Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι free αλλά προτείνω ανεπιφύλακτα τα weather panel, pocket weather ή ακόμα καλύτερα το SPB Weather με το patchάκι να κατεβάζει τον καιρό από το meteo.gr, ακόμα και αν δεν είναι free.

 

το patchaki ? ? ? δωστε το και σε μενα ρε παιδια.

που ειναι το patchaki οεο ? ? ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια .... θα ήθελα την βοήθεια σας σε μερικά προβληματάκια που αντιμετωπίζω ....

1 ) Όταν πατάω το κουμπί ενεργοποίησης της κάμερας στιγμιαία μου βγάζει ενα σφάλμα το οποίο αναλυτικά λεει "σφάλμα κατά το άνοιγμα της συντόμευσης 'η κατά τον εντοπισμο του ονόματος αρχείου εντοπισμου" . Στο παρατεταμενο πατημα του εν λόγω κουμπιού ανοίγει η κάμερα του κινητού.

2 ) οταν παω να συνδεθώ με το Wi-Fi και ανοίγω τον explorer ή τον Opera το κινητό προσπαθει να μπει στο ιντερνετ μεσω GPRS .Εννοείται οτι πριν απο αυτο εχω ανοιξει το Wi-Fi και εχω συνδεθει στο το ιντερνετ με αρκετά καλο σημα

3 ) Υπάρχει καποιος τροπος να βγαλω την συντομευση της vodafon οταν το κινητο ειναι σε αναμονη.το κουμπι live κατω δεξια εννοω.ευχαριστω πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

2 ) οταν παω να συνδεθώ με το Wi-Fi και ανοίγω τον explorer ή τον Opera το κινητό προσπαθει να μπει στο ιντερνετ μεσω GPRS .Εννοείται οτι πριν απο αυτο εχω ανοιξει το Wi-Fi και εχω συνδεθει στο το ιντερνετ με αρκετά καλο σημα

 

Ακριβως στην προηγουμενη σελιδα, αλλα ακριβως μια πιο πισω, δοθηκε απαντηση.

Ειναι πολλες οι 500 σελιδες, αλλα λιγο ψαξιμο δε βλαπτει!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

αισθανομαι οτι οποτε θελεις μπορω να στο δειξω:cool:

 

Κι εγώ θα ήθελα να μου το δείξεις διότι σαν πρώην κάτοχος του Ομνια είχα πικράν πείρα με το GPS!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όμως είναι Today plug-in, άρα δεν μπορούν να συνεργαστούν ούτε με τα widgets του Ομνια, ούτε με το spb shell.......

Αντίθετα το weather watcher, θεωρώ πως είναι πολύ αξιόπιστο και πολύ πρακτικό.

 

Τα today plug-in μπορείς να τα έχεις στις οθόνες Today: Samsung1 ή Samsung2.

Το SPB Weather είναι το κατ' εξοχήν που συνεργάζεται με το Shell... ψάξ' το λίγο και θα δεις οτι είναι το καλύτερο που μπορεί να έχεις για τον καιρό.

Δες κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7200

 

Ερώτηση : Δηλαδή δεν υπάρχει customizer για τα widgets? Ούτε api???

 

Δεν υπάρχει, δυστυχώς. Η Samsung το έχει πλήρως κλειδωμένο.

 

το patchaki ? ? ? δωστε το και σε μενα ρε παιδια.

που ειναι το patchaki οεο ? ? ?:rolleyes:

 

Δες εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=3065

 

παιδια .... θα ήθελα την βοήθεια σας σε μερικά προβληματάκια που αντιμετωπίζω ....

1 ) Όταν πατάω το κουμπί ενεργοποίησης της κάμερας στιγμιαία μου βγάζει ενα σφάλμα το οποίο αναλυτικά λεει "σφάλμα κατά το άνοιγμα της συντόμευσης 'η κατά τον εντοπισμο του ονόματος αρχείου εντοπισμου" . Στο παρατεταμενο πατημα του εν λόγω κουμπιού ανοίγει η κάμερα του κινητού.

2 ) οταν παω να συνδεθώ με το Wi-Fi και ανοίγω τον explorer ή τον Opera το κινητό προσπαθει να μπει στο ιντερνετ μεσω GPRS .Εννοείται οτι πριν απο αυτο εχω ανοιξει το Wi-Fi και εχω συνδεθει στο το ιντερνετ με αρκετά καλο σημα

3 ) Υπάρχει καποιος τροπος να βγαλω την συντομευση της vodafon οταν το κινητο ειναι σε αναμονη.το κουμπι live κατω δεξια εννοω.ευχαριστω πολυ.....

 

Για το 1) θα έπρεπε να ανοίγει το πρόγραμμα προβολής φωτογραφιών. Κάτι έκανες μάλλον και δεν δουλεύει η συντόμευση

Για το 2) νομίζω πρέπει να κάνεις κάποιες ρυθμισεις στον Opera αλλά δεν θυμάμαι που έχουν αναφερθεί.

Για το 3) πρέπει να βάλεις το soft key manager για να αλλάξεις το software κουμπί.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μου το δείξεις διότι σαν πρώην κάτοχος του Ομνια είχα πικράν πείρα με το GPS!:)

Κι εγώ μπορώ να σου δείξω, οτι 7-8 δορυφόροι είναι το ελάχιστο...

Δες κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9306&page=11

ποστ #205

κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9306&page=9

ποστ #173

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μου το δείξεις διότι σαν πρώην κάτοχος του Ομνια είχα πικράν πείρα με το GPS!:)

 

πες τα ρε φιλε... γιατι σε λιγο θα με βγαλουν τρελλο. :D

 

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στην προηγουμενη σελιδα, αλλα ακριβως μια πιο πισω, δοθηκε απαντηση.

Ειναι πολλες οι 500 σελιδες, αλλα λιγο ψαξιμο δε βλαπτει!

 

φιλε μου αριανε μπορεις να μου πεις σε ποιο topic αναφερεσαι γιατι ψαχνω τοση ωρα και δεν μπορω να βρω τιποτα :( ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μπορώ να σου δείξω, οτι 7-8 δορυφόροι είναι το ελάχιστο...

Δες κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9306&page=11

ποστ #205

κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9306&page=9

ποστ #173

:)

 

κοιταξε, αν ησουν ακινητος κανα 2 ωρες, μεσα σε κανα γηπεδο ποδοσφαιρου, ισως να επιασες τους δορυφορους που φαινονται στην φωτο.! :O:O

 

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Τα today plug-in μπορείς να τα έχεις στις οθόνες Today: Samsung1 ή Samsung2.

Το SPB Weather είναι το κατ' εξοχήν που συνεργάζεται με το Shell... ψάξ' το λίγο και θα δεις οτι είναι το καλύτερο που μπορεί να έχεις για τον καιρό.

Δες κι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7200

Η samsung 1 και samsung 2 today screens δεν βολεύουν καθόλου σε σχέση με το spb shell, οπότε αποκλείονται.

Αυτό το ξέρω ήδη. Αλλά όπως είπα και πριν, δεν είναι καθόλου εύχρηστο γιατί δεν δείχνει τη θερμοκρασία της στιγμής, αλλά μόνο τη μέγιστη και την ελάχιστη της ημέρας.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μου το δείξεις διότι σαν πρώην κάτοχος του Ομνια είχα πικράν πείρα με το GPS!:)

 

σημερα συγκεκριμενα 20-30 δευτερολεπτα 8 δορυφοροι και σε 1 λεπτο στιγμα θεσης παντα σε ανοικτο ουρανο με dest .ισως να παιζει ρολο και η ρομ (αγγλικη) ποιος ξερει αβυσσος το ομνια :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αδυνατώ να πιστέψω πως άλλοι έχουν στίγμα πραγματικά σε λιγότερο από 1 λεπτό όταν ανοίξουν το κινητό.

 

Στο ΤυΤΝ2 αν ανοίξω το GoogleMaps πχ στο ξαφνικό σε άσχετο σημείο, θα κάνει σίγουρα 1 λεπτό (και βάλε ίσως) να κλειδώσει σήμα

 

Αν κάνε επανεκκίνηση βέβαια θα πάρει 20-30 δευτερα αλλά την πρώτη φορά χαλαρά 1 λεπτάκι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, αν ησουν ακινητος κανα 2 ωρες, μεσα σε κανα γηπεδο ποδοσφαιρου, ισως να επιασες τους δορυφορους που φαινονται στην φωτο.! :O:O

 

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ

 

ασε ρε φιλε επειδη δεν τα καταφερες εσυ με το τηλεφωνο παει να πει οτι εμεις λεμε ψεματα τραβα παρε κανα νοκια και ασε μας ησυχους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έτυχε να έχω στην κατοχή μου το Xperia και το Ομνια, μετά απο ένα συγκριτικό τεστάκι που κάναμε με τον φίλο Νεκ, ειδικά στο θέμα του GPS το Xperia λοκαρε σε χρόνο DT μέσα στο γραφείο χωρίς κανενα προβλημα ενω το Ομνια ψαχνόταν ακόμα και έξω.

Δεν έχω να κερδίσω τίποτα απο αυτη την αντιπαράθεση, και τα 2 μηχανάκια είναι κορυφαία (τα εχω και τα δυο σαν beta tester), αλλα τουλάχιστον στο θέμα του GPS και του WiFi το Ομνια είναι λιγο πίσω απο τα άλλα!

Kι εσυ φιλε 911 μην τρελλαινεσαι επειδη εσκασες 550+ ευρω και πρεπει SONY και καλά να υποστηριξεις το Ομνια. Την αποψη μας λεμε, σεβασου την τουλάχιστον.....δεν είμαστε dealers της SE ούτε προμηθεια παίρνουμε απο τις εταιρίες!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αριανε μπορεις να μου πεις σε ποιο topic αναφερεσαι γιατι ψαχνω τοση ωρα και δεν μπορω να βρω τιποτα :( ευχαριστω

Πλακα μου κανεις; Ποστ #7453!

Το λεει ξεκαθαρα κιολας οτι δινει το προγραμμα για να απαγορεψεις τη χρηση gprs για συνδεση στο νετ. Τι αλλο να πει δλδ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Kι εσυ φιλε 911 μην τρελλαινεσαι επειδη εσκασες 550+ ευρω και πρεπει SONY και καλά να υποστηριξεις το Ομνια. Την αποψη μας λεμε, σεβασου την τουλάχιστον.....δεν είμαστε dealers της SE ούτε προμηθεια παίρνουμε απο τις εταιρίες!

 

καταρχην αν ξερεις να διαβαζεις δεν αναφερθηκα σε σενα εκτος και αν εισαστε παρειτσα με τον pkountanis οσο για τα 550 τα παω και στοιχημα για το λεπτο που αμφισβητεις και τελος οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται βλεπε σονυ (εγω νοκια ανεφερα)

Link to comment
Share on other sites

Πλακα μου κανεις; Ποστ #7453!

Το λεει ξεκαθαρα κιολας οτι δινει το προγραμμα για να απαγορεψεις τη χρηση gprs για συνδεση στο νετ. Τι αλλο να πει δλδ;

 

κοιτα....το καταλαβαίνω!ομως απο την στιγμη που το κινητό εχει wi-fi δεν θα πρεπει να σε αφηνει να το χρησιμοποιήσεις κιολας για πλοήγησή στο ιντερνετ?θελω να πω .... αυτη η διαδικασια να κανω εγκατάσταση το nodata μου φαινεται περιττή.περιμενα πωσ αν πείραζα κατι στις ρυθμισεις θα εκανα το κινητο να εχει ως πρωτο λογο την ασυρματη συνδεση για να μπει στο ιντερνετ και οχι το gps

Link to comment
Share on other sites

κοιτα....το καταλαβαίνω!ομως απο την στιγμη που το κινητό εχει wi-fi δεν θα πρεπει να σε αφηνει να το χρησιμοποιήσεις κιολας για πλοήγησή στο ιντερνετ?θελω να πω .... αυτη η διαδικασια να κανω εγκατάσταση το nodata μου φαινεται περιττή.περιμενα πωσ αν πείραζα κατι στις ρυθμισεις θα εκανα το κινητο να εχει ως πρωτο λογο την ασυρματη συνδεση για να μπει στο ιντερνετ και οχι το gps

 

Απο τη στιγμη που εχεις συνδεση με το wifi, ποιος ο λογος να χρεωνεσαι με το gprs; Εξαλλου, οποια στιγμη θες, μπαινεις στις ρυθμισεις του nodata και επιτρεπεις στο gprs να λειτουργει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Kι εσυ φιλε 911 μην τρελλαινεσαι επειδη εσκασες 550+ ευρω και πρεπει SONY και καλά να υποστηριξεις το Ομνια. Την αποψη μας λεμε, σεβασου την τουλάχιστον.....δεν είμαστε dealers της SE ούτε προμηθεια παίρνουμε απο τις εταιρίες!

 

καταρχην αν ξερεις να διαβαζεις δεν αναφερθηκα σε σενα εκτος και αν εισαστε παρειτσα με τον pkountanis οσο για τα 550 τα παω και στοιχημα για το λεπτο που αμφισβητεις και τελος οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται βλεπε σονυ (εγω νοκια ανεφερα)

 

Το οτι έχουμε ιδιες αποψεις δεν σημαινει οτι ειμαστε και παρείτσα. Μαθε να διαβαζεις.

Οποτε θελεις κανουμε και ενα συγκριτικο με το Ομνια vs Xperia οσον αφορα το GPS!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν ξερεις να διαβαζεις δεν αναφερθηκα σε σενα εκτος και αν εισαστε παρειτσα με τον pkountanis οσο για τα 550 τα παω και στοιχημα για το λεπτο που αμφισβητεις και τελος οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται βλεπε σονυ (εγω νοκια ανεφερα)

 

Το οτι έχουμε ιδιες αποψεις δεν σημαινει οτι ειμαστε και παρείτσα. Μαθε να διαβαζεις.

Οποτε θελεις κανουμε και ενα συγκριτικο με το Ομνια vs Xperia οσον αφορα το GPS!

 

Ειχα ακουσει για κοντρες με αυτοκινητα, μηχανες, αντε και φορτηγα. Κοντρες κινητων με βαση το gps πρωτη φορα το βλεπω!

:ninja::ninja:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κοιτα....το καταλαβαίνω!ομως απο την στιγμη που το κινητό εχει wi-fi δεν θα πρεπει να σε αφηνει να το χρησιμοποιήσεις κιολας για πλοήγησή στο ιντερνετ?θελω να πω .... αυτη η διαδικασια να κανω εγκατάσταση το nodata μου φαινεται περιττή.περιμενα πωσ αν πείραζα κατι στις ρυθμισεις θα εκανα το κινητο να εχει ως πρωτο λογο την ασυρματη συνδεση για να μπει στο ιντερνετ και οχι το gps

 

H alitheia einai oti den se polykatalabainw. Ta pragmata einai apla... theleis na mpaineis sto net mesw Wifi h' mesw ActiveSync apo ton ypologisti sou? Apenergopoieis to GPRS me to No Data.

 

Theleis na mpaineis sto net me GPRS? To exeis energopoiimeno me to No Data episis.

 

Emena me ola afta den mou fainetai katholou peritti i xrisi tou No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοντρες κινητων με βαση το gps πρωτη φορα το βλεπω!

:ninja::ninja:

 

Se afto to forum (kai oxi mono) einai synithismenes tetoiou eidous sygkriseis. Ean kaneis mia anazitisi... tha breis gia oles tis syskeves.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν ξερεις να διαβαζεις δεν αναφερθηκα σε σενα εκτος και αν εισαστε παρειτσα με τον pkountanis οσο για τα 550 τα παω και στοιχημα για το λεπτο που αμφισβητεις και τελος οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται βλεπε σονυ (εγω νοκια ανεφερα)

 

Το οτι έχουμε ιδιες αποψεις δεν σημαινει οτι ειμαστε και παρείτσα. Μαθε να διαβαζεις.

Οποτε θελεις κανουμε και ενα συγκριτικο με το Ομνια vs Xperia οσον αφορα το GPS!

 

ενταξει καταλαβα απο την υπογραφη σου στη θεση σου και εγω το ιδιο θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites

τι εχει η υπογραφή μου? Μην πέφτεις σε τοσο χαμηλο επίπεδο φιλαρακο. Εκτος αν δεν θελεις να λεει κανεις την γνωμη του εδω μεσα και να μιλαμε μονο για τα θετικα του Ομνια!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...