να το ακούω. Αρχίζει βγάζει καπάκια,μπαταρίες, μολυβάκι, sim κλπ.

Το ξανακουνάει, πάλι ο θόρυβος. Μου λέει λοιπόν: Ξέρεις τί είναι μάλλον? Τί είναι του λέω? Τα μπόσικα στον μηχανισμό του slider λεει είναι. Πάμε να δούμε κι αυτό που έχουμε μπροστά να δούμε αν κάνει θόρυβο. Πάμε, το κουνάω, κι αυτό θόρυβο έκανε. Αυτό το ελαφρό τσικ τσικ, ίδιο με το δικό μου. Δεν έχει τίποτα μου λέει. Οκ του λέω ευχαριστώ κι έφυγα.

Μετά λοιπόν, πήγα σε όλα τα μαγαζιά του Mall για να τσεκάρω τα xperia που είχαν έξω στα stand. Πήγα plaisio, fnac, multirama, wind και κούνησα όλα τα xperia (ο βλακας που πάει και κουνάει τα κινητά ήμουν!). Ε λοιπόν τον θόρυβο τον έκαναν όλα! Κάντε το κι εσείς όσοι έχετε xperia. Κουνήστε το πάνω κάτω ενώ το έχετε κοντά στο αυτί σας, και θα ακούσετε ένα τσίκι τσίκι μέσα από τον μηχανισμό του slider.

 

Τουλάχιστον ησύχασα ότι δεν έχει τίποτα χαλασμένο το κινητό μου.

Εάν κουνήσεις όλα τα κινητά της Sony Ericsson επειδή είμαι fun της Ericsson, κάνουν τον ίδιο ακριβώς ήχο.

Είναι σαν να υπάρχει ψιλή αμμος μέσα στο κινητό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελεις να παντρευτουμε? :p

 

Δε σε συμφέρει... θα σου ζητάω κάθε μήνα να μου κάνεις δώρο καινούργια συσκευή. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν κουνήσεις όλα τα κινητά της Sony Ericsson επειδή είμαι fun της Ericsson, κάνουν τον ίδιο ακριβώς ήχο.

Είναι σαν να υπάρχει ψιλή αμμος μέσα στο κινητό!!!!!

 

Κουνησα το w300i και ακουω το τσικ τσακ :shock: !!!

ΑΣΧΕΤΟ... :lol:

Συνεχίστε σε intopic mode... μην αρχισουμε να γραφουμε ολοι αν κουνανε τα SE μας...:p

οσο για σας πιο πανω, με το καλο... ;)

Link to comment
Share on other sites

έκανα unistall το indigo inhand που ήταν προεγκατεστημένο και τώρα οταν bootarei ψαχνει το inhand updater και βγάζει error message. γίνεται να το σβήσω απο κάπου; regedit έχουν τα winmobile;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά λοιπόν! εδω λύνονται όλες μας οι απορίες...

 

Μέχρι και να παντρευτείς μπορείς.... :p :lol:

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έκανα unistall το indigo inhand που ήταν προεγκατεστημένο και τώρα οταν bootarei ψαχνει το inhand updater και βγάζει error message. γίνεται να το σβήσω απο κάπου;

 

Πήγαινε και σβήστο από το φάκελο /Windows/Startup το shortcut που λογικά θα υπάρχει εκεί. Ενεργοποίησε το βέβαια να βλέπεις και τα hidden files.

 

regedit έχουν τα winmobile;

 

PHM Registry

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έκανα unistall το indigo inhand που ήταν προεγκατεστημένο και τώρα οταν bootarei ψαχνει το inhand updater και βγάζει error message. γίνεται να το σβήσω απο κάπου; regedit έχουν τα winmobile;

 

 

Φυσικά αρκεί να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις ένα Task Manager που να έχεις δυνατότητα διόρθωσης της registry (Regedit).... Εγώ έχω αυτόν : http://www.dotfred.net/TaskMgr.htm και δουλεύει μια χαρά.

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορείτε να μου πείτε γιατί σε ορισμένα wifi μπορώ να κάνω κανονικά browse ενω σε μερικά δεν μπορώ να ανοίξω τπτ; χωρίς άλλες ρυθμίσεις-ακριβώς με το ίδιο setup. Γενικά σε thompson router δουλεύει αβίαστα, σε baudtec με τπτ! ανεξήγητο;
Link to comment
Share on other sites

η προηγούμενη ερώτησή μου πήγε άπατη τη ξαναρωτάω, κύριε wikipedia!

 

Γίνεται να ρυθμίσω το wifi να μου κάνει report μόνο τα ξεκλείδωτα nodes? Με έχει πρήξει με τα κλειδωμένα αλλά εγώ θέλω τα 2-3 ξεκλείδωτα που έχω στο κτίριο. Κάποιο registry entry μήπως?

 

Επίσης με κλειστό πληκτρολόγιο ποιό κουμπί (ή συνδυασμός τους) κατεβάζει το pulldown του Start?

 

B.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@virtuvas:

Χωρίς να είμαι σίγουρος εάν απευθύνεσαι σε μένα, θα σου πω ότι δεν έχεις πάρει απάντηση γιατί δεν έχω κάτι σίγουρο να σου πω για το wifi.

 

Όσον αφορά το pulldown μενού του Start, μάλλον δεν έχω καταλάβει τι ρωτάς γιατί δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό που καταλαβαίνω εγώ με το πληκτρολόγιο! Πατάς πάνω στην οθόνη του Start και εμφανίζεται το pulldown μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωρίζει κανένας με ποιό τρόπο γίνεται να βάλω δικό μου ήχο στο Alarm και στα εισερχόμενα μηνύματα και που γίνονται οι ρυθμίσεις για να το κάνω?

 

Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@virtuvas:

Χωρίς να είμαι σίγουρος εάν απευθύνεσαι σε μένα, θα σου πω ότι δεν έχεις πάρει απάντηση γιατί δεν έχω κάτι σίγουρο να σου πω για το wifi.

 

Όσον αφορά το pulldown μενού του Start, μάλλον δεν έχω καταλάβει τι ρωτάς γιατί δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό που καταλαβαίνω εγώ με το πληκτρολόγιο! Πατάς πάνω στην οθόνη του Start και εμφανίζεται το pulldown μενού.

 

:) μία που σε είχαν αποκαλέσει έτσι νωρίτερα είπα να ξαναρωτήσω.

Εν τω μεταξύ βρήκα ότι απο τα settings-> sounds & notifications -> Notifications μπορώ να απενεργοποιήσω ΟΛΑ τα pop-ups για νέο wifi found.

Οπότε για την ώρα κάτι γίνεται, τουλάχιστον δεν είναι ενοχλητικό.

Ας είναι καλά οι XDA και το search (αλλά τρώει πολύ χρόνο...)

 

Η δεύτερη μου ερώτηση λογικά δεν τη κατάλαβες γιατί είναι λίγο περίεργο αυτό που ζητάω:

Σε κλειστό πληκρολόγιο mode δλδ βλέπουμε το τηλ portrait, έχουμε πάνω αριστερά το τετράχρωμο logo των windows και δίπλα το start. E, γίνεται να κάνουμε "simulate" το κλίκ πάνω στο logo με keypress (όπως πχ γίνεται με το ΟΚ, Χ που βρίσκουμε πολλές φορές πάνω δεξιά χτυπώντας το ΟΚ κουμπί (αυτό κάτω απο το drop call)

Ελπίζω να έγινε κατανοητό.

 

Ευχαριστώ

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε κλειστό πληκρολόγιο mode δλδ βλέπουμε το τηλ portrait, έχουμε πάνω αριστερά το τετράχρωμο logo των windows και δίπλα το start. E, γίνεται να κάνουμε "simulate" το κλίκ πάνω στο logo με keypress (όπως πχ γίνεται με το ΟΚ, Χ που βρίσκουμε πολλές φορές πάνω δεξιά χτυπώντας το ΟΚ κουμπί (αυτό κάτω απο το drop call)

Ελπίζω να έγινε κατανοητό.

 

http://ae.inc.ru/aebplus.php

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...............................

 

Η δεύτερη μου ερώτηση λογικά δεν τη κατάλαβες γιατί είναι λίγο περίεργο αυτό που ζητάω:

Σε κλειστό πληκρολόγιο mode δλδ βλέπουμε το τηλ portrait, έχουμε πάνω αριστερά το τετράχρωμο logo των windows και δίπλα το start. E, γίνεται να κάνουμε "simulate" το κλίκ πάνω στο logo με keypress (όπως πχ γίνεται με το ΟΚ, Χ που βρίσκουμε πολλές φορές πάνω δεξιά χτυπώντας το ΟΚ κουμπί (αυτό κάτω απο το drop call)

Ελπίζω να έγινε κατανοητό.

 

Ευχαριστώ

 

Β.

 

Μέχρι στιγμής, δεν έχει κανείς καταφέρει να κάνει assign τα hard buttons. Είναι "κλειστά". Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι τα δύο μεταλικά soft buttons, απο το settings-buttons και να κάνεις κάποιο assign με το "start menu".

Υπάρχει και η άλλη λύση με το mortscript στους XDA, είναι πιο πολύπλοκο το θέμα, και σου αλλάζει διάφορα πράγματα, εκτός αν μπορείς να τα προγραμματίσεις εσύ.

 

EDIT: Ά, και αυτό που δίνει ο Γιάννης απο πάνω..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ πολύ, για την ώρα θα το παρακάμψω μου φαίνεται...

 

Όσον αφορά στις ενοχλητικές αναφορές νέων wifi nodes που βρίσκει καθώς κυκλοφοράς, ατυχώς αυτό που είπα για τα settings δουλεύει μόνο μέχρι το επόμενο soft-reset. Μετά ξανά πάλι τα ίδια. Υπάρχει ένα προγραμματάκι που το κάνει. (το τρέχεις ή το βάζει στο startup, επειδή όμως είναι πακέτο να το βγάλεις αν θές αργότερα, βάλτε το κάπου και κάντε λινκ στο startup!)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2950391#post2950391

 

B.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κουνήσεις όλα τα κινητά της Sony Ericsson επειδή είμαι fun της Ericsson, κάνουν τον ίδιο ακριβώς ήχο.

Είναι σαν να υπάρχει ψιλή αμμος μέσα στο κινητό!!!!!

 

:blink: Απιστευτο κι ομως αληθινο! Κουνησα κι εγω το Κ770 μου και οντως κανει τσικ τσικ!!! :lol: Τρομερο... Και το Κ800 μου ακομα χειροτερα, αλλά δεν πιανεται γιατι το τρακαρα σε μια ντουλαπα πριν 3 εβδομαδες :rolleyes:

 

Δε σε συμφέρει... θα σου ζητάω κάθε μήνα να μου κάνεις δώρο καινούργια συσκευή. :rolleyes:

 

Ναι, αλλά θα μαθω σουπερ windows mobile :p

Μπρος στη γνωση...τι ειν' τα χρέη!

 

athanaso είσαι living wikipedia~!

 

+1 :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

 

Μόλις το πηρα το κινητό, όλα καλά εκτός απο το εξής, όταν κάνω synch δεν παίρνει δεδομένα απο το outlook στο κινητό αλλά μόνο απο το κινητό στο outlook.

 

Αν κάνω μια καινούρια επαφή στο κινητό την κάνει synch και προστίθεται στις επαφές μου στο outlook αλλά το ανάποδο όχι. Αν την επαφή που δημιούργησα στο κινητό την κάνω πχ delete από το pc τότε την σβήνει κανονικά και στο κινητό.

 

Καμιά ιδέα; Thanks.

 

για ριχτε δυο ιδεες γιατι και εμενα τα ιδια μου κανει

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω την τελευταία stock rom, έχω μετονομάσει, κάνω τη διαδικασία, μπαίνει στο τρίχρωμο, αλλά βγάζει μήνυμα για λίγο "no image file" και μετά κολλάει στις χρωματιστές γραμμές, γράφοντας "serial" κάτω στο άσπρο, και τπτ. Μένει εκεί. Τι μπορεί να φταίει; (hardSPL είναι όλα οκ).
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

το κάνεις με το μετονομασμένο αρχείο να βρίσκεται στο root dir του μSD card, ή απο το PC?

Γενικά λένε ότι απο τη μSD είναι καλύτερα καθώς δεν έχεις τα πιθανά προβλήματα επικοινωνίας του USB... (έτσι το έκανα και δούλεψε άψογα)

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...