Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήταν το flex cable. Μια επίσκεψη σε ένα γνωστό και όλα μια χαρά. Ευχαριστώ τον φίλο για την επισκευή :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Εχω το κινητο εδω και εναμιση χρονο.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες μονο που πριν απο μια εβδομαδα αρχισε να σβηνει η οθονη του κινητου και σημερα δεν λειτουργει ουτε ακουστικο ουτε μεγαφωνο.Γνωριζει κανεις που μπορω να το παω για service στη Θεσ/νικη?

 

και μενα προβλημα στο flex cable.....νιωθω ενα τζογο οτανκανω slide το κιν απο χτες που νεκρωσε....εχεις να προτεινεις στην πατρα κανα service?H εστω στην αθηνα?Ποσο παει περιπου η αλλαγη?

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση διαφήμισης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σήμερα του πατέρα μου άρχισε τα τρελλά του.

 

Μου το δίνει να του αποθηκεύσω έναν αριθμ'ο, σύρω την οθόνη να ξεκλειδώσει μόνο που δεν ανάβει η οθόνη. Ε λέω θα έσβησε. Κρατάω πατημένο το κουμπί να ανάψει και εκείνη την ώρα ανάβει η οθόνη και μου δείχνει την οθόνη που κλείνει. Θα κόλλησε, σκέφτηκα μετά. Πράγματι, κράτησα το κουμπί, άναψε, έβαλα τα PINs, αποθηκεύω τον αριθμό, πάω στην αρχική οθόνη και όλα ωραία, σύρω την οθόνη και κλειδώνει/σβήνει. Το ξανασείρω για δοκιμή να ανάψει και ΤΑ ΙΔΙΑ, δεν άναψε ποτέ η οθόνη, δοκιμάζω μια κλήση στα τυφλά, την έκανε κανονικά... Με το που πάω να το κλείσω πάλι τότε μόνο ανάβει η οθόνη να μου δείξει την οθόνη που κλείνει και ξανά απο την αρχή.

 

Τι παίζει; Μπορώ να το κάνω κανένα software update εγώ; Επίσης, πόσα χρόνια εγγύηση υποτίθεται έχει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

το τηλεφωνο μου εβγαλε προβλημα!

οταν σερνεται το ενα μερος του τηλεφωνου πανω στο αλλο -για να ανοιξει και να κλεισει το πληκτρολογιο-...................σβηνει η οθονη!!!

Δεν σβηνει το τηλεφωνο αλλα μονο η οθονη!

Για να επανελθει ενεργη η οθονη πρεπει να σβησω και να ξανανοιξω τη συσκευη!?

Ξερει κανεις τι προβλημα ειναι αυτο?

Παω για αλλαγη οθονης?

μηπως αλλαγη ταινιας συνδεσης της οθονης με το τηλεφωνο???

μηπως κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα φίλε μου είναι στην καλωδιοταινία.

 

Ευχαριστω soublaki-3!

κατι τετοιο δηλαδη?

http://cgi.ebay.com/Samsung-SGH-D888-D880-LCD-Flex-Cable-Ribbon-Connector-/220691739999?pt=PDA_Accessories&hash=item336240b55f

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι φίλε μου. Αν δεν καταφέρεις να το επισκευάσεις μόνος σου, πήγαινέ το στο 9volto.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Πάρε καμιά 20αριά απο αυτά να έχεις να αλλάζεις κάθε μήνα ( γιατί πάνω απο μήνα δεν βγάζει )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στο φόρουμ του τηλεφώνου σας.

Εξυπηρετώ έναν φίλο που έχει αυτή τη συσκευή και μου έθεσε ένα ερώτημα.

Δεν διάβασα προηγούμενες σελίδες να πω την αλήθεια για το εαν συζητήθηκε το ανάλογο πρόβλημα.

Η συσκευή δέχεται μόνο κάρτες συγκεκριμένης εταιρίας.Τηλεφώνησε όμως και του είπαν οτι , οχι το τηλέφωνο δεν ειναι κλειδωμενο απο εμας.

Ποιο είναι το πρόβλημα του? Θέλει να βάλει καρτα σιμ απο άλλη εταιρία και δεν την δέχεται λέει.

Δείχνει λέει πάλι οτι ειναι καταχωρημενες οι παλιές και νομιζω είπε ζηταει κωδικό.

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει τον κωδικό?

Μηπως θέλει reset για να "ξεχάσει" τις απο παλιά καταχωρημένες κάρτες σιμ? Αν ναι πως γίνεται αυτό?

 

Εαν κάποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει,

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καλησπερα ψαχνω αμεσα το κινητο αν το εχει καποιος pm me

thanks

:)

Στο eBay με 70-80€ το παίρνεις καινούριο. Αλλά γιατί το συγκεκριμένο; Υπάρχουν τόσα Dual-SIM...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοίξει thread με Dual-SIM κινητά.

 

Αν θες με πληκτρολόγιο, πάρε το Samsung C6112 στα 85€ περίπου, αν θες με touch πάρε το Samsung B5722.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Σκέφτομαι για το συγκεκριμένο κινητό για να αλλάξω το c6112 που έχω. Από μπαταρία τι λέτε, αν κ δεν διάβασα κ πολύ καλά λόγια ;)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος μέρος. Πάνε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257607

( Εγώ πάντως σε προτείνω http://www.skroutz.gr/s/440796/Samsung-Galaxy-Y-Duos.html ;)

Δεν ξέρω κάποιον που να τοχει αλλά μου φαίνεται η καλύτερη επιλογή αυτήν τη στιγμή)

Αν και μετά την εμπειρία μου με το D880 και με σύγκριση και αυτού που σε πρότεινα με άλλα κινητά κοντινής τιμής, θα σου πρότεινα να ρίξεις και εσύ μια ματιά στο τι κυκλοφορεί και να σκεφτείς αν τελικά όντως αξίζει να πάρεις ξανά μέτριο κινητό με 2 σιμ ή καλό με μία...

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...