Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι φτιαγμένο απο την "μαμά" εταιρεία...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.στο παραθυρο που εμφανιζεται αυτο που λες υπαρχει και η επιλογη να κλεινει ο φωτισμος (το αφηνεις κενο ) και το επανω κουτι (με το βελακι δεξια εγω το εχω στο "none")

ετσι η συσκευη κλεινει μονο απο το power στο πανω μερος

 

 

Ξετσέκαρα την επιλογή να κλέινει ο φωτισμός και εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο δεν ξαναέκλεισε μόνο του (και εννοείται ότι κλέινει και ο φωτισμός μετά από λίγο σε κατάσταση αναμονής) . Μη λέμε και μεγάλα λόγια :lol: , αλλά μάλλον αυτό θα είναι... Ευχαριστώ!

 

Με το θέμα των μηνυμάτων κανείς; Πώς φτιάχνονται folders και πώς κλειδώνουν με pin?

Link to comment
Share on other sites

με αλλαγη ρομ δε διορθωνεται?

 

 

Δεν έχω δει κάποια που να το διορθώνει...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

με αλλαγη ρομ δε διορθωνεται?

Δεν εχει να κανει με rom, αλλα με την εταιρια. Οι συσκευες της Samsung κανουν αυτο το πραγμα. Ειτε ειναι smartphones ειτε ειναι απλα κινητα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα το κινητο σημερα και ειναι πολυ καλο με εχει εντυπωσιασει...

 

μια ερωτηση μονο ηχογραφηση δεν εχει?

 

 

αν βρω κατι αλλο σας λεω

 

και καμια θηκη και προστατευτικο αν εχει βρει κανεναςαπο ebay θα με διευκολυνει,και κανενα στηριγμα για το αμαξι...ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ :p

Link to comment
Share on other sites

με βιστα γιατι δεν περνανε ανεπισημες ρομ ???

 

γιατι περνανε επισημες?

 

καλυτερα μην δοκιμαζεις απο vista μην καει κανα κινητο και τρεχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω πως θα βάλω να χτυπάει οτι τραγούδι θέλω χωρίς να τρώει από τη μνήμη του τηλεφώνου μου;

πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή να βάλω κάποιο φάκελο(κουδουνίσματα) κάπου αλλού με κάποιο τρόπο ;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλεις στο φάκελο κουδουνίσματα. Επειδή όμως σου τρώει μνήμη μη βάλεις πολλά ή κόψτα σε μικρότερα αρχεία...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς να βάλεις τους ήχους σου και στην internal storage στον φάκελο /My Documents

 

Μετά θα τους βλέπεις κανονικά για να τους αναθέσεις σαν ringtone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες μερες αρχισα να εχω προβλημα με την οθονη αφης.Συγκεκριμενα δεν λειτουργει το σημειο στο γραμμα Υ με το samsung πληκτρολογιο σε portrait και στο U σε Landscape.Το κουφο ειναι οτι δουλευει αψογα με το πενακι η οτιδηποτε αλλο οπως νυχι κτλ...Αντιμετωπιζει κανεις σας παρομοιο προβλημα ?Πολυ χαλαστηκα,τωρα θα πρεπει να εξαρτιεμαι απο το πενακι.Καλυπτει η εγγυηση τετοιο πραμα ?(Τωρα θα μου πειτε και να με καλυπτει,υποθεση x-files ειναι και σιγα μην μου το κανουν τζαμπα service)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν απο μερικες μερες αρχισα να εχω προβλημα με την οθονη αφης.Συγκεκριμενα δεν λειτουργει το σημειο στο γραμμα Υ με το samsung πληκτρολογιο σε portrait και στο U σε Landscape.Το κουφο ειναι οτι δουλευει αψογα με το πενακι η οτιδηποτε αλλο οπως νυχι κτλ...

 

Ποιο πολύ μου φαίνεται σαν πρόβλημα συνήθειας παρά της συσκευής. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι.θυμαμαι πολυ καλα που εγραφα μυνηματα και λειτουργουσε αψογα.Εγινε ετσι ξαφνικα ενα πρωι που το ανοιξα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες μερες αρχισα να εχω προβλημα με την οθονη αφης.Συγκεκριμενα δεν λειτουργει το σημειο στο γραμμα Υ με το samsung πληκτρολογιο σε portrait και στο U σε Landscape.Το κουφο ειναι οτι δουλευει αψογα με το πενακι η οτιδηποτε αλλο οπως νυχι κτλ...Αντιμετωπιζει κανεις σας παρομοιο προβλημα ?Πολυ χαλαστηκα,τωρα θα πρεπει να εξαρτιεμαι απο το πενακι.Καλυπτει η εγγυηση τετοιο πραμα ?(Τωρα θα μου πειτε και να με καλυπτει,υποθεση x-files ειναι και σιγα μην μου το κανουν τζαμπα service)

θα προτεινα ενα hard reset αν δεις αν συνεχιζει να εχει προβλημα

γιατι περνανε επισημες?

καλυτερα μην δοκιμαζεις απο vista μην καει κανα κινητο και τρεχεις

με vista επισημη ρομ μπαινει και ειναι και τελευταια DXIA5

http://www.samsungmobile.com/support/omnia/sg/sub02_Vista.jsp

κατεβαζεις το windows mobile device center και τη ρομ (αγγλικη)

http://fus.samsungmobile.com/omnia/sea/sp/DZIA5/i900DZIA5_updater_vista.exe

με βιστα γιατι δεν περνανε ανεπισημες ρομ ???

γιατι μεχρι τωρα ειχαν προβλημα με τους drivers

παιδια το πηρα το κινητο σημερα και ειναι πολυ καλο με εχει εντυπωσιασει...

μια ερωτηση μονο ηχογραφηση δεν εχει?αν βρω κατι αλλο σας λεω

και καμια θηκη και προστατευτικο αν εχει βρει κανεναςαπο ebay θα με διευκολυνει,και κανενα στηριγμα για το αμαξι...ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ :p

-για ηχογραφηση βαλε το vito audio notes touch

-στηριγμα καλο ,τοχω παρει και γω

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1160

-screen protectors

http://cgi.ebay.com/10-x-Screen-Protector-Guard-Film-for-Samsung-Omnia-i900_W0QQitemZ190284785705QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item190284785705&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

το gps τι ρυθμήσεις θέλει? Γιατι εμενα δεν τπ 'βλέπει' ουτε το garmin ουτε το destinator.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε το GPS Test να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει τους δορυφόρους και μετά άνοιξε το πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GPS Test να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει τους δορυφόρους και μετά άνοιξε το πρόγραμμα πλοήγησης.

σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση. Οταν το εγκαταστήσω, και ανοιξω τα προγράμματα, μπορω να το βγάλω?

Αλήθεια, επίσημη Ελληνική ροομ που μπορω να βρω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση. Οταν το εγκαταστήσω, και ανοιξω τα προγράμματα, μπορω να το βγάλω?

 

Ναι μπορείς... αλλά δεν είναι κακό, ούτε πιάνει χώρο να υπάρχει στην κάρτα μνήμης σου.

 

Αλήθεια, επίσημη Ελληνική ροομ που μπορω να βρω?

 

http://www.omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα ενα hard reset αν δεις αν συνεχιζει να εχει προβλημα

 

Εκανα hard reset αλλα τιποτα.Με βλεπω να περανω καινουργιο digitizer.Και το μ@μακ1σμενο βρηκε πανω στο dialpad και στο keyboard!:mad:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ενω μιλαμε πχ να μην κλεινει η οθονη???

 

 

Ρυθμίσεις->Σύστημα->Μπαταρία->Κλήση και βγάζεις το μαρκάρισμα.....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα ενα hard reset αν δεις αν συνεχιζει να εχει προβλημα

 

Εκανα hard reset αλλα τιποτα.Με βλεπω να περανω καινουργιο digitizer.Και το μ@μακ1σμενο βρηκε πανω στο dialpad και στο keyboard!:mad:

 

κανε ενα κοπο και βαλε και ενα αλλο keyboard μηπως και ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...