Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ!

 

 

καμιά ιδέα κανείς??

Απο τίς 3-4 γνωστές εταιρειες είναι το πρώτο.

Και είναι το μόνο που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά σε σύγκριση με ολα τα άλλα που υπάρχουν και που αν δεν κανω λάθος δεν πολυκυκλοφορούν κι Ελλάδα.

 

Απο samsung έχει ανακοινωθεί κι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=204315 σε bar μορφή με μικρότερη κάμερα/οθώνη κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο μπαταρια πως παει ? Φοβαμαι επειδη με 2 καρτες θα εχει εποφορτιστει και διπλη χρηση ...

κανεις μπορει να με φωτισει??

 

Με ''δυνατη'' χρηση, 2 ημερες. Με μετρια χρηση, 3 - 4 μερες ανετα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

καταρχήν συγχαρητήρια για το forum είναι εξαιρετικά χρήσιμο για εμάς τους άσχετους αν και πολλά μου φαίνονται κινέζικα :dizzy:... και με μεγάλη συμμετοχή!:respect:

λοιπόν δυο ερωτησούλες έχω για αρχή... γιατί εάν το πάρω τελικά το κινητό μάλλον θα σας πρήξω… ελπίζω να μην φτάσετε στο σημείο να με αποκλείσετε.:D:X

 

Λοιπόν μια επιβεβαίωση: Μπορείς να έχεις 2 sim διαφορετικών εταιριών, π.χ. cosmote και Vodafone σωστά;

Και ερώτηση: έχει πλήκτρα αφής;

Ευχαριστώ!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

καταρχήν συγχαρητήρια για το forum είναι εξαιρετικά χρήσιμο για εμάς τους άσχετους αν και πολλά μου φαίνονται κινέζικα :dizzy:... και με μεγάλη συμμετοχή!:respect:

λοιπόν δυο ερωτησούλες έχω για αρχή... γιατί εάν το πάρω τελικά το κινητό μάλλον θα σας πρήξω… ελπίζω να μην φτάσετε στο σημείο να με αποκλείσετε.:D:X

 

Λοιπόν μια επιβεβαίωση: Μπορείς να έχεις 2 sim διαφορετικών εταιριών, π.χ. cosmote και Vodafone σωστά;

Και ερώτηση: έχει πλήκτρα αφής;

Ευχαριστώ!

:thanks:

 

1. Ναι μπορεις. Οποιεσδηποτε εταιρειες.

2. Οχι αφης (ευτυχως).

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες, για όποιον το έχει ήδη αγοράσει ή γενικά για όποιον ξέρει σίγουρα

• Η συσκευή μπορεί να είναι στην αναμονή και με τις κάρτες sim( διαφορετικές εταιρείες;)

• Τις παίζει ταυτόχρονα και τις δυο;;

• Μπορείς να επιλεγείς εύκολα από πού θα γίνεται η κλήση ή το γραπτό μήνυμα;

• Έχεις δυο διαφορετικά αρχεία επαφών; Ένα για κάθε sim;

• Πόσο χρόνο εγγύηση έχει η συσκευή;; ισχύει αν το πάρω από εξωτερικό;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες, για όποιον το έχει ήδη αγοράσει ή γενικά για όποιον ξέρει σίγουρα

• Η συσκευή μπορεί να είναι στην αναμονή και με τις κάρτες sim( διαφορετικές εταιρείες;)

• Τις παίζει ταυτόχρονα και τις δυο;;

• Μπορείς να επιλεγείς εύκολα από πού θα γίνεται η κλήση ή το γραπτό μήνυμα;

• Έχεις δυο διαφορετικά αρχεία επαφών; Ένα για κάθε sim;

• Πόσο χρόνο εγγύηση έχει η συσκευή;; ισχύει αν το πάρω από εξωτερικό;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες θα παρεις απαντησεις και μαλιστα με λεπτομερειες και οχι μονολεκτικες οπως θα μπορουσα να σου δοσω εγω η καποιος αλλος.

 

θα εισαχθει επισημα και απο την αντιπροσωπεια σημερα μιλησα μαζι τους .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ωρες το εχω στα χερια μου και εχω εντυπωσιαστει!

για μενα ειναι σπουδαιο να εχω 2 σε 1 .

εχω βαλει μια καρτα wind και μια vodafone αλλα οταν εχω πρωτευουσα την wind μου βγαζει στην κορυφη της οθονης ενα G μπλε χρωματος που αν δεν κανω λαθος ειναι οτι ειναι ενεργο το gprs . Πρεπει να κανω κατι για να σβησει και τι ?

μπορει καποιος να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ωρες το εχω στα χερια μου και εχω εντυπωσιαστει!

για μενα ειναι σπουδαιο να εχω 2 σε 1 .

εχω βαλει μια καρτα wind και μια vodafone αλλα οταν εχω πρωτευουσα την wind μου βγαζει στην κορυφη της οθονης ενα G μπλε χρωματος που αν δεν κανω λαθος ειναι οτι ειναι ενεργο το gprs . Πρεπει να κανω κατι για να σβησει και τι ?

μπορει καποιος να βοηθησει ?

Αν εχεις την καλωσύνη θα ήθελα αφου το δουλέψεις λίγο,τις εντυπώσεις σου.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την καλωσύνη θα ήθελα αφου το δουλέψεις λίγο,τις εντυπώσεις σου.

 

Λοιπον μετα απο καμποσες ωρες χρησης μπορω να πω καποια πραγματα .

Πρωτα απο ολα εδω και χρονια ειμαι σαμσουνγκακιας και ερικσονακιας . Αρα δεν μπορω να κανω συγκρισεις με νοκια . Επισης δεν μπορω να πω κατι για την μπαταρια αφου σημερα το πηρα .

Ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ για σαμσουνγκ . Για μενα αυτο ειναι ενα μειον . Επισης εχει χαμηλο ηχο κλησης (τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει)

Αυτο που ειναι το μεγαλο του συν ειναι το 2 σε 1 . Επισης εχει καλη ποιοτητα κατασκευης και αυτο το σαγρε στην πισω μερια δινει μια καλη αισθηση . Ελαφρως βελτιωμενο αλλα και πλουσιο μενου για την σαμσουνγκ . Ευκολη εναλλαγη των 2 καρτων και ταυτοχρονη χρηση τους και μεγαλη ανεση στις επαφες . Ωραια μεγαλη οθονη και ανετο πληκτρολογιο .

Το ψαξιμο συνεχιζεται αλλα αμα η μπαταρια ειναι καλη (γιατι το ενα νουμερο που εχω ειναι επαγγελματικο και το λιωνω ) το κινητο ειναι σουπερ . Μονο ιδιαιτερο κακο (για μενα) το μεγεθος και το βαρος αλλα οπωσδηποτε πιο ελαφρυ και πιο μικρο απο 2 συσκευες !!!

Link to comment
Share on other sites

Mascara να σε ρωτήσω και εγώ μερικά πράγματα για αυτό το τηλ

Με τις 2 κάρτες τι επιλογές έχεις;;

Να είναι και οι 2 on;

Να μπορείς να έχεις μόνο την μια και την άλλη off;

Μπορείς από την μια να κάνεις κλήσεις και από την άλλη όχι;

Έχουν τις επαφές τους κοινές;

Γενικά είναι εύκολη η χρήση των 2 δυο καρτών;;

Με ενδιαφέρει και έμενα πάρα πολύ, λόγο δεύτερου επαγγελματικού αριθμού

Μόνο που στο επαγγελματικό έχω περιορισμό κλήσεων εκτός ομάδος και δεν θα ήθελα να μπορεί να καλεί επαφές και από το προσωπικό μου αριθμό.

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Mascara να σε ρωτήσω και εγώ μερικά πράγματα για αυτό το τηλ

Με τις 2 κάρτες τι επιλογές έχεις;;

Να είναι και οι 2 on;

Να μπορείς να έχεις μόνο την μια και την άλλη off;

Μπορείς από την μια να κάνεις κλήσεις και από την άλλη όχι;

Έχουν τις επαφές τους κοινές;

Γενικά είναι εύκολη η χρήση των 2 δυο καρτών;;

Με ενδιαφέρει και έμενα πάρα πολύ, λόγο δεύτερου επαγγελματικού αριθμού

Μόνο που στο επαγγελματικό έχω περιορισμό κλήσεων εκτός ομάδος και δεν θα ήθελα να μπορεί να καλεί επαφές και από το προσωπικό μου αριθμό.

Ευχαριστώ πολύ!!

 

εχεις οτι επιλογη επιθυμεις . Μπορεις να εχεις και τις 2 ανοιχτες και να δεχεσαι τηλεφωνα ταυτοχρονα απλα οταν θελεις εσυ να καλεσεις καλεις απο αυτη που την συγκεκριμενη στιγμη εχεις κύρια . Αν θες να καλεσεις απο την αλλη , πατας ενα κουμπακι που εχει στο πλαι αριστερα επιλεγεις την αλλη γραμμη κανει μια επανεναρξη και μετα ειναι ετοιμο για να καλεσει με την δευτερη γραμμη . Αμα θες βεβαια μπορεις να εχεις την μια γραμμη εντελως ανενεργη . Εγω οπως εχω σκεφτει ειναι οταν ειμαι στην δουλεια που κανω πολλες κλησεις απο τον επαγγελματικο μου αριθμο , θα τον εχω πρωτευων , ωστε να μην κανω επανεναρξη και ταυτοχρονα αμα με θελει καποιος εκτος δουλειας θα με βρισκει στον αλλο αριθμο και μετα οταν τελειωνω θα βαζω την δικια μου γραμμη σαν κύρια .

Οσον αφορα τις επαφες αυτο που εχω καταλαβει μεχρι τωρα (μπορει να κανω λαθος), χωριζονται σε 4 κατηγοριες .

1. Στις επαφες του τηλεφωνου

2. Στις επαφες της πρωτης καρτας

3. Στις επαφες της δευτερης καρτας

4. Στις ομαδες επαφων που μπορεις να διαμορφωσεις

 

Νομιζω οτι ειναι ευκολο να τις ξεχωρισεις και να απομονωσεις αυτες της δουλειας σου ή σε μία κάρτα ή στις ομαδες επαφων .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν αλλάζεις κάρτα για να κάνεις κλήσεις πρέπει να γίνει επανεκκίνηση της συσκευής;

Αν όντος είναι έτσι τότε έχεις δίκιο ,όταν είσαι στην δουλεία το έχεις πρωτεύων

Το τηλ της εργασίας και μετά το αλλάζεις.

Γιατί αν είναι να αλλάζει συνεχώς τότε είναι πρόβλημα

Μια άλλη απορία, στους μετρητές των κλήσεων έχει επιλογή από ποια κάρτα μετρά;;

Επίσης από πού το αγόρασες; Σε ποια τιμή;; είχε στον βασικό εξοπλισμό και hands free;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν αλλάζεις κάρτα για να κάνεις κλήσεις πρέπει να γίνει επανεκκίνηση της συσκευής;

Αν όντος είναι έτσι τότε έχεις δίκιο ,όταν είσαι στην δουλεία το έχεις πρωτεύων

Το τηλ της εργασίας και μετά το αλλάζεις.

Γιατί αν είναι να αλλάζει συνεχώς τότε είναι πρόβλημα

Μια άλλη απορία, στους μετρητές των κλήσεων έχει επιλογή από ποια κάρτα μετρά;;

Επίσης από πού το αγόρασες; Σε ποια τιμή;; είχε στον βασικό εξοπλισμό και hands free;;

 

στους μετρητες εχει επιλογη για τις καρτες

το πηρα απο το play247 με 295 ευρω και εχει ενα ενσυρματο ακουστικο στην συσκευασια

το τηλεφωνο ειναι πολυ καλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

εχεις οτι επιλογη επιθυμεις . Μπορεις να εχεις και τις 2 ανοιχτες και να δεχεσαι τηλεφωνα ταυτοχρονα απλα οταν θελεις εσυ να καλεσεις καλεις απο αυτη που την συγκεκριμενη στιγμη εχεις κύρια . Αν θες να καλεσεις απο την αλλη , πατας ενα κουμπακι που εχει στο πλαι αριστερα επιλεγεις την αλλη γραμμη κανει μια επανεναρξη και μετα ειναι ετοιμο για να καλεσει με την δευτερη γραμμη . Αμα θες βεβαια μπορεις να εχεις την μια γραμμη εντελως ανενεργη . Εγω οπως εχω σκεφτει ειναι οταν ειμαι στην δουλεια που κανω πολλες κλησεις απο τον επαγγελματικο μου αριθμο , θα τον εχω πρωτευων , ωστε να μην κανω επανεναρξη και ταυτοχρονα αμα με θελει καποιος εκτος δουλειας θα με βρισκει στον αλλο αριθμο και μετα οταν τελειωνω θα βαζω την δικια μου γραμμη σαν κύρια .

Οσον αφορα τις επαφες αυτο που εχω καταλαβει μεχρι τωρα (μπορει να κανω λαθος), χωριζονται σε 4 κατηγοριες .

1. Στις επαφες του τηλεφωνου

2. Στις επαφες της πρωτης καρτας

3. Στις επαφες της δευτερης καρτας

4. Στις ομαδες επαφων που μπορεις να διαμορφωσεις

 

Νομιζω οτι ειναι ευκολο να τις ξεχωρισεις και να απομονωσεις αυτες της δουλειας σου ή σε μία κάρτα ή στις ομαδες επαφων .

ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ εννοεισ ολο το το τηλεφωνο ανοιγοκλεινει ή μονο το λογισμικο???

ποση ωρα διαρκει αυτη η επανεκιννηση?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ εννοεισ ολο το το τηλεφωνο ανοιγοκλεινει ή μονο το λογισμικο???

ποση ωρα διαρκει αυτη η επανεκιννηση?

ανοιγοκλεινει το τηλεφωνο και διαρκει μισο λεπτο περιπου

Link to comment
Share on other sites

ανοιγοκλεινει το τηλεφωνο και διαρκει μισο λεπτο περιπου

πολύ με χάλασε αυτό φίλε.. :(

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μερα που το ζορισα βλεπω οτι κανει κατι τερτιπια με το μπλουτουθ ακουστικο , που στην επανεκκινηση αποσυνδεεται και καμια φορα δεν ακουγεται καλα στην δευτερη γραμμη ενω χωρις ακουστικο ειναι ΟΚ . Κατα τα αλλα μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...