Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε nobleman, κι εγω αυτο πιστευω. Οφειλεται μαλλον στην εγκατασταση των ελληνικων. Εγω το αγορασα - σφραγισμενο -, με τα ελληνικα ηδη εγκατεστημενα απο τη μαμα sam.. Και μια λεπτομερεια. Η συσκευασια αυτου του μοντελου, ειναι σφραγισμενη σε 2 σημεια.

 

 

to thema tis glwssas den exei na kanei me tin taxytita.apla se poly syntomo xroniko diastima h samsung evgale alles 2 revision ( anabathmiseis ). to pithanotero einai na exeis pio kainoyria version

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κατι σημαντικο (για καποιους), που ξεχασα να αναφερω απο τις πρωτες μου εντυπωσεις. Πλεον, σ'αυτο το μοντελο μπορει καποιος να ορισει ως ηχο μηνυματος ενα mp3..!!! Καλο ε? :D
Link to comment
Share on other sites

to thema tis glwssas den exei na kanei me tin taxytita.apla se poly syntomo xroniko diastima h samsung evgale alles 2 revision ( anabathmiseis ). to pithanotero einai na exeis pio kainoyria version

 

Ωχ, και πώς το κάνουμε τώρα αυτό; με την ίδια διαδικασία; on-line δεν γίνεται; :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραιο και ευχρηστο τηλεφωνο, και με νεα πραγματα στο μενου. Οπως προφιλ (απ το g600 ηδη αυτο), αλλα πλεον και την επιλογη διαχωρισμου (επιτελους) της μνημης του τηλεφωνου απο την καρτα sim. Μπορει κανεις να επιλεξει ειτε τη μια ειτε την αλλη, ή και τις δυο μνημες. (οπως καποτε στα Νοκια).

Ακουστικη αψογη, καθολου τζογος, πολυτελης αισθηση, διαμορφωση κι εδω θεματων οπως στο g600, ευκολη εναλλαγη χρησης απο τη μια sim στην αλλη, και εγω δεν θα ελεγα το μενου του αργο. Σαν του d900 θα λεγα μαλλον.

Γενικα πρωτες εντυπωσεις, πραγματικα αριστες ! Κι ας μην ξεχναμε και την σχεδον ανυπαρκτη ακτινοβολια του -sar- :D:D:D

 

Από πομποδέκτη-λήψη πως παει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Από πομποδέκτη-λήψη πως παει?

 

Αριστη ληψη. Και με τις 2 εταιριες που χρησιμοποιω voda & wind. Και αριστη και η ακουστικη του. Καθως και αψογα μ'ακουνε απ'οτι μου λενε.

Και κατι ακομα νεο, που μολις ειδα. Στη συνταξη sms, μπορουμε πλεον να χρησιμοποιουμε και μικρα γραμματα. Ολο ευχαριστες εκπληξεις τελικα ειναι αυτο το μοντελο :)

Link to comment
Share on other sites

Αριστη ληψη. Και με τις 2 εταιριες που χρησιμοποιω voda & wind. Και αριστη και η ακουστικη του. Καθως και αψογα μ'ακουνε απ'οτι μου λενε.

Και κατι ακομα νεο, που μολις ειδα. Στη συνταξη sms, μπορουμε πλεον να χρησιμοποιουμε και μικρα γραμματα. Ολο ευχαριστες εκπληξεις τελικα ειναι αυτο το μοντελο :)

 

 

στις περισσοτερες γλωσσες ετσι γινεται. εσυ ποια version εχεις?? μπορεις να το δεις πληκτρολογωντας *#1234#

 

Υ.Γ. : αλλη δουλεια δεν εχουμε να κανουμε σαββατοβραδο ??? :blink::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μικρά γράμματα αλλά μόνο 70 χαρακτήρες... για δώστε μας ποια version έχετε; Εμένα έχει την Dev. Version D880XCGL2...

 

...και κάτι άλλο: αφού έχω ανοίξει το sms και το έχω διαβάσει αυτό συνεχίζει και με ειδοποιεί με ήχο μία, δύο, τρεις και τέσσερις καμιά φορά φορές...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στις περισσοτερες γλωσσες ετσι γινεται. εσυ ποια version εχεις?? μπορεις να το δεις πληκτρολογωντας *#1234#

 

Υ.Γ. : αλλη δουλεια δεν εχουμε να κανουμε σαββατοβραδο ??? :blink::ninja:

 

Παντως στα προηγουμενα που ειχα d900 και g600 δεν γινοταν να γραψω με μικρα γραμματα sms. ( και το παραδοξο ηταν οτι μπορουσα να γραψω με μικρα σημειωσεις..)

Η version που εχω ειναι η D880XCHB1

Υ.Γ. τι να κανουμε... αφου eurovision δεν βλεπουμε..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μικρά γράμματα αλλά μόνο 70 χαρακτήρες... για δώστε μας ποια version έχετε; Εμένα έχει την Dev. Version D880XCGL2...

 

...και κάτι άλλο: αφού έχω ανοίξει το sms και το έχω διαβάσει αυτό συνεχίζει και με ειδοποιεί με ήχο μία, δύο, τρεις και τέσσερις καμιά φορά φορές...

 

Οχι.. κανονικοτατα 160 χαρακτηρες στο δικο μου...!!!

Και κανονικα. 1 φορα η ειδοποιηση..!!

Link to comment
Share on other sites

@ antoni_r :

 

το τηλ. σου ειναι παραεισαγωγης και οχι της ελληνικης SAMSUNG, για να μην σου πω οτι τα ελληνικα τα εχω βαλει εγω.

 

@mobleman:

ελεγξες μηπως εχει καποια ρυθμιση για τους ειδικους χαρακτηρες ??

Link to comment
Share on other sites

@ antoni_r :

 

το τηλ. σου ειναι παραεισαγωγης και οχι της ελληνικης SAMSUNG, για να μην σου πω οτι τα ελληνικα τα εχω βαλει εγω.

 

@mobleman:

ελεγξες μηπως εχει καποια ρυθμιση για τους ειδικους χαρακτηρες ??

 

Τοτε, εχεις κανει αψογη δουλεια φιλε, γιατι το τηλεφωνο ειναι κι αυτο α ψ ο γ ο :D:D:D

Υ.Γ. πως δικαιολογειται η διπλη κιολας ταινια ασφαλειας που ειχε, αν ανοιχτηκε για να του περασεις τα ελληνικα..? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε, εχεις κανει αψογη δουλεια φιλε, γιατι το τηλεφωνο ειναι κι αυτο α ψ ο γ ο :D:D:D

Υ.Γ. πως δικαιολογειται η διπλη κιολας ταινια ασφαλειας που ειχε, αν ανοιχτηκε για να του περασεις τα ελληνικα..? :ninja:

 

οι περισοτεροι τα ξανασυσκευαζουν,ταινιες ασφαλειας βρισκονται.

Link to comment
Share on other sites

οι περισοτεροι τα ξανασυσκευαζουν,ταινιες ασφαλειας βρισκονται.

Δεν το νομιζω για το play247 απ'οπου και το πηρα.. Αλλα τελος παντων. Εγω κραταω μονο το οτι η συσκευη ειναι πραγματικα, υποδειγματικα, αψογη... :)

Link to comment
Share on other sites

@ antoni_r :

 

το τηλ. σου ειναι παραεισαγωγης και οχι της ελληνικης SAMSUNG, για να μην σου πω οτι τα ελληνικα τα εχω βαλει εγω.

 

@mobleman:

ελεγξες μηπως εχει καποια ρυθμιση για τους ειδικους χαρακτηρες ??

 

Στις ρυθμίσεις αποστολής/υποστήριξη χαρακτήρων έχει 3 επιλογές: αυτόματο, αλφάβητο GSM και Unicode, εκ των οποίων η 1 και 3 έχει 70 χαρακτήρες, μετά χρεώνεσαι 2ο μήνυμα, ενώ η επιλογή 2 έχει μόνο κεφαλαία και σου προσφέρει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις 160/sms...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες από χώρα του εξωτερικού αντί 245 ευρω.

Πρώτη φορά με Samsung και σαν φανατικός της ΝΟΚΙΑ μπερδεύτηκα λίγο από την εντελώς διαφορετική φιλοσοφία του μενού.

Δεν είναι όμως καθόλου αργό μπορώ να πω.

Το συνιστώ μόνο σε όσους τους είναι απαραίτητες οι 2 γραμμές. Οι υπόλοιποι με τα χρήματα που πωλείται στην Ελλάδα μπορείτε να βρείτε κάτι καλύτερο από το D880.

 

Αρχίζω με τα καλά που κατάφερα να εντοπίσω τις λίγες ώρες που το έχω στα χέρια μου.

 

ΟΘΟΝΗ: αρκετά καλή, καλύτερη από τα περισσότερα ΝΟΚΙΑ μεσαίας κατηγορίας. Συν του ότι η φωτογραφία που χρησιμοποιείς σαν wallpaper καλύπτει όλη την οθόνη, ενώ στα ΝΟΚΙΑ η ίδια φωτογραφία εμφανίζεται σαφώς μικρότερη.

 

ΣΥΣΚΕΥΗ: Αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής. Χωρίς τριξίματα κ.λ.π.

Φίλος μου το έχει 3 μήνες και δεν έχει καμία φθορά στο χρώμα. Αρκετά μοντέλα της Samsung ιδίως στο ασημί, ξεφτίζει το χρώμα με αποτέλεσμα να φαίνεται το λευκό πλαστικό από κάτω. Τα πλαστικά του δεν κάνουν γραμμές εύκολα.

Πολύ καλή αίσθηση των πλήκτρων.

 

ΦΩΤΟΚΑΜΕΡΑ: Αρκετά καλή παρόλο που δεν διαθέτει φλας. Οι φωτογραφίες που τραβάς με το φως της μέρας είναι αυτό που μπορεί να σου δώσει μια κάμερα τηλεφώνου των 3,2Μp.

 

ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ: Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ: Πολύ καλή

 

Πάμε στα μειονεκτίματα τώρα

 

ΗΧΟΣ: Τα κομμάτια που παίζονται από το μεγάφωνο του κινητού έχουν πολύ χαμηλή ένταση. Χρειάζονται οπωσδήποτε ακουστικά, ακόμα και αν τα παίζεις στο maximum 14.

 

Οι περισσότεροι ήχοι ειδοποίησης δεν ακούγονται όταν είσαι έξω. Απαραίτητη η χρήση της δόνησης.

 

 

Το Manual είναι απαράδεκτο, πολύ περιληπτικό και σε αναγκάζει σε πολύ ψάξιμο.

 

Γενικά τα μείον εντοπίζονται στο θέμα Ήχος και music player.

Αν κάποιος φίλος έχει λύση για τα προβλήματα αυτά θα χαιρόμουν ιδιαίτερα.

 

Φυσικά το ότι αγόρασα το D880 δεν σημαίνει ότι αποχωρίστηκα το αγαπημένο μου ΝΟΚΙΑ Ν70 ΜΕ.

Αν δεν μου ήταν απαραίτητες οι δύο κάρτες θα μπορούσα να πάρω με τα ίδια χρήματα το Ν73 ΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με το D880 και μπορώ να πω ότι αρχίζω να το συμπαθώ κάθε μέρα και περισσότερο.

 

Το μενού στην δική μου version D880 JPHC2 δουλεύει μια χαρά χωρίς καθόλου αργοπορίες.

 

Θα μπορούσε να έχει προβολή των βίντεο σε πλήρη οθόνη.

 

Ξέρει κανεις πως αλλάζεις η ονομασια των καρτών?

Αλλάζω εκεί που λέει SIM1 και το κάνω για παραδειγμα WORK, αλλά στην παρουσίαση των καρτών μου τη δείχνει σαν work(no name).

Στην δε άλλη κάρτα, όταν το πρωτο άνοιξα πήρε χωρίς να το καταλάβω σαν όνομα ένα αριθμό τηλεφώνου.

Και οι δύο κάρτες που χρησιμοποιώ είναι της ίδιας εταιρείας και γίνεται μπέρδεμα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θε έρθει στις 20 Ιουνίου. Εγώ το έπιασα στα χέρια μου το Σάββατο.

Μου θύμισε D500. Βέβαια έχει μεγαλύτερο πλάτος και μεγαλύτερη οθόνη.

Σαν κατασκευή είναι εξαιρετική

 

Φίλε με έφτιαξες!!

Το D500 ηταν το κορυφαιο κινητό που είχα ποτε!!

Μακάρι να είναι τόσο καλό όσο κι αυτο! Αν και σε ολα οσα διαβάζω το D880 είναι πολύ καλύτερο!

 

 

Ξέρουμε αν και πότε θα φερει το D880 η COSMOTE????

 

Τιμή κυμαίνεται περίπου στα 300 τελικά ???

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να έχει προβολή των βίντεο σε πλήρη οθόνη.

 

Ξέρει κανεις πως αλλάζεις η ονομασια των καρτών?

 

Εχει προβολη βιντεο σε πληρη οθονη. Πιεζεις στην εναρξη προβολης την διεση ή τον αστερισκο (δεν θυμαμαι ποιο ακριβως, δεν το΄χω μπροστα μου αυτη τη στιγμη). Η ονομασια των καρτων αλλαζει πανευκολα στο μενου ρυθμισεις, στο πρωτο-πρωτο υπομενου. Διαχειρiση καρτων ή καπως ετσι λεγεται. Τις ονομαζεις οπως θες, μεχρι 5 χαρακτηρες.

Ψαξτο λιγο ακομα.. Κανει τα παντα και συμφερει..! :)

Υ.Γ. Συμφωνω απολυτως μαζι σου για το σχεδον ανυπαρκτο manual..:O

Link to comment
Share on other sites

Εχει προβολη βιντεο σε πληρη οθονη. Πιεζεις στην εναρξη προβολης την διεση ή τον αστερισκο (δεν θυμαμαι ποιο ακριβως, δεν το΄χω μπροστα μου αυτη τη στιγμη). Η ονομασια των καρτων αλλαζει πανευκολα στο μενου ρυθμισεις, στο πρωτο-πρωτο υπομενου. Διαχειρiση καρτων ή καπως ετσι λεγεται. Τις ονομαζεις οπως θες, μεχρι 5 χαρακτηρες.

Ψαξτο λιγο ακομα.. Κανει τα παντα και συμφερει..! :)

Υ.Γ. Συμφωνω απολυτως μαζι σου για το σχεδον ανυπαρκτο manual..:O

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ.

Το D880 έχει αρχίσει να με ενθουσιάζει. Με το που συνήθισα τις ιδιαιτερότητες του μενού, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Παίρνω πίσω τα λόγια μου ότι αξίζει μόνο για όσους χρειάζονται τις δυο κάρτες.

Το ηχείο του σε νορμαλ συνθήκες δωματίου είναι μια χαρά και επαρκεί η ένταση του. Kακώς το σύγκρινα με κινητό Music edition.

 

Σε προηγούμενο μήνυμα είδα ότι η τιμή του στην ελλάδα είναι 330 ευρώ.

Μην βιαστείτε, θα μειωθεί σύντομα.

Εδώ στο Κάϊρο μέχρι πρόσφατα πωλείτο 300 ευρώ και έπεσε στα 240.

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Ελλαδίτσα μας των 10 εκατομυρίων δεν διαθέτει την μεγάλη αγορά για να έχει χαμηλές τιμές, αλλά το παρακάνουν.

Εδώ το ΝΟΚΙΑ 6300 πωλείται 140 ευρώ, στην ελλάδα νομίζω γύρω στα 175.

Και κάτι ακόμα: Αν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και είναι σε εγγυηση σου αλλάζουν την συσκευή με την μία.

 

Επιστρέφοντας στο D880 το συνιστώ ανεπιφύλακτα για όσους τους καλύπτουν τα χαρακτηριστικά του. Ξαναλέω ότι ο συνεργάτης μου εδώ, το έχει από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε χωρίς κανένα πρόβλημα. Λέει είναι το μόνο που τον καλύπτει σε όλες του τις ανάγκες.

Πρόκειται για άνθρωπο που έχει μια βαλίτσα κινητά συμπεριλαμβανομένου και του ΝΟΚΙΑ Ε91.

Κι εδώ που τα λέμε τα κινητά μπαούλα για όλες τις δουλειές, αρχίζουν να μην είναι και τόσο ΙΝ.

Με τα μινι λαπτοπ των 8 ιτζών δεν χρειάζεσαι να φορτώνεσαι καθημερινά ένα κινητό 220 γραμμαρίων που θα σου χρειαστεί σε 2-3 ταξίδια.

 

Καλό σας βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ' ευχαριστώ. Το D880 έχει αρχίσει να με ενθουσιάζει. Με το που συνήθισα τις ιδιαιτερότητες του μενού, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Παίρνω πίσω τα λόγια μου ότι αξίζει μόνο για όσους χρειάζονται τις δυο κάρτες.Το ηχείο του σε νορμαλ συνθήκες δωματίου είναι μια χαρά και επαρκεί η ένταση του. Kακώς το σύγκρινα με κινητό Music edition.Σε προηγούμενο μήνυμα είδα ότι η τιμή του στην ελλάδα είναι 330 ευρώ.Μην βιαστείτε, θα μειωθεί σύντομα.Εδώ στο Κάϊρο μέχρι πρόσφατα πωλείτο 300 ευρώ και έπεσε στα 240.Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Ελλαδίτσα μας των 10 εκατομυρίων δεν διαθέτει την μεγάλη αγορά για να έχει χαμηλές τιμές, αλλά το παρακάνουν.Εδώ το ΝΟΚΙΑ 6300 πωλείται 140 ευρώ, στην ελλάδα νομίζω γύρω στα 175.Και κάτι ακόμα: Αν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και είναι σε εγγυηση σου αλλάζουν την συσκευή με την μία.Επιστρέφοντας στο D880 το συνιστώ ανεπιφύλακτα για όσους τους καλύπτουν τα χαρακτηριστικά του. Ξαναλέω ότι ο συνεργάτης μου εδώ, το έχει από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε χωρίς κανένα πρόβλημα. Λέει είναι το μόνο που τον καλύπτει σε όλες του τις ανάγκες. Πρόκειται για άνθρωπο που έχει μια βαλίτσα κινητά συμπεριλαμβανομένου και του ΝΟΚΙΑ Ε91.Κι εδώ που τα λέμε τα κινητά μπαούλα για όλες τις δουλειές, αρχίζουν να μην* είναι και τόσο ΙΝ.Με τα μινι λαπτοπ των 8 ιτζών δεν χρειάζεσαι να φορτώνεσαι καθημερινά ένα κινητό 220 γραμμαρίων που θα σου χρειαστεί σε 2-3 ταξίδια.Καλό σας βράδυ.
Aπο ακουστική και λήψη σήματος πως τα πάει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...