Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ebala auto:

Custom ROM: Manilla2D with FlashLite 3.1 and UC (DTHJ6/M2D02), Cooked M2D with working FL3.1 & user customization(UC) on DTHJ6

 

kaloutsiko einai,

to exw 2 meres k h mpataria paizei kala.

prin eixa to ellhniko fw.

mporeite afoba na to valete an sas aresei to interface

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

για να ξεκλιδωσω το memaid με το γνωστο 'εργαλειο' μου ζητα να βαλω ενα device id. βαζω το imei αλλα μου βγαζει το εξης μυνημα: Invalid serial! Should be xxxx-xxxx-xxxx-xxxx ξερει κανεις τι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν......κατι πιο απλο?? ψαχνω το coreplayer και ειμαι τρελα ασχετος

 

ελα δεν ειναι τιποτα τρελο...κανεις ενα registration free κανεις αναζητηση και το βρισκεις...για πρωτη φορα ομως 8α σε βοη8ησουμε αν κ να ξερεις με το κινητο που εχεις μπλεξει θελει πολλυυυυυυ ψαξιμο...στειλε μου ενα email στο asprofridis@gmail.com και 8α στο στειλω

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ελληνικό Ομνια, έχω σήμα καμπάνα (σήμα τηλεφώνου και wifi).

Φυσικά και έχει σχέση με την απόσταση αλλά και τα εμπόδια που παρεμβάλλονται.

Φίλε μου cps424 λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά το θέμα της αυτονομίας που λες, έχει αναφερθεί πολύ πολύ νωρίτερα (στην αρχή του θέματος).

 

 

Όσον αφορά τη λήψη wi-fi, όπως είπα το δοκίμασα και δίπλα ακριβώς στην κεραία του modem/router μου και πάλι χλώμιαζε (χωρίς απόσταση δηλαδή και εμπόδια).Όταν δε απομακρύνθηκα καμιά δεκαριά μέτρα (σε διάδρομο) το σήμα είχε πέσει στη μία μπάρα και φυσικά η σύνδεση χάθηκε στο υπέρ-πέραν! Ακόμα και με το bluetooth δείχνει πιο μεγάλη εμβέλεια!!! Γι'αυτό και ρώτησα όσους έχουν Ελληνική rom...απ'ότι είδα φοράει άλλο software για το wi-fi από την κυρίως συσκευή!

Για το θέμα της αυτονομίας δεν με απογοητεύεις σε κάτι,αλλά σε όλα τα forum που τόσο καιρό παρακολουθώ,εώς και σήμερα όλοι όσοι έχουν προμηθευτεί τη συσκευή με Ελληνική rom παραπονιούνται για το θέμα της αυτονομίας και επιστρέφουν οι περισσότεροι τις συσκευές ως DOA!!! Σε ποιο post αναφέρεσαι ώστε να δώσω μετά χαράς την πρωτιά στον "συνάδελφο";

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να εχουν διαφορες; Δηλαδη αν θες εναν υπολογιστη, και βρισκεις 2 ιδιους με διαφορα στα gb σημαινει οτι εχει και αλλο λειτουργικο; Θα μπορουσαν, αλλα αυτοι ειναι υπολογιστες. Το μονο που αλλαζει στο κινητο ειναι ο χωρος. Εξαλλου με τις rom οπως βλεπετε, αλλη μπαινει, αλλη βγαινει...

 

 

 

Προσωπικα, επειδη εχω δωρεαν βιντεο κλησεις και τη δοκιμασα τη λειτουργια και νυχτα, και με πολυ φως, και με περπατημα, τολμω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος, και απο της ταχυτητα που αλλαζε η εικονα αλλα και απο αυτο που εβλεπα. Βεβαια του συνομιλητη η καμερα ηταν 2ΜΡ οποτε δε φαινοταν καλα, αλλα εγω ημουν μια χαρα. Εσυ αναφερεσαι σε χιονια στου συνομιλητη την εικονα ή την δικια σου;

 

 

 

Ειναι πολυ δυσκολο το να μην κανει φουσκιτσες. Κι εγω το εδωσα στη σχεση μου που τα καταφερνει. Θελει να ξεκινας απο τη μια ακρη, χαμηλα χαμηλα και σιγα σιγα. Τοσο σιγα που να σου σπανε τα νευρα. Και αν δεις φουσκιτσα, απλα ξεκολλα το λιγο και παλι απο την αρχη. Αλλα θελει πολυ καθαρες επιφανειες. Εγω τα εκανα με το βαμβακακι που ειχε μεσα η συσκευασια του screen protector.

Οσο για θηκη, εγω εχω μια απο σιλικονη, και επεσε το καημενο προχθες απο τα χερια μου στο δρομο αλλα δεν επαθε τιποτα. Μια χαρα το προστατεψε.

 

 

 

Φυσικά εννοώ τη δικιά μου κάμερα (γι'αυτό και είπα και για το test mode). Με πάρα πολύ φως όντως δείχνει καθαρά,αλλά με το φωτισμό πχ ενός δωματίου η εικόνα είναι φρικαλέα.Οι δε κάμερες των βιντεοκλήσεων συνήθως είναι 640*480 και οι κύριες (φώτο,βιντεοσκόπηση) είναι οι "καλές" πχ των 2mp,5mp,κλπ

;);)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη λήψη wi-fi, όπως είπα το δοκίμασα και δίπλα ακριβώς στην κεραία του modem/router μου και πάλι χλώμιαζε (χωρίς απόσταση δηλαδή και εμπόδια).Όταν δε απομακρύνθηκα καμιά δεκαριά μέτρα (σε διάδρομο) το σήμα είχε πέσει στη μία μπάρα και φυσικά η σύνδεση χάθηκε στο υπέρ-πέραν! Ακόμα και με το bluetooth δείχνει πιο μεγάλη εμβέλεια!!! Γι'αυτό και ρώτησα όσους έχουν Ελληνική rom...απ'ότι είδα φοράει άλλο software για το wi-fi από την κυρίως συσκευή!

Για το θέμα της αυτονομίας δεν με απογοητεύεις σε κάτι,αλλά σε όλα τα forum που τόσο καιρό παρακολουθώ,εώς και σήμερα όλοι όσοι έχουν προμηθευτεί τη συσκευή με Ελληνική rom παραπονιούνται για το θέμα της αυτονομίας και επιστρέφουν οι περισσότεροι τις συσκευές ως DOA!!! Σε ποιο post αναφέρεσαι ώστε να δώσω μετά χαράς την πρωτιά στον "συνάδελφο";

:D:D:D

Που να θυμάμαι τώρα.

Πάντως δεν είναι κάτι που είναι άγνωστο. Εχει αναφερθεί πάμπολλες φορές από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω μία συντόμευση στο Έναρξη-προγράμματα (πχ του destinator)?Πατάω για λίγα δευτερόλεπτα σε κάποιο κενό σημείο αλλά δεν βγάζει τίποτα επίσης ούτε το μενού έχει κάτω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά εννοώ τη δικιά μου κάμερα (γι'αυτό και είπα και για το test mode). Με πάρα πολύ φως όντως δείχνει καθαρά,αλλά με το φωτισμό πχ ενός δωματίου η εικόνα είναι φρικαλέα.Οι δε κάμερες των βιντεοκλήσεων συνήθως είναι 640*480 και οι κύριες (φώτο,βιντεοσκόπηση) είναι οι "καλές" πχ των 2mp,5mp,κλπ

;);)

 

Τι να σου πω. Εγω που εκανα και κληση ενω περπατουσα νυχτα στο δρομο(που ξερεις τι ωραιο φωτισμο εχει η αθηνα τη νυχτα) μια χαρα φαινομουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

για να παιξει το memaid με το γνωστο 'εργαλειο' μου ζητα να βαλω ενα device id. βαζω το imei αλλα μου βγαζει το εξης μυνημα: Invalid serial! Should be xxxx-xxxx-xxxx-xxxx ξερει κανεις τι γινεται??

 

αμα σου ζηταει το device id να του βαλεις το device id.. τι του βαζεις το ΙΜΕ ??:fool:

δεν θυμαμε.. η το ονομα που εχεις βαλει στο device ή πας help => about και το εχει εκει..

 

συνηθως ετσι κανεις για να βαλεις το serial που σου δωσανε οταν το αγορασες..:ninja:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω μία συντόμευση στο Έναρξη-προγράμματα (πχ του destinator)?Πατάω για λίγα δευτερόλεπτα σε κάποιο κενό σημείο αλλά δεν βγάζει τίποτα επίσης ούτε το μενού έχει κάτω.

Ευχαριστώ.

 

Αν λες για το start που ειναι επανω αριστερα, και οταν το πατας ανοιγουν μερικα προγραμματα, τοτε θα πας στις ρυθμισεις, επειτα βρες τις προσωπικες και επελεξε κατι που να εχει σχεση με μενου. Εκει τικαρε μεχρι 7 προγραμματα που θες να εμφανιζονται οταν πατας το κουμπι εναρξη. Εχω αγγλικο μενου εγω οποτε παιζει να ειναι λιγο διαφορετικες οι λεξεις, αλλα να το ψαξεις θα το βρεις.

Αν παλι λες στο φακελο προγραμματα να σου εμφανιζονται οι συντομευσεις(μιας και που το destinator δεν το εμφανιζει) τοτε χρειαζεσαι εναν file explorer, να βρεις το αρχειο destinator.exe να το κανεις copy και μετα να πας στο φακελο windows->start menu->programs και να κανεις paste shortcut. Οχι απλο paste. Και τοτε θα εμφανιζεται.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους accelerometer game για το ομνια μας .... Resco Bubbles

 

Υπαρχει πουθενα αλλου "φτιαγμενο"; Εκτος του ipmart που το εψαξα και εχει την προηγουμενη εκδοση που κολλαει στο κινητο μου...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πως μπορώ να κάνω μία συντόμευση στο Έναρξη-προγράμματα (πχ του destinator)?

 

Pigaine me ton explorer tis syskevis sou sto /DestinatorApps/Destinator/Destinator.exe kai me paratetameno patima patise to copy. Pas meta sto /Windows/Start Menu/Programs kai me paratetameno patima epilegeis Paste shortcut. Eisai etoimos.

 

@Areian0s: Twra eida to post sou... :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pigaine me ton explorer tis syskevis sou sto /DestinatorApps/Destinator/Destinator.exe kai me paratetameno patima patise to copy. Pas meta sto /Windows/Start Menu/Programs kai me paratetameno patima epilegeis Paste shortcut. Eisai etoimos.

 

Μεγάλε έχω προσπαθήσει με παρατεταμένω πάτημα αλλά τίποτα.Τι να κάνω?

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, επειδη εχω δωρεαν βιντεο κλησεις και τη δοκιμασα τη λειτουργια και νυχτα, και με πολυ φως, και με περπατημα, τολμω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος, και απο της ταχυτητα που αλλαζε η εικονα αλλα και απο αυτο που εβλεπα. Βεβαια του συνομιλητη η καμερα ηταν 2ΜΡ οποτε δε φαινοταν καλα, αλλα εγω ημουν μια χαρα. Εσυ αναφερεσαι σε χιονια στου συνομιλητη την εικονα ή την δικια σου;

 

Οι καμερες για τις βιντεοκλησεις ειναι η qvga η vga στην καλυτερη και δεν επηρεαζουν την ποιοτητα της εικονας.

Η βιντεοκληση δεν εχει καλη ποιοτητα γενικα γιατι εχει να κανει με τα δικτυα.

Η ταχυτητα μεταδοσης της εικονας σε βιντεοκληση ειναι 64kb οποτε ειναι αδυνατο να εχεις εικονα χωρις σπασιματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΙΝΗΤΑ PDA ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΑΛΑΞΩ ΣΕ ΑΓΚΛΙΚΗ ΡΟΜ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΕΛΙΝΙΚΗ ΜΕΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μεγάλε έχω προσπαθήσει με παρατεταμένω πάτημα αλλά τίποτα.Τι να κάνω?

Ευχαριστώ πάντως.

 

Pigaineis me ton explorer tis syskevis sta antistoixa path pou eipa pio panw?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΙΝΗΤΑ PDA ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΑΛΑΞΩ ΣΕ ΑΓΚΛΙΚΗ ΡΟΜ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΕΛΙΝΙΚΗ ΜΕΤΑ.

 

μεγαλε γραφε με μικρα γραμματα.. και κατεβασε κανα addon στον browser σου να κανει spell checking γιατι θα πηδηξω απο το παραθυρο...

αν και το γραφειο μου ειναι ισογειο... οποτε το μονο που θα καταφερω ειναι να χαλασω τα φυτα απο κατω...:lol::lol::lol:

 

για την ωρα αυτο που ζητας δεν γινεται. english => greek αλλα μονο greek => english.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Pigaineis me ton explorer tis syskevis sta antistoixa path pou eipa pio panw?

 

Ναι έκανα copy το destinator.exe αλλά μετά όταν πήγα να κάνω την συντόμευση πάτησα παρατεταμένα σε κάποιο κενο μέρος στα προγράμματα αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα copy το destinator.exe αλλά μετά όταν πήγα να κάνω την συντόμευση πάτησα παρατεταμένα σε κάποιο κενο μέρος στα προγράμματα αλλα τίποτα.

 

Κατω δεξια εχει τη λεξη μενου. Σε εμενα λεει edit, σε εσενα κατι αναλογο αν ειναι ελληνικο. Εκει εχει τα paste και paste shortcut. Εσυ το 2ο θες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες !

Αν κάποιος γνωρίζει από MobileExcel και μπορεί να με βοηθήσει , γιατί του περνάω τα

αρχεία από το PC αλλά δεν αναγνωρίζει τους τύπους που έχω Ίδη (απλούς , όχι μακροεντολες)

μήπως πρέπει να γίνουν πρώτα convert?? Αν κάποιος ξέρει ας μου πει γιατί είμαι αρχάριος

στα WM !!!!!

Ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...