Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος από clove αν σκεφτεί κανείς ότι γλίτωσα πολλά λεφτά από το play247 που πήγε στην κυριολεξία να με κλέψει (προπλήρωσα 1 μήνα πριν και μετά μου ζητούσαν και άλλα).

 

To play247 το έχει πανάκριβο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην το πάρετε από ελληνικό κατάστημα, είναι πέταμα χρημάτων.

Προς το παρόν αξίζει να το αγοράσετε από Αγγλία και συγκεκριμένα από το clove. Έχει πέσει τόσο η λίρα αγγλίας που τώρα το παίρνεις τελική τιμή 550€. Έχω ξενερώσει κάργα γιατί το πήρα αρχές δεκεμβρίου και τότε είχα δόσει 626€ στο ίδιο κατάστημα (λόγο άλλης ισοτιμίας).

 

Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος από clove αν σκεφτεί κανείς ότι γλίτωσα πολλά λεφτά από το play247 που πήγε στην κυριολεξία να με κλέψει (προπλήρωσα 1 μήνα πριν και μετά μου ζητούσαν και άλλα).

αν δεις εδω http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=xperia

η τιμη εχει πεσει πολυ σε καποια.οντως παντως σι clove ειναι πιο φθηνο...

στην ελλαδα θα ερθει επισημα στα 650 ευρω. κ δε χρειαζεται να ξενερωνεις.εγω σκεφτομαι αν περιμενα 20 μερες ακομα θα γλυτωνα καποια χρηματα αλλα ποιος περιμενε....???εγω παντως οχι...κ δε το μετανιωσα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτεινω το http://www.vnp.gr/ εχει την καλυτερη τιμη (600 ευρωπουλα) και .... αναλαμβανει και επιδοτιση (τουλαχιστον απο Vodafone) εγω απο εκει το πειρα και ειχε πει 4 μερες και το εφερε σε 3 !!! :)
Link to comment
Share on other sites

To play247 το έχει πανάκριβο!

 

Άντε! :p

 

Αν δεις μερικές σελίδες πιο πριν θα δεις τα αίσχη που τράβηξα, δεν ήταν μόνο η τιμή (που η αρχική τότε ήταν η καλύτερη της ελληνικής αγοράς).

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις να προτείνεις κάποιο αξιόπιστο κατάστημα από προσωπική εμπειρία... δεν το θεωρώ κακό να αναφερθεί εδώ μέσα!
εγω το πηρα απο το expansys http://www.expansys.com.gr εαν εχεις εαιρικο αφμ (Ο.Ε) γλιτωνεις το φπα πληρωσα 580 ευρω και το πηρα. νομιζω οτι ηταν η καλυτερη τιμη που εχω δει. αλλα δεν ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος με της λειτουργιες , αντιθετα με το diamond εχουν win mobile 6.1 αλλα το χ1 δεν εχει φωνητικη κληση, η λειτουργιες bluetooth ειναι πλου ασταθης , συχνες διακοπες και αποσυνδεσεις του ΜΒW-100,150 και του ακουστικου. σαν σχεδιαση και ποιοτητα κατασκευης ειναι τελειο και πολυ μικρο σε συγκριση με της φωτογραφιες που το εβλεπα και η ποιοτητα κατασκευης ειναι αριστη. περιμενω καμμια αναβαθμηση μεσω του emma μηπως και δω καμμια διαφορα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο το expansys http://www.expansys.com.gr εαν εχεις εαιρικο αφμ (Ο.Ε) γλιτωνεις το φπα πληρωσα 580 ευρω και το πηρα. νομιζω οτι ηταν η καλυτερη τιμη που εχω δει. αλλα δεν ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος με της λειτουργιες , αντιθετα με το diamond εχουν win mobile 6.1 αλλα το χ1 δεν εχει φωνητικη κληση, η λειτουργιες bluetooth ειναι πλου ασταθης , συχνες διακοπες και αποσυνδεσεις του ΜΒW-100,150 και του ακουστικου. σαν σχεδιαση και ποιοτητα κατασκευης ειναι τελειο και πολυ μικρο σε συγκριση με της φωτογραφιες που το εβλεπα και η ποιοτητα κατασκευης ειναι αριστη. περιμενω καμμια αναβαθμηση μεσω του emma μηπως και δω καμμια διαφορα.

 

Οι αποσυνδέσεις του ΒΤ έχει αναφερθεί ότι παρατηρούνται όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi στην official rom. Οι λύσεις είναι δύο: είτε περιμένεις να βγάλει η SE κάποια αναβάθμιση είτε περνάς τώρα κάποια cooked rom και λύνεις αρκετά προβλήματα κερδίζοντας παράλληλα ταχύτητα και σταθερότητα.

Για να γίνει βέβαια αυτό αλλάζεις hard-spl που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση (θεωρητικά γιατί πρακτικά υπάρχει τρόπος να γυρίσεις στις περισσότερες των περιπτώσεων το hard-spl στο εργοστασιακό οπότε δεν τίθεται θέμα εγγύησης).

Η απόφαση είναι δική σου, εγώ βέβαια θα σου πρότεινα τη δεύτερη εναλλακτική ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι αποσυνδέσεις του ΒΤ έχει αναφερθεί ότι παρατηρούνται όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi στην official rom. Οι λύσεις είναι δύο: είτε περιμένεις να βγάλει η SE κάποια αναβάθμιση είτε περνάς τώρα κάποια cooked rom και λύνεις αρκετά προβλήματα κερδίζοντας παράλληλα ταχύτητα και σταθερότητα.

Για να γίνει βέβαια αυτό αλλάζεις hard-spl που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση (θεωρητικά γιατί πρακτικά υπάρχει τρόπος να γυρίσεις στις περισσότερες των περιπτώσεων το hard-spl στο εργοστασιακό οπότε δεν τίθεται θέμα εγγύησης).

Η απόφαση είναι δική σου, εγώ βέβαια θα σου πρότεινα τη δεύτερη εναλλακτική ;)

ξερω φιλε μου ολες της εναλλακτικες λυσεις που μου ανεφερες, αλλα δεν βιαζομαι να για την διορθωση, για την ωρα εχω το παλιο μου Ρ1 (καλο και αξιοπιστο UIQ3 SYMBIAN) και κανω αριστα την δουλεια μου και εχω και παραλληλα το Χ1 με twin sim, και κλεινω το ενα και ανοιγω το αλλο για να καω δοκιμες, αυτο το θεμα με το wifi και bluetooth παντως ειναι υπαρκτο καθως και το να απενεργοποιται το bluetooth ξαφνικα χωρις λογο. παντως με το Ρ1 εχω το ρολοι ΜBW-100 και 150 ταυτοχρονα και το ακουστικο συνδεμενο και ποτε δεν μου εχει κανει αποσυνδεσεις. πολυ αξιοπιστο ευτυχως που καταλαβαινω απο τεχνολογια και απο ''bugs" μιας και ειναι η δουλεια μου τετοια που τα συναντω πολυ συχνα. πιστευω στην sonyericsson oτι συντομα θα βρεθει μια διορθωση για ολα αυτα χωρις εξωτερικες επεμβασεις απο τον χρηστη. ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου και ευχωμαι σε σεν και σε ολα τα πιστα παιδια του myphone χρονια πολλα και οτι καλυτερο δεν μας εφερε το 2008 να μας το φερει το 2009!
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι ρε παιδιά;;; Πως βάζω επιλογή να αποθηκεύονται τα μηνύματα στη συσκευή επειδή η σιμ είναι γεμάτη;;;

Η εντυπωσή μου από το xperia η καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους! σημερα εκανα και εγω την παραγκελια μου απο το clove και ειμαι πανευτυχης!!! η αληθεια ειναι ομως πως δεν ξαναειχα ποτε επαφη με winmo ποτε μου...τα μονα smartphone που εχω ειναι ενα iphone 2g και ενα samsung g810 τα οποια ουδεμια σχεση δεν θα εχουν με το xperia αποτι το κοβω...!!!αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θα βοηθησει κανεις ή θα με πιασουν τα αγχη απο τωρα?!!! βασικα δεν θελω πολλα πραγματα...!!! μονο κατι για να βλεπω το περιεχομενο flash στις ιστοσελιδες, youtube και κανενα προγραμμα για το gps...! τιποτα σπουδαιο (ιδηκα για το τελευταιο...στο samsung μου ειχε βγει η πιστη μεχρι να βρω...!)...οχι τιποτε αλλο, αλλα κιαπο το xda developers που φανταζομαι ολοι σας κατεχετε εγω δεν εβγαλα ακρη...δεν το χω προς το παρον! ποιος θα με φορτωθει?!!! αντε!!!σε 5 μερες το πολυ θα το χω!!!

 

~~~

και καλη χρονια σε ολους με χαμογελα, υγεια, ευτυχια, επιτυχεια και λεφτα σε ολους μας

(μην τα ξεχναμε αυτα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Αλήθεια ξέρει κανείς Ελλάδα πότε έρχεται το τηλέφωνο επισήμως από την SE?

Επίσης το τηλέφωνο είναι διαθέσιμο στο SATURN με 650euro & 6 άτοκες, αγγλικό μενού αλλά με γερμανικό πληκτρολόγιο...

 

:):blink::D

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Αλήθεια ξέρει κανείς Ελλάδα πότε έρχεται το τηλέφωνο επισήμως από την SE?

Επίσης το τηλέφωνο είναι διαθέσιμο στο SATURN με 650euro & 6 άτοκες, αγγλικό μενού αλλά με γερμανικό πληκτρολόγιο...

 

:):blink::D

 

-Θεωρητικά μέσα στο μήνα.

-Δεν συμφέρει, δείτε αυτό: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=174553

Link to comment
Share on other sites

-Θεωρητικά μέσα στο μήνα.

-Δεν συμφέρει, δείτε αυτό: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=174553

Πολυ καλη τιμη..! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς χρόνια πολλά κ ευτιχισμένο το νεό έτος παιδιά. μήπως ξέρει κανείς το xperia1 τι κάρτα μπορεί να φορέσει(μεχρί πόσα Gb)?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όριο. Και 8αρα μπαίνει και 16αρα και όταν έρθουν οι 32αρες θα μπαίνουν και αυτές
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη..! :up:
για να δεις την πραγματικη τιμη στο expansys πρεπει να κανεις ''ολοκληρωση παραγγελιας'' για να δεις την οριστικη τιμη μαζι με τα μεταφορικα. εαν εχεις εταιρικο ΑΦΜ το εισαγεις και φευγει το φπα και βλεπεις ακομη πιο χαμηλη τιμη. βεβαια για να επωφεληθεις την καλη τιμη πρεπει να πληρωσεις με πιστωτικη καρτα.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Μπορεί κάποιος που το έχει πάρει απο expansys να μας πεί το SAR που έγραφε στο manual?Ελπίζω να είναι το χαμηλό που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα με το X1 και τον Internet Browser. Όταν ανοίγω κάποια sites π.χ. naftemporiki.gr, cnn.com κλπ. μου τα βγάζει σε έκδοση για κινητό, δηλαδή μου σπάει το design σε πολλές σελίδες. Μερικές φορές μου το βγάζει κανονικά αλλά δεν έχω καταλάβει πότε συμβαίνει αυτό. Το πρόβλημα το έχω και σε Opera και σε IE. Γίνεται να ορίσω κάπου να φαίνεται πάντοτε η κανονική έκδοση των sites?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι πρέπει να είναι πολύ σούπερ.

Εχω μερικές ερωτήσεις που θα ήθελα να απαντηθούν από όσους γνωρίζουν.

1. Πότε περιμένουμε να έρθει ελληνική έκδοση; Θα μπορείς φαντάζομαι να γράφεις ελληνικά με το hardware πληκτρολόγιο.

2. Πως πάει από αυτονομία;

3. Πως είναι η ποιότητα της κάμερας για φωτογραφίες και video; Εννοώ είναι στα επίπεδα των υπολοίπων windows mobile συσκευών, ή στα επίπεδα sony ericsson ;

4. Φορτίζει με θύρα usb ή έχει δικό του βύσμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι πρέπει να είναι πολύ σούπερ.

Εχω μερικές ερωτήσεις που θα ήθελα να απαντηθούν από όσους γνωρίζουν.

1. Πότε περιμένουμε να έρθει ελληνική έκδοση; Θα μπορείς φαντάζομαι να γράφεις ελληνικά με το hardware πληκτρολόγιο.

2. Πως πάει από αυτονομία;

3. Πως είναι η ποιότητα της κάμερας για φωτογραφίες και video; Εννοώ είναι στα επίπεδα των υπολοίπων windows mobile συσκευών, ή στα επίπεδα sony ericsson ;

4. Φορτίζει με θύρα usb ή έχει δικό του βύσμα;

1.Eλληνικη μαλλον φλεβαρη

2.εχει 1500αρα μπαταρια κ εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.2 μερες μου βγαζει κ με mp3 κ ταινια κ πολλες κλησεις...

3.αρκετα καλες για wm..πολυ καλυτερες απο diamond που ειχα.

4.ναι εχει θυρα usb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Eλληνικη μαλλον φλεβαρη

2.εχει 1500αρα μπαταρια κ εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.2 μερες μου βγαζει κ με mp3 κ ταινια κ πολλες κλησεις...

3.αρκετα καλες για wm..πολυ καλυτερες απο diamond που ειχα.

4.ναι εχει θυρα usb

 

Δεν μου είπες όμως αν μπορείς να γράφεις ελληνικά με το συρόμενο πληκτρολόγιο.

Το 3 (σχετικά με την κάμερα), θα ήθελα να το ακούσω κι από άλλους ακόμα χρήστες...

Πχ, ούτε με το omnia, ούτε με το hd, μπορείς να βγάλεις φωτογραφία της προκοπής, ειδικά αν ο στόχος δεν είναι απόλυτα σταθερός, ή δεν έχει καλό φωτισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπες όμως αν μπορείς να γράφεις ελληνικά με το συρόμενο πληκτρολόγιο.

Το 3 (σχετικά με την κάμερα), θα ήθελα να το ακούσω κι από άλλους ακόμα χρήστες...

Πχ, ούτε με το omnia, ούτε με το hd, μπορείς να βγάλεις φωτογραφία της προκοπής, ειδικά αν ο στόχος δεν είναι απόλυτα σταθερός, ή δεν έχει καλό φωτισμό.

εμενα που δεν ειναι ελληνικο του χω περασει το ΑΕΚmap κ γραφω με το συρομενο...

το θεμα της σταθεροτητας το εχω δει κ στο συγκεκριμενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα με το X1 και τον Internet Browser. Όταν ανοίγω κάποια sites π.χ. naftemporiki.gr, cnn.com κλπ. μου τα βγάζει σε έκδοση για κινητό, δηλαδή μου σπάει το design σε πολλές σελίδες. Μερικές φορές μου το βγάζει κανονικά αλλά δεν έχω καταλάβει πότε συμβαίνει αυτό. Το πρόβλημα το έχω και σε Opera και σε IE. Γίνεται να ορίσω κάπου να φαίνεται πάντοτε η κανονική έκδοση των sites?

 

Ευχαριστώ!

 

Πρέπει να ρυθμίσεις το user agent του εκάστοτε browser που χρησιμοποιείς. Δεν θυμάμαι ακριβώς την ρύθμιση μιας και δεν το έχω αλλάξει ποτέ αλλά ξέρω ότι γίνεται.

 

Δεν μου είπες όμως αν μπορείς να γράφεις ελληνικά με το συρόμενο πληκτρολόγιο.

Το 3 (σχετικά με την κάμερα), θα ήθελα να το ακούσω κι από άλλους ακόμα χρήστες...

Πχ, ούτε με το omnia, ούτε με το hd, μπορείς να βγάλεις φωτογραφία της προκοπής, ειδικά αν ο στόχος δεν είναι απόλυτα σταθερός, ή δεν έχει καλό φωτισμό.

 

Μπορείς μια χαρά να γράψεις ελληνικά (και ότι άλλο layout θες) με το AEKmap. Και η αλλαγή γλώσσας γίνεται εύκολα και γρήγορα σα να γράφεις σε κανονικό πληκτρολόγιο (δεν χρειάζεται να μπείς σε menu για να αλλάξεις την γλώσσα εισαγωγής).

 

Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την φωτογραφία του HD τότε μην περιμένεις περισσότερα από το XPERIA, η μόνη βελτίωση είναι το πολύ δυνατό led που μπορεί να βοηθήσει λίγο σε σχέση με το HD που δεν έχει καθόλου (αλλά το HD έχει πιο πολλά MP αν λέει αυτό κάτι).

Link to comment
Share on other sites

to expansys dinei europaiki eggiisi?

2 χρονια δινει αυτο το καταστημα.εχω παρει παλιοτερα 2 κινητα! ακομη δουλευουν :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...