Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.υπάρχει τρόπος να συνδέσουμε τις επαφές με φωτός και αν ναι ποιος ?

2.χρησιμοποιώ το today2 μαζί με το battery status στην μια οθόνη μου βγάζει 9 επαφές που μπορώ να αναθέσω οποια νούμερα θέλω σε αυτό το σημείο έχει την σαν εικόνα την σκιά ενός ανθρώπου

μπορώ σε αυτό το σημείο να βάλω φωτό και αν ναι πως ?

έχω ψάξει αρκετά αλλα δεν βρίσκω κάτι για τα παραπάνω

 

aaa και κάτι ακόμα ενώ είναι τσεκαρισμένο το πλήκτρο τερματισμού να κλειδώνει το τηλέφωνο όταν το πατάω παρατεταμένα μαυρίζει η οθόνη και επιστρέφει σε 1 sec. σε κανονική λειτουργία και είναι σπαστικό να περιμένω να κλειδώσει μονωτού καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζεις!!! Λειτουργεί άψογα σε πάνω από 50 χρήστες μέχρι στιγμής,αρκεί να το κάνουν και να το ελέγξουν σωστάάάάάάά!!!

 

:p:p:p:p

 

Εμένα πάντως χτες κράτησε με το ζόρι 25 ώρες με 1 ώρα ομιλία .... 40 λεπτά mp3 Και καμιά 10αριά sms ... με το backlight Στο μη αυτόματο και στην 2η μόλις σκάλα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

1.υπάρχει τρόπος να συνδέσουμε τις επαφές με φωτός και αν ναι ποιος ?

2.χρησιμοποιώ το today2 μαζί με το battery status στην μια οθόνη μου βγάζει 9 επαφές που μπορώ να αναθέσω οποια νούμερα θέλω σε αυτό το σημείο έχει την σαν εικόνα την σκιά ενός ανθρώπου

μπορώ σε αυτό το σημείο να βάλω φωτό και αν ναι πως ?

έχω ψάξει αρκετά αλλα δεν βρίσκω κάτι για τα παραπάνω

 

aaa και κάτι ακόμα ενώ είναι τσεκαρισμένο το πλήκτρο τερματισμού να κλειδώνει το τηλέφωνο όταν το πατάω παρατεταμένα μαυρίζει η οθόνη και επιστρέφει σε 1 sec. σε κανονική λειτουργία και είναι σπαστικό να περιμένω να κλειδώσει μονωτού καμια ιδέα?

 

ένας εύκολος τρόπος για να συνδέσεις τις επαφές με εικόνες είναι να μπεις στο φάκελο με τις εικόνες, να επιλέξεις την εικόνα που σε ενδιαφέρει και μετά πας από το μενου και επιλεγεις ορισμος ως-αναγνωριστικό καλούντος και μετα επιλεγεις τον αριθμό που σε ενδιαφέρει

-----------

μολις ανακάλυψα ότι ο μετρητής της ισχύος της μπαταρίας δε λειτουργεί. ήταν στο 100 το βράδυ και σήμερα το πρωι ανακάλυψα οτι δεν ανοιγε, μπαταρία στο 0%. εχω αρχίσει να φορτώνω με την ελληνική ρομ ή το τηλέφωνο οποιο από τα 2 φταίει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο link η κάποιο howto αναλυτικό να με παραπέμψετε προσπαθώ να κάνω σύνδεση με wifi και τίποτα ενώ βλέπω το router δεν συνδέομαι του έχω δόση κλειδί wep αλλα τίποτα βλεπω ότι υπάρχουν αρκετή παράμετροι και επειδή δεν είμαι γνωστης φοβάμαι να το "σεταρο" μονος
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος ξερει που θα βρουμε γνησια ελληνικη ρομ να ξανα-βαλουμε?

 

δεν νομίζω πως υπάρχει "ακόμα"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ.Επειδή και η δικιά μου μπαταρία μετά την τρίτη φόρτιση έπεσε πολύ γρηγορα στο 20% (μέσα σε 5 ώρες βλέποντας ένα επεισόδιο heroes 45:00 λεπτών και ακούγοντας μουσική 2ώρες και την υπόλοιπη ώρα σε αναμονή).Πήρα την απόφαση να ψάξω μπας και είχε μείνει τίποτα ανοιχτό και μου έτρωγε την μπαταρία.Τελικά ήταν ανοιχτό το bluetooth και το HSDPA.Μόλις απενεργοποίησα το HSDPA μου έβγαλε ένα μύνημα που έλεγε να κάνω soft reset για να γίνει αποδεκτή η αλλαγή.Έκανα το soft reset και μόλις άνοιξε το κινητό παρατήρησα πως η μπαταρία είχε ανέβει στο 30% για κανά μισάωρο άκουγα τραγούδια και η μπαταρία έπεσε πάλι στο 20% επειδή όμως έκανα μια βλακεία και το κινητό κόλλησε αναγκάτηκα να ξανακάνω soft reset και μόλις άνοιξε πάλι το ίδιο η μπαταρία πήγε στο 30%.Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό?

Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

πήγα έκανα αναβάθμιση το OMNIA με κανονική της samsung έκδοση από σιγκαπούρη για να έχω αγγλικά και τέλος έκανε κανονικά την αναβάθμιση αλλα στο άναμμα της συσκευής κολλάει στο SAMSUNG OMNIA το λογότυπο.

διάβασα σε διαφορες σελίδες από αλλα άτομα που έπαθαν το ίδιο έκανα τα πάντα hard/soft format μπαταρία sim κλπ αλλα τα ίδια δεν ξεκολλάει με τίποτα.

εντάξει ήξερα ότι θα έχανα την εγγύηση αλλα δεν περίμενα ότι θα πάθαινα αυτό.

τώρα δευτερα θα πάρω τηλέφωνο στην samsung θα τους πω ότι άλλαξα το τηλέφωνο από ελλάδα σε σιγκαπούρη και το έκανα αναβάθμιση σε έκδοσης σιγκαπούρης και να δω τι μπορούν να κάνουνε, και μετά θα το στείλω γιατί είμαι από επαρχία και δεν μπορώ να το πάω μονο αν υπάρχει τίποτα για σέρρες δεν ξέρω.

4 μέρες κινητό, αφού δεν έπαθα κανένα εγκεφαλικό μέχρι στιγμής τυχερός είμαι.

αυτά τα κακά νέα από μένα.

παρακαλώ προσοχή στις απάντησης σας δεν θα το γλιτώσω το εγκεφαλικό!!!.

 

φιλε μου δεν εχει τιποτα η συσκευη σου.πεs μου εαν θελειs να σου στειλω pm να σου πω τι να κανειs.:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος ξερει που θα βρουμε γνησια ελληνικη ρομ να ξανα-βαλουμε?

 

γιατι εβαλεs την αγγλικη και δεν εισαι ικανοποιημενοs?

Link to comment
Share on other sites

γιατι εβαλεs την αγγλικη και δεν εισαι ικανοποιημενοs?

 

εβαλα αυτη

Custom ROM: Manilla2D with FlashLite 3.1 and UC (DTHJ6/M2D02), Cooked M2D with working FL3.1 & user customization(UC) on DTHJ6

 

αλλα δεν παιζει καλα,

μετα απο φωρτιση με usb δεν ξαναπηρε μπροστα μεχρι που το αφησα χωρις μπαταρια για λιγες ωρες κ μαλλον θελει γιατρο...

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εβαλα το SPB Shell και ολα καλα αλλα κατω στην οθονη αριστερα το touch κουμπι που λεει Phone αλλαξε σε "Contacts". παω βρισκω τις ρυθμισεις του SPB και οντως ειχε να το αλλαξεις το κουμπι απο "Contacts" σε κατι αλλο, αλλα δεν υπηρχε επιλογη "Phone" για να ξαναξινει οπως ηταν.

 

 

ξερει κανεις κατι??????????

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτη

Custom ROM: Manilla2D with FlashLite 3.1 and UC (DTHJ6/M2D02), Cooked M2D with working FL3.1 & user customization(UC) on DTHJ6

 

αλλα δεν παιζει καλα,

μετα απο φωρτιση με usb δεν ξαναπηρε μπροστα μεχρι που το αφησα χωρις μπαταρια για λιγες ωρες κ μαλλον θελει γιατρο...

 

κατεβασε την "LITE".την ωρα που θα την τρεξειs εννοειται συνδεδεμενο το ομνια,καντο ταυτοχρονα soft reset και αστο.κατα την διαρκεια τηs αναβαθμησηs κουνα το ποντικι μην σβησει η οθονη του υπολιγιστη:)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την "lite".την ωρα που θα την τρεξειs ενωειται συνδεδεμενο το ομνια,καντο ταυτοχρονα soft reset και αστο.κατα την διαρκεια τηs αναβαθμησηs κουνα ποντικι μην σβησει η οθονη :)

 

ok θα το δοκιμασω

μεσω ρευματος επαιζε καλα.

απο το πισι ενω εδειχνε οτι φορτιζε τελικα εσβησε.

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

1.υπάρχει τρόπος να συνδέσουμε τις επαφές με φωτός και αν ναι ποιος ?

2.χρησιμοποιώ το today2 μαζί με το battery status στην μια οθόνη μου βγάζει 9 επαφές που μπορώ να αναθέσω οποια νούμερα θέλω σε αυτό το σημείο έχει την σαν εικόνα την σκιά ενός ανθρώπου

μπορώ σε αυτό το σημείο να βάλω φωτό και αν ναι πως ?

έχω ψάξει αρκετά αλλα δεν βρίσκω κάτι για τα παραπάνω

 

 

Δοκίμασες να πατήσεις πάνω στη σκιά???

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.ειμαι και εγω κατοχος του κινητου εδω και δυο μερες και θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μην φορτιζει απο το καλωδιο usb το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του omnia επειδή ήδη έκανα το πρώτο βήμα για την απόκτησή του ,φορητότητα από wind σε cosmote,(σε 5 μέρες θα το παραγγείλω) αναφέρθηκε ότι το stylus του χαράζει την οθόνη, σε σχέση με άλλα κινητά με οθόνη αφής πώς είναι η αντοχή της σε θέμα χαράγματος; Να με συγχωρείται για την ερώτηση αλλά δεν είχα ποτέ κινητό με οθόνη αφής. Ένα καλό screen protector είναι αρκετό;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω

μαλλον θα το λυσεις

 

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=102

 

διαβασε το ολο

 

χίλια ευχαριστώ τα κατέφερα!!! :D

Thanks Thanks Thanks Thanks !!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από εμένα γι αυτό το φοβερό και χρήσιμο forum.Και χαιρετώ όλα τα μέλη του.

Θα ήθελα μία βοήθεια.Πάντα ζήλευα την αναγώριση χαρακτήρων που έιδα για πρώτη φορα στο P990i της Ericsson δηλαδή που με την γραφίδα έγραφες τα γράμματα(ελληνικά) στην οθόνη και εκείνο τα αναγνώριζε και σύντασες έτσι ένα sms.Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο για το Omnia?Είτε σαν εφαρμογή?

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από εμένα γι αυτό το φοβερό και χρήσιμο forum.Και χαιρετώ όλα τα μέλη του.

Θα ήθελα μία βοήθεια.Πάντα ζήλευα την αναγώριση χαρακτήρων που έιδα για πρώτη φορα στο P990i της Ericsson δηλαδή που με την γραφίδα έγραφες τα γράμματα(ελληνικά) στην οθόνη και εκείνο τα αναγνώριζε και σύντασες έτσι ένα sms.Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο για το Omnia?Είτε σαν εφαρμογή?

Σας ευχαριστώ...

 

Για δες αυτο αν σου κάνει...Δεν το έχω δοκιμάσει...

http://www.penreader.com/pocket-pc-software/PenReader/PenReader_Greek.html

Link to comment
Share on other sites

χίλια ευχαριστώ τα κατέφερα!!! :D

Thanks Thanks Thanks Thanks !!!!

 

τελικα τι εφταιγε ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ποιον player τελικά να χρησιμοποιήσω tcpmp η coreplayer έχω μπερδευτεί ο ένας παίζει αυτά τα αρχεία ο άλλος τα άλλα mpeg κλπ δεν υπάρχει ένας που να τσακίζει όλα τα αρχεία video .
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανα serial για FunContact υπάρχει? Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει ένα PM. Moυ αρέσει πολύ, δε θέλω να το αλλάξω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...