Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok-no fight.

 

Κατ'αρχας να ζητησω συγνωμη απο τον φιλο που δεν του απαντησα (διαβασα το ΡΜ και μετα το ξεχασα)

 

Υπαρχει ενα θεμα σχετικα με το που εργαζομαι γιατι την προηγουμενη φορα που το δημοσιευσα πεσανε ολα τα παπαγαλακια των ανταγωνιστηκων καταστηματων να με φανε,οτι προσπαθω και καλα να ψαρεψω πελατες.

Εχω ομως και ενα μικρο παραπονο απο τους moderator's που δεν με προστατεψαν οσο θα επρεπε,ας μην σκαλιζω ομως παλιες πληγες.

 

ειναι γνωστο οτι υπαρχουν 3-4 μελη σε αυτο το forum με πολλαπλα nicknames που το μονο που κανουν ειναι να ψαρευουν πελατες και να τους κατευθυνουν σε διαφορα καταστηματα.

 

ειναι επισης γνωστο οτι τα ιδια μελη παιρνουν και μετ'ονομαζουν τα δικα μου προγραμματα ( freeware ) για την κινητη τηλεφωνια και παρουσιαζονται σαν εφευρετες. ( βαλτε platijet στο google )

 

για οσους ενδιαφερονται το λοιπον μπορουν αγορασουν το D880 'η να βαλουν ελληνικα ( οπως εδω και 3 μηνες) :

 

VODAFONE-GSM SERVICE ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ 86-88 ΠΕΙΡΑΙΑΣ 210-4175700

 

 

 

Φυσικα τα μελη του myphone ( αρκει να το αναφερουν ) θα εχουν μια γενναια εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανεις δεν προσπαθει να σου δωσει μαθηματα συμπεριφορας. Τα αυτονοητα περι της χρησιμοτητας του forum ανεφερα μονο φιλε.. Μην θιγεσαι λοιπον.

Και κατα δευτερον, ειχα την εντυπωση (και οχι μονο εγω απ'οτι φανηκε), οτι αναφεροσουν σε μαγαζι και οχι σε ...γιαφκα οταν ελεγες οτι ''το εστειλα στον πειραια και μου περασαν ελληνικα''. Οποτε, δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε αλλο. Αυτα προς διευκρινηση.

 

Απλα δεν το αναφερε επειδη το ειχα ζητησει εγω για τους παραπανω λογους-και βεβαια ειναι καταστημα και οχι γιαφκα--- . .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ platijet που έβαλες τα πράγματα στην θέση τους αλλά και για την βοήθειά σου... και όσο για τον «γρίφο», το «μην θίγεσαι λοιπόν» αλλά και για το «γιάφκα» αφού πλέον διευκρινίστηκαν τα πάντα, νομίζω ότι όφειλες ένα συγγνώμη φίλε antonio_r τουλάχιστον να το ζητήσεις... διότι και καλή διάθεση να βοηθήσουμε είχαμε αλλά και πρόθεση αρνητική δεν είχαμε... :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε απο μενα υπηρξε κακη προθεση παντως. Απλα η ''μυστικοπαθεια'' μου εκανε εντυπωση. Που τελικα υπηρχε λογος γι'αυτο απ'οτι φανηκε.. Αλλα πως και να το ξερω εγω ομως..

Και δεν θα γινοταν και θεμα, αν ηταν λιγο πιο διευκρινιστικες και αμεσες οι απαντησεις εξ'αρχης. 'Η εστω με ενα πριβε μηνυματακι..

Τελος παντων. Να'στε ολοι καλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Το δια ταύτα είναι ότι 1ον αν έστελνες ως ενδιαφερόμενος pm θα σου απαντούσα, όπως απάντησα σε άλλον που με ρώτησε και 2ον ότι η δουλειά γίνεται... no hard feelings... :)

 

BTW, μόλις βγήκε και ένα χρήσιμο review για πάσα ενδιαφερόμενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα. Μπορώ να σου δώσω εγώ τα στοιχεία του φίλου που με εξυπηρέτησε; δεν είμαι εξουσιοδοτημένος... ούτε δημόσια ούτε με PM... αν ήθελε θα είχε απαντήσει ο ίδιος... δεν το έκανε όμως, άρα;

Αν φυσικά ήταν μαγαζί που μπορούσα να το δώσω, θα το έκανα...

Οπότε τα μαθήματα καλής συμπεριφοράς στο forum περί βοηθείας κλπ θα πρέπει να τα αναθεωρήσετε παιδιά... μάλλον παρεξηγήσατε άδικα...

 

Καλά μην τσαντίζεσαι :confused:! Είχα την εντύπωση (και εγώ) ότι αναφερόσουν σε κάποιο μαγαζί και όχι σε κάποιον

γνωστό/φίλο σου :O. Συγνώμη από μέρος μου άμα είπα κάτι που σε πείραξε.. δεν θα επαναληφθεί.

 

 

Φιλικά (πάντα) Άκης :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τσαντίζεσαι :confused:! Είχα την εντύπωση (και εγώ) ότι αναφερόσουν σε κάποιο μαγαζί και όχι σε κάποιον

γνωστό/φίλο σου :O. Συγνώμη από μέρος μου άμα είπα κάτι που σε πείραξε.. δεν θα επαναληφθεί.

 

 

Φιλικά (πάντα) Άκης :)

 

Διαβασε και τα επομενα ποστς.

Link to comment
Share on other sites

platijet, μπορείς να μας δώσεις εδώ τα φώτα σου; κάτι να αλλάξουμε προς το καλύτερο; βασικά θα ήθελα να φτιάξω την συνομιλία με το WEP200... είναι χάλια...

 

Codes for D880 to adjust/increase the ring / audio volume

*#0206*8378#

2.H/W

2.Audio Settings

15.AUDIO AMP

IOM2_NORMAL_1 : orginal 18 up to 20

IOM2_NORMAL_2 : orginal 26 up to 28 (max 29)

SLAVE_IOM2_NORMAL : orginal 13 up to 20

DSP_ISS_RINGER_LOUD_SPEACKER: orginal 24 up to 29

and save.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κεφαλαιο ΒΤ ειναι τεραστιο και ειναι καθαρα θεμα τυχης.Ακομα και αν το κινητο και το ΒΤ ειναι ιδια μαρκα ειναι αμφιβολο οτι θα δουλευουν αρτια μεταξυ τους.Μπορει το τηλ. να παιζει σωστα με αλλα ΒΤ και το συγκεκριμενο ΒΤ να παιζει σωστα με αλλα τηλ. αλλα μεταξυ του οχι. Παιζει επισης ρολο η SW version του κινητου 'η του ΒΤ (και ομως αναβαθμιζονται και αυτα).

 

Οσο για τα setings που αναφερεις ειναι στο engeneering menu και δεν μπορουν να βελτιωσουν σε μεγαλο βαθμο την επικοινωνια με το ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

To menou einai to "klasiko" samsung me tis ilithiotites opos na min exei ixo k donisei mazi?? h einai san toy i560 as poyme?

 

Yparxei periptosei na to ferei h vodafone?

 

Exei bgalei kamia allh eteria (apo tis gnostes) kinitio me 2 sim?

Link to comment
Share on other sites

To menou einai to "klasiko" samsung me tis ilithiotites opos na min exei ixo k donisei mazi?? h einai san toy i560 as poyme?

 

Yparxei periptosei na to ferei h vodafone?

 

Exei bgalei kamia allh eteria (apo tis gnostes) kinitio me 2 sim?

 

 

εως τωρα δεν υπαρχει ακομα τετοια πληροφορια απο την vodafone!!

 

απο τις γνωστες οχι απο αλλες ομως οσα θες...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να πει κάποιος μερικά σχόλια για το μενού? Ισως κάποιος που έχει γνώση και από άλλα samsung οπως d900, e840 κλπ.

Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι τα μενού αυτά παρουσιάζουν αρκετές "δυσλειτουργίες" (ταπεινή μου γνώμη), όπως: τεράστια γράμματα στους τιτλους μενού που δεν σε αφήνουν, πριν κυλίσουν, να διαβάσεις τον τίτλο τους, απαίτηση να ρυθμίζεις κάθε φορά το ξυπνητηρι, κλπ...

Δεν ξέρω αν γίνομαι φορτικός, αλλά μερικά πράγματα απλά αδυνατώ να κατανοήσω γιατί φτιάχνονται πιό δύσχρηστα από όσο θα έπρεπε...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το πλήρες review απο το gsmarena και πραγματικά το βρίσκω άψογο!! http://www.gsmarena.com/samsung_d880_duos-review-240.php (το ηλίθιο samsung-menu να μην είχε και θα ήταν απιστευτο!)

 

 

Επιτέλους μια αξιόπιστη και καλή λύση για να απαλαγούμε μια για πάντα απο τις 2-3 διαφορετικές συσκευές και το κολο-SAR τους!!

 

Εχουμε μάθει αν θα έρθει τελικά στην Ελλάδα? και απο ποιόν?

Σε τί τιμή και πότε περίπου??

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το πλήρες review απο το gsmarena και πραγματικά το βρίσκω άψογο!! http://www.gsmarena.com/samsung_d880_duos-review-240.php (το ηλίθιο samsung-menu να μην είχε και θα ήταν απιστευτο!)

 

 

Επιτέλους μια αξιόπιστη και καλή λύση για να απαλαγούμε μια για πάντα απο τις 2-3 διαφορετικές συσκευές και το κολο-SAR τους!!

 

Εχουμε μάθει αν θα έρθει τελικά στην Ελλάδα? και απο ποιόν?

Σε τί τιμή και πότε περίπου??

 

Θε έρθει στις 20 Ιουνίου. Εγώ το έπιασα στα χέρια μου το Σάββατο.

Μου θύμισε D500. Βέβαια έχει μεγαλύτερο πλάτος και μεγαλύτερη οθόνη.

Σαν κατασκευή είναι εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κάποιος μερικά σχόλια για το μενού? Ισως κάποιος που έχει γνώση και από άλλα samsung οπως d900, e840 κλπ.

Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι τα μενού αυτά παρουσιάζουν αρκετές "δυσλειτουργίες" (ταπεινή μου γνώμη), όπως: τεράστια γράμματα στους τιτλους μενού που δεν σε αφήνουν, πριν κυλίσουν, να διαβάσεις τον τίτλο τους, απαίτηση να ρυθμίζεις κάθε φορά το ξυπνητηρι, κλπ...

Δεν ξέρω αν γίνομαι φορτικός, αλλά μερικά πράγματα απλά αδυνατώ να κατανοήσω γιατί φτιάχνονται πιό δύσχρηστα από όσο θα έπρεπε...

 

Έστω και καθυστερημένα:

 

  • Το μενού, αν και πρώτη φορά γίνομαι κάτοχος Samsung μου φαίνεται μια χαρά, μόνο λίγο αργό. Δεν βλέπω καμιά δυσλειουργία...
  • Μεγάλα γράμματα που κυλάνε, ναι, αλλά και πάλι δεν διακρίνω κάποια πρόβλημα.
  • Τα ξυπνητήρια - πολλά, όχι ένα - δεν χρειάζεται κάθε φορά να τα ρυθμίζεις...

Γενικά είναι ένα αξιόπιστο κινητό ιδανικό για την εξαιρετική και μοναδική λειτουργία που παρέχει... έχω και το HTC Kaiser αλλά αυτό κάνει άλλη δουλειά... :happy:

 

Εδώ έγραψα ένα γρήγορο review, όσοι πιστοί προσέλθετε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι "φαν" των Samsung, θεωρώ πολύ χρήσιμη τη δυνατότητα αξιοποίησης 2 καρτών sim ταυτόχρονα, χωρίς να είναι απαραίτητα δύο κινητά!!!!

 

nobleman, thanks για το review, άντε να έρθει γρήγορα στα καταστήματα να το δοκιμάσουμε..!!!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το πλήρες review απο το gsmarena και πραγματικά το βρίσκω άψογο!! http://www.gsmarena.com/samsung_d880_duos-review-240.php (το ηλίθιο samsung-menu να μην είχε και θα ήταν απιστευτο!)

 

 

Επιτέλους μια αξιόπιστη και καλή λύση για να απαλαγούμε μια για πάντα απο τις 2-3 διαφορετικές συσκευές και το κολο-SAR τους!!

 

Εχουμε μάθει αν θα έρθει τελικά στην Ελλάδα? και απο ποιόν?

Σε τί τιμή και πότε περίπου??

 

Το review το είχα δώσει στην αμέσως προηγούμενη σελίδα... :p

 

Πράγματι, πέραν από την απαλλαγή να κουβαλάς συνέχεια μια 2η συσκευή, φυσικά τίθεται και θέμα υγείας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία η αλλού?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραιο και ευχρηστο τηλεφωνο, και με νεα πραγματα στο μενου. Οπως προφιλ (απ το g600 ηδη αυτο), αλλα πλεον και την επιλογη διαχωρισμου (επιτελους) της μνημης του τηλεφωνου απο την καρτα sim. Μπορει κανεις να επιλεξει ειτε τη μια ειτε την αλλη, ή και τις δυο μνημες. (οπως καποτε στα Νοκια).

Ακουστικη αψογη, καθολου τζογος, πολυτελης αισθηση, διαμορφωση κι εδω θεματων οπως στο g600, ευκολη εναλλαγη χρησης απο τη μια sim στην αλλη, και εγω δεν θα ελεγα το μενου του αργο. Σαν του d900 θα λεγα μαλλον.

Γενικα πρωτες εντυπωσεις, πραγματικα αριστες ! Κι ας μην ξεχναμε και την σχεδον ανυπαρκτη ακτινοβολια του -sar- :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το μενού δεν αργεί τόσο όσο η εναλλαγή των γραμμάτων στις επαφές... επιμένω ότι αργεί και θέλει ιδιαίτερη ευαισθησία για να μην σου σπάσει τα νεύρα στην αναζήτηση... επίσης η αναζήτηση δεν είναι ούτε όπως της ΝΟΚΙΑ ούτε smart dialing όπως των windows mobile... είναι απλά συμπαθητική...

 

Δεν είχα βέβαια ποτέ Samsung για να συγκρίνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα στο δικο μου δεν συμβαινει αυτο.. Ουτε στις εναλλαγες γραμματων ουτε πουθενα αλλου μου εχει καθυστερηση φιλε μου.. Εχει την ταχυτητα των series 40 της nokia θα λεγα.. Ειμαι οντως πολυ ευχαριστημενος και σ'αυτον τον τομεα.. :)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; ίσως φταίει το δικό μου ή μήπως η εγκατάσταση των Ελληνικών; εσύ τα εγκατάστησες ή το πήρες με την ελληνική γλώσσα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε nobleman, κι εγω αυτο πιστευω. Οφειλεται μαλλον στην εγκατασταση των ελληνικων. Εγω το αγορασα - σφραγισμενο -, με τα ελληνικα ηδη εγκατεστημενα απο τη μαμα sam.. Και μια λεπτομερεια. Η συσκευασια αυτου του μοντελου, ειναι σφραγισμενη σε 2 σημεια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...