Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. εχω το 3503 ενάμισο χρόνο τώρα και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με νέους χάρτες κλπ, οπότε δεν έχω ιδέα. Τελευταία όμως συχνά δε μου ανοίγει η πλοήγηση. Επιλέγω από το Κύριο Μενού, Πλοήγηση εμφανίζεται για λίγο η κλεψύδρα και μετά απλά ξαναφεύγει και είμαι ακόμα στο μενού... Καμιά φορά καταφέρνει να ανοίξει και δουλεύει κανονικά, σπάνια όμως. Έχετε καμιά ιδέα πού οφείλεται? Επίσης, αν μπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω χάρτες ενημερωμένους- ειδικά σε σχέση με τα τελευταία κομμάτια της εγνατίας- και πώς γίνεται η εγκατάσταση.Ευχαριατώ
ZTE nubia Z7 mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μέχρι τώρα χρησιμοποιούσες το default (sygic drive που τρέχει από την εσωτερική μνήμη)?

Εγώ καταλαβαίνω οτι κάτι άλλαξε στο path ή στο ini του προγράμματος, έκανες τίποτα συνδέσεις με pc κτλ?

 

Πάντως όπως και να έχει, βρες το Destinator7 for pna (ψάξε στο φορουμ), σώστο στην κάρτα μνήμης, πήγαινε στις ρυθμίσεις και δώσε το path γαι το κουμπι navigation στην κάρτα μνήμης και θα είσαι ΟΚ. Για τελευταίες ενημερώσεις, όπως διάβασες και πιό πάνω, το Destinator δεν έχει και δεν θα έχει.... ίσως πρέπει να ψάξεις για igo, αν και δεν είμαι σίγουρος οτι το σηκώνει το μηχανάκι μας.... Το Destinator 7 όμως είναι ιδανικό, τρέχει άψογα - μην κάνεις κανένα αστείο και βάλεις το Destinator 8 έτσι???

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχεο το i go δοκιμασμένα...δοκίμασε το και θα κολλήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω πότε το μαμα πρόγραμμα και πότε το destinator και είναι μια χαρα

Υπάρχει κανένα άλλο να το δοκιμάσω και αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Έχω κι εγώ αυτό το μηχανάκι αλλά δεν μπορώ να το αναβαθμίσω. Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα pm με οδηγίες και links? Σας ευχαριστώ πολύ!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Ειμαι νεος κατοχος του RYE 4315 και θα ηθελα βοηθεια για εγκατασταση του dest 7 στην καρτα SD.Εχω μπερδευτει πολυ με οτι εχω διαβασει.

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει PM

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλα τα μέλη εδώ μέσα!!!

Πιαδιά μπορει μου στειλει κανεις PM να βρω τον πιο τελευταιο χάρτη που κυκλοφορεί γιατι έχω να κάνω update κανα 2 χρονακια

Και μια που εδω στο Ελλαδα κάνουμε συνέχεια δρόμους:X το χρειαζομαί!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους

εαν θελει καπιοσ φιλος θελο και εγω την τελευτεα εκδοση του DEST 7

ευχαρηστο

και ευχομε σε ολουσ μια καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Έχω το RYE 3503 treveler (τι πρωτότυπο!) σκεφτόμουν να το δοκιμάσω και με άλλο σύστημα πλοήγησης πέραν από το ενσωματωμένο (sygic drive). Υπάρχει(-ουν) κάποιος(-οιοι) πρόθυμος(-οι) να βοηθήσουν για εγκατάσταση Destinator 7;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το rye είναι ξεκλείδωτο. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πετάξεις μέσα στην sd το φάκελο με το destinator ή όποιο άλλο πρόγραμμα έχεις και να πας στις ρυθμίσεις στον πλοηγό και να διαλέξεις το destinator.exe ή το όποιο exe έχει το πρόγραμμα που έχεις στην sd. Έπειτα, όταν θα πατάς πλοήγηση θα τρέχει το αντίστοιχο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είμαι καινούργιο μέλος (από ότι φαίνεται κιόλας) και λίγο άσχετος, ήθελα να επισημάνω πως αισθάνομαι τυχερός που σας ανακάλυψα. αν είναι εύκολο να με βοηθήσει κάποιος να βρω και να εγκαταστήσω το dest7 η να με ενημερώσει και να μου πει από που θα τον <<αγοράσω>>???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :D
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα rye είναι ξεκλείδωτα. Πάρε μια κάρτα, βάλε μέσα το dest και επέλεξε το destinator.exe από τις ρυθμίσεις πλοηγού.
Link to comment
Share on other sites

φιλε του βαζω αλλα τιποτα κατι δεν παη καλα

οταν ξεκιναη βγαζη μια φωτογραφια με εναν δορυφωρο και γραφι image και δεν παη παρα κατω κατι εχει

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ευχαριστίες στον BabylonX .

Ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση και το χρόνο σου.

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

φιλε του βαζω αλλα τιποτα κατι δεν παη καλα

οταν ξεκιναη βγαζη μια φωτογραφια με εναν δορυφωρο και γραφι image και δεν παη παρα κατω κατι εχει

 

Εννοείς πως δεν ανάβει καν το RYE σου και κολλάει στην αρχική εικόνα με το δορυφόρο και δε φορτώνει; Τότε κάτι έχει η συσκευή και πρέπει να τη δώσεις στο service. Αν εννοείς ότι δε φορτώνει το πρόγραμμα όταν πατάς το "Πλοήγηση" τότε μπορούν να φταίνε πολλά και το πιο απλό είναι να δοκιμάσεις άλλη έκδοση destinator.

Link to comment
Share on other sites

κολαει στην πρωτη οθονη και δεν προχωραει ,εχω βαλη αλλες εκδοσεις dest αλλα τιποτα

εγω φιλε πιστευω φταιει που δεν εχω την καρτα εκει θα ειχε το προγραμμα για να ξεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ισχύει αυτό που λες, τα RYE δεν έχουν τίποτα απαραίτητο για την εκκίνηση τους στην κάρτα. Θα άνοιγε στο μενού του κανονικά και ακόμη κι αν το sygic ήταν στην κάρτα (που δεν είναι ποτέ στην κάρτα, είναι στην εσωτερική μνήμη πάντα) ή αν είχες επιλέξει εσύ άλλο πρόγραμμα, θα σου έλεγε ότι δε βρέθηκε το τάδε αρχείο όταν θα πατούσες το κουμπί "Πλοήγηση" και όλα τα υπόλοιπα θα δούλευαν κανονικά. Αν σταματάει στην εικόνα με το δορυφόρο έχει σίγουρα πρόβλημα. Να το πας για service.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες το service το είχε η Creative Image αλλά εκπρόσωπος της εταιρίας (από όσο κατάλαβα δηλαδή) έβγαλε σε διπλανό φόρουμ την παρακάτω ανακοίνωση:

 

Χθες, 11:38

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν της συμφωνίας που προήλθε μεταξύ της εταιρείας μας CREATIVE IMAGE TECHNOLOGIES ΑΕΒΕ και της εταιρείας DSGI SOUTH EST EUROPE, η επισκευή των συσκευών RYE, ROADFINDER, ALPHASAT, PILOT πλέον θα γίνεται από την εταιρεία VIVACO TRADING LIMITED, που εδρεύει στην οδό Αγνώστων Ηρώων 76 & Ελευθερίου Βενιζέλου, Νέα Ιωνία, με τηλέφωνο επικοινωνίας 2102771160.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια θα εκτιμουσα μια βοηθεια σε pm πως να ξεκλειδωσω το RYE και να του βαλω το Destinator 7 σε SD card:)

ευχαριστω εκ των προτερων.

Ta kourelia tragoudane akomh...
Link to comment
Share on other sites

athanaso77 λάθος δικό μου γιατι ειμαι σε άλλο θέμα!

δεν πρόκειται για το 3505 αλλά απο κεκτιμένη ταχύτητα τα μπέρδεψα εντελώς!

ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σου ωστόσο να σαι καλα!

Ta kourelia tragoudane akomh...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα,

καθότι νέος στα gps, αλλά όχι στους υπολογιστές, θα καταθέσω και εγώ κάποιες απορίες. Έχω ένα RYE 4303 ενός φίλου μου και μου το έδωσε να του περάσω καινούριους χάρτες. Το gps το έχει κοντά 1,5 χρόνο χωρίς να το έχει πειράξει(από το Active Sync βλέπω ότι έχει αρχείο NaviGreece_2008.01.mlm). Για να μην μακρυγορώ, μετά από αρκετό ψάξιμο στο internet δεν έβγαλα άκρη διότι δεν μπορώ να βρώ το αρχείο greekmap.zip(που αναφέρεται στην σελίδα του mapclub) που πρέπει να κάνω copy-paste στους φακέλους του gps, στο site της εταιρείας μου ζητάει κωδικό προιόντος, ενω στο rapidshare το βρίσκω μεν αλλα έιναι .bak και δεν μπορώ να το αποσυμπιέσω!!!.Για αρχή θέλω να κάνω μια ενημέρωση στους χάρτες του sygic και έπειτα αφού πάρει ο φίλος μου εξωτερική μνήμη να δοκιμάσω να του βάλω το Dest 7 ή 8 το οποίο στην εγκατάσταση από ότι έψαξα λίγο δεν πρέπει να είναι δύσκολο. Το ξέρω ότι και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα αλλα από οτι διάβασα στις πρώτες σελίδες του topic η λύση δίνεται μέσω pm...Αν μπορούσε κάποιος να μου στείλει το ρημάδι το zip, γιατί ψάχνω κοντά δύο μέρες και άκρη δεν μπορώ να βγάλω, θα ήμουν υπόχρεος!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Υ.Γ.1. Δεν ξέρω αν το έχει ψάξει κανένας αλλά αυτός ο κωδικός προιόντος που ζητάνε στο mapclub ποιός είναι ρε παιδιά????(το gps εξωτερικά δεν έχει κάποιο serial, ενώ από το μενού του gps Ρυθμίσεις->Σύστημα μου βγάζει ένα ID αλλα στο site μου βγάζει σφάλμα, βάζοντας το με ή χωρίς παύλες).Αυτό έτσι για να μου λυθεί η απορία...

Υ.Γ.2 Sorry αν έγινα κουραστικός... :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...