Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω αποψε 3 ωρες σερφαρισμα με τον οπερα+streaming live radio + 1 ωρα Diamond tv..και η μπαταρια ειναι στο 30 %.......σε wi-fi cafe...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω αποψε 3 ωρες σερφαρισμα με τον οπερα+streaming live radio + 1 ωρα Diamond tv..και η μπαταρια ειναι στο 30 %.......σε wi-fi cafe...

 

τι ? κιαλλο ηθελες ?

 

εχει κατι λαπτοπ με 300 ευρω που θα εκανες τα παραπανω μια χαρα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

τι ? κιαλλο ηθελες ?

 

εχει κατι λαπτοπ με 300 ευρω που θα εκανες τα παραπανω μια χαρα..

 

:blink:....ακουσες τιποτα τετοιο...? εχω και λαπτοπ ηδη,,,ευχαριστω....:cool:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

:blink:....ακουσες τιποτα τετοιο...? εχω και λαπτοπ ηδη,,,ευχαριστω....:cool:

 

λιγο μεσονυχτιο καλαμπουρι.. :lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την θήκη αυτη?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=173764\

εντυπώσεις?

 

Το προϊόν δεν βρέθηκε λέει. Για δες το αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε ****το.και εχω το ιδιο προβλημα εχω.κατα τ αλλα φοβερο προγραμμα!

 

Παιδιά έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Απλά απενεργοποιήτε να σβήνει η οθόνη την ώρα της κλήσης. ΜΗΔΕΝΙΚΗ μείωση μπαταρίας έστω και με βαρειά χρήση ομιλίας και οι κλήσεις ηχογραφούντε στο μέγιστο. Βάλτε και την ευαισθησία να γράφει τα πάντα και το μικρόφονο στο αυτόματο και την συμπίεση στο 128kbps και τελειώσατε. Έχω πάνω από 400 κλήσεις δίχως να έχει χάσει το παραμικρό. Και δεν χρειάζετε μετά από κάθε επανεκίνηση να το τρέχετε.. Τρέχει μόνιμα σαν service από πίσω. Απλά άν θέλετε να ακούσετε τι είπατε στην κ΄λήση που κάνατε μια βδομάδα πριν απλά ανοίγετε το πρόγραμμα και ψάχνετε.. Δεν χάνει ποτέ τίποτε :)

 

Δείτε επίσης εδώ στο ποστ 22 :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολλά για τη μπαταρία και κυρίως των Ελληνικών Samsung, να αναφέρω ότι το δικό μου ΔΕ μοιάζει να έχει πρόβλημα ... Έχω μονίμως ανοικτό το Bluetooth και το WiFi, μιλάω περίπου 60 mins την ημέρα, πάντα με Bluetooth ακουστικό και δουλεύω περίπου 15 mins το WiFi ... Τελικά το Samsung μου κρατάει 2 full εικοσιτετράωρα και ένα δωδεκάωρο ... δηλαδή το φορτίζω κάθε τρίτη ημέρα, το βράδυ. Επίσης να αναφέρω ότι το τηλέφωνο παραμένει ανοικτό και κατά τη διάρκεια της νύχτας ... και επειδή είναι πολύ καινούριο, είναι συνεχώς στα χέρια μου ...

 

Δεν ξέρω πως το βλέπεται, αλλά εγώ από την εμπειρία που έχω από τα PPCs μέχρι τώρα, δεν έχω δει μεγαλύτερη αυτονομία ...

 

Ξέρω ότι μάλλον σας μπέρδεψα περισσότερο, αλλά ... έπρεπε να το πω !

 

Δεν μας μπέρδεψες..ίσως ξεκαθάρισες λιγάκι το τοπίο. Ϊσως σε κάποιες Ελληνικά ομνια να έχουν ξεχάσει να κάνουν κάτι σημαντικό στην ρομ. Με τόση χρήση που κάνεις η μπαταρία σου είναι αστέρι.

 

Ίσως λόγο του ότι είσε γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς. Τα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με την μπαταρία ίσως να έπρεπε να μαζευτούν και να μας πουν ακριβώς out of the box πως και τι ακριβώς έκαναν στο ομνιά τους για να δούμε μηπως πετύχουμε κάτι κοινό και βρούμε το πρόβλημα.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

ανοιχτη ακροαση εχει κανονικα.οταν κανεις η δεχεσαι μια κληση υπαρχει κουμπι πανω στην οθονη που λεει ''μεγαφωνο''.το πατας και ακους απο το ηχειο.

 

Και μιλάμε για την ίσως καλύτερη ανοικτή ακρόαση που έχεις δει σε κινητό. ΕΠίσης να κάνεις και τις ρυθμίσεις στο κρυφό μενού του όμνια για να έχεις ποιο δυνατό ήχο και στο speaker του και στο ακουστικό του.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

To ειχα αντιμετωπισει και γω...οταν η μπατ. ηταν στο 20%ω και κατω το τηλεφωνο εκοβε λειτουργειες ,μονο του,απενεργοποιουσε το τηλ,το bluetooth,επαυε η περιστροφη της οθονης,,δεν ανοιγαν οι Media players...προφανως κατι εχει να κανει με την προηγμενη διαχειριση ενεργειας που εχει στο μενου της μπαταριας στο τελος...

:wacko:

 

Ακριβώς αυτό είναι. Η διαχείριση ενέργειας. Αν και δε βλέπω το λόγο να σβήσει στεγνά. ¨Ετσι και ελιώς δεν χάνονται δεδομένα. Πάραυτα και σε μένα το ίδιο κάνει άμα πέσει κάτω από το 20%.

 

...Παρ ολες τις προσπαθειες το Dryar Bluetooth και το Klaxon παρ οτι εγκαθιστανται κανονικα και τρεχουν στο παρασκηνιο...αρνουνται να λειτουργησουν....επισης το VsPainter ενα πολυ καλο προγραμμα ζωγραφικης αρνειται να τρεξει επισης...το Winterface ενα shell της Vito, το τελευταιο που ειχα εγκαταστησει..κλειδωνε την οθονη και κολλαγε στη διαδικασια ξεκλειδωματος...τελικα το αφαιρεσα και επανεφερα το samsung widjet αν και απλοικο ειναι το μονο που δουλευει χωρις να σου σπαει κατι τα νευρα....

 

Όλα τα προγράμματα λειτουργούν στο ομνια. Αρκεί να μην έχεις ελληνική ρομ :)

 

kalhspera,

sugnwmh gia greeklish alla o ypologisths den yposthrizei ellhnika...

to problhma 3ekinhse oti den anoige h kamera.... sthn synexeia ekana ena update mpas kai dior8wsei alla tipota kamera giok.... syn oti otan 3ekinaei to thl. mou bgazei 1 thaumastiko alla eytuxws mpainei sta windows ... thn boh8eia saw kurioi

 

Hard reset. Και άμα δε γίνει τίποτε βάλε άλλη ρομ. ΠΡοτείνω official DZHH3 από Samsung. Αν πάλι δε γίνει τίποτε τότε έχει hardware πρόβλημα η συσκευή.

 

Παίδες, HELP !!!

 

Είμαι λίγο άσχετος με windows mobile, δεν είχα ποτέ αλλωστε και ενώ προσπαθώ να φορτώσω ορισμένα προγράμματα, ακολουθώ τις οδηγίες που μου δίνουν στο omniacs.gr και δεν τα καταφέρνω...

 

Κολλάω στο εξής : Ενώ τα ξεζιπάρω, δεν μου τα βγάζει ως αρχεία .cab αλλά ως .177 ή .000 ή .123

 

Τι κάνω λάθος ???

 

Είμαι λίγο :confused:

 

 

Μόνο τα .exe μπορώ να φορτώσω μέσω pc. Επίσης το προγραμματάκι "cab via active sync " δεν μπορώ να τα λειτουργήσω εφόσον μου τα βγάζει .000 .167 .342

 

Ότι αρχείο cab έχεις απλά το κάνεις αντθγραφή στην εσωτερική μνήμη του ομνια και με ένα file explorer το ανοίγεις από εκει και κάνει εγκατάσταση. Το cab για τα windows mobile είναι INSTALLER. Άν έχεις zip η rar αποσυμπιέζεις και κατόπιν περνάς στην εσωτερική μνήμη και από εκει τρέχεις το cab.

 

 

Πως βάζουν βρε την αγγλική ρομ ??? Δεν το΄χω ψάξει...:happy:

 

Very easy.. δές εδώ.. Θα βρεις όλες τια απαντήσεις σου.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας μπέρδεψες..ίσως ξεκαθάρισες λιγάκι το τοπίο. Ϊσως σε κάποιες Ελληνικά ομνια να έχουν ξεχάσει να κάνουν κάτι σημαντικό στην ρομ. Με τόση χρήση που κάνεις η μπαταρία σου είναι αστέρι.

 

Ίσως λόγο του ότι είσε γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς. Τα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με την μπαταρία ίσως να έπρεπε να μαζευτούν και να μας πουν ακριβώς out of the box πως και τι ακριβώς έκαναν στο ομνιά τους για να δούμε μηπως πετύχουμε κάτι κοινό και βρούμε το πρόβλημα.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

 

Καλημέρα ... συγνώμη αλλά η ατάκα σου "Ίσως λόγο του ότι είσαι γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς." με θίγει και υποτιμά την νοημοσύνη μου.

Δηλαδή τι υπονοείς ... ότι όλοι όσοι έχουν πρόβλημα μπαταρίας το έχουν επειδή δεν ξέρουν να λειτουργούν το τηλέφωνο ? μπορεί να είναι το πρώτο μου κινητό με WINDOWS mobile αλλά ασχολούμε με PC Και τα "πειράζω" από τα 15 μου (12 χρόνια δηλαδή) και έχουν περάσει από τα χέρια μου άπειρα (που λέει ο λόγος) smartphones και θεωρώ ότι μπορώ να καταλάβω 3-4 πραγματάκια. Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως λόγο του ότι είσε γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς. Τα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με την μπαταρία ίσως να έπρεπε να μαζευτούν και να μας πουν ακριβώς out of the box πως και τι ακριβώς έκαναν στο ομνιά τους για να δούμε μηπως πετύχουμε κάτι κοινό και βρούμε το πρόβλημα.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

 

 

Καλά το είσαι γνώστης και γι'αυτό έχεις μπαταρία είναι λίγο άκυρο σόρρυ. :S

 

στο θέμα μας τώρα, από τους πρώτους που πήραν το Omnia με ελληνική rom, από Πλαίσιο.

Η μπαταρία απλά άθλια.... Θα σας δώσω ένα παράδειγμα και μου λέτε την γνώμη σας.

Το αφήνω χθες το απόγευμα να φορτίσει. πάει 100%, το αποσυνδέω, και μετά από κανα 2 ώρες βάζω ξυπνητήρι, και το αφήνω στην άκρη. (Η οθόνη εννοείται οφ)

Ε μετά από 6 ώρες ύπνου, το κινητό είχε πέσει στα κόκκινα, και τώρα πάλι φορτίζει... (και όχι, δεν χτύπησε πολλές φορές το ξυπνητήρι. Για την ακρίβεια δεν χτύπησε καμμία. Ξύπνησα μόνος μου πριν απο αυτό)

 

 

Να πάω να απαιτήσω αντικατάσταση? (έχω και 2 κολλημένα Pixels, απλά είναι γωνιακά και δεν με ενοχλούν, οπότε τα κρατάω κάβα για να κάνω αλλαγή για τπτ πιο σοβαρό :P )

 

Υ.Γ. Πόσες μέρες θα μείνω χωρίς κινητό αν πάω για αλλαγή? :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας μπέρδεψες..ίσως ξεκαθάρισες λιγάκι το τοπίο. Ϊσως σε κάποιες Ελληνικά ομνια να έχουν ξεχάσει να κάνουν κάτι σημαντικό στην ρομ. Με τόση χρήση που κάνεις η μπαταρία σου είναι αστέρι.

 

Ίσως λόγο του ότι είσε γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς. Τα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με την μπαταρία ίσως να έπρεπε να μαζευτούν και να μας πουν ακριβώς out of the box πως και τι ακριβώς έκαναν στο ομνιά τους για να δούμε μηπως πετύχουμε κάτι κοινό και βρούμε το πρόβλημα.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

 

Μαλλον δεν ειχες διαβασει πιο παλιο μου ποστ που ελεγα πως και το δικο μου, με αρκετη ομιλια(εχω call 600), χρηση με bt, wifi, σκαλισμα ολη την ωρα πατωντας κουμπακια, παιχνιδι, και χωρις να το κλεινω ποτε, με βγαζει περιπου 2,5 μερες. Το μονο απο τα κινητα μου που εχει καλη μπαταρια. Ειναι με αγγλικη rom, αγορασμενο απο το pda4u!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά. (28η Οκτωμβρίου)

Απο χθές το έχω και εγώ.

2-3 πρώτες απορίες.

Το αριστερό κάθετο μενού με τα εικονίδια,τα αγγίζω και δεν κάνουν τίποτε. Για φιγούρα τα έχει η δουλεύουν; Είναι θέμα ρύθμισης;

Ενα πρόβλημα είναι πως με το hands free της συσκευής δεν έχω καθόλου καλό ήχο.

Κάτι άλλο. Στις επαφές,μου δείχνει και αυτές της sim. Κάτι που με τίποτε δεν θέλω. Γίνεται να έχω επιλογή για τον κατάλογο της μνήμης του τηλεφώνου δίχως τις υπόλοιπες καταχωρήσεις;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά. (28η Οκτωμβρίου)

Απο χθές το έχω και εγώ.

2-3 πρώτες απορίες.

Το αριστερό κάθετο μενού με τα εικονίδια,τα αγγίζω και δεν κάνουν τίποτε. Για φιγούρα τα έχει η δουλεύουν; Είναι θέμα ρύθμισης;

Ενα πρόβλημα είναι πως με το hands free της συσκευής δεν έχω καθόλου καλό ήχο.

Κάτι άλλο. Στις επαφές,μου δείχνει και αυτές της sim. Κάτι που με τίποτε δεν θέλω. Γίνεται να έχω επιλογή για τον κατάλογο της μνήμης του τηλεφώνου δίχως τις υπόλοιπες καταχωρήσεις;

 

Τις επιλογες στα αριστερα, απλα συρε τις προς δεξια. Να βγουν απο το πλεγμα για να μπαινουν στο μενου.

Οσο για το hands free, δες λιγο πιο πανω που ειπαν για τα κρυφα μενου, και ψαξε να βρεις ενα που σχετιζεται με τους ηχους του κινητου. Κανει θαυματα. Στο hands free εμενα, ακομα και τερμα κλειστο να ειναι απο το κουμπακι που εχει, ακουω μουσικη εγω!!!!

Υπαρχει μια επιλογη να μη φαινονται οι επαφες απο τη sim. Εχει αναφερθει και πιο παλια απλα δεν το θυμαμαι σιγουρα να στο πω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό μενού που υπάρχει; Θα το βρώ εύκολα;

Σε ευχαριστώ για την αμεσότητα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό μενού που υπάρχει; Θα το βρώ εύκολα;

Σε ευχαριστώ για την αμεσότητα.

 

Δες λιγο πιο πανω. Το λεει το παλικαρι με μεγαλα κιολας μπλε γραμματα. Πατα το λινκ και θα σε παει σε αλλο ποστ που λεει τι να κανεις!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας μπέρδεψες..ίσως ξεκαθάρισες λιγάκι το τοπίο. Ϊσως σε κάποιες Ελληνικά ομνια να έχουν ξεχάσει να κάνουν κάτι σημαντικό στην ρομ. Με τόση χρήση που κάνεις η μπαταρία σου είναι αστέρι.

 

Ίσως λόγο του ότι είσε γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς. Τα παιδιά που έχουνε πρόβλημα με την μπαταρία ίσως να έπρεπε να μαζευτούν και να μας πουν ακριβώς out of the box πως και τι ακριβώς έκαναν στο ομνιά τους για να δούμε μηπως πετύχουμε κάτι κοινό και βρούμε το πρόβλημα.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

 

Δε νομίζω ότι είναι Θέμα εμπειρίας ... δηλαδή τι διαφορετικό θα έκανε ο άπειρος ... ούτε καν θέμα Ελληνικού - Αγγλικού νομίζω είναι. Θεωρητικά το Ελληνικό έχει φάει ΜΟΝΟ μετάφραση ... δεν ξέρω.

 

Anyway, εγώ διαπίστωσα ότι όταν το φορτίζω από USB πάει μέχρι το 80% περίπου και μετά δεν ανεβαίνει ΠΟΤΕ στο 100%. Έτσι κατέληξα να το φορτίζω ΜΟΝΟ από πρίζα. Ίσως αυτή να είναι η διαφορά ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες κ χρονια πολλα.

ξερω οτι μπορει να γινoμαι κουραστικος για το προγραμματακι dryar.αντιμετωπιζω προβλημα κ θα ηθελα τα φωτα σας,καταρχην εχω το ελληνικο ομνια.

Το ανοιγω απο τον φακελο του κ οχι απο την today που εχει αναφερθει,οτα ν ανοιγει παταω το start κ μου βγαζει διαφορα κινητα που ειναι on. τα σετινγκς ομως δεν τα βρισκω για να μπορω να βαλω τα αρχειακια που παιρνω στην αποθηκευση μου.

εχω κανει ταπαντα που εχουν συζητηθει εδω μεσα αλλα κ ολα αυτα που μας εχουν αναφερθει στo BTWforums.θα ηθελα παρακαλω την βοηθεια σας,ευχαριστω!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες κ χρονια πολλα.

ξερω οτι μπορει να γινoμαι κουραστικος για το προγραμματακι dryar.αντιμετωπιζω προβλημα κ θα ηθελα τα φωτα σας,καταρχην εχω το ελληνικο ομνια.

Το ανοιγω απο τον φακελο του κ οχι απο την today που εχει αναφερθει,οτα ν ανοιγει παταω το start κ μου βγαζει διαφορα κινητα που ειναι on. τα σετινγκς ομως δεν τα βρισκω για να μπορω να βαλω τα αρχειακια που παιρνω στην αποθηκευση μου.

εχω κανει ταπαντα που εχουν συζητηθει εδω μεσα αλλα κ ολα αυτα που μας εχουν αναφερθει στo BTWforums.θα ηθελα παρακαλω την βοηθεια σας,ευχαριστω!

 

Eλα ιωαννη κατω δεξια δεν σου βγαζει εικονιδιο βτ? κανε διπλο χτυπημα επανω να σου βγαλει μενου που περιεχει και τα settings:)

Link to comment
Share on other sites

Eλα ιωαννη κατω δεξια δεν σου βγαζει εικονιδιο βτ? κανε διπλο χτυπημα επανω να σου βγαλει μενου που περιεχει και τα settings:)

 

γιατι δεν βλεπω τπτ.εμενα μου ανοιγει μονο απο τον φακελο που ειναι μεσα το εικονιδιο.

κ οταν ανοιγει εχει το start κ δεξια κατω λεει cancel

κατω δεξια που?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια μου είσε ο πρώτος που ακούω με Ελληνικό ομνια που δεν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Πες μου κάτι. Το φορτίζεις από USB η με το φορτιστή του?

 

Α, δεν διαβάζεις όλα τα posts.. Τουλάχιστον ο 2ος μπορείς να πεις (είμαι και εγώ). Προσωπικά, το φορτίζω ΠΑΝΤΑ με τον φορτιστή και η αυτονομία είναι (χρήση τηλεφώνου περίπου 30' με BlueTooth, μηνύματα και σχεδόν μηδενική χρήση GPS) περίπου 3 παρα κάτι μέρες (εννοείται πως το έχω ανοιχτό και το βράδυ).

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για την ίσως καλύτερη ανοικτή ακρόαση που έχεις δει σε κινητό. ΕΠίσης να κάνεις και τις ρυθμίσεις στο κρυφό μενού του όμνια για να έχεις ποιο δυνατό ήχο και στο speaker του και στο ακουστικό του.

 

Τις έχω κάνει (ευχαριστώ πάντως που το σκέφτηκες). Πάντως, όσο και να το ψάχνω, επιλογή "Μεγάφωνο" ΔΕΝ βλέπω ! Κατά τη διάρκεια της κλήσης βλέπω το γνωστό παραθυράκι κάτω κάτω που έχει ως εξής : Πάνω δεξιά ένα σήμα με έναν στόχο (που έχει μία λοξή γραμμή - σαν απαγορευτικό -, μάλλον δηλ. ότι δεν χρησιμοποιείται), το σήμα του BlueTooth, ακριβώς κάτω όνομα και τηλέφωνο αυτού που μου κάνει την κλήση και τέλος, κάτω - κάτω τις δύο επιλογές "Απάντηση" και "απόρριψη" (ή κάπως έτσι το 2ο - δεν θυμάμαι ακριβώς). Που ακριβώς είναι ρε σεις παιδιά ;;;; Θα τρελαθώ !

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι είτε με ενεργοποιημένο, είτε με απενεργοποιημένο BT, εξακολουθώ να ΜΗΝ βλέπω την επιλογή "Μεγάφωνο".

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βλεπω τπτ.εμενα μου ανοιγει μονο απο τον φακελο που ειναι μεσα το εικονιδιο.

κ οταν ανοιγει εχει το start κ δεξια κατω λεει cancel

κατω δεξια που?

 

πηγαινε καντο απεγκατασταση.στη συνεχεια καντο εγκατασταση παλι.μετα πηγαινε στο μενου προγραμματα.βλεπειs το bt.πατα επανω του.δεν μπαινειs απο κει.στο εχει βγαλει εξω στο μπακραουντ κατω δεξια διπλα απο το λογοτυπο samsung.κανε γρηγορο διπλο κλικ επανω του.και σου βγαζει το μενου του.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε ολο τον κοσμο ...

 

Εν αναμονή του δικου μου omnia απο vodafone (εδω και μιαμιση βδομαδα) , εχω για παρηγοριά το forum ...

 

Αν και ειμαι πολλά χρόνια προγραμματιστής , δεν ετυχε ποτέ να ασχοληθώ με windows mobile. Οφειλω λοιπόν , να πω κι εγω ενα ευχαριστώ , για ολα αυτά που έμαθα εδω μέσα ...

 

Και φυσικά , εχω κι εγω μια ερώτηση .

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα χρειαστεί να βάλω κανενα game στο τηλέφωνο . Είναι κατι meetings στη δουλειά , στα οποία ειμαι υποχρεωμένος να πηγαίνω , και στα οποία δεν συζητιέται τιποτα σημαντικό ... Οπότε , ενα καλό παιχνιδάκι θα μπορούσε να τα κανει λίγο πιο ευχάριστα ...

 

Έχει λοιπόν δοκιμάσει κανένας να παίξει παλιά παιχνίδια στο omnia , με καποιον απο ολους αυτούς τους emulators που κυκλοφορούν ?? Ειναι δυνατόν να παιχτούν παιχνίδια τυπου mame , οταν δεν υπάρχουν αρκετά φυσικά κουμπιά πανω στη συσκευή ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...