Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. γνωριζει καποιος πως θα κανω πληρη αφαιρεση (uninstall) του Destinator 7?? μου εχει κρασαρει και θελω να το ξαναπερασω. δεν γινεται απλα με διαγραφη του αρχειου ή του καταλογου destapps στο οποιο ειναι και εγκατεστειμενο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα. γνωριζει καποιος πως θα κανω πληρη αφαιρεση (uninstall) του Destinator 7?? μου εχει κρασαρει και θελω να το ξαναπερασω. δεν γινεται απλα με διαγραφη του αρχειου ή του καταλογου destapps στο οποιο ειναι και εγκατεστειμενο.

 

Πηγαινεις εναρξη-ρυθμησης-Συστημα-προσθαφαιρεση προγραμματων-επιλεγης ενα-ενα και κανεις διαγραφη οτι εχει σχεση σχεση με το Destinator.......

Επειδη θα μεινει κανενας φακελος με καταλοιπα οταν θα συνδεθεις με το pc σου για να το ξαναπερασης πανε απο το pc ο υπολογιστης μου-κινητη συσκευη μπες στους φακελους του τηλεφωνου και διδ\εγραψε οτι φακελο δεις με Destinator....μετα ξαναπερνα το και τελος.....:)

Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβασω την τελευταια εκδοση ROM (αγγλικη) πρεπει να επιλεξω απο την σελιδα της SAMSUNG Indonesia ?:wacko:

Μονο αυτο δουλευει.Η εκδοση που θα κατεβασω θα ειναι αγγλικη ετσι?

Ελληνικο πληκτρολογιο θα εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβασω την τελευταια εκδοση ROM (αγγλικη) πρεπει να επιλεξω απο την σελιδα της SAMSUNG Indonesia ?:wacko:

Μονο αυτο δουλευει.Η εκδοση που θα κατεβασω θα ειναι αγγλικη ετσι?

Ελληνικο πληκτρολογιο θα εχει ?

αν επιλεξεις μαλαισια,φιλιππινες κατεβαζεις την DXHK3 αυτη ειναι η τελευταια επισημη (αγγλικη χωρις ελ.πληκτρολογιο)

για ανεπισημες εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=125

http://www.omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

 

Καλημερα. γνωριζει καποιος πως θα κανω πληρη αφαιρεση (uninstall) του Destinator 7?? μου εχει κρασαρει και θελω να το ξαναπερασω. δεν γινεται απλα με διαγραφη του αρχειου ή του καταλογου destapps στο οποιο ειναι και εγκατεστειμενο.

καλυτερα hard reset αφου λες οτι σου κολλησε

το έκανα και με συσκευή Vodafone μου έβγαλε ενα pop up "απέτυχε" μόλις κάνω κλήση τον αριθμό .... και δεν μπορω να μπω στο secret menu

μαλλον τα vodafone ειναι κλειδωμενα (δοκιμασε παλι για σιγουρια)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα vodafone ειναι κλειδωμενα (δοκιμασε παλι για σιγουρια)

 

Όντως τα vodafone είναι κλειδωμένα... πέρασα άλλη rom και έγινε...;)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζεται να περάσουμε κάποιο antivirus στο omnia μας ??

 

Αν ναι ποιο θα προτείνατε?

 

Δεν χρειαζεται τιποτα.......:)

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ

 

δηλ. δεν κολλάει τίποτα?

 

Εγω ειχα βαλει το kasperky για ενα διαστημα και μου κολλουσε με το antivirus...:lol:

Δεν χρειαζονται τα ppc antivirus εσυ παντως εαν φοβασαι τοσο πολυ τι να σου πω....περιμενε και καμια αλλη γνωμη...εγω παντως εχω ενα αλλα δεν το βαζω....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει το kasperky για ενα διαστημα και μου κολλουσε με το antivirus...:lol:

Δεν χρειαζονται τα ppc antivirus εσυ παντως εαν φοβασαι τοσο πολυ τι να σου πω....περιμενε και καμια αλλη γνωμη...εγω παντως εχω ενα αλλα δεν το βαζω....

 

όχι δεν φοβάμαι, απλά ρώτησα, λέω μήπως και θα έπρεπε . Οκ τότε καλύτερα να μην το βαρενουμε κιόλας :)

tex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Χρονια!

Ο θειος μου εχει ενα Ελληνικο ΟΜΝΙΑ και προχτες το πηγαμε στην ΟΜΝΙTECH για αναβθμιση στην νεοτερη Ελληνικη εκδοση.

Μετα την αναβαθμιση ομως δεν του παιζουν τα βιντεακια του youtube μεσα απο τον opera. Με το προηγουμενο firmware του επαιζαν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αντέγραψα στην κάρτα μνήμης το destinator.Όλα καλά μέχρι εδώ.Όταν μπαίνω μέσα όμως δεν μου βγάζει τα γράμματα σε Ελληνικά.Και το κυριότερο είναι πως δεν βρίσκει σήμα GPS.Μπορεί να μου πει κάποιος παρακαλώ τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να βρει το σήμα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει ξανα-αναφερθει αλλα υπαρχει περιπτωση να απενεργοποιησω την φορτιση μεσω USB ?Συνδεω τακτικα το τηλεφωνο με το PC , και φοβαμαι μην χαλασω την μπαταρια!

Επισης αν απενεργοποιησω το 3G,βοηθαει καθολου στο να εξοικονομηθει μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Χρονια!

Ο θειος μου εχει ενα Ελληνικο ΟΜΝΙΑ και προχτες το πηγαμε στην ΟΜΝΙTECH για αναβθμιση στην νεοτερη Ελληνικη εκδοση.

Μετα την αναβαθμιση ομως δεν του παιζουν τα βιντεακια του youtube μεσα απο τον opera. Με το προηγουμενο firmware του επαιζαν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει????

μηπως ειχε εγκαταστησει καποια προγραμματα ή flash player 2,flash 3,netcf 3.5

βαλε το youtubeplay απο εδω

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-youtubeplay.html

Καλημέρα.Αντέγραψα στην κάρτα μνήμης το destinator.Όλα καλά μέχρι εδώ.Όταν μπαίνω μέσα όμως δεν μου βγάζει τα γράμματα σε Ελληνικά.Και το κυριότερο είναι πως δεν βρίσκει σήμα GPS.Μπορεί να μου πει κάποιος παρακαλώ τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να βρει το σήμα?

για να βρεις σημα

επιλογες/ρυθμισεις/σημα gps/ρυθμιση /αναζητηση gps και θα το βρει μονο του

αλλιως

com3

115000

nmea

off

ok

Μπορει να εχει ξανα-αναφερθει αλλα υπαρχει περιπτωση να απενεργοποιησω την φορτιση μεσω USB ?Συνδεω τακτικα το τηλεφωνο με το PC , και φοβαμαι μην χαλασω την μπαταρια!

Επισης αν απενεργοποιησω το 3G,βοηθαει καθολου στο να εξοικονομηθει μπαταρια ?

-οχι δεν υπαρχει τροπος αλλα δεν υπαρχει προβλημα

-ναι αν το απεργοποιησεις κερδιζεις σε μπαταρια γιατι δε ψαχνει συνεχεια για σημα

3g

Link to comment
Share on other sites

Eπισης διαβασα οτι αν απενεργοποιησω την επιλογη beam (ρυθμισεις > συνδεσεις) τοτε κερδιζω σε μπαταρια,ισχυει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αντέγραψα στην κάρτα μνήμης το destinator.Όλα καλά μέχρι εδώ.Όταν μπαίνω μέσα όμως δεν μου βγάζει τα γράμματα σε Ελληνικά.Και το κυριότερο είναι πως δεν βρίσκει σήμα GPS.Μπορεί να μου πει κάποιος παρακαλώ τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να βρει το σήμα?

 

Και το πληκτρολόγιαο σε Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

sos :(

σε ταξιδι και με gps να παιζει με igo στα καλα καθουμενα μου λεει οτι δεν βρισκει gps

ουτε με το dest:cry:

εκανα επανεκινηση τιποτα, πειραξα τις ρυθμισεις τιποτα

καμια ιδεα κανεις?

επισης ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις γιατι απο το πολυ μπλιμπλικιαρισμα ξεχασα αυτες που ειχα:O

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Destinator στην καρτα μνημης.Γινεται με καποιο τροπο να δημιουργησω μια συντομευση στο μενου των προγραμματων ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Destinator στην καρτα μνημης.Γινεται με καποιο τροπο να δημιουργησω μια συντομευση στο μενου των προγραμματων ?:worry:

 

Κανεις copy το αρχειο destinator.exe, πας στο windows\start menu\programs και κανεις paste as shortcut

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω oregon

 

Το opera mobile τρωει συχνα παγωματα (μερικων δευτερολεπτων)με αποτελεσμα να κανει την πλοηγηση κουραση.Μπορω με καποιο τροπο να εφαρμοσω καποιο h@ck ωστε να βελτιωσω την ταχυτητα του ή να απενεργοποιησω το flash αφου τα ads των σελιδων το γονατιζουν?

Link to comment
Share on other sites

sos :(

σε ταξιδι και με gps να παιζει με igo στα καλα καθουμενα μου λεει οτι δεν βρισκει gps

ουτε με το dest:cry:

εκανα επανεκινηση τιποτα, πειραξα τις ρυθμισεις τιποτα

καμια ιδεα κανεις?

επισης ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις γιατι απο το πολυ μπλιμπλικιαρισμα ξεχασα αυτες που ειχα:O

 

μηνυμα 9539 (προηγουμενη σελιδα)

για να βρεις σημα

επιλογες/ρυθμισεις/σημα gps/ρυθμιση /αναζητηση gps και θα το βρει μονο του

αλλιως

com3

115000

nmea

off

ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...