Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω το πηγα προχτες για πιξελ και το καινουργιο που μου εδωσαν το ανοιξα εκει και ειχε και αυτο προβλημα με πιξελ. δεν ειχαν αλλο και περιμενω σημερα να φερουν στο Γερμανο.:mad:
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω το πηγα προχτες για πιξελ και το καινουργιο που μου εδωσαν το ανοιξα εκει και ειχε και αυτο προβλημα με πιξελ. δεν ειχαν αλλο και περιμενω σημερα να φερουν στο Γερμανο.:mad:

 

Το δικο μου (το 2ο) οταν το αγορασα ηταν μια χαρα, το τσεκαρα με προσοχη, γιατι την πατησα την πρωτη φορα.

Λογικα μετα απο 10-15 μερες το εβγαλε και το ειδα χτες. Παντως φαινεται ελαχιστα

Link to comment
Share on other sites

εψαξα σε διαφορα φορουμ και βρηκα αυτο http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=8105 εχει ενα βιντεο μεσα που λεει οτι ξεκολαει τα κλλημενα πιξελ .ας το δοκιμασει καποιος που εχει προβλημα να μας πει.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εψαξα σε διαφορα φορουμ και βρηκα αυτο http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=8105 εχει ενα βιντεο μεσα που λεει οτι ξεκολαει τα κλλημενα πιξελ .ας το δοκιμασει καποιος που εχει προβλημα να μας πει.

 

Στο 1ο ομνια ειχα κανει διαφορα κολπα που βρηκα και δε δουλεψε τιποτα.. δεν περιμενα οτι θα δουλεψει βεβαια, αλλα προσπαθησα για την τιμη των οπλων

Link to comment
Share on other sites

και μενα να σου πω την αλληθεια το κολλημενο πιξελ δεν πρεπει να το χα απο την αρχη μετα κολλησε. αν και δεν ενοχλει πουθενα παρα μονο στην μαυρη οθονη αυτο που με βαζει σε σκεψεις ειναι οτι αφου εγινε ενα τοτε γιατι να μην αρχιζουν να κολλανε πιο πολλα οσο περναει ο καιρος!:(
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

και μενα να σου πω την αλληθεια το κολλημενο πιξελ δεν πρεπει να το χα απο την αρχη μετα κολλησε. αν και δεν ενοχλει πουθενα παρα μονο στην μαυρη οθονη αυτο που με βαζει σε σκεψεις ειναι οτι αφου εγινε ενα τοτε γιατι να μην αρχιζουν να κολλανε πιο πολλα οσο περναει ο καιρος!:(

 

Εγώ ήξερα ότι κολλάει με το άναμα. Και όχι μελλοντικά. Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι έτσι όπως τα λες..

 

Και παλι δεν εχει να κανει το οτι εχεις φορουμ. Και εγω ειμαι σε διαφορα φορουμ, με τριπλασιες σελιδες και ποστ, και σε καποια ειμαι και μοντ, αλλα τα εχω διαβασει ολα και εχω και πολυ καλη συμμετοχη. Ειναι να το θελει κανεις να κανει αυτον τον κοπο...

 

Μα εκεί είναι το θέμα. Ότι εκτός του δικού μου φόρουμ είμαικαι σε άλλα διάφορα φόρουμ με τριπλάσιες σελίδες και ποστ. Και έχω καλή συμμετοχή όπως λες. Όχι ίσως στο myphone αλλά σε άλλα ναι. Βάλε τώρα και το δικό σου φόρουμ να δεις ότι είναι λιγάκι τραγικό να διαβάζεις όλες τις σελίδες.. Δεν έχεις δικό σου φόρουμ και δε γνωρίζεις τον μπελά. Καθώς επίσης δεν είσαι παντρεμένος και δεν έχεις 2 παιδιά ούτε και έχεις σαρανταρίσει.. Αυτά αν τα συνδιάσεις όλα μαζί θα καταλάβεις.

 

Για αυτό σου είπα ότι το ανέφερα μόνο και μόνο για κάποια παιδιά που με γνωρίζουνε από κοντά :D .. Μάλλον είμαστε off-topic Και θα με κράξουνε πάλι :happy:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια καρτα του 1gb και την εβαλα στο ΟΜΝΙΑ για συμπληρωμα. δεν τη βλεπω πουθενα ομως!! δεν θα επρεπε να την αναγνωριζει?? αλλες συσκευες που την δοκιμασα την αναγνωριζαν κανονικα (φωτογραφικη μηχανη, λαπτοπ, ΝΟΚΙΑ Ν95) . Τι ακριβως γινεται??
Link to comment
Share on other sites

1ον ισχύς Μπαταρίας Απεν/ση Συσκευής αν δεν χρησιμοποιείται για 1 λεπτό και Απεν/ση Φωτισμού εαν δεν χρησιμοποιείται για 30 sec

2ον Κλήση Απενεργοποίηση της οθόνης LCD μετά σύνδεση κλήσης για 10 sex

3ον Λειτουργία Εξοικονόμησης ενέργειας κλικαρισμένη

4ον Today Screen μόνο το Homescreen για να βλεπω μπαταρία και διάρκεια κλήσεων

5ον Δόνηση απενεργοποιημένη

6ον στον 6ο κύκλο φόρτισης

 

Σου φτάνουν αυτά ?

 

Υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορείς να κάνεις.

Ορισμένα από αυτά αναφέρονται και εδώ..... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=221889 :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου.Θα ήθελα να ρωτήσω:1.Πότε πρέπει να το βάλω να φορτίζει?

2.Έχει μπαταρία απο την αρχή ή πρέπει να το βάλω να φορτίζει κατευθείαν?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου.Θα ήθελα να ρωτήσω:1.Πότε πρέπει να το βάλω να φορτίζει?

2.Έχει μπαταρία απο την αρχή ή πρέπει να το βάλω να φορτίζει κατευθείαν?

Ευχαριστώ.

 

To thema tis mpatarias exei syzitithei ektenws se afto to thread kai oxi mono. Diabase ligo pisw kai tha katalabeis. Egw tha sou pw na to baleis na fortisei mexri na gemisei kai meta paikse me ti syskevi sou kanonika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να εξαφανιστει το ενοχλητικο a.sync που τρεχει πολλεs φορεs βαλτε αυτο το καμπακι και στην συνεχεια καντε soft reset.ετσι πλεον θα ενεργοποιηται μονο οταν το συνδεσετε:) http://rapidshare.com/files/158653616/ASync_Killer.cab
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να εξαφανιστει το ενοχλητικο a.c. που τρεχει πολλεs φορεs βαλτε αυτο το καμπακι και στην συνεχεια καντε soft reset.ετσι πλεον θα ενεργοποιηται μονο οταν το συνδεσετε:) http://rapidshare.com/files/158653616/ASync_Killer.cab

 

Xm... den kanei afto akribws to sygkekrimeno .cab

 

Afto apla kleinei to ActiveSync otan aposyndeeis ton ypologisti apo ti syskevi. Gia na min anoigei aproskopta (pou se merikes ROM symbainei)... thelei kai alla pragmata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Exw balei tou paul (modaco) tin rom DTHJ6 kai den mporw na labw arxeia apo allon. eno stelno kanonika den mporw na labw. exw kanei to bluetooth visible kai to beam einai anoikto...

 

an mporei kapoios na mou pei ti tha kanw

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου.Θα ήθελα να ρωτήσω:1.Πότε πρέπει να το βάλω να φορτίζει?

2.Έχει μπαταρία απο την αρχή ή πρέπει να το βάλω να φορτίζει κατευθείαν?

Ευχαριστώ.

 

καθε νυχτα οταν πεφτειs για υπνο βαλτο και βγαλτο το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Xm... den kanei afto akribws to sygkekrimeno .cab

 

Afto apla kleinei to ActiveSync otan aposyndeeis ton ypologisti apo ti syskevi. Gia na min anoigei aproskopta (pou se merikes ROM symbainei)... thelei kai alla pragmata.

 

μπααα εμενα δεν μου ξανα ανοιξε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα με βρισετε θα έχετε και δίκαιο.Η sim πως μπαίνει?

Ευχαριστώ.

 

ακριβωs οπωs ειναι το σχεδιο. σπρωξε λιγο ντεεεεε:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που θα το βαλω για φόρτιση να είναι κλειστό ή ανοιχτό?

Ευχαριστώ.

 

εεε την πρωτη αστο κλειστο...αντεχειs???:p τιs αλλεs ανοιχτο αμα θεs, δεν τρεχει τιποτα:)

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηγα προχτες για πιξελ και το καινουργιο που μου εδωσαν το ανοιξα εκει και ειχε και αυτο προβλημα με πιξελ. δεν ειχαν αλλο και περιμενω σημερα να φερουν στο Γερμανο.:mad:

και εμενα ειχε 4 καμμενα pixel (και προβλημα στην μπαταρια) και το εδωσα πισω την 3 μερα απο την αγορα απο e-shop και περιμενω να μου στειλουν αλλο 8 μερες.τους πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι ειναι ακομα στην samsung!κανονικα δεν επρεπε να μου το αντικαταστησουν αμεσος?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ειχε 4 καμμενα pixel (και προβλημα στην μπαταρια) και το εδωσα πισω την 3 μερα απο την αγορα απο e-shop και περιμενω να μου στειλουν αλλο 8 μερες.τους πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι ειναι ακομα στην samsung!κανονικα δεν επρεπε να μου το αντικαταστησουν αμεσος?

 

αυτοs o γερμανοs εχει γραψει την δικη του ιστορια στιs συσκευεs. προελευσηs..........αγνωστου:lol:το e-shop για καμια θηκη καλο ειναι:p

Link to comment
Share on other sites

εβαλα skype στο ομνια και οταν πηγα να το τρεξω μου εβγαλε σφαλμα οτι λειπουν καποια dll files...

γνωριζει κανεις τπτ?

 

ρε παιδιά, κατάφερε τελικά κάποιος να στήσει το skype? πως γίνεται να μην δουλεύει; Διάβασα την απάντηση του Septic [μπορεις να πεταξεις επανω ΙΜ+ (για μηνυματα)και fRing(voicecalls/μηνυματα) και εχεις ολα τα accounts ετοιμα ανα πασα στιγμη] αλλά με το fring δεν τα κατάφερα.

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. αν μου επιτρέπετε ρε παιδιά, μην "βαράτε" τον Nectons για την "άκομψη" διατύπωση του (που σιγά τα ωά ,αλλά λέμε τώρα...) σχετικά με την χρήση μπαταρίας/εμπειρία χρήστη. Στο κάτω κάτω προσφέρει και αυτός τα μέγιστα στην ενημέρωση όλων μας...

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα επρεπε να σου δωσουν αλλο κατευθειαν και οχι να περιμενεις. εμενα ο γερμανος μου το αντικατεστησε κατευθειαν αλλα και το δευτερο ειχε καμενο πιξελ και περιμενω τωρα να φερουν καινουργια παραλαβη την παρασκευη. παντως ηταν ενας λογος που δεν πηγα στο e-shop οτι οποτε εχεις προβλημα δεν βρισκεις ακρη ποτε και αφου ειχα δει οτι μπορει να χα προβλημα με το κινητο πηγα γερμανο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ε δεν εχει σχεση το e-shop πιστευω αφου την εγγυση την καλυπτει η samsung και οχι ο μεταπωλητης περιμενε να τους πανε το καινουριο για να το παραλαβεις ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...