Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thelw na rwtisw kati

dokimasa simera tin eggrafi video kai stin ipsili analisi

to travouse se argi kinisi

eixe kapoia rithmisi lathos h etsi travaei video?

 

Το εκανε και σε εμενα οταν δοκιμασα να τραβηξω βιντεο σε φουλ αναλυση εξω στο δυνατο φως της μερας.

Η αναπαραγωγη του ειναι οκ του βιντεο, απλα οταν τραβας το τραβουσε με σπασιματα, πιθανοτατα λογω της real time επεξεργασιας.

Επισης ας ενεργοποιω την ηχητικη ειδοποιηση του βιντεο, την επομενη φορα ξαναειναι ενεργοποιημενη

 

EDIT : Τελικα ο ηχος του κλειστρου δε γινεται να απενεργοποιηθει. Η επιλογη για απενεργοποιηση ηχου που υπαρχει εχει να κανει προφανως με τον ηχο στο βιντεο γι'αυτο καποιοι οταν το επαιζαν στο pc δεν ειχαν ηχο.

Επισης αν δε σας ανοιγει τα βιντεο το quicktime καντε απλα μια μετονομασια απο mp4 σε 3gp και παιζει αψογα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους τους φιλους.

προσπαθω να δημιουργησω μια επαφη sim και μου βγαζει οτι το ονομα της επαφης ειναι μεγαλο

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους τους φιλους.

προσπαθω να δημιουργησω μια επαφη sim και μου βγαζει οτι το ονομα της επαφης ειναι μεγαλο

τι κανω λαθος?

 

Μηπως δεν αφηνεις κενα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ενα ονομα προσπαθω να γραψω απλως τι κενα να αφησω.

 

Η SIM έχει πεπερασμένο αριθμό χαρακτήρων σε κάθε επαφή (δε θυμάμαι πόσους ακριβώς). Γιατί δεν τη γράφεις στη μνήμη τηλεφώνου;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση... Θα πετάξω το omnia μου από το παράθυρο.... Ή τον υπολογιστή μου.

Έχω 12 ώρες προσπαθώ να κάνω τον συγχρονισμό, και δεν μπορώ... ΕΛΕΟΣ... :(

Link to comment
Share on other sites

Η SIM έχει πεπερασμένο αριθμό χαρακτήρων σε κάθε επαφή (δε θυμάμαι πόσους ακριβώς). Γιατί δεν τη γράφεις στη μνήμη τηλεφώνου;

 

οταν μπαινω στον τηλ. καταλολογο παταω νεο και μου εμφανιζει δυο επιλογες,επαφη

qutlook και επαφη sim τι πρεπει να κανω για νατην αποθηκευσω αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση... Θα πετάξω το omnia μου από το παράθυρο.... Ή τον υπολογιστή μου.

Έχω 12 ώρες προσπαθώ να κάνω τον συγχρονισμό, και δεν μπορώ... ΕΛΕΟΣ... :(

 

με εγκατεστημενο το activesync 4.5 απο παλια (ειχα το ετεν χ600 )

με το που συνδεσα το ομνια το βρηκε αμεσως

(δυο πραγματατακια activesync 4.5 και κλεισε κανα firewall αν τοχεις ανοιχτο)

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στον τηλ. καταλολογο παταω νεο και μου εμφανιζει δυο επιλογες,επαφη

qutlook και επαφη sim τι πρεπει να κανω για νατην αποθηκευσω αλλου?

 

Δοκίμασε το πρώτο. Οι επαφές στη SIM είναι ξεπερασμένες πια. Η πρώτη επιλογή παίρνει και πολλά γράμματα αλλά και πολλά πεδία (π.χ. πολλά τηλέφωνα σε κάθε όνομα)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το πρώτο. Οι επαφές στη SIM είναι ξεπερασμένες πια. Η πρώτη επιλογή παίρνει και πολλά γράμματα αλλά και πολλά πεδία (π.χ. πολλά τηλέφωνα σε κάθε όνομα)

 

καλως φιλε ευχαριστω.

επισης η μπαρα στα δεξια στον τηλ.καταλογο εμφανιζεται στα αγγλικα,υπαρχει προγραμμα που νατην αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει αν θυμαμαι καλα οτι μπορουμε να κανουμε να μην εχει ηχο κλειστρου για φωτο ?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έ

χει δοκιμάσει κανείς να το χρησιμοποιήσει μόνο για USB?

 

Εμένα (έχω το ελληνικό και λειρουργικό VISTA) μόλις το γυρίσω σε USB (απο activeSync σε USB/αποθηκη) το λειτουργικό του υπολογιστή ψάχνει για drivers τους οποίου και δεν βρίσκει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... 2 γρήγορες ερωτησούλες ... 1ον στα μηνύματα στο Ελληνικό Omnia ... ο τόνος ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ????? μου έχουν σπάσει τα νευρά .... και 2η ερωτηση ... προσπαθώ να συνδεθώ με το Wi - fi του Omnia με το PC μου ... και δεν συνδέεται ... προσπαθώ να συνδεθώ με το ασύρματο router του κάτω ορόφου και ενώ συνδέετε δεν έχει net ... ο OPERA δεν ανήγει καμία σελίδα ... μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ????

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

activesync 4.5 έχω... Firewall όλα κλειστά, ακόμα και των windows. Και αυτό πεισματικά αρνείται να συνεργαστεί... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση... Θα πετάξω το omnia μου από το παράθυρο.... Ή τον υπολογιστή μου.

Έχω 12 ώρες προσπαθώ να κάνω τον συγχρονισμό, και δεν μπορώ... ΕΛΕΟΣ... :(

 

to idio problhma eixa ki ego

phgene :kirio menou - rithmiseis - kartela syndesh - usb se pc - kai ksetsekare thn epilogh "energopoihsh leitoyrgias gia proxorhmenoys"

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ πήρα αυτό το κόσμημα!!!ΦΟΒΕΡΟ κινητό!Έπαιξα κάνα 4ωρο σερί με ότι μπορούσα και αύριο αναμένεται περισσότερο.......σκίσιμο!

 

Πήρα την έκδοση των 16GB από το Πλαίσιο Καλλιθέας (αφού σήμερα το πρωί είχα κάνει τηλεφωνική κράτηση!!!) και η πλάκα είναι ότι το βράδυ που πήγαν να το παραλάβω άκουσα να λένε (συζήταγαν μεταξύ τους!) ότι είναι το τελευταίο και ότι είναι σε έλλειψη(!!!) η συγκεκριμένη έκδοση!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

to idio problhma eixa ki ego

phgene :kirio menou - rithmiseis - kartela syndesh - usb se pc - kai ksetsekare thn epilogh "energopoihsh leitoyrgias gia proxorhmenoys"

 

Το κάνω, και συνδέεται (φαινομενικά)

Αν πατήσω σε κάποιο exe για να εγκατασταθεί, κολλάει την στιγμή που πάει να εμφανίσει την καρτέλα προσθαφαίρεση προγραμμάτων. (και αποσυνδέεται)

Και αν πάω να κάνω αντιγραφή επικόλληση κάποιο αρχείο μέσα στο My storage, τότε απλά κολλάει και αποσυνδέεται.

 

Edit. Να και τα σφάλματα αν κάνω τον έλεγχο...

 

Δεν ήταν δυνατή η λήψη της διεύθυνσης IP της συσκευής. Βρείτε ενημερωμένες λύσεις σε συνηθισμένα προβλήματα διευθύνσεων IP. Κάντε κλικ στη σύνδεση:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Δεν είναι δυνατή η αποκατάσταση σύνδεσης μεταξύ του υπολογιστή και της συσκευής. Βρείτε ενημερωμένες λύσεις σε συνηθισμένα προβλήματα σύνδεσης. Κάντε κλικ στη σύνδεση:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της σύνδεσης. Βρείτε ενημερωμένες λύσεις σε συνηθισμένα προβλήματα διαμόρφωσης RNDIS. Κάντε κλικ στη σύνδεση:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65468

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω, και συνδέεται (φαινομενικά)

Αν πατήσω σε κάποιο exe για να εγκατασταθεί, κολλάει την στιγμή που πάει να εμφανίσει την καρτέλα προσθαφαίρεση προγραμμάτων. (και αποσυνδέεται)

Και αν πάω να κάνω αντιγραφή επικόλληση κάποιο αρχείο μέσα στο My storage, τότε απλά κολλάει και αποσυνδέεται.

 

Έχεις δοκιμάσει συγχρονισμό με άλλο pc? Mάλλον το pc έχει πρόβλημα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρεις κανείς τι γίνετε μ αυτή τη WIND; Είναι η μόνη που δεν το χει φέρει ακόμα ή μου φαίνετε;;; Τι στο καλό κάνουν εκεί πέρα!!!

 

στο τελευταιο φθλλαδιο τις wind εχει τo omnia ως διαθεσιμο τωρα στα μαγαζια δεν ξερω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση... Θα πετάξω το omnia μου από το παράθυρο.... Ή τον υπολογιστή μου.

Έχω 12 ώρες προσπαθώ να κάνω τον συγχρονισμό, και δεν μπορώ... ΕΛΕΟΣ... :(

 

reboot pc

 

κολαει καμια φορα το activesync στο pc..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

@SAXOVTS

Φιλε κατεβασα απο την σελιδα με τα tips που εγραψες το Resco Keyboard απο την σελιδα που εδωσες μπορω να πω οτι ειναι τελοιο και επεξε αμεσως αλλα ειναι για 7 μερες.

Πως θα το εχουμε για παντα?

Για στειλε μου ενα πμ σε παρακαλω

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πρωτες εντυπωσεις......

.....

-μηπως ξερει κανεις γιατι εχοντας απενεργοποιησει το 3G δε μου εμφανιζει σκετο το G(GPRS)

 

Το κανει σε πολους αυτο....

Samsung is drive me crazy.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε τα προβλήματα ε? Τα δικά μου είναι τα εξής:

1. Δεν μπορώ να ρυθμίσω τα MMS για Cosmote.

2. Δεν συνδέεται με το router μου.

 

99% φταιει ο χρηστης.. πετα τον..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...