Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ντε.....επαγγελματισμος μηδεν....το μονο καλο που εχουν ειναι η ευγενεια που εχουν οι κοπελες στο τηλ. κεντρο....περαν τουτου δεν ξερουν τι τους γινεται..ασχετοι στα καταστηματα ασχετοι παντου... αν δε μου εδιναν καλη επιδοτηση (και αυτο με προσπαθεια) θα ειχα φυγει τρεχοντας για cosmote και για το Ε71....

 

Καλά είστε άπαικτοι μερικοί...Τι σχέση έχει το Ε71 με το Omnia??? Μέρα με νύχτα...Εγώ το έχω παραγγείλει από Vodafone και μου είπαν ότι στην τιμή μέσα είναι δώρο και το πρόγραμμα πλοήγησης Garmin που είδα να το πουλάνε 149 Ευρώ στο κατάστημα.

 

Αν σκεφτείτε ότι μέχρι πριν 20 μέρες έψαχνα και εγώ όπως και οι περισσότεροι από δώ μέσα άκρες στο ebay να το πάρω ακριβότερα...με κίνδυνο το χαράτσι του τελωνείου...χωρις να ξέρω από που το έχει πάρει ο άγνωστος ebay πωλητής...χωρίς ελληνικά...με ROM που ο κάθένας έβαζε μέσα ότι τον βόλευε...χωρίς το πρόγραμμα πλοήγησης (προτιμώ να έχω ένα νόμιμο πρόγραμμα έστω και από δώρο παρά να ψάχνω ***** κτλ...άσχετα αν και πάλι με Destinator -iGo 8 με βλέπω...μέχρι το Garmin να φτάσει σε χάρτες αυτά τα δύο) με άγνωστη αντιμετώπιση από την δικιά μας SAMSUNG στην περίπτωση που γίνει καμιά στραβή και πάθει κάτι...ε τότε ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Πάλι η VODAFONE (και η κάθε VODAFONE...τα ίδια θα έλεγα αν το έφερνε πρώτη η COSMOTE - WIND) μας φταίει????

 

Και εντέλει αν δεν σας αρέσει δεν σας επιβάλλει κανείς να το πάρετε από αυτούς. Δώστε περισσότερα και φέρτε το από όπου θέλετε και κάντε το σταυρό σας για τη συνέχεια. Εγώ στο κατάστημα που ψωνίζω τους είπα να μου φέρουν ένα Omnia και ένα Touch Pro και να τα δώ και τα δύο και αν ααποφασίσω ποιό θα είναι το επόμενο PDA -κινητό μου και δέχτηκαν. Τι άλλο να ψάχνω; Με πήραν τηλέφωνο χθες και μου είπαν ότι το Omnia θα το έχουν την Τρίτη ενώ το HTC σε 10 μέρες...

Ε μετά από αυτό δε νομίζω ότι κάποιος άλλος ιντερνετικός ή ebay πωλητής θα με εξυπηρετούσε καλύτερα και φτηνότερα...

Δεν θα τα έγραφα όλα αυτά αλλά τα πήρα με όλους αυτούς που απαξιώνουν πρόσωπα και πράγματα και σας το λέει αυτό κάποιος με 200+ αγορές από ebay...

H φιλοσοφία μου απλά είναι ότι μπορείς να βρείς δίπλα σου πάρτο από κεί για να τους έχεις πρόχειρους αν συμβεί κάτι ...ότι δεν υπάρχει εδώ τότε βούρ ebay...

Sorry αν σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά είστε άπαικτοι μερικοί...Τι σχέση έχει το Ε71 με το Omnia???..............................................................Sorry αν σας κούρασα...

 

η αλήθεια ειναι οτι μήνυμα πανω απο 5 γραμμες με καταστρεφει... διαβαζω επιλεκτικα γραμμες...:heat:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε και τι παιζει με subtitles... αμα βρειτε κατι πειτε.. να το δοκιμασουμε.

QUOTE]

Μέχρι τώρα ενσωμάτωση subtitles στο avi.

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε.....επαγγελματισμος μηδεν....το μονο καλο που εχουν ειναι η ευγενεια που εχουν οι κοπελες στο τηλ. κεντρο....περαν τουτου δεν ξερουν τι τους γινεται..ασχετοι στα καταστηματα ασχετοι παντου... αν δε μου εδιναν καλη επιδοτηση (και αυτο με προσπαθεια) θα ειχα φυγει τρεχοντας για cosmote και για το Ε71....

Μια απο τα ιδια και απο εδω. αυτοι ξερουν τι κανουν ομως. δεν ξερουν τιποτα γιατι δεν τους εχουν πει και τιποτα. ενα ομνια ομως που δεν ξεπερνα το κερδος της vodafone τα 100 ευρω δεν ειναι ισα και ομοια ενα iphone οπου η vodafone το αγοραζει απο την apple το πολυ 100 ευρω. να γιατι η καθυστερη σχεδον ενα μηνα απο vodafone, και οχι απο samsung. οσο πιο πολλα iphone δωσει τοσο καλυτερα για την vodafone.

νομιζετε αν κυκλοφορουσε το omnia αρχες σεπτεμβρη θα πουλουσε αλλο iphone η vodafone? ή τωρα που επιτελους απο εβδομαδα θα κυκλοφορησει νομιζετε οτι θα πουλησει αλλο iphone ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε και τι παιζει με subtitles... αμα βρειτε κατι πειτε.. να το δοκιμασουμε.

QUOTE]

Μέχρι τώρα ενσωμάτωση subtitles στο avi.

 

αυτο το δοκιμασε κανεις ?

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10775

 

εχω το γνωστο προβλημα με το crash.txt

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και απο εδω. αυτοι ξερουν τι κανουν ομως. δεν ξερουν τιποτα γιατι δεν τους εχουν πει και τιποτα. ενα ομνια ομως που δεν ξεπερνα το κερδος της vodafone τα 100 ευρω δεν ειναι ισα και ομοια ενα iphone οπου η vodafone το αγοραζει απο την apple το πολυ 100 ευρω. να γιατι η καθυστερη σχεδον ενα μηνα απο vodafone, και οχι απο samsung. οσο πιο πολλα iphone δωσει τοσο καλυτερα για την vodafone.

νομιζετε αν κυκλοφορουσε το omnia αρχες σεπτεμβρη θα πουλουσε αλλο iphone η vodafone? ή τωρα που επιτελους απο εβδομαδα θα κυκλοφορησει νομιζετε οτι θα πουλησει αλλο iphone ? ? ?

 

Δεν νομίζω πως έχεις δίκιο. Μην κοιτάς εδώ μέσα όσους ασχολούναι και ξέρουν. Οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα και αγοράζουν αυτό που τους πλασάρουν οι εταιρίες οι διαφημήσεις κτλ ή βάση της ομορφιάς και της μούρης που πουλάνε. Νομίζεις ότι οι περισσότεροι που παίρνουν iphone χρησιμοποιούν το 100% των δυνατοτήτων του? Πολλοί δεν ξέρουν ούτε στο wifi να μπουν ή δεν ξέρουν ότι έχει καν(μου έχει τύχει).

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις στους κατοχους του omnia γιατι σκεφτομσι κσι εγω να το αγορασω.

1. το destinator 7 παιζει κανονικα οπως και στο diamond, free ή με χρεωσεις μεσω internet?

2. αν δεν το αγορασω απο ελλαδα αλλα απο αλλη ευρωπαικη χωρα η εγγυηση ισχυει κανονικα? Αν ειναι η αγγλικη εκδοση θα μπορω να γραφω και να δαβαζω sms με ελληνικα? Οι επαφες μπορουν να καταχωρηθουν στα ελληνικα?

3. Στο htc diamond υπαρχει η δυνατοτητα στις επαφες να καταχωρησεις 15 ονοματα με τις φωτογραφιες τους και να τους καλεις βλεποντας σ' ενα φακελο επαφων μονο τις 15 φωτο και οχι τα ονοματα. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο omnia?

4. Η οθονη οσον αφορα την απεικονιση φωτο κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερη ή χειροτερη απο αυτη του diamond. Ρωταω γιατι εχει μικροτερη αναλυση αν και μεγαλυτερη σε μεγεθος.

5. Γενικα στο touch περιβαλλον του omnia χρησιμοποιει ο χρηστης μονο δαχτυλο ή χρειαζεται απαραιτητα και τη γραφιδα?

Τελικα απο αυτα που εγω εχω καταλαβει αν καποιος ενδιαφερεται μονο για touch περιβαλλον χωρις εξτρα δυνατοτητες παιρνει iphone και οποιος θελει κατι παραπανω παιρνει omnia.

Sorry για τις ερωτησεις απλα οπως ξερετε το τηλ δεν υπαρχει στην Ελλαδα και δεν εχω καταφερει να το δω απο κοντα για να κανω μονος μου τις συγκρισεις ή να λυσω τις αποριες μου. Το σχολιο για τη συγκριση με το iphone ειναι καθαρα προσωπικο και το εκανα καθαρα για να επιβεβαιωθει ή οχι απο τους κατοχους του omnia για μενα που ειμαι μεταξυ omina - iphone και οχι για να γινει αντικειμενο αντιπαραθεσεων.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Προφανως γι' αυτο αν και γνωριζεις δεν μου απαντησες για να μη γινουν οι απαντησεις 51.. Παντως αφου μπηκες στον κοπο να γραψεις εστω και αυτο ενω θα μπορουσες να 'προσπερασεις" το post μου θα μπορουσες να ειχες γραψει και την απαντηση. Δικαιωμα σου ειναι ομως και οχι υποχρεωση γι' αυτο και δεν εχω προβλημα ειλικρινα. Στις αλλες ερωτησεις-αποριες θα μπορουσες να βοηθησεις?
Link to comment
Share on other sites

ενα ομνια ομως που δεν ξεπερνα το κερδος της vodafone τα 100 ευρω δεν ειναι ισα και ομοια ενα iphone οπου η vodafone το αγοραζει απο την apple το πολυ 100 ευρω. ν

 

αν ηταν ετσι δεν θα το εφερνα καν η voda.εχει πολυ περισσοτερο κερδος ειδικα σε αυτες τις συσκευες που βγαινουν με τιμες στα υψη και μετα πεφτουν σταδιακα.πχ το κ800 οταν ειχε 400+ το επαιρνε μια τιμη X ακομα το παιρνει την ιδια τιμη και το δινει 200 και εχει παλι κερδος.και αυτα δεν ειναι εικασιες

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

1.Το destinator 7 παιζει free επειδη δεν χρησιμοποιει gprs για να κατεβασει χαρτες

2.Αναλογα απο το καταστημα που θα το αγορασεις.Θα μπορεις να γραφεις ελληνικα βαζοντας καποιο προγραμμα το οποιο θα βρεις σε προηγουμενα post,μπορουν με καποιο προγραμμα

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει(επισης ας απαντησει και τις υπολοιπες ερωτησεις αμα θελει) καποιος γιατι δεν το εχω ακομα απλα γραφω αυτα που ξερω απο τα post που εχω διαβασει εδω

Link to comment
Share on other sites

1.Το destinator 7 παιζει free επειδη δεν χρησιμοποιει gprs για να κατεβασει χαρτες

2.Αναλογα απο το καταστημα που θα το αγορασεις.Θα μπορεις να γραφεις ελληνικα βαζοντας καποιο προγραμμα το οποιο θα βρεις σε προηγουμενα post,μπορουν με καποιο προγραμμα

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει(επισης ας απαντησει και τις υπολοιπες ερωτησεις αμα θελει) καποιος γιατι δεν το εχω ακομα απλα γραφω αυτα που ξερω απο τα post που εχω διαβασει εδω

 

oles oi erotiseis tou filou exoun apanti8ei,ena search stis 150 selides kai 8a ta brei ola!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει φυο φορες ως τωρα στην wind να ρωτησω ποτε θα ερθει το κινητο.Την πρωτη φορα η απαντηση ηταν: δεν ξερω, καθε μερα καινουργια κινητα ερχονται.Την δευτερη φορα μια αλλη υπαλληλος μου ειπε οτι περιμενουν το καινουργιο φυλλαδιο σε λιγες μερες και αρα πρεπει να περιμενω γιατι δεν ειχε ιδεα για τα καινουργια κινητα.Τι να πω?Ελπιζω να ερθει γρηγορα το καινουργιο φυλλαδιο της wind.
Link to comment
Share on other sites

Στην wind πήγα και εγώ σήμερα αλλά ακόμη ψάχνουν τα χαρτιά τους .... Έτσι το προπαράγγειλα στον Γερμανό . :D

Ελπίζω να μην πρέπει να περιμένω κανένα μήνα ... Τουλάχιστον το έχουν στον κατάλογο τους εδώ και λίγο καιρό .

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σημερα περασα απο Vodafone και μαλιστα απο 2 υποκαταστηματα και μου ειπαν οτι θα ερθει μετα τισ 29 του μηνα και οτι δε δεχονται προπαραγγελιες! Απο το Γερμανο που περασα μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα!! Τελικα ξερουμε κατι εγκυρο?? οεο??
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone θα ερθει αυτην την εβδομαδα.Στον Γερμανο απλα ειναι pre order αλλα δεν ξερουμε τιποτα παραπανω και στο πλαισιο θα ερθει αρχες Οκτωβρη
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone θα ερθει αυτην την εβδομαδα.Στον Γερμανο απλα ειναι pre order αλλα δεν ξερουμε τιποτα παραπανω και στο πλαισιο θα ερθει αρχες Οκτωβρη

 

Θα είναι κανένα από αυτά Greek version?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι κανένα από αυτά Greek version?

Όλα θα είναι Ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

resco explorer = ακυρο

 

για LAN Shares και movies πανω απο wifi

 

- network browser v1.3

- coreplayer 1.2.5

- youtubeplayer

 

τα βιντακια ανεβενουνε στο utube.. αλλα θα παρουνε πολλες ωρες γιατι ειναι ~400μβ

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν ετσι δεν θα το εφερνα καν η voda.εχει πολυ περισσοτερο κερδος ειδικα σε αυτες τις συσκευες που βγαινουν με τιμες στα υψη και μετα πεφτουν σταδιακα.πχ το κ800 οταν ειχε 400+ το επαιρνε μια τιμη X ακομα το παιρνει την ιδια τιμη και το δινει 200 και εχει παλι κερδος.και αυτα δεν ειναι εικασιες

κατσε περιμενε γιατι η εγω τρελεομαι η εσυ δεν ξερεις καποια βασικα για το iphone.

ξερεις οτι το iphone εχει κοστος για την vodafone 111ευρω? ξερεις οτι το πουλαει 499 ευρω ? ? ? βουηξε ολη η ελλαδα για τους απατεωνες.

ριξε μια ματια εδω. http://www.pcw.gr/Article/Market/iphone_cost_isupply_nokia_htc_price_comparison/248-3267.html

Link to comment
Share on other sites

Στο site της wind ξέρει κανείς που ακριβώς δείχνει τα κινητά που πουλάει η εταιρία.Συγγνώμη για το off-topic
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις στους κατοχους του omnia γιατι σκεφτομσι κσι εγω να το αγορασω.

1. το destinator 7 παιζει κανονικα οπως και στο diamond, free ή με χρεωσεις μεσω internet?

2. αν δεν το αγορασω απο ελλαδα αλλα απο αλλη ευρωπαικη χωρα η εγγυηση ισχυει κανονικα? Αν ειναι η αγγλικη εκδοση θα μπορω να γραφω και να δαβαζω sms με ελληνικα? Οι επαφες μπορουν να καταχωρηθουν στα ελληνικα?

3. Στο htc diamond υπαρχει η δυνατοτητα στις επαφες να καταχωρησεις 15 ονοματα με τις φωτογραφιες τους και να τους καλεις βλεποντας σ' ενα φακελο επαφων μονο τις 15 φωτο και οχι τα ονοματα. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο omnia?

4. Η οθονη οσον αφορα την απεικονιση φωτο κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερη ή χειροτερη απο αυτη του diamond. Ρωταω γιατι εχει μικροτερη αναλυση αν και μεγαλυτερη σε μεγεθος.

5. Γενικα στο touch περιβαλλον του omnia χρησιμοποιει ο χρηστης μονο δαχτυλο ή χρειαζεται απαραιτητα και τη γραφιδα?

Τελικα απο αυτα που εγω εχω καταλαβει αν καποιος ενδιαφερεται μονο για touch περιβαλλον χωρις εξτρα δυνατοτητες παιρνει iphone και οποιος θελει κατι παραπανω παιρνει omnia.

Sorry για τις ερωτησεις απλα οπως ξερετε το τηλ δεν υπαρχει στην Ελλαδα και δεν εχω καταφερει να το δω απο κοντα για να κανω μονος μου τις συγκρισεις ή να λυσω τις αποριες μου. Το σχολιο για τη συγκριση με το iphone ειναι καθαρα προσωπικο και το εκανα καθαρα για να επιβεβαιωθει ή οχι απο τους κατοχους του omnia για μενα που ειμαι μεταξυ omina - iphone και οχι για να γινει αντικειμενο αντιπαραθεσεων.

Ευχαριστω πολυ

φιλε μου δεν νομιζω να συγκρινονται αυτα τα δυο περαν της οθονης αφης και το touch περιβαλον. το omnia ειναι οτι καλυτερο εχει βγει προς στιγμην και για κανενα χρονο ακομα , η και περισσοτερο αν δουμε τι μ******ς ετοιμαζουν οι εταιριες.

με κλειστα ματια omnia. αν το iphone εχε την πραγματικη τιμη που αξιζει να εχει και ηθελες κατι οικονομικο θα σου το προτεινα. αν και παλι ηθελες κατι καλο δεν το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια δεν νομίζω ότι τα συγκρίνει απλά κάνει κάποιες ερωτήσεις για το κινητό.Αν και συμφωνώ μαζί σου σχετικά με το ότι το omnia είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής κινητό.
Link to comment
Share on other sites

resco explorer = ακυρο

 

για LAN Shares και movies πανω απο wifi

 

- network browser v1.3

- coreplayer 1.2.5

- youtubeplayer

 

τα βιντακια ανεβενουνε στο utube.. αλλα θα παρουνε πολλες ωρες γιατι ειναι ~400μβ

 

septic giati akuro o resco resy?

me ton tropo pou mou eipes add in >network>Domain PDC (bazoume to onoma tou share folder) kai meta soft reset douleuoun ola kanonika,blepo kanonika ton skliro pou exo kanei share,anoigo mp3,paizoun avi kanonikotata.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι.

σκεφτομαι να αγορασω κι εγω το omnia αλλα απο την αλλη με εχει εντυπωσιασει και το htc HD.

αξιζει να περιμενω κανα δυο μηνες μεχρι να βγει? εχει τεραστιες διαφορες με το omnia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...