Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το gpsgate βοηθαει για να βρισκει το σημα πιο γρηγορα

αλλα δεν ειναι προγραμμα πλοηγησης ,πρεπει να βαλει ενα τετοιο προγραμμα

π.χ. destinator

πληροφοριες γιαυτο αλλα και για αλλα για το omnia εδω

http://www.omniacs.net/index.php

υγ1.δεν εχω msn

υγ2.πολλα ερωτηματα εχουν απαντηθει πολλες φορες

 

το gps gate ενδεικνυται και για destinator??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια την χάνω την εγγύηση αμα αλλάξω το preconfiguration με singapoore κλπ, ακομα και αν δεν αλάξω τελικά rom, δοκίμασα να βάλω την νεα official σε vista αλλά δεν τα κατάφερα:( οπότε το γυρισα σε greek πάλι!
Link to comment
Share on other sites

το gps gate ενδεικνυται και για destinator??

 

μπορει να χρησιμοποιηθει αλλα δεν υπαρχει αναγκη

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τί γίνεται?

 

http://www.akihabaranews.com/en/news_details.php?id=16961

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Θελω την βοηθεια σας που θα ειναι καταλυτικη για το αν θα παρω το Omnia ή οχι!

Εχω επιδοτηση απο vodafone. Μπορει καποιος να μου πει αν εχει παρει Omnia απο vodafone αν εχει διαφορετικο μενου απο του κανονικου... εχει δηλαδη απλως το εικονιδιο του live ή εχει και διαφορετικο χρωμα στο μενου? Παρακαλω δωστε οσες πληροφοριες μπορειτε για να αποφασισω αν θα το παρω ή οχι. Στο diamond παντως που εχω δει εχουν βαλει το touchflow3D σε ασπρο κοκκινο και δεν μπορεις να το αλλαξεις και ειναι μια αηδια. Δεν θα ηθελα κατι τετοιο στο Omnia γιαυτο και σας ρωταω να μου πειτε μην προχωρησω στην αγορα του και μετα ξενερωσω τελειως! Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Θελω την βοηθεια σας που θα ειναι καταλυτικη για το αν θα παρω το Omnia ή οχι!

Εχω επιδοτηση απο vodafone. Μπορει καποιος να μου πει αν εχει παρει Omnia απο vodafone αν εχει διαφορετικο μενου απο του κανονικου... εχει δηλαδη απλως το εικονιδιο του live ή εχει και διαφορετικο χρωμα στο μενου? Παρακαλω δωστε οσες πληροφοριες μπορειτε για να αποφασισω αν θα το παρω ή οχι. Στο diamond παντως που εχω δει εχουν βαλει το touchflow3D σε ασπρο κοκκινο και δεν μπορεις να το αλλαξεις και ειναι μια αηδια. Δεν θα ηθελα κατι τετοιο στο Omnia γιαυτο και σας ρωταω να μου πειτε μην προχωρησω στην αγορα του και μετα ξενερωσω τελειως! Ευχαριστω πολυ!!!

 

Φιλε μου μιλας για 2 windows mobile κινητα. τα παντα αλλαζουν. τα παντα βαζεις, τα παντα βγαζεις. δεν θα εχεις προβλημα.

αλλα να μιλας για d.....nd εδω ειναι βλασφημια. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο diamond παντως που εχω δει εχουν βαλει το touchflow3D σε ασπρο κοκκινο και δεν μπορεις να το αλλαξεις και ειναι μια αηδια.

 

Poios eipe oti den mporeis na to allakseis? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Poios eipe oti den mporeis na to allakseis? :confused:

 

Χωρις να αλλαξεις rom και να χασεις εγγυηση μπορεις? Καλα τωρα δεν μας ενδιαφερει αυτο αλλα το Omnia. Εχουμε καποια απαντηση για αυτο? Περιμενω μια απαντηση για αν το παραγγειλω ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να αλλαξεις rom και να χασεις εγγυηση μπορεις? Καλα τωρα δεν μας ενδιαφερει αυτο αλλα το Omnia. Εχουμε καποια απαντηση για αυτο? Περιμενω μια απαντηση για αν το παραγγειλω ή οχι!

ναι μπορεις σου ειπαμε...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια... Γιατί ξαφνικά μου "εξαφανίστηκαν" τα ελληνικ'α από το Keypad kai to phone pad (στα οποία με την εναλλαγή μου βγάζει "κινέζικα")?

 

Κάτι ανάλογο παρατήρησα κι εγώ σε ένα "Πλαίσιο" και σε ένα "Γερμανό" που πήγα και περιεργάστηκα λεπτομερώς το Omnia:

-Στο δείγμα του "Πλαισίου", δεν έβλεπα να μπορώ να γράψω ελληνικά στα μηνύματα (ή στα emails) μέσα από το "κέλυφος" του Omnia (από το μεγάλο, εύκολο, "τηλεφωνικού τύπου" εικονικό πληκτρολόγιο, το οποίο είχε μόνο αγγλικά), αλλά μόνο μέσα από το qwerty ελληνικό πληκτρολογιάκι των WM, που όμως έχει πλήκτρα-ψείρες και χρειάζεται οπωσδήποτε stylus.

-Στο δείγμα του "Γερμανού", το ίδιο ακριβώς μου συνέβαινε στις Επαφές (δεν μπορούσα να αναζητήσω ή να περάσω νέα επαφή στα ελληνικά από το "κέλυφος" του Omnia, αλλά μόνο από το πληκτρολογιάκι των WM.)

Όταν μάλιστα πήγαινα στις τοπικές (για τα μηνύματα και για τις επαφές αντίστοιχα) ρυθμίσεις, έβλεπα ότι στο drop-down menu υπήρχαν διαθέσιμα μόνο αγγλικά ως γλώσσα.

(Διευκρινίζω ότι και τα δύο δείγματα είχαν ελληνική έκδοση των WM.)

 

Είναι πράγματι έτσι τα πράγματα ή κάτι άλλο είχε συμβεί; Δηλαδή, δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά (ακόμα και με τα ελληνικά WM) από το "κέλυφος" της Samsung που είναι πιο εύχρηστο;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρις να αλλαξεις rom και να χασεις εγγυηση μπορεις?

 

Fysika.

 

Καλα τωρα δεν μας ενδιαφερει αυτο αλλα το Omnia. Εχουμε καποια απαντηση για αυτο?

 

Afou se endiaferei to Omnia... giati rwtas gia to Diamond? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι αυτο το μισος προς ολα τα αλλα κινητα; Ναι ειναι καλο το ΟΜΝΙΑ, ναι εχει απειρες εφαρμογες, αλλα δεν ειναι και το τελειο κινητο. Υπαρχουν και αλλα κινητα, οπως το diamond ή το iphone που εχουν καποια πραγματα που δεν τα εχει το OMNIA. Ειδικα σε σχεση με το iphone που το ειχα, υστερει σε 1-2 πραγματακια.

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι οποτε καποιος ρωτα για το τι να κανει, να πρεπει να τον αποπαιρνετε. Προφανως εχει σοβαρο διλημα και θελει βοηθεια. Και αν καποιος θελει να αναφερει και αλλα ονοματα, καλα κανει. Δημοκρατια εχετε αν θυμαστε.

 

Υ.Γ. Δε θελω να κρινω κανενα, γι αυτο και δεν αναφερω ονοματα που κατα καιρους το εχουν κανει, αλλα ως διαχειριστης φορουμ του iphone, που εχω δει και εκει παρομοια κρουσματα, εκανα την ιδια ερωτηση και με το ιδιο υφος για να δω πως πραγματικα σκεφτεται ο κοσμος, με απογοητευτικα συμπερασματα δυστυχως...

 

Υ.Γ.2 Οσο για σενα φιλε μου που θες να σου πουμε αποψεις, καλο ειναι να πας σε ενα πλαισιο ή ενα γερμανο, που εχει το κινητο live, να δεις το μενου του ζωντανα και επειτα να αποφασισεις καλυτερα μονος σου αν σου αρεσει ή οχι.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι αυτο το μισος προς ολα τα αλλα κινητα; Ναι ειναι καλο το ΟΜΝΙΑ, ναι εχει απειρες εφαρμογες, αλλα δεν ειναι και το τελειο κινητο. Υπαρχουν και αλλα κινητα, οπως το diamond ή το iphone που εχουν καποια πραγματα που δεν τα εχει το OMNIA. Ειδικα σε σχεση με το iphone που το ειχα, υστερει σε 1-2 πραγματακια.

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι οποτε καποιος ρωτα για το τι να κανει, να πρεπει να τον αποπαιρνετε. Προφανως εχει σοβαρο διλημα και θελει βοηθεια. Και αν καποιος θελει να αναφερει και αλλα ονοματα, καλα κανει. Δημοκρατια εχετε αν θυμαστε.

 

Υ.Γ. Δε θελω να κρινω κανενα, γι αυτο και δεν αναφερω ονοματα που κατα καιρους το εχουν κανει, αλλα ως διαχειριστης φορουμ του iphone, που εχω δει και εκει παρομοια κρουσματα, εκανα την ιδια ερωτηση και με το ιδιο υφος για να δω πως πραγματικα σκεφτεται ο κοσμος, με απογοητευτικα συμπερασματα δυστυχως...

 

Υ.Γ.2 Οσο για σενα φιλε μου που θες να σου πουμε αποψεις, καλο ειναι να πας σε ενα πλαισιο ή ενα γερμανο, που εχει το κινητο live, να δεις το μενου του ζωντανα και επειτα να αποφασισεις καλυτερα μονος σου αν σου αρεσει ή οχι.

 

 

Καλημέρα. Πάλι off-topic αλλά μια τέτοια ερώτηση για κάποιον που δεν έχει διαβάσει εκτενώς το φόρουμ πρέπει να έχει και μια απάντηση.

 

Υστερεί το ομνια σε 1-2 "πραγματάκια" που είπες αλλά και το iPhone υστερεί σε 102 "άλλα" πραγματάκια απένταντι στο ομνια. Για αυτό βλέπεις ένα "είδος" μίσους που στην ουσία δεν είναι μίσος αλλά ένα είδος "χαράς" που επιτέλους δίνεις κάποια Χ χρήματα για ένα gadget που τα αξιοποιεί στο έπακρο.

 

@ στα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Κάντε ένα reset το κινητό όπως είσαστε και θα γράψει κανονικά Ελληνικά. Περνάνε ένα σωρό άνθρωποι από το πλαίσιο και το γερμανό και το δοκιμάζουν και σε συνδιασμό με την "σταθερή" ρομ που έχει την Ελληνική παθαίνει διάφορα.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι αυτο το μισος προς ολα τα αλλα κινητα; Ναι ειναι καλο το ΟΜΝΙΑ, ναι εχει απειρες εφαρμογες, αλλα δεν ειναι και το τελειο κινητο. Υπαρχουν και αλλα κινητα, οπως το diamond ή το iphone που εχουν καποια πραγματα που δεν τα εχει το OMNIA. Ειδικα σε σχεση με το iphone που το ειχα, υστερει σε 1-2 πραγματακια.

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι οποτε καποιος ρωτα για το τι να κανει, να πρεπει να τον αποπαιρνετε. Προφανως εχει σοβαρο διλημα και θελει βοηθεια. Και αν καποιος θελει να αναφερει και αλλα ονοματα, καλα κανει. Δημοκρατια εχετε αν θυμαστε.

 

Υ.Γ. Δε θελω να κρινω κανενα, γι αυτο και δεν αναφερω ονοματα που κατα καιρους το εχουν κανει, αλλα ως διαχειριστης φορουμ του iphone, που εχω δει και εκει παρομοια κρουσματα, εκανα την ιδια ερωτηση και με το ιδιο υφος για να δω πως πραγματικα σκεφτεται ο κοσμος, με απογοητευτικα συμπερασματα δυστυχως...

 

Υ.Γ.2 Οσο για σενα φιλε μου που θες να σου πουμε αποψεις, καλο ειναι να πας σε ενα πλαισιο ή ενα γερμανο, που εχει το κινητο live, να δεις το μενου του ζωντανα και επειτα να αποφασισεις καλυτερα μονος σου αν σου αρεσει ή οχι.

 

συγχαρητηρια προσωπικα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάλι off-topic αλλά μια τέτοια ερώτηση για κάποιον που δεν έχει διαβάσει εκτενώς το φόρουμ πρέπει να έχει και μια απάντηση.

 

Υστερεί το ομνια σε 1-2 "πραγματάκια" που είπες αλλά και το iPhone υστερεί σε 102 "άλλα" πραγματάκια απένταντι στο ομνια. Για αυτό βλέπεις ένα "είδος" μίσους που στην ουσία δεν είναι μίσος αλλά ένα είδος "χαράς" που επιτέλους δίνεις κάποια Χ χρήματα για ένα gadget που τα αξιοποιεί στο έπακρο.

 

@ στα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Κάντε ένα reset το κινητό όπως είσαστε και θα γράψει κανονικά Ελληνικά. Περνάνε ένα σωρό άνθρωποι από το πλαίσιο και το γερμανό και το δοκιμάζουν και σε συνδιασμό με την "σταθερή" ρομ που έχει την Ελληνική παθαίνει διάφορα.

 

Επειδη το εχω διαβασει ολο το φορουμ, αναλυτικοτατα απο την αρχη, ξερω πολυ καλα σε τι αναφερομαι. Και αν μπορεσες να διακρινεις χαρα σε οσα εχουν λεχθει σχετικα με τα αλλα κινητα, τοτε κατι δεν βλεπω καλα εγω. Εκτος και αν πλεον η χαρα εκφραζεται μεσω μισους. Τοτε μαλλον πρεπει μερικοι να ανοιξουν λεξικακια και να δουν τους 2 ορους και τις διαφορες τους.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάλι off-topic αλλά μια τέτοια ερώτηση για κάποιον που δεν έχει διαβάσει εκτενώς το φόρουμ πρέπει να έχει και μια απάντηση.

 

Υστερεί το ομνια σε 1-2 "πραγματάκια" που είπες αλλά και το iPhone υστερεί σε 102 "άλλα" πραγματάκια απένταντι στο ομνια. Για αυτό βλέπεις ένα "είδος" μίσους που στην ουσία δεν είναι μίσος αλλά ένα είδος "χαράς" που επιτέλους δίνεις κάποια Χ χρήματα για ένα gadget που τα αξιοποιεί στο έπακρο.

Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά το να δείχνουμε την "χαρά" μας έτσι, είναι σαν να βάζουμε το κεφάλι μέσα στο χώμα και να μην κοιτάμε τι γίνεται γύρω μας.

Άλλωστε, παίρνουμε μια συσκευή και δεν την παντρευόμαστε... κάποια στιγμή την αλλάζουμε (και μερικοί πολύ σύντομα) :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά το να δείχνουμε την "χαρά" μας έτσι, είναι σαν να βάζουμε το κεφάλι μέσα στο χώμα και να μην κοιτάμε τι γίνεται γύρω μας.

Άλλωστε, παίρνουμε μια συσκευή και δεν την παντρευόμαστε... κάποια στιγμή την αλλάζουμε (και μερικοί πολύ σύντομα) :)

 

Ο γνωστος στρουθοκαμηλισμος...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστος στρουθοκαμηλισμος...

 

φιλε μου τι σε ενοχλει εσενα?μηπωs τελικα εισαι υπερευαισθητοs?γιατι κανειs απο τουs ανθρωπουs που κανανε λαθοs να ρωτησουν για αλλη συσκευη δεν τουs μηλησε κανειs απο τουs χριστεs του ομνια απαξιωτικα!το οτι τουs λεμε να ρωτησουν σε συγκεκριμενο φορουμ...τι ειναι προσβολη? ?? φιλικα αρειανε:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι σε ενοχλει εσενα?μηπωs τελικα εισαι υπερευαισθητοs?γιατι κανειs απο τουs ανθρωπουs που κανανε λαθοs να ρωτησουν για αλλη συσκευη δεν τουs μηλησε κανειs απο τουs χριστεs του ομνια απαξιωτικα!το οτι τουs λεμε να ρωτησουν σε συγκεκριμενο φορουμ...τι ειναι προσβολη? ?? φιλικα αρειανε:)

 

Απλα ειναι οτι χειροτερο σε ενα φορουμ τοσο μεγαλο, να υπαρχουν ατομα που μιλανε απαξιωτικα για οτιδηποτε δεν ειναι ομνια και να βγαζουν μια ξινιλα σε ατομα που απλα εθεσαν μια ερωτηση. Μειωνει πολυ το επιπεδο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι αυτο το μισος προς ολα τα αλλα κινητα; Ναι ειναι καλο το ΟΜΝΙΑ, ναι εχει απειρες εφαρμογες, αλλα δεν ειναι και το τελειο κινητο. Υπαρχουν και αλλα κινητα, οπως το diamond ή το iphone που εχουν καποια πραγματα που δεν τα εχει το OMNIA. Ειδικα σε σχεση με το iphone που το ειχα, υστερει σε 1-2 πραγματακια.

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι οποτε καποιος ρωτα για το τι να κανει, να πρεπει να τον αποπαιρνετε. Προφανως εχει σοβαρο διλημα και θελει βοηθεια. Και αν καποιος θελει να αναφερει και αλλα ονοματα, καλα κανει. Δημοκρατια εχετε αν θυμαστε.

 

Υ.Γ. Δε θελω να κρινω κανενα, γι αυτο και δεν αναφερω ονοματα που κατα καιρους το εχουν κανει, αλλα ως διαχειριστης φορουμ του iphone, που εχω δει και εκει παρομοια κρουσματα, εκανα την ιδια ερωτηση και με το ιδιο υφος για να δω πως πραγματικα σκεφτεται ο κοσμος, με απογοητευτικα συμπερασματα δυστυχως...

 

Υ.Γ.2 Οσο για σενα φιλε μου που θες να σου πουμε αποψεις, καλο ειναι να πας σε ενα πλαισιο ή ενα γερμανο, που εχει το κινητο live, να δεις το μενου του ζωντανα και επειτα να αποφασισεις καλυτερα μονος σου αν σου αρεσει ή οχι.

Χίλια μπράβο, για το ύφος, για την άποψη και για τους γονείς σου (μόλις 23!). Οι περισσότεροι δεν γράφουμε γιατί μας ενοχλεί αυτός ο οπαδισμός και δυστυχώς υπάρχουν λίγοι σαν και σένα...

Link to comment
Share on other sites

..................

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

εεε μάγκες ξεφύγαμε πολύ..

το ξύλο έξω από δω!!!

 

δεν με νοιάζει σε ποιον αρέσει το omnia η το iphone εδώ συζητάμε για προβλήματα και λύσεις του omnia!!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...