Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1) απο τοτε που αλλαξε η ωρα εχω προβλημα με το ξυπνητιρι. Ενω η ωρα παει σωστα αυτο χτυπαει μια ωρα πιο νωρις η μια μετα απο την ωρα που το εχω ρυθμισει.

 

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ενδιάμεσα; Το Destinator ας πούμε;

 

2) Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω wifi ενω εχω καλο σημα και δε φταει κατι στο ρουτερ γιατι μου το κανει γενικα σε πολλα, χανετε ανα ενα διαστημα η συνδεση και ξανασυνδεετε παλι.

 

Μήπως μπαίνει σε stand-by mode;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ενδιάμεσα; Το Destinator ας πούμε;

Μήπως μπαίνει σε stand-by mode;

Ναι χρησιμοποιω το destinator, παλιοτερο πηγαινε μια ωρα μπροστα καπου διαβασα και μπηκα στο destinator και ξετσεκαρησα την επιλογη κατι για θερινη ωρα που λεει και μετα εστρωσε. Το θεμα τωρα ειναι οτι η ωρα παει καλα αλλα το ξυπνητιρι χτυπαει οποτε να ναι

Δε γνωριζω τι ειναι το stand-by mode ειμαι και λιγο ασχετος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο Destinator φρόντισε να έχεις ενεργοποιημένη τη "Ρύθμιση για θερινή ώρα".

 

Stand-by mode είναι η κατάσταση που πέφτει το κινητό όταν σβήνει η οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον το Omnia το χρησιμοποιώ κυρίως γιά να ακούω μουσική, παίζει κανένα καλό music player να του βάλω? Αυτά που έχει προεγκατεστημένα δεν τη παλεύουν καθόλου! :mad: :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας εχω το ομνια το 1 το 16 γιγα.λοιπον εχω το mls destinator μου το εκαναν δωρο με το κινητο.εδω και μια βδομαδα παω να ανοιξω το mls αλλα αυτο ενω φορτωνει οταν ολοκληρωθει βγαινει στην πισω σελιδα και κολαει το τηλεφωνο συγκεκριμενα δεν υπαρχει η εναρξη το σημα και οτι εχει η πανω μπαρα.τι πρεπει να κανω εχει σθμβει σε κανεναν αλλον.υποψιν οτι την τελευταια φορα δουλευε κανονικα.

 

πως γινετε το φορματ του κινητου?

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον το Omnia το χρησιμοποιώ κυρίως γιά να ακούω μουσική, παίζει κανένα καλό music player να του βάλω? Αυτά που έχει προεγκατεστημένα δεν τη παλεύουν καθόλου! :mad: :p

 

Βάλε τον Nitrogen που είναι δωρεάν και έχει πάρα πολλά skins για να "παίξεις"!

 

παιδια γεια σας εχω το ομνια το 1 το 16 γιγα.λοιπον εχω το mls destinator μου το εκαναν δωρο με το κινητο.εδω και μια βδομαδα παω να ανοιξω το mls αλλα αυτο ενω φορτωνει οταν ολοκληρωθει βγαινει στην πισω σελιδα και κολαει το τηλεφωνο συγκεκριμενα δεν υπαρχει η εναρξη το σημα και οτι εχει η πανω μπαρα.τι πρεπει να κανω εχει σθμβει σε κανεναν αλλον.υποψιν οτι την τελευταια φορα δουλευε κανονικα.

 

πως γινετε το φορματ του κινητου?

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να είναι το κλασικό που είχε το destinator 7 δηλαδή όταν σου έστελναν MMS για κάποιο λόγο κόλλαγε το πρόγραμμα στην έναρξη.Οι λύσεις είναι 2:

α)σβήνεις όλα τα mms

β)βρίσκεις μέσα στον φάκελο του destinator το αρχείο smsmodule.dll (ή κάπως έτσι το λένε) και το σβήνεις.Απλώς έτσι χάνεις την δυνατότητα να στείλεις με sms από το πρόγραμμα τις συντεταγμένες που βρίσκεσαι εκείνη την στιγμή(αν κι εγώ ΠΟΤΕ μου δεν το έχω χρησιμοποιήσει και όπως κατάλαβες έκανα αυτό το πράγμα!)

 

Το φορμάτ γίνεται με 2 τρόπους όντας κλειστό το κινητό(αν και γίνεται και από τα windows):

-πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά αποδοχής και απόρριψής κλήσεων και ταυτόχρονα πατάς με την γραφίδα το soft reset(δίπλα από το κουμπί που ανοιγοκλείνεις το κινητό έχει μια τρυπούλα) και έπειτα σε ρωτάει για επιβεβαίωση.

-πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά αποδοχής και απόρριψής κλήσεων και το κουμπί που ανοιγοκλείνεις το κινητό.

 

Στην πλειοψηφία των χρηστών γίνεται με τον πρώτο τρόπο αλλά σε εμένα και σε έναν φίλο μου γίνεται με τον δεύτερο.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η λύση της αφαίρεσης του smsmodule.dll αρκεί.

 

Όσον αφορά το hard reset...

 

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην είμαστε απόλυτοι. Υπάρχουν και χειρότερα όπως και καλύτερα από την προαναφερθέν συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε απόλυτοι. Υπάρχουν και χειρότερα όπως και καλύτερα από την προαναφερθέν συσκευή.

 

Δηλαδή το LG RENOIR ειναι καλλίτερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ανεπιθύμητες κλήσεις στο κινητό μου με ενοχλούν συνέχεια και είχα δει εδώ χρησιμοποιώντας κάποιους κωδικούς το τηλέφωνο σε αυτούς που σε καλούν δείχνει ότι δεν υπάρχει.

Αν γνωρίζει κάποιος για το πρόβλημα μου ας με βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ανεπιθύμητες κλήσεις στο κινητό μου με ενοχλούν συνέχεια και είχα δει εδώ χρησιμοποιώντας κάποιους κωδικούς το τηλέφωνο σε αυτούς που σε καλούν δείχνει ότι δεν υπάρχει.

Αν γνωρίζει κάποιος για το πρόβλημα μου ας με βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ.

 

Βάλε το MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικός σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων, αλλά που το βρίσκω και τι ακριβώς κάνει και αν παίζει ρόλο η συσκευή.

 

Επίσης θα θελα να μου πείτε που μπορώ να βρω προγράμματα για το i900 omnia, πρόγνωση καιρού, φωνητικές εντολές, ηχογράφηση κλήσεων και αν μπορώ να μεγαλώσω τους αριθμούς είτε καλείς, είτε σε καλούν γιατί το εργοστάσιο το κατασκεύασε για να χρησιμοποιείς αρκετά ζεύγη γυαλιά, μου είπαν ότι διορθώνεται δεν ξέρω αν υφίσταται κάτι τέτοιο.

τι θα μπορούσα να προσθέσω επάνω ώστε να γίνει ποιο εντυπωσιακό και ποιο λειτουργικό.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,λοιπ[ον παιδια σκεφτομαι να αγορασω το ομνια 1 γιατι πρωτον το βρηκα σε καλη τιμη και με εχει κολλησει απλα το μονο που με απασχολει ειναι οτι ειναι παλιο σχεδον 2.5 χρονων,θελω να μου πει κανεις αν το οχι αν ειναι ευχαρηστημενος αν βγαζει προβληματα αν ειναι γρηγορο και τα σχετικα.οσοι μπορειτε βοηθηστε με γιατι τυρανιεμαι συνεχεια αυτες τις μερες:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. τον τελευταιο καιρο εχει υπαρξει ενα προβλημα στην οθονη του κινητου μου με το καλιμπραρισμα. καθως παω να κανω καλιμπραρισμα δεν ολοκληρωνεται ποτε. παταω επανελημενα με προσοχη στο κεντρο του σταυρου και δεν γινεται να ολοκληρωθει το καλιμπραρισμα με αποτελεσμα να επαναλαμβανεται διαρκως, οποτε για να μπορεσω να επιστρεψω στο αρχικο μενου κανω soft reset. αποφασισα να κανω hard reset μπας και λυθει το προβλημα αλλα εγινε ακομα χειροτερο!!! παλι δεν γινεται να ολοκληρωθει το καλιμπραρισμα με αποτελεσμα να με υποχρεωνει να το εκτελω συνεχως και να μην μπορει να ολοκληρωθει η ολη διαδικασια ωστε να δουλεψει το κινητο!!!! εχει συμβει σε κανεναν κατι αντιστοιχο???? καμια βοηθεια παρακαλω???:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

μην χρησιμοποιείς την γραφίδα της συσκευής. Πάρε μια μπατονέτα αφτιών και ολοκλύρωσε την διαδικασία (με το μπαμπάκι). Η καλύτερη γραφίδα ειναι μια καθαρή μπαντονέτα αυτιών. (χωρίς κερί :P)

 

To επάνω και δεξίο σημείο θα το κάνεις στο περίπου καθώς υπάρχει ένα θέμα με αυτό (η περιoxή ειναι νεκρή μονο 1 πιξελ δουλευει λογω firmware (για να μην πατιεται το Χ κατα λάθως αντί scrol)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To επάνω και δεξίο σημείο θα το κάνεις στο περίπου καθώς υπάρχει ένα θέμα με αυτό (η περιoxή ειναι νεκρή μονο 1 πιξελ δουλευει λογω firmware (για να μην πατιεται το Χ κατα λάθως αντί scrol)

 

 

εκει ακριβως εχω το προβλημα!! στο πανω δεξιά σημειο. δεν δέχεται προφανώς την επαφη και με επαναφέρει συνεχως απ την αρχη. που ακριβως πρεπει να πιεσω δηλαδη για να δεχτεί

το καλιμπραρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη υπαρχει προβλημα με το digitizer (touch-panel) του ομνια.εισαι μαλλον στην εγγυηση.πηγαινε στην SMARTEK (ΧΑΙΔΑΡΙ ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΟΥ 7 ΤΗΛ.210-5820000) να στο αλλαξουν.:)

 

 

Αλλιωs μπορειs να δειs εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=661 ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...