Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικές ερωτησούλες και από μενα!

 

1. Δεχεται λογαριασμούς email?

1α. Αν, ναι, μπορεις να τα αποθηκευσεις σε κάποιο άλλο φάκελο?

2. Μπορει να διαβασει office documents (world, excel)?

3. Ο συγχρονισμός με το outlook ειναι πλήρης? Ημερολόγιo, εργασίες, email, επαφές και σημειωσεις?

3α. Εαν η επαφη σου εχει πολλπλά πεδία, αυτά μεταφέρονται αυτούσια στο κινητό? ή χανονται κάποια στη πορεία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο εμενα.παδια το εχω 2-3 εβδομαδες και δεν ξερω τι γινετε η μπαταρια του με το ζορι 3 ημερες, στο ομνια που εχω κρατα περισσοτερο αν και θα επρεπε να ξοδευει παραπανω αυτο.τι λετε?μηπως ειναι προβληματικη?η χρηση του κινητου ειναι κανενα 15λεπτο περιπου ομιλιας την ημερα.σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις-->13)ρυθμισεις μνημης-->3) προεπιλεγμενη μνημη και διαλεξε για καθε ενα, πού θες να αποθηκευονται.

Για να αποθηκευσεις ενα μηνυμα θα πρεπει απλα να μην πατησεις αμεσως το ΟΚ και να γραψεις τον αριθμο, αλλα το Επιλογ. και να επιλεξεις το 2) αποθηκευση και αποστολη. και μετα να γραψεις τον αριθμο.Με τον τροπο αυτο αποθηκευεται οπου εχεις προεπιλεξει.

 

επισης στο Τ9 mode δεν βγανει μονο η ' . ' Πατηστε το μηδεν οσο η τελεια ειναι μαυρη, και θα σας βγαλει και αλλες επιλογες πχ το ! και το ? που τα θεωρω τα πιο σημαντικα!

 

ΣΩΣΤΗΗΗ!

thanx!! μπροστα μου ηταν αλλα δν το εβλεπα!

 

Μερικές ερωτησούλες και από μενα!

 

1. Δεχεται λογαριασμούς email?

1α. Αν, ναι, μπορεις να τα αποθηκευσεις σε κάποιο άλλο φάκελο?

2. Μπορει να διαβασει office documents (world, excel)?

3. Ο συγχρονισμός με το outlook ειναι πλήρης? Ημερολόγιo, εργασίες, email, επαφές και σημειωσεις?

3α. Εαν η επαφη σου εχει πολλπλά πεδία, αυτά μεταφέρονται αυτούσια στο κινητό? ή χανονται κάποια στη πορεία?

 

1- ναι

1α - δν το εχω δει για να σου πω

2- λιγα πραματα!

3- Ναι- εκανα sync απο U600 -> outlook και απο outlook -> αδειο D880 , και επαιξε μια χαρα.

3α- Ναι, περνανε ολα τα πεδια σε καθε επαφη.

 

καλημερα και απο εμενα.παδια το εχω 2-3 εβδομαδες και δεν ξερω τι γινετε η μπαταρια του με το ζορι 3 ημερες, στο ομνια που εχω κρατα περισσοτερο αν και θα επρεπε να ξοδευει παραπανω αυτο.τι λετε?μηπως ειναι προβληματικη?η χρηση του κινητου ειναι κανενα 15λεπτο περιπου ομιλιας την ημερα.σας ευχαριστω

 

Τι να σου πω φιλε, εγω προσωπικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την μπαταρια του. μιλαω γυρω στην 1ωρα τη μερα +, λιγα μυνηματα, πολυ σπανια ΒΤ, και το φορτιζω μετα την 3ημερα

σχεδον καθε Δευτερα - Πεμπτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση.

Θα ήθελα όμως να γινω λίγο πιο συγκεκριμένος.

Οι επαφες έχουν πολλά υποπεδία με δυνατότητα καταχώρησης πολλών τηλεφωνων και λοιπών στοιχείων?

Στο συγχρονισμό με το outlook, συγχρονίζονται ΟΛΑ? ( δες λίγο πιο πάνω στο προηγούμενο post μου, τα πεδία που εχω μαυρισμένα και πες μου)

Σορυ για το πρίξιμο αλλα ειναι πολύ σημαντικο να .......μου απαντήσεις θετικά στις παραπάνω ερωτήσεις!:)

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση.

Θα ήθελα όμως να γινω λίγο πιο συγκεκριμένος.

Οι επαφες έχουν πολλά υποπεδία με δυνατότητα καταχώρησης πολλών τηλεφωνων και λοιπών στοιχείων?

Στο συγχρονισμό με το outlook, συγχρονίζονται ΟΛΑ? ( δες λίγο πιο πάνω στο προηγούμενο post μου, τα πεδία που εχω μαυρισμένα και πες μου)

Σορυ για το πρίξιμο αλλα ειναι πολύ σημαντικο να .......μου απαντήσεις θετικά στις παραπάνω ερωτήσεις!:)

Θενκς

 

Ναι - εκανα sync με outlook απο ενα σεταρισμενο address book/ calendar/ reminder κ.λ.π. του U600 και εχω τον ιδιο καταλογο στο d880.

 

οταν φτιαχνεις μια καρτα στο outlook .. θα εχεις δει οτι εχει ενα σωρο πεδια .. 3 τηλεφωνα/ email /διευθυνσεις /webs..

OΛΑ αυτα τα πεδια στις καρτες .. περνανε στο τηλεφωνο!

μαζι με και οτι εχεις στο reminder/ calendar κ.λ.π.

(παραδειγμα: ειχα βαλει ειδοποιηση μηνιαιες για διαφορες εργασιες στο outlook και ξαφνικα μου σκασε η ιδια ειδοποιηση και στο κινητο!)

Πιστευω απο πλερας synchro κανει πολυ καλα τη δουλεια του το sasmung studio.

Link to comment
Share on other sites

Ναι - εκανα sync με outlook απο ενα σεταρισμενο address book/ calendar/ reminder κ.λ.π. του U600 και εχω τον ιδιο καταλογο στο d880.

 

οταν φτιαχνεις μια καρτα στο outlook .. θα εχεις δει οτι εχει ενα σωρο πεδια .. 3 τηλεφωνα/ email /διευθυνσεις /webs..

OΛΑ αυτα τα πεδια στις καρτες .. περνανε στο τηλεφωνο!

μαζι με και οτι εχεις στο reminder/ calendar κ.λ.π.

(παραδειγμα: ειχα βαλει ειδοποιηση μηνιαιες για διαφορες εργασιες στο outlook και ξαφνικα μου σκασε η ιδια ειδοποιηση και στο κινητο!)

Πιστευω απο πλερας synchro κανει πολυ καλα τη δουλεια του το sasmung studio.

 

Σε ευχαριστω.

Με κατατόπησες πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

εωδιαφέρομαι για το συγκερκιμένο τηλέφωνο κ διάβασα αρκετά ποστ εδώ. έχω μια ακόμα ερώτηση:

 

κλειδωμα πληκτρολογίου έχει??? όχι το κλασσικό, εννοώ κλείδωμα πληκτρων με εναν δικό μοθ προσωπικό κωδικό...

Link to comment
Share on other sites

εωδιαφέρομαι για το συγκερκιμένο τηλέφωνο κ διάβασα αρκετά ποστ εδώ. έχω μια ακόμα ερώτηση:

 

κλειδωμα πληκτρολογίου έχει??? όχι το κλασσικό, εννοώ κλείδωμα πληκτρων με εναν δικό μοθ προσωπικό κωδικό...

 

Ναι, έχει, και τηλεφώνου και στοιχείων του μενού. Μπορείς π.χ. να κλειδώσεις μόνο τα μηνύματα και τις λίστες κλήσεων κλπ. ή όλα, όπως θες...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει, και τηλεφώνου και στοιχείων του μενού. Μπορείς π.χ. να κλειδώσεις μόνο τα μηνύματα και τις λίστες κλήσεων κλπ. ή όλα, όπως θες...

 

ωραία!

εμένα κυρίως το κλείδωμα πλήκτρων με νοιάζει με δικό μου κωδικό, ξέρετε για τα αδιάκριτα βλέμματα.... τα επιμέρους κλειδώματα καλύπτονται από αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες μου οταν συγχρονίζονται, δεν παινουν με το επίθετο αλλα με το ονομα.

Επιλεγω μεσα απο τις ρυθμισεις να αλλαξει η εμφανιση, βαζωντας πρωτο το επίθετο αλλα αυτο δεν το κανει τελικά!!

Αυτο εχει ως αποτελεσμα να χρειαζεται να ψαχνω την επαφη μου μονο με το μικρό ονομα!!

Επίσης αν η επαφη μου ειναι καταχωρημενη με κεφαλαια γραμματα, θα πρεπει να την αναζητησω ΜΟΝΟ με κεφαλαια γραμματα. Με μικρα δεν θα την βρει!!

Πολυ μπαχαλο ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

εχεις λιγες μερες που δεν εχω σημα και νομιζα οτι ειναι απο την vodafone αλλα τελικα ειναι θεμα κινητου .Εχω μια καρτα tim και μια vodafone .

το παραξενο ειναι οτι η καρτα η vodafone στο d880 δεν εχει σημα αλλα στο htc p 3600 που την βαζω εχει ..

φταιει η καρτα σιμ η το κινητο ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες μου οταν συγχρονίζονται, δεν παινουν με το επίθετο αλλα με το ονομα.

Επιλεγω μεσα απο τις ρυθμισεις να αλλαξει η εμφανιση, βαζωντας πρωτο το επίθετο αλλα αυτο δεν το κανει τελικά!!

Αυτο εχει ως αποτελεσμα να χρειαζεται να ψαχνω την επαφη μου μονο με το μικρό ονομα!!

Επίσης αν η επαφη μου ειναι καταχωρημενη με κεφαλαια γραμματα, θα πρεπει να την αναζητησω ΜΟΝΟ με κεφαλαια γραμματα. Με μικρα δεν θα την βρει!!

Πολυ μπαχαλο ρε παιδια!

 

Επειδή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και για να μην το ξαναγράφω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2513490#post2513490

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε παιδια(μπορει να εχει αναφερθει αλλα δεν εχω το χρονο να παρω το post απο την αρχη)εαν το τηλεφωνο αυτο εχει καλη ακουστικη(λογο του χαμηλου sar που εχει και των δυο sim)ή ακουγεται με διακοπες..Επισης απο οτι καταλαβα λειτουργουν ταυτοχρονα και οι δυο sim εαν δεν κανω λαθος......εαν ναι τι γινεται εαν σε περνουν τηλεφωνο ταυτοχρονα και στους δυο αριθμους?

Υπαρχει καμια εμπλοκη ή ολα πανε καλα και επιλεγης ξερω'γω τη γραμμη που θελεις?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε παιδια(μπορει να εχει αναφερθει αλλα δεν εχω το χρονο να παρω το post απο την αρχη)εαν το τηλεφωνο αυτο εχει καλη ακουστικη(λογο του χαμηλου sar που εχει και των δυο sim)ή ακουγεται με διακοπες..Επισης απο οτι καταλαβα λειτουργουν ταυτοχρονα και οι δυο sim εαν δεν κανω λαθος......εαν ναι τι γινεται εαν σε περνουν τηλεφωνο ταυτοχρονα και στους δυο αριθμους?

Υπαρχει καμια εμπλοκη ή ολα πανε καλα και επιλεγης ξερω'γω τη γραμμη που θελεις?

Ευχαριστω :)

 

Ολα δουλευουν ταυτοχρονα.. αναμονες/ κλησεις / μυνηματα κομπλε.

απλα υπαρχει μια διαφορα στην ενταση στην 2η sim ..ειναι λιγο χαμηλοτερη απο την 1η αλλα οχι τοσο που να προκαλει προβληματα. ( μη μου ζητησεις να σου πω και ποσα db διαφορα εχουν :P)

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν ταυτοχρονα.. αναμονες/ κλησεις / μυνηματα κομπλε.

απλα υπαρχει μια διαφορα στην ενταση στην 2η sim ..ειναι λιγο χαμηλοτερη απο την 1η αλλα οχι τοσο που να προκαλει προβληματα. ( μη μου ζητησεις να σου πω και ποσα db διαφορα εχουν :P)

 

Οχι απλα επειδη η samsung παρουσιαζει σε αρκετα μοντελα της(λογο χαμηλου sar μαλλον)κακη ποιοτητα σηματος(διακεκομενη ομηλια οπως π.χ οταν εισαι σε μερος που δεν εχει καλο σημα)...αυτο ηθελα να μαθω......γιατι ειχα και ενα x830 και δεν μακουγε κανεις ολο καλα σε υπογειο εισαι μου λεγανε....ενω εμενα μου εδειχνε σημα foul.....το εχω ακουσει και απο αλλα samsung....:blink:

Link to comment
Share on other sites

εχεις λιγες μερες που δεν εχω σημα και νομιζα οτι ειναι απο την vodafone αλλα τελικα ειναι θεμα κινητου .Εχω μια καρτα tim και μια vodafone .

το παραξενο ειναι οτι η καρτα η vodafone στο d880 δεν εχει σημα αλλα στο htc p 3600 που την βαζω εχει ..

φταιει η καρτα σιμ η το κινητο ?

 

τελικα εφταιγε το δικτυο της vodafone που δεν ειχε σημα απλο αλλα μονο 3g στην περιοχη μου

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα επειδη η samsung παρουσιαζει σε αρκετα μοντελα της(λογο χαμηλου sar μαλλον)κακη ποιοτητα σηματος(διακεκομενη ομηλια οπως π.χ οταν εισαι σε μερος που δεν εχει καλο σημα)...αυτο ηθελα να μαθω......γιατι ειχα και ενα x830 και δεν μακουγε κανεις ολο καλα σε υπογειο εισαι μου λεγανε....ενω εμενα μου εδειχνε σημα foul.....το εχω ακουσει και απο αλλα samsung....:blink:

 

Παιδια.....ρωταω συγκεκριμενο πραγμα....ακουγονται διακοπες την ωρα συνομηλιας με το τηλεφωνο...(σαν να εχεις χαμηλο σημα ή οχι?)...

Αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ.....το εχετε υποψιν σας?......

Το ο τι μια απο της δυο γραμμες ακουγεται πιο βαθια ειναι γενικο ή μεμονομενο?

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω προβλημα.παω να ανοιξω την καμερα και μου βγαζει μαυρη οθονη και μετα μου λεει σφαλμα προεπισκοπησης.τι φταει?εκανα επαναφορα ρυθμισεων,reset τιποτα ομως.θελει αναβαθμιση, σερβις τι?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα!

Σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ αυτό το κινητό... αλλά...η μικρή χωρητικότητα μηνυμάτων είναι ένα πρόβλημα...

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο άλλο dual sim κινητό στην αγορά ή αν αναμένεται???

Επίσης, σε περίπτωση που πάρει κανείς κινέζικο κινητό υπάρχει η δυνατότητα να του περάσει ελληνικά???

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κινέζικα κινητά έχουν ελληνικό μενού (και τηλεόραση!!!), την ποιοτητα του D880 όμως, κανένα!
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα!

Σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ αυτό το κινητό... αλλά...η μικρή χωρητικότητα μηνυμάτων είναι ένα πρόβλημα...

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο άλλο dual sim κινητό στην αγορά ή αν αναμένεται???

Επίσης, σε περίπτωση που πάρει κανείς κινέζικο κινητό υπάρχει η δυνατότητα να του περάσει ελληνικά???

Εχει βγει το samsung d980 αλλα ειναι πολύ πιο ακριβο, σχεδόν διπλάσια τιμή

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!εχω το εξης προβλημα.το συνδεω με το bt συνδεεται χτυπαει η κληση απο το bt και μολις παταω το κουμπι του bt gia apanthsh moy leei sto thl αποσυνδεση bt .etsi den μπορω χρησ. to bt. τι παιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μολις αγόρασα και εγω το κινητό και έχω ενα μικρο πρόβλημα δεν μπορώ να μπω στο wap μου ενω ολες η ρυθμίσεις ειναι όπως πρέπει όταν προσπαθώ να μπω μου εμφανίζει σφάλμα μη διαθέσιμο δίκτυο μήπως ξέρει κανείς να μου δώσει απαντηση

Εχω καρτοκινητο cosmote κατα τα αλλα το κινητό ειναι super κανενα πρόβλημα:cry:

Πανω τους ολοι με μπαστουνια με στιλέτα με πιρουνια με τσεκουρια με αξινες ροπαλα και καραμπίνες. E.T:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...