Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!

Ειμαι νεος στην κατηγορια Windows Mobile κ εχω την εξης απορια.

Αγορασα σημερα απο Πλαισιο στο Mall το 8gb OMNIA με ελληνικο firmware.Το προβλημα ειναι οτι εχει μονο ελληνικα κ η εισαγωγη γινεται μονο στην ελληνικη.Αν πατησω το πληκτρο xt9 δεν αλλαζει η γλωσσα .Υπαρχει λυση κ εγω δεν την βλεπω?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Κράτα το πατημένο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παντως το ξαναγορασα, πλεον ελληνικο.

 

εκανα μια συνδεση και για ιντερνετ, μεσω κινητου. Ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπαινει μεσω hsdpa?

 

Εχει κανεις πακετο με συνδεση για ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει το rkeyboard, όταν πάω να γράψω μνμ στα ελληνικά και ενώ μου δείχνει στο πλάι ότι εχω 160 χαρακτήρες, όταν πάταω το πρώτο γράμμα οι χαρακτήρες γίνονται 70.

 

τι δε κάνω καλά???? οεο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιαδες καλησπερα...

 

Αυτες τις μερες 8α παρω κιεγω το ομνια(αν και ειμαι ακομα σε διαδικασια συγκρισης με το iphone)...

To προβλημα μου ειναι πλεον απο που θα το παρω.Εχω επιδοτηση στη vodafon.Γιατι δεν την προτιματε?Εχει καποιο προβλημα?

Επισης ξερει κανεις αν απο το πλαισιο μπορω να το παρω με την επιδοτηση?(δεδομενου οτι κανει προγραμματα της vodafon.)

 

Σας ευχαριστω.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει το rkeyboard, όταν πάω να γράψω μνμ στα ελληνικά και ενώ μου δείχνει στο πλάι ότι εχω 160 χαρακτήρες, όταν πάταω το πρώτο γράμμα οι χαρακτήρες γίνονται 70.

 

τι δε κάνω καλά???? οεο!!!!

 

δεν διαβασες καλα το forum..

λιγες σελιδες πιο πισω. εχει λιωσει ο σαχο να τα λεει ξανα και ξανα .. θα ηθελα να ειμουνα απο μια μερια να τον δω..:lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το ξαναγορασα, πλεον ελληνικο.

 

εκανα μια συνδεση και για ιντερνετ, μεσω κινητου. Ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπαινει μεσω hsdpa?

 

Εχει κανεις πακετο με συνδεση για ιντερνετ?

στην cosmote δουλευεις ?

εχω ενα φιλο εκει αμα το αγοραζε.. αυτη θα ηταν η πρωτη του ερωτηση..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Το αναβεις μολις το παρεις,να δεις αν δουλευει,παιζεις κανα πενταλεπτο μαζι του και μετα το κλεινεις και το φορτιζεις κλειστο.Μολις φορτισει το βγαζεις και το ανοιγεις παλι.Καλο ειναι να μην το πολυπαιζεις την πρωτη βδομαδα και να το φορτιζεις περιπου στο 20% αν μπορεις και ποτε μην αφηνεις τη μπαταρια να πεσει εντελως.

Αυτα συμπερανα απο οσα εχω διαβασει εδω και απο τις παραπομπες σε αλλα site.To

μονο σιγουρο ειναι πως μονο η ιδια η μπαταρια ξερει τι πραγματικα θελει.

Link to comment
Share on other sites

Πιαδες καλησπερα...

 

Αυτες τις μερες 8α παρω κιεγω το ομνια(αν και ειμαι ακομα σε διαδικασια συγκρισης με το iphone)...

To προβλημα μου ειναι πλεον απο που θα το παρω.Εχω επιδοτηση στη vodafon.Γιατι δεν την προτιματε?Εχει καποιο προβλημα?

Επισης ξερει κανεις αν απο το πλαισιο μπορω να το παρω με την επιδοτηση?(δεδομενου οτι κανει προγραμματα της vodafon.)

 

Σας ευχαριστω.

 

και εγω αναννεωση vodafone στο Plaisio εκανα και το περιμενω. οτι επιδοτηση σου δινει η vodafone σου δινει και το Plaisio. αυριο θα μου το στειλουν.:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος...ξερετε αν παιζουν προγραμματα με δωρεαν ΜΒ/Μηνα για χρηση internet οπως τα προγραμματα που κανουν για το iphone?
και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος...ξερετε αν παιζουν προγραμματα με δωρεαν ΜΒ/Μηνα για χρηση internet οπως τα προγραμματα που κανουν για το iphone?

λογικα ναι. το iphone παντως για την τιμη του δεν αξιζει μια. μην το σκεφτεσαι καθολου. μετα τον απατεωνα Kοσκοτα νομιζω οτι ειναι η vodafone και το iphone. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αναβεις μολις το παρεις,να δεις αν δουλευει,παιζεις κανα πενταλεπτο μαζι του και μετα το κλεινεις και το φορτιζεις κλειστο.Μολις φορτισει το βγαζεις και το ανοιγεις παλι.Καλο ειναι να μην το πολυπαιζεις την πρωτη βδομαδα και να το φορτιζεις περιπου στο 20% αν μπορεις και ποτε μην αφηνεις τη μπαταρια να πεσει εντελως.

Αυτα συμπερανα απο οσα εχω διαβασει εδω και απο τις παραπομπες σε αλλα site.To

μονο σιγουρο ειναι πως μονο η ιδια η μπαταρια ξερει τι πραγματικα θελει.

 

Που τα διάβασες αυτά; :confused:

 

Το φορτίζουμε μέχρι να γεμίσει (ας είναι και ανοιχτό) και μετά παίζουμε κανονικά με τη συσκευή. Συνηθίζεται σε αυτού του είδους τις συσκευές να μην τις αφήνουμε να πέφτει η μπαταρία κάτω του 10%. Αυτά και τίποτα παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβασες καλα το forum..

λιγες σελιδες πιο πισω. εχει λιωσει ο σαχο να τα λεει ξανα και ξανα .. θα ηθελα να ειμουνα απο μια μερια να τον δω..:lol::lol:

 

 

τελικά βρήκα τη λύση δεν είχα εγκαταστήσει το sendgeeksms :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω αναννεωση vodafone στο Plaisio εκανα και το περιμενω. οτι επιδοτηση σου δινει η vodafone σου δινει και το Plaisio. αυριο θα μου το στειλουν.:D

 

καλησπερα κ απο μενα, σκεφτομαι να το αγορασω κ εγω μιας κ εχω επιδοτηση απο vodafone. Παιζει κατι με τι συσκευη αν γινει αγορα απο καταστημα vodafone ( πχ αλλαγμενο software) σε σχεση με την αγορα του απο ανεξαρτητο μαγαζι ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα, σκεφτομαι να το αγορασω κ εγω μιας κ εχω επιδοτηση απο vodafone. Παιζει κατι με τι συσκευη αν γινει αγορα απο καταστημα vodafone ( πχ αλλαγμενο software) σε σχεση με την αγορα του απο ανεξαρτητο μαγαζι ??

απο vodafone εχει ελληνικη vodafone ρομ(ολιγον πειραγμενη). απο πλαισιο καθαρη ελληνικη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

απο vodafone εχει ελληνικη vodafone ρομ(ολιγον πειραγμενη). απο πλαισιο καθαρη ελληνικη ρομ.

 

αρα να υποθεσω πως δεν ειναι κ η καλυτερη επιλογη η ρομ της voda, σωστα? απλα χανια που μενω δεν παιζει πλαισιο :(

Link to comment
Share on other sites

αρα να υποθεσω πως δεν ειναι κ η καλυτερη επιλογη η ρομ της voda, σωστα? απλα χανια που μενω δεν παιζει πλαισιο :(

 

Μπορεις να το προπαραγγειλεις απο το site του πλαισιου και να στο στειλουν με κουριερ, ή οποιο τροπο εχουν εκεινοι. Επισης, αν δεν κανω λαθος τα χανια(αχ... τι ωραια πολη... ασχετο) εχουν και e-shop, που μπορεις να κανεις το αναλογο και να πας να το παρεις απο το καταστημα εκει!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι. το iphone παντως για την τιμη του δεν αξιζει μια. μην το σκεφτεσαι καθολου. μετα τον απατεωνα Kοσκοτα νομιζω οτι ειναι η vodafone και το iphone. :lol:

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το προπαραγγειλεις απο το site του πλαισιου και να στο στειλουν με κουριερ, ή οποιο τροπο εχουν εκεινοι. Επισης, αν δεν κανω λαθος τα χανια(αχ... τι ωραια πολη... ασχετο) εχουν και e-shop, που μπορεις να κανεις το αναλογο και να πας να το παρεις απο το καταστημα εκει!

 

ναι αλλα θα μπορω να κανω χρηση της επιδοτησης ειτε απο πλαισιο ειτε απο eshop (οπωε αναφερθηκε παραπανω) αν το προπαραγγειλω απο νετ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα μπορω να κανω χρηση της επιδοτησης ειτε απο πλαισιο ειτε απο eshop (οπωε αναφερθηκε παραπανω) αν το προπαραγγειλω απο νετ?

 

Χμ. Για πλαισιο ειπαν τα παιδια οτι μπορουν να εχουν επιδοτηση. Τωρα μεσω νετ δεν το ξερω αυτο. Καλο ειναι αυριο το πρωι να κανεις απο ενα τηλεφωνακι στο καθε καταστημα ξεχωριστα και να τους ρωτησεις, για να εχεις μια σιγουρη απαντηση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα μπορω να κανω χρηση της επιδοτησης ειτε απο πλαισιο ειτε απο eshop (οπωε αναφερθηκε παραπανω) αν το προπαραγγειλω απο νετ?

 

μπορεις μονο απο πλαισιο και μονο τηλεφωνικα να κανεις αναννεωση vodafone. οχι e-shop δεν κανει αναννεωση.

φωτοτυπια την ταυτοτητα και το αφμ του κατοχου γραμμης. την συσκευη που θελεις με την επιδοτηση. και διευθυνση αποστολης και ενα τηλ επικοινωνιας. στειλτα με φαξ.

χθες το εκανα. δεν κουνηθηκα απο το σπιτι.

παρε τηλ πλαισιο το πρωι.

ααα και σιγουρα ειναι καλυτερη version να μην ειναι vodafone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις σημερα εγινα και εγω κατοχος του υπεροχου omnia.

καταρχην να πω οτι εχω ελληνικη εκδοση ενω ειχα ζητησει αγγλικη...

οποιος μπορει ας μου δωσει τον παρακαλω πολυ ενα link για την αγγλικη και τελευταια rom

αυτη τη στιγμη εχω την...βασικα δεν ξερω ποια ειναι αλλα εκει που λεει pda γραφει ι900BDHI2/BDHI2.οποιος μπορει και τον ευχαριστω πολυ να μου πει πως την περναω.

δεν εχω ξαναδουλεψει και πολυ windows mobile και εχω αρκετες ερωτησεις αλλα οι ποιο βασικες μου ειναι 1:οταν περασα απο την sim μου τις επαφες μου ''εφαγε'' αυτες τις οποιες σε ενα ονομα ειχανε μεσα απο 2-3 αριθμους. 2:η μπαρα που εχει αριστερα το omnia πως διαλεγω εγω τι θα βαλω μεσα?δε το βρισκω με τιποτα.3:για ελληνικο keyboard θα ψαξω εδω πιο πανω καπου το ειδα και θα το βαλω. 4:μπορω οταν παω να συνδεθω στο internet να βαλω το omnia να με ρωταει αν θελω συνδεση gprs η wifi??

ευχαριστω πολυ για την κατανοηση και οτι αλλη μικροαπορια εχω θα την αναφερω θα την πω εδω μεσα.παντος μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενος στο επακρο και για το λειτουργικο του omnia και πιο πολυ για τον σχεδιασμο του,που με εχει εντυπωσιασει πραγματικα,οπως και η μπαταρια του το ιδιο.σημερα το πηρα και δε το εχω φορτισει ακομα και δε τελειωνει με τιποτα ρε παιδια η μπαταρια......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...