Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτήσεις αρχαρίου:

Hard reset πως γίνεται?

Είναι σωστό να έχει μικρό κενό μεταξύ των 2 κομματιών του κινητού για να ανοίγει το slider, και να μην ενώνεται το κινητό?

Μου κάνει ένα θόρυβο όταν το κουνάω πέρα δώθε σαν κάτι να παίζει μέσα? Μήπως είναι τα χαλαρά πλήκτρα του πληκτρολογίου και κουνιούνται? Το κάνει κι εσάς?

 

Μη σε ανησυχει. Ολα ετσι ειναι (5 διαφορετικα Χ1 που περασαν απο τα χερια μου).

Οσο για το τζογο στο slider, εγραψα παραπανω και για αυτον (ειναι παραπανω απο οτι θα επρεπε, αλλα δε δημιουργει κανενα προβλημα)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera se olous eimai katoxos tou xperia edo kai mia ebdomada kai exo ellhnikh rom den xero pos alla tin exo tixeo den xero to pira apo katasthma tis cosmote athinas h rom legetai pcthech4u version 1.0 kai apo kato elhhnikh shmea kai exei mesa kai touchflo sto kentriko menou pite mou oti einai ayth poy perimenoun oloi se 45 meres lete.pantos einai argh para poly makari na min einai auth euxaristo perimeno sxolia

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474646

φιλε μου ειναι αυτη , αν το πηρες καινουργιο να πας αυριο να τους το πεταξεις στα μουτρα (προσεξε μη σκοτωνεις κανενα ετσι βαρυ που ειναι το ατιμο και ολο μεταλο:))

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!! καλα δεν ντρεπονται καθολου ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous eimai katoxos tou xperia edo kai mia ebdomada kai exo ellhnikh rom den xero pos alla tin exo tixeo den xero to pira apo katasthma tis cosmote athinas h rom legetai pcthech4u version 1.0 kai apo kato elhhnikh shmea kai exei mesa kai touchflo sto kentriko menou pite mou oti einai ayth poy perimenoun oloi se 45 meres lete.pantos einai argh para poly makari na min einai auth euxaristo perimeno sxolia

 

:worry::worry::worry::worry: DLD EBGALAN THN ELLIKI ROM? periergo na mhn exei akoustei kati:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous eimai katoxos tou xperia edo kai mia ebdomada kai exo ellhnikh rom den xero pos alla tin exo tixeo den xero to pira apo katasthma tis cosmote athinas h rom legetai pcthech4u version 1.0 kai apo kato elhhnikh shmea kai exei mesa kai touchflo sto kentriko menou pite mou oti einai ayth poy perimenoun oloi se 45 meres lete.pantos einai argh para poly makari na min einai auth euxaristo perimeno sxolia

 

 

Καποιος Μερακλης στο καταστημα της Cosmote που το αγορασες περασε τη ROM του ελληνα φιλου μας (xda-developers), τιποτα μυστηριο δεν παιζει (ελπιζω να ηταν αθικτη η συσκευη και να μη την ειχε παρει για κανα 5ημερο για... τεσταρισμα).

Η επισημη ελληνικη δεν εχει γινει ακομα released...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474646

φιλε μου ειναι αυτη , αν το πηρες καινουργιο να πας αυριο να τους το πεταξεις στα μουτρα (προσεξε μη σκοτωνεις κανενα ετσι βαρυ που ειναι το ατιμο και ολο μεταλο:))

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!! καλα δεν ντρεπονται καθολου ??

 

νομίζω οτι απλά ειναι μεταχειριζμενο μαλών πρέπει να το πας πίσω το θεωρώ απαράδεκτο αυτό που σου έκαναν:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια μαγικα ειχαν γινει και σε μερικα καταστηματα γερμανου με τα πρωτα diamond...

 

ειχαν περασμενη την ρομ του Σωτου ,ελληνα developer στους xda...

 

αυτες οι κινησεις ειναι απλα απαραδεκτες και πρεπει να διωκωνται νομικα :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθούν μερικές απορίες:

 

Ο τζόγος του slider είναι φυσιολογικός, σχεδόν όλα τα XPERIA έχουν ένα μικρό τζόγο, λογικά με τη χρήση ΔΕΝ θα χειροτερέψει αλλιώς ζήτω που καήκαμε. Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί πουθενά σοβαρό πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Όταν κουνάμε γρήγορα όλο το κινητό ακούγεται ένας θόρυβος και είναι φυσιολογικότατο. Είναι το optical pad που παίζει, αν το καλύψετε με το δάχτυλο σας θα δείτε ότι δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα.

 

BILL32: Σου συνιστώ να γυρίσεις αμέσως την συσκευή πίσω. Προφανώς σου έδωσαν μεταχειρισμένη συσκευή όπου κάποιος πέρασε μια unofficial rom στο κινητό σου. Γύρισε το αμέσως γιατί θεωρητικά δεν έχεις καν εγγύηση μετά από αυτό. Κάνε τους μεγάλη φασαρία είναι πάρα πολύ σοβαρό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ακριβώς αυτό...

BILL32: Σου συνιστώ να γυρίσεις αμέσως την συσκευή πίσω. Προφανώς σου έδωσαν μεταχειρισμένη συσκευή όπου κάποιος πέρασε μια unofficial rom στο κινητό σου. Γύρισε το αμέσως γιατί θεωρητικά δεν έχεις καν εγγύηση μετά από αυτό. Κάνε τους μεγάλη φασαρία είναι πάρα πολύ σοβαρό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sas eyxaristo olous para poly gia ola. tha tous kanoniso tora.pantos gia na katalabetai poso kala moy tin stisane tin douleia xero apo taineies asfaleias.htan athikto entoelos kai ta ylika mesa ta sakoulakia kai ola kanonika kleista ta elenxo ola mou ta kinita kai pote den exo agorasei metaxirismeno ola einai me tainia asfaleias nokia kyrios alla apo sonyericsson den yxera sobara den to perimena.na rotiso kati allo nomika ti na tous po poia rom eprepe na exo tin aglikh rom apo ti diabazo edo sto forum.otan exo nea tha sas enimeroso eyxaristo kai pali
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό...

Θα έρθω να συμφωνήσω. Όχι μόνο σου έδωσαν χωρίς ενημέρωση ένα προϊόν που είχε επιστραφεί, αλλά είχε και άλλη rom, με τα σχετικά προβλήματα εγγύησης.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ακαομα δεν το πηρες και ετοιμαζεσαι να το σκισεις ???

βαλε το XperiaTweak v 2.0 και το advconfing και θα εισαι μια χρα και αυτη την ρομ

επισης και το resco contacts manager free beta

 

απιστευτο...ευχαριστουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι Γιαννη και για τον αποκατω ακριβως λογο..παντα χυμα :)

 

 

 

κανε αυτο που σου λεω και ναι ετσι με τον τροπο που περιγραφεις θα αλλαξεις ηχους κλησης για οποια επαφη εσυ θελεις :)

 

εγω σωνω το pim (pimbackup η spb backup η ολοκληρο το αρχειο pim ως εχει ,αναλογα αν θα πανε στην ιδια η σε αλλη συσκευη)παντα και δεν αλλαζω τα τραγουδια μου μεσα στον φακελο my documents ποτε!ετσι οτι wm τηλεφωνο και να εχω οι επαφες μου (χωρις καμια αλλη ρυθμιση) εχουν παντα τα ιδια στοιχεια και ηχους κλησης ;)

 

Τελικα οντος ειναι ετσι, τα πεταξα χυμα μεσα στον φακελο my documents στην storage card και ολα καλα, τα ανγνωριζει πλεον και σαν ringtones για επαφες, ευχαριστω !!! :D

Link to comment
Share on other sites

ακαομα δεν το πηρες και ετοιμαζεσαι να το σκισεις ???

βαλε το XperiaTweak v 2.0 και το advconfing και θα εισαι μια χρα και αυτη την ρομ

επισης και το resco contacts manager free beta

 

 

Μια ερωτηση σημαντικη τουλαχιστον για μενα !!! Ειχα δοκιμασει καποιο αλλο προγραμα για τις επαφες Photo Contacts (Pro PPC.v5.10.) πολυ καλο δεν λεω αλλα δεν επετρεπε στο ringtone που ειχα βαλει για sms και mms να παιξει ολοκληρο και τουλαχιστον εγω εχω κολημα με αυτο το θεμα !!! Μπορεις να τσεκαρεις αν γινεται και με αυτο το ιδιο μιας και το εχεις εγκατεστημενο ??!! Ευχαριστω !!! Και κατι αλλο που δεν καταλαβενω λειτουργει και σαν πανελ ή αυτο που βλεπουμε ειναι απλα το προγραμα ανοικτο ??!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης το βρίσκω αρκετά δυσχρηστο, ειδικά το τηλέφωνο. Όταν λες εργαλείο δουλειάς τι εννοείς;;; Μήπως ότι αντικαθιστά επάξια ένα laptop;

 

δεν θα ελεγα επαξια αλλα το προσεγγίζει

τα R/V μου, τα PDFs, και τα λοιπά αρχεια που μπορώ να ανοίγω και να επεξεργάζομαι ανα πάσα στιγμή..........

στο θεμα τηλεφωνου μαλλον θα συμφωνησω μαζί σου ότι είναι λίγο δυσχρηστο

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ελεγα επαξια αλλα το προσεγγίζει

τα R/V μου, τα PDFs, και τα λοιπά αρχεια που μπορώ να ανοίγω και να επεξεργάζομαι ανα πάσα στιγμή..........

στο θεμα τηλεφωνου μαλλον θα συμφωνησω μαζί σου ότι είναι λίγο δυσχρηστο

 

Χαίρομαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

ακαομα δεν το πηρες και ετοιμαζεσαι να το σκισεις ???

βαλε το XperiaTweak v 2.0 και το advconfing και θα εισαι μια χρα και αυτη την ρομ

επισης και το resco contacts manager free beta

 

 

Το κατω κοματι με τα ελληνικα ονοματα να υποθεσω ειναι calendar και εχεις περασει ολες τις εορτες?Υπαρχει καπου καποιο αρχειο να ενημερωσω το calendar του outlook Μου ωστε να εχει σαν events τα ονοματα που γιορταζουν καθε μερα?

Επισης το module με τον καιρο ποιο ειναι?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάλυψα με το χέρι μου το optical pad και κουνώντας το κάνει πάλι θόρυβο η συσκευή από κάπου αλλού...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προγραμμα Resco Contact Manager(BETA) ειναι free και σου εμφανιζει στο totay αυτο που βλεπετε , περα τις αλλες λειτουργιες που εχει , ειναι πολυ καλο δοκιμαστε το

Για τις γιορτες τωρα καποιος φιλος εδω μεσα πολυ καιρο τωρα το ειχε βαλει , ειναι σε μορφη excel xml και το κανεις import στο outlook (File/Import and Export/Import from another program or file/Microsoft Excel/Browse, όπου στο browse βρίσκεις το αρχειάκι και το επισυνάπτεις. ) , εχει μεχρι το 2020 (φυσικα μπορεις να σβησεις οτι θελεις , εγω πχ εχω μεχρι το 2010 ....... Προβολή --> Τρέχουσα προβολή --> Κατά κατηγορία

Εκεί τις έχει όλες χύμα.

Με ένα Shift+END ή Ctrl+A τις διαλέγεις όλες και κάνεις Delete.) μετα κανεις συγχονισμο οπως τις επαφες και να το !!!:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56776&page=4

 

Τωρα για τον καιρο ειναι το καταπληκτικο weatherpanel με animated icons !!! http://www.marsware.net/WeatherPanel/main.htm

Φυσικα το βρισκεις στο γνωστο μαγαζακι :ninja:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά όλα με το xperia, αν και έκανα καμμια εβδομάδα να προσαρμοστώ στα winmobile. Τέλειο δεν είναι φυσικά, τρώει τα κολληματάκια του, αλλά συγκριτικά με το τι μπορεί να κάνει συγχωρούνται τα προβληματάκια.ελπίζω με κάποιο update καποια στιγμή να στρώσει η κατάσταση...

Μέχρι στιγμής Spb, και resco συμπεριφέρονται υποδειγματικά!

Κατέβασα απο το 'γνωστό μαγαζάκι" που μου υπέδειξε κάποιος ποιό πριν το destinator 7, δουλεύει κανονικά απλά για να μην τελειώσω τη μνήμη τησ συσκευής το έριξα στο storage και το τρέχω απο εκεί. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να κάνω paste μια συντόμευση για να μην το ανοίγω απο το file explorer;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη το ρημάδι το Activesync γιατι βάζει ένα όριο 2 PC για να συγχρονίζει? Θέλω 3!

γίνεται κάπως ή θέλει να σβύνω σύνδεση με κάποιο απο τα άλλα για να συνδέομαι στο 3ο?

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα ppc λύνουν ή δημιουργούν ποιό πολλά προβλήματα στους ιδιοκτήτες τους;

προσπαθώ να μπώ στο σκεπτικό της σχεδίασης του λειτουργικού και δεν μπορώ να καταλάβω! Πιθανότατα πήραν ενα distrib winxp και άρχισαν τη δίαιτα!!

 

Για ποιό λόγο να έχει όριο το activesync; δηλάδη σε προιδεάζει για το δουλειά-σπίτι-δουλεία; θέλω να συχγρονίσω και τα contacts της θειάς μου, ενοχλώ κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα ppc λύνουν ή δημιουργούν ποιό πολλά προβλήματα στους ιδιοκτήτες τους;

 

Όσο να' ναι έναν πόλεμο νέυρων θα τον κάνουν.

 

προσπαθώ να μπώ στο σκεπτικό της σχεδίασης του λειτουργικού και δεν μπορώ να καταλάβω! Πιθανότατα πήραν ενα distrib winxp και άρχισαν τη δίαιτα!!

 

Μπα τα windows mobile είναι τελείως αυτόνομα. Aυτό που λες ισχύει για τα netbooks.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να κάνω paste μια συντόμευση για να μην το ανοίγω απο το file explorer;

ευχαριστώ.

 

Πήγαινε στον φάκελο που έχεις το destinator.exe και κάνε το copy, μετά πήγαινε στον φάκελο Windows\Start Menu\Programs της κύριας μνήμης του κινητού και κάνε paste shortcut.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προγραμμα Resco Contact Manager(BETA) ειναι free και σου εμφανιζει στο totay αυτο που βλεπετε , περα τις αλλες λειτουργιες που εχει , ειναι πολυ καλο δοκιμαστε το

Για τις γιορτες τωρα καποιος φιλος εδω μεσα πολυ καιρο τωρα το ειχε βαλει , ειναι σε μορφη excel xml και το κανεις import στο outlook (File/Import and Export/Import from another program or file/Microsoft Excel/Browse, όπου στο browse βρίσκεις το αρχειάκι και το επισυνάπτεις. ) , εχει μεχρι το 2020 (φυσικα μπορεις να σβησεις οτι θελεις , εγω πχ εχω μεχρι το 2010 ....... Προβολή --> Τρέχουσα προβολή --> Κατά κατηγορία

Εκεί τις έχει όλες χύμα.

Με ένα Shift+END ή Ctrl+A τις διαλέγεις όλες και κάνεις Delete.) μετα κανεις συγχονισμο οπως τις επαφες και να το !!!:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56776&page=4

 

Τωρα για τον καιρο ειναι το καταπληκτικο weatherpanel με animated icons !!! http://www.marsware.net/WeatherPanel/main.htm

Φυσικα το βρισκεις στο γνωστο μαγαζακι :ninja:

 

Και με την δικια μου την ερωτησουλα ??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και με την δικια μου την ερωτησουλα ??? :rolleyes:

 

Για το δεύτερο που ρωτάς, αυτό που βλέπεις είναι στην οθόνη today. Το βλέπεις δλδ έτσι, στην καθημερινή σου οθόνη. Είναι εφαρμογή που κάθεται στο today panel.

 

Edit: Το Weather panel όμως φίλε domal δεν κάθεται καλά... Αυτά τα συνεφάκια με απο πίσω τον ήλιο δεν μου αρέσουν καθόλου.. :p

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις αρχαρίου:

 

Μου κάνει ένα θόρυβο όταν το κουνάω πέρα δώθε σαν κάτι να παίζει μέσα? Μήπως είναι τα χαλαρά πλήκτρα του πληκτρολογίου και κουνιούνται? Το κάνει κι εσάς?

 

το ίδιο και σε μενα κανει. με άγχωσε....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...