Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει, οτι στην φωτογραφική, όταν κάνει auto focus σου δείχνει το αντικείμενο πολύ καθαρά, αλλά όταν τραβάς την φωτογραφία, τελικά βγαίνει πιο θολή;; :worry:

 

οταν παs στο pc δεν ειναι ετσι...την ημερα βαλε sunset:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Βάζεις το WkTask, είναι task manager με άλλες καλές λειτουργίες και θα σου κλείνουν τα προγράμματα κανονικά.

2) Το CD περιείχε μια έκδοση του Windows Mobile Center και τα προγράμματα Retreiver και MIT's wisard. Το δεύτερο είναι ένα πρόγραμμα για desktop για να κάνεις διάφορες ρυθμίσεις και λειτουργίες στη συσκευή (δεν το βλέπω και πολύ εύχρηστο) και το πρώτο είναι για podcasts.

 

δεν χρειαζεται να βαλει wktask...εχει. στο μπακραουντ βαλε το δαχτυλο σου πανω απο το λογοτυπο samsung και "χαιδεψε"την οθονη μεχρι την μεση:p

Link to comment
Share on other sites

ειπε εναs μια μαλ...α για το θεμα σιγκαπουρη μην ασχολεισαι.:)

 

Βασικα δε με ενοιαζε απλα ειδα οτι ειχε επιλογες οταν μπηκα να κατεβασω την καινουργια ΡΟΜ. Τεσπα Σιγκαπουρη κατεβαζω..

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν με ικανοποιει καθολου το βιντεο που τραβαει το οmnia...επιφυλασσομαι μεχρι να δοκιμασω καποια αλλη aftermarket εφαρμογη...το βιντεο του Ν95 ειναι πολυ καλυτερο...ιδιαιτερα οσα αφορα την κινηση της εικονας...

 

το βιντεο στην αναλυση 640-480 ειναι στα 15 fr. ενω του ν95 8g ειναι στα 30 fr.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βαλει wktask...εχει. στο μπακραουντ βαλε το δαχτυλο σου πανω απο το λογοτυπο samsung και "χαιδεψε"την οθονη μεχρι την μεση:p

Αν είναι να ανοίγει τον task manager για να κλείνει τα προγράμματα, τότε εντάξει, αλλά αυτό δεν είναι σωστή δουλειά... είναι ταλαιπωρία.

Με το WkTask έχει αυτόματο κλείσιμο των εφαρμογών. Συγκρίνεται;;

Επίσης με τον ανωτέρω, βλέπεις και ποιά προγράμματα είναι ανοικτά στην επάνω μπάρα, πολύ βολικό..., και διάφορες άλλες λειτουργίες.

Βάλ' το αγόρι μου που σου λέω... :)

Στις ελληνικές συσκευές (προφανώς) (vodafone) αυτό με το "χάιδεμα" δεν παίζει. Ανοίγει ο task manager με παρατεταμένο πάτημα του κυρίως μενού.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από πολύ διάβασμα και σκέψη το πήρα και εγώ σήμερα είναι η πρώτη wm συσκευή που παίρνω αι θα σας ζαλίσω λιγάκι πιστεύω παρόλο το διάβασμα που έχω ρήξη

Μόλις το πήρα του έριξα ένα έτοιμο dest7 στην αποθήκη μου στο Destinator\Skin\all έριξα μέσα το σκιν έκανα ένα σορτκατ στο σταρτ μενού και δούλεψε άψογα αφού με ρώτησε πρώτα για κάποια αρχεία που δεν είχαν λέει υπογραφή άκου πράγματα κλείδωσε απίστευτα γρήγορα τους δορυφόρους μόνο που αντιμετώπισα ένα προβληματάκι δεν γνωρίζω πώς να το γυρίσω σε οριζόντια γιατί το σκιν προφανώς δεν είναι για κάθετα και φαίνετε χαλιά

Καμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από πολύ διάβασμα και σκέψη το πήρα και εγώ σήμερα είναι η πρώτη wm συσκευή που παίρνω αι θα σας ζαλίσω λιγάκι πιστεύω παρόλο το διάβασμα που έχω ρήξη

Μόλις το πήρα του έριξα ένα έτοιμο dest7 στην αποθήκη μου στο Destinator\Skin\all έριξα μέσα το σκιν έκανα ένα σορτκατ στο σταρτ μενού και δούλεψε άψογα αφού με ρώτησε πρώτα για κάποια αρχεία που δεν είχαν λέει υπογραφή άκου πράγματα κλείδωσε απίστευτα γρήγορα τους δορυφόρους μόνο που αντιμετώπισα ένα προβληματάκι δεν γνωρίζω πώς να το γυρίσω σε οριζόντια γιατί το σκιν προφανώς δεν είναι για κάθετα και φαίνετε χαλιά

Καμία ιδέα ?

 

i am lost in translation...

 

εχεις βαλει το ομνια σκιν ? νομιζω και καθετα και οριζοντια παιζει καλα... δεν θυμαμε κιολας γιατι σπανια ανοιγω dest..

 

το σκιν ειναι στο σιτε παρακατω.. για δοκιμασε το.

http://omnia.servehttp.com/omnia/

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

οταν διαβαζα το thread καπου ειχα εντοπισει πως απενεργοποιουμε το 3G. μπορει να βοηθησει καποιος να το ξαναβρω μεσα στις 476 σελιδες?????????????

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να του λειτουργεί καλά. Κάτι δεν έχει κάνει σωστά. Και το portrait αλλά και το lanscape δουλεύουν μια χαρά.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γειά σας μιας και καινούργιος στο forum.

Έχω το omnia 20 μέρες. Του άλλαξα το μενού και του έβαλα το spb mobile shell.

Έχω εγκαταστήσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές της spb.

Εχω εγκαταστήσει Igo8, OziExplorer, GarminQue και Destinator 7.

Όλα μου λειτουργούν από αρκετά καλά έως πολύ καλά.

Έχω όμως τα εξής προβλήματα.

1. Το Destinator έχει πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης με αποτέλεσμα να μου εμφανίζει τη μπάρα με τις πληροφορίες στη μέση της οθόνης.

2. Όταν το έχω στο ρεύμα στο αυτοκίνητο (με το μαμίσιο το καλώδιο της Samsung) η μπαταρία μετά από λίγη ώρα ζεματάει (υπερβολικά)

3. Μου κολλάει σε αρκετά τηλέφωνα (δεν κλείνει) χωρίς κάποιο ιδιαιτερο λόγο.(πολύ περισσότερο από το htc 3600 που είχα πριν)

Θα ήθελα να ξέρω αν έχει κανένας το patchάκι για το Destinator 7??

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν το πρόβλημα με τη μπαταρία είναι δικό μου ή είναι γενικό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οταν διαβαζα το thread καπου ειχα εντοπισει πως απενεργοποιουμε το 3G. μπορει να βοηθησει καποιος να το ξαναβρω μεσα στις 476 σελιδες?????????????

 

ευχαριστω

Στην επάνω μπάρα στο εικονάκι του σήματος, πατάς και κάνεις τις ρυθμίσεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

οταν διαβαζα το thread καπου ειχα εντοπισει πως απενεργοποιουμε το 3G. μπορει να βοηθησει καποιος να το ξαναβρω μεσα στις 476 σελιδες?????????????

 

ευχαριστω

 

ayto psaxno tora kai ego!!!!

10.πατηστε πανω στην κεραια του σηματοs πηγαινεται στιs ρυθμησειs και απενεργοποιηστε το 3g (βαλτε 900-1800).το συγκεκριμενο radio-gsm οταν το εχουμε 3g στην αναζητηση-επαναφορα καταναλωνει περισσοτερο ρευμα

den brisko pouthena tin epilogi apenergopiisis to 3g?

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να του λειτουργεί καλά. Κάτι δεν έχει κάνει σωστά. Και το portrait αλλά και το lanscape δουλεύουν μια χαρά.

den tha eprepe girizontas to tilefono na girizi se landscape? den to kani

Link to comment
Share on other sites

Στην επάνω μπάρα στο εικονάκι του σήματος, πατάς και κάνεις τις ρυθμίσεις.

βρισκω μονο απενεργοποιηση του HSDPA παταω απενεργοποιηση αλλα μετα συνεχιζει και γραφει 3G. τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

βρισκω μονο απενεργοποιηση του HSDPA παταω απενεργοποιηση αλλα μετα συνεχιζει και γραφει 3G. τι κανω λαθος?

 

Κάνεις αυτό που έκανε ο φίλος:

 

ayto psaxno tora kai ego!!!!

10.πατηστε πανω στην κεραια του σηματοs πηγαινεται στιs ρυθμησειs και απενεργοποιηστε το 3g (βαλτε 900-1800).το συγκεκριμενο radio-gsm οταν το εχουμε 3g στην αναζητηση-επαναφορα καταναλωνει περισσοτερο ρευμα

den brisko pouthena tin epilogi apenergopiisis to 3g?

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

den tha eprepe girizontas to tilefono na girizi se landscape? den to kani

Έχεις βάλει στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να γυρίζει αυτόματα;

Αν ναι, θα έπρεπε να το κάνει.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται, όπως αναφέρει.

ΕΣΥ το έκανες;;

 

stis rythmisis tis kereas se kanena menu apo ta 8 den anaferi kati gia 3g gprs mipos to grafi kapos alios pou den to gnorizoume ?

Link to comment
Share on other sites

πατηστε πανω στην κεραια του σηματοs πηγαινεται στιs ρυθμησειs και μετα κατω δεξια εχει δυο βελακια πατατε το δεξι και πατε στα περισσοτερα. και πατε επιλογη ζωνης μετα ληψη ρυθμισεων και ζωνη συχνοτητας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς τι διαφορές έχει το Ελληνικό Omnia (απο Πλαίσιο) από της Vodafone με Ελληνικό μενού?

Είναι να το πάρω δευτέρα και κάπου διάβασα ότι είναι διαφορετικό.

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηση 3g

 

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/περισσοτερα(τελευταιο στο κατω μερος )και πατας

επιλογη ζωνης μετα ληψη ρυθμισεων και στη ζωνη συχνοτητας

επιλεγεις gsm 900/1800

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες η μπαταρια με εχει απογοητευση απο τη διαρκεια της. Χθες βραδυ το φορτισα κ σημερα το πρωι με μια αναπαντητη και 2-3 sms έπεσε δυο γραμμες! Απενεργοποιησα το 3g μηπως επηρεάζει την καταναλωση. Επισης η απεικονιση της οθονης ειναι ακομα κατι που με προβληματιζει μιας κ η εικονα πχ της default επιφανειας εμφανίζει κατι σκιες κ οχι ομοιόμορφα την εικονα. Καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηση 3g

 

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/περισσοτερα(τελευταιο στο κατω μερος )και πατας

επιλογη ζωνης μετα ληψη ρυθμισεων και στη ζωνη συχνοτητας

επιλεγεις gsm 900/1800

thanks!!!!:)

alli mia erotisi exo katebasi to synkkiller poy prepi se pio simio prepi na to rikso gia na kano eggatastasi kai oxi mono ayto bebea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...