Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα - Καλημέρα ή Καληνύχτα για μερικούς. Παλικαριά επειδή έχω διαβάσει όλο το θέμα και άκρη δεν βρήκα, υπάρχουν κάπου οι drivers να τους κατεβάσω για RYE traveler 3503; Μπορεί να τους ανεβάσει κάποιος σε Rapidshare ή να μου στείλει κάποιο pm για να βρω τους drivers;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα - Καλημέρα ή Καληνύχτα για μερικούς. Παλικαριά επειδή έχω διαβάσει όλο το θέμα και άκρη δεν βρήκα, υπάρχουν κάπου οι drivers να τους κατεβάσω για RYE traveler 3503; Μπορεί να τους ανεβάσει κάποιος σε Rapidshare ή να μου στείλει κάποιο pm για να βρω τους drivers;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!

 

Τι drivers ψάχνεις; Τι τους θες τους drivers;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του RYE. Αρχικά πείρα το Fortuna C430. Στην αρχή ήταν μια χαρά, μου άρεσε πολύ .Όταν όμως πήγα στο χωριό μου (στην Αλμωπία Πέλλας) ήρθαν τα σκούρα. Το χωριό μου από την Αθήνα απέχει 560 χιλιόμετρα με διαδρομή: ΕΟΑΘ-ΕΓΝΑΤΙΑ( 15 χλμ)- ΑΛΕΞΑΝΔΠΕΙΑ-ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ-ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ-ΑΡΙΔΑΙΑ. Είναι ο πιο σύντομος δρόμος. Μόλις βγήκα από την ΕΘΝΗΚΗ ΟΔΟ και πείρα την ΕΓΝΑΤΙΑ άρχισε να μου λέει να κάνω αναστροφή. Τόπε τόσες φορές μέχρι που κουράστηκε και πήγε για ύπνο. Ξύπνησε στα Γιαννιτσά. Δηλαδή με πήγε από τα διόδια των Μαλγάρων (συν 20 χλμ και διόδια) στην Χαλκηδόνα και στη συνέχεια για Αριδαία. Με την πρώτη εναλλακτική με πήγε από Βέροια(συν 40 χλμ), με την δεύτερη με πάει Αγ.Κωνσταντίνο-Σκιάθο-Θεσσαλονίκη-Αριδαία.(υπάρχει γέφυρα εκει?) Με την Τρίτη Πάτρα-Ιγουμενίτσα –Βέροια-Σκύδρα-Αριδαία.(βρε παίδες πότε έκαναν την γέφυρα) Και όμως είναι το καλύτερο, το πιο εύκολο στη χρήση λογισμικό αλλά και σύγχρονος το πιο αναξιόπιστο. Πείρα και το RYE tr.4303 και ψάχνω να του περάσω το navigon. Ψάχνοντας έπεσα πάνω σας και έτσι λέω το παράπονό μου. efkkost
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαφορετικοί χάρτες από διαφορετικές εταιρίες για το ίδιο πρόγραμμα. Κάποιοι προτιμούν τους μεν, κάποιοι τους δε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικοί χάρτες από διαφορετικές εταιρίες για το ίδιο πρόγραμμα. Κάποιοι προτιμούν τους μεν, κάποιοι τους δε.

 

Αυτη την στιγμή έχω τον (2008.Q4.115.EL) και δεν ξέρω ποιας εταιρίας είναι ή αν υπάρχει κάτι νεότερο.

Αν δουλεύουν οι χάρτες και των δυο εταιριών στο dest7 θα ήθελα να τους δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτη την στιγμή έχω τον (2008.Q4.115.EL) και δεν ξέρω ποιας εταιρίας είναι ή αν υπάρχει κάτι νεότερο.

Αν δουλεύουν οι χάρτες και των δυο εταιριών στο dest7 θα ήθελα να τους δοκιμάσω.

 

Αυτός που έχεις είναι της NGi και είναι ο τελευταίος της εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι drivers ψάχνεις; Τι τους θες τους drivers;

Τους drivers για να το εγκαταστήσω στο pc μου..

Έχω χάσει το cd εγκατάστασης και δεν έχω πώς να το συνδέσω με το pc.

Αυτούς τους drivers ψάχνω.

Edited by Blanis_86
Link to comment
Share on other sites

Τους drivers για να το εγκαταστήσω στο pc μου..

Έχω χάσει το cd εγκατάστασης και δεν έχω πώς να το συνδέσω με το pc.

Αυτούς τους drivers ψάχνω.

 

Σε ρωτάω γιατί πρακτικά δεν χρειάζεσαι drivers για να κάνεις κάτι χρήσιμο. Βάζεις την κάρτα σε κάποιο reader, κάνεις ότι θες και μετά την ξαναβάζεις στο μηχανάκι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω γιατί πρακτικά δεν χρειάζεσαι drivers για να κάνεις κάτι χρήσιμο. Βάζεις την κάρτα σε κάποιο reader, κάνεις ότι θες και μετά την ξαναβάζεις στο μηχανάκι.

Δεν έχω reader. Αν είχα δεν θα ήθελα να το συνδέσω..

@Blanis_86:

Όταν βάλεις το καλώδιο και το συνδέσεις στον υπολογιστή, αντιδρά καθόλου το PC σου;

 

 

Ζητάει drivers εγκατάστασης λογισμικού.. Τόσο δύσκολο ειναι να μου δώσει κάποιος ενα link με τους drivers, απ' το να ψάχνουμε διάφορα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω reader. Αν είχα δεν θα ήθελα να το συνδέσω..

Ζητάει drivers εγκατάστασης λογισμικού.. Τόσο δύσκολο ειναι να μου δώσει κάποιος ενα link με τους drivers, απ' το να ψάχνουμε διάφορα πράγματα;

 

Για να δεις γενικά συσκευή με Windows CE ή Windows Mobile απο το PC χρειάζεσαι το Activesync. Αυτό έχει όλους τους απαραίτητους drivers.

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/eulas/eula_activesync45.mspx?ProductID=76

 

Το παραπάνω το χρειάζεσαι σε Windows XP ή παλιότερο. Για Vista και 7 χρειάζεσαι το Windows Mobile Device Center

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx

 

Πάντως δεν σου πρότεινε τυχαίο ο φίλος παραπάνω να χρησιμοποιήσεις reader. Όταν θα δεις την ταχύτητα μεταφοράς μέσω καλωδίου θα διαπιστώσεις και μόνος σου ότι οπωσδήποτε χρειάζεσαι έναν.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Ζητάει drivers εγκατάστασης λογισμικού.. Τόσο δύσκολο ειναι να μου δώσει κάποιος ενα link με τους drivers, απ' το να ψάχνουμε διάφορα πράγματα;

 

Ρε φίλε, λες να θέλω να σε παιδέψω; Να σε γλυτώσω από κόπο και χρόνο θέλω. Έχω περάσει κι εγώ από το στάδιο που είσαι, γι' αυτό και σε ρωτάω τι θες να κάνεις με τους drivers. Ναι καταλαβαίνω ότι θες να το συνδέσεις στο pc και ότι σου ζητάει drivers. Τι ελπίζεις να πετύχεις με τη σύνδεση στο pc όμως; Αυτό θέλω να μου πεις, γιατί το πιο πιθανό είναι να μην μπορείς να το πετύχεις με τη σύνδεσή του στο pc. Εγώ τουλάχιστο στα XP pro δεν κατάφερα και σπουδαία πράγματα πέρα από το να πάρω ένα μάλλον άχρηστο backup.

 

Τέλος πάντων όλο το cd έχει 110 ΜΒ περίπου. Εγώ το αγόρασα πριν από 2 χρόνια και ίσως έχει αλλάξει κάτι από τότε. Αν το θές πες μου και θα κοιτάξω μήπως το ανεβάσω καπού από Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, λες να θέλω να σε παιδέψω; Να σε γλυτώσω από κόπο και χρόνο θέλω. Έχω περάσει κι εγώ από το στάδιο που είσαι, γι' αυτό και σε ρωτάω τι θες να κάνεις με τους drivers. Ναι καταλαβαίνω ότι θες να το συνδέσεις στο pc και ότι σου ζητάει drivers. Τι ελπίζεις να πετύχεις με τη σύνδεση στο pc όμως; Αυτό θέλω να μου πεις, γιατί το πιο πιθανό είναι να μην μπορείς να το πετύχεις με τη σύνδεσή του στο pc. Εγώ τουλάχιστο στα XP pro δεν κατάφερα και σπουδαία πράγματα πέρα από το να πάρω ένα μάλλον άχρηστο backup.

 

Τέλος πάντων όλο το cd έχει 110 ΜΒ περίπου. Εγώ το αγόρασα πριν από 2 χρόνια και ίσως έχει αλλάξει κάτι από τότε. Αν το θές πες μου και θα κοιτάξω μήπως το ανεβάσω καπού από Τρίτη.

Αν μπορείς ανέβασε το...Επείσης είμαι γνώστης του αντικειμένου χρόνια..Σε ολες της απαντήσεις μου drivers ζητάω ξέρω για πιο λόγο τους θέλω.. Και δεν θα με παιδέψετε.. Ευχαριστω πάντος για το ενδιαφέρον!

 

Για να δεις γενικά συσκευή με Windows CE ή Windows Mobile απο το PC χρειάζεσαι το Activesync. Αυτό έχει όλους τους απαραίτητους drivers.

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/eulas/eula_activesync45.mspx?ProductID=76

 

Το παραπάνω το χρειάζεσαι σε Windows XP ή παλιότερο. Για Vista και 7 χρειάζεσαι το Windows Mobile Device Center

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx

 

Πάντως δεν σου πρότεινε τυχαίο ο φίλος παραπάνω να χρησιμοποιήσεις reader. Όταν θα δεις την ταχύτητα μεταφοράς μέσω καλωδίου θα διαπιστώσεις και μόνος σου ότι οπωσδήποτε χρειάζεσαι έναν.

 

Δεν μπορώ να κάνω κάτι με το Activesync. Γι' αυτό λεω εδω και καιρό θέέέέλω τους Driversss! Ευχαριστώ πάντος και σένα για το ενδιαφέρον!

 

 

Υ.Γ. Όποιος έχει την όρεξη ας τους ανεβάσει!

Edited by Blanis_86
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα ένα παρόμοιο μοντέλο σε xp. Έβαλα το active sync και έχει και τους drivers μαζί με την εγκατάστασή! Μέσα από το αψτιωε συνψ μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων μεταξύ GPS και pc ( οπότε και να του βάλεις ότι πρόγραμμα πλοήγησης θες)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
για να δουλεψει το tmc στο 3503 πρεπει να παρουμε κατι η παιζει και ετσι??

 

Σαν τι να πάρεις; Νομίζω πρέπει να συνδέσεις μια ειδική κεραία και από κει και πέρα πρέπει να το υποστηρίζει το πρόγραμμα πλοήγησης και να το υποστηρίζει και η χώρα στην οποία βρίσκεσαι. Νομίζω πως στην Ελλάδα δε δουλεύει.

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, και εάν το rye έχει υποδοχή minijack 3,5mm για το TMC (το κλασικό βύσμα από τα ακουστικά) νομίζω ότι αυτή η κεραία κάνει:

http://cgi.ebay.com/OEM-MAGELLAN-FM-TMC-Antenna-Sony-NV-U74T-NV-U94T-/360262443116?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e150a06c

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή γιατί εμένα το roadfinder μου, χτες που το κοίταξα, έχει 2,5mm βύσμα στο TMC όχι 3,5mm. Δεν είναι και κάτι τρομερά επιστημονικό η κεραία, ένα απλό καλώδιο είναι. Όσοι έχουν υποδοχή για 3,5mm βύσμα βάλτε ένα ζευγάρι ακουστικά για δοκιμή. Όσοι έχετε υποδοχή 2,5mm και σας βρίσκεται κανένα hands free από nokia με τέτοιο βύσμα, δοκιμάστε με αυτό! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το genius που μπορω να το βρω ρε παιδια; οποιος μπορει να βοηθισει ας μου στλ μυνηματακι ευχαριστω προκαταβολικα:D

και κατι αλλο ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης για dest 7 παιδες εγω εχω τον q4 2008 υπαρχει και πιο νεος;

Edited by jimamakas
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημά δεν μπορώ να βρω drivers για το rye 3503 πουθενά εαν τους ανεβάσει κάποιος για τον Blanis_86 παρακαλώ να ειδοποιήσει και εμένα η εαν ξέρει την σελίδα της εταιρίας να πάμε να ους κατεβάσουμε από εκεί ευχαριστω για τον χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε panosvlass μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις τις οδηγίες-αρχεία για να βάλω το destinator στο rye 3503, που σου έστειλε ο Miogps.

 

Ειμε εντελος ασχετος οποταν οποιαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...