Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Sto ebay to briskeis idi.

 

Sto expansys opou nanai erxetai... http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169741

 

Sta ellinika magazia tha argisei ligo parapanw opws panta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ένα έχει πλήρες πληκτρολόγιο το άλλο όχι. Το ένα έχει 3 ίντσες οθόνη το άλλο 3.2 . Το ένα έχει ανάλυση μεγαλύτερη από το άλλο, γενικά υπάρχουν παρά πολλές διάφορες. Άλλες θετικές άλλες αρνητικές. Και ήθελα την άποψη σας περί του θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Το ένα έχει πλήρες πληκτρολόγιο το άλλο όχι. Το ένα έχει 3 ίντσες οθόνη το άλλο 3.2 . Το ένα έχει ανάλυση μεγαλύτερη από το άλλο, γενικά υπάρχουν παρά πολλές διάφορες. Άλλες θετικές άλλες αρνητικές. Και ήθελα την άποψη σας περί του θέματος.

 

Κάπου έχεις μπερδευτεί μου φαίνεται.Omnia και i900 είναι το ίδιο και το αυτό.Η πλήρης ονομασία του κινητού είναι Samsung i900 Omnia.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να γράψω μεταξύ omnia και xperia x1 ! Έχεις απόλυτο δίκιο. Λάθος μου! Και μια ακόμα ερώτηση, τελικά το omnia έχει 3.2 η 3.5 οθόνη γιατι κάθε σαΐτ γράφει το δικό του και με ανάλυση διαφορετική. Πιστεύω να το έχετε δει κι εσείς.
Link to comment
Share on other sites

Το xperia απο τις προδιαγραφές, ΜΠΟΡΕΙ και να είναι καλύτερο.Το θέμα είναι, οτι εχει εντελώς άγνωστη ημερομηνία διάθεσης.

 

Απο την άλλη αν δεν βιάζεσαι μπορείς να περιμένεις κι αυτό για να συγκρίνεις.

Μην ξεχνάμε βέβαια, οτι στα ηλεκτρονικά οσο περιμένεις, τόσο θα υπάρχει πάντα ενα προιόν που θα αναμένεται και θα είναι καλύτερο απο τα ήδη υπάρχοντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μόνο μείον που βλέπω στο omnia είναι ότι τραβά βίντεο στα 15 frames. Το τηλ μου αρέσει και πιστεύω ότι πλήρες δυνατότητες στο ίντερνετ όπως flash player για το youtube και το facebook λειτουργεί κανονικά ως αναφορά το mini chat που έχει το σαΐτ. Αν μπορούσα να το αγόραζα κι όλας καλά θα ήταν.... Η μήπως μπορώ και δεν το ξέρω. Υπάρχει τώρα διαθέσιμο το ελληνικό πουθενά; α και να έχει και το πρόγραμμα πλοήγησης με φωνητική καθοδήγηση εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να γράψω μεταξύ omnia και xperia x1 !

 

Διαφορετικές συσκευές για διαφορετικές απαιτήσεις. To hardware πληκτρολόγιο αλλάζει τη φιλοσοφία μιας συσκευής. Δες πρώτα τι χρειάζεσαι και αυτό θα σε βοηθήσει να επιλέξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το xperia απο τις προδιαγραφές, ΜΠΟΡΕΙ και να είναι καλύτερο.Το θέμα είναι, οτι εχει εντελώς άγνωστη ημερομηνία διάθεσης.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που θα κάνει και τη μεγαλύτερη ζημιά στη συσκευή αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας πω την σκέψη μου, ήταν για να πάρω στα 400€ το wind u100 της msi με xp 1g ram 10" ιντσες και 80g σκληρό δίσκο αλλά από ότι πιστεύω με το i900 θα μπορώ να κάνω τα ίδια και πιο διακριτικά. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τί θες να κάνεις. Αν θες να γράφεις 2 σελίδες κείμενο την ημέρα, ούτε πιό άνετα θα το κάνεις ούτε πιο διακριτικά (θα είσαι ο γκάβακας του δρόμου που προσπαθείς 2 ώρες την ημέρα να πατά τα κουμπιά του κινητού σου)
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ office καθόλου. Άρα περί γκαβακας ...επεσες εξώ. Λες να μην το ξέρω; απλή λογική.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να σας πω την σκέψη μου, ήταν για να πάρω στα 400€ το wind u100 της msi με xp 1g ram 10" ιντσες και 80g σκληρό δίσκο αλλά από ότι πιστεύω με το i900 θα μπορώ να κάνω τα ίδια και πιο διακριτικά. Τι λέτε;

 

Δεν μπορούμε να σου πούμε και πολλά φίλε μου, μιλάς για εντελώς διαφορετικές συσκευές που προορίζονται για διαφορετική χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks. Διαφορετικές συσκευές αλλά πιστεύω ότι κάνουν τα ίδια, με αυτό το σκεπτικό ρώτησα. τελικά γνωρίζουμε αν έχει οθόνη 3.2 η 3.5 οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks. Διαφορετικές συσκευές αλλά πιστεύω ότι κάνουν τα ίδια, με αυτό το σκεπτικό ρώτησα. τελικά γνωρίζουμε αν έχει οθόνη 3.2 η 3.5 οθόνη;

3.2 εχει Δημητρη.

Link to comment
Share on other sites

Στο expansys λέει για 3.5 παντός

εχουν κανει λαθος. 3.2 διπλοτσεκαρισμενο. και απο το review του gsmarena

http://www.gsmarena.com/samsung_i900_omnia-review-267.php

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει να το βγάλει με 3.5 και ανάλυση wvga αν την γράφω σωστά (400χ800)...; κάπου το πήρε το κάτι μου αυτό αλλά δεν θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

το ειδα απο κοντα για λιγο.απο εμφανιση σχιζει.γρηγορο,αλλα μετρια οθονη.ειχε γερμανικο menu και απο οτι μου ειπεδεν μπορεσε να του περασει destinator λογω αναλυση οθονης
Link to comment
Share on other sites

το ειδα απο κοντα για λιγο.απο εμφανιση σχιζει.γρηγορο,αλλα μετρια οθονη.ειχε γερμανικο menu και απο οτι μου ειπεδεν μπορεσε να του περασει destinator λογω αναλυση οθονης

 

Αλήθεια λες τώρα? Μη με ξενερώνεις. Δλδ για i-go ούτε λόγος?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λες τώρα? Μη με ξενερώνεις. Δλδ για i-go ούτε λόγος?

φιλε ειπα οτι το ειδα για λιγο,ο κατοχος του μου ειπε οτι δεν μπορεσε να το περασει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ταπο οτι μου ειπεδεν μπορεσε να του περασει destinator λογω αναλυση οθονης

 

Αυτό θα το διορθώσουμε με το κατάλληλο skin. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...