Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχαχαχαχα σορυ παιδια ειμαι λιγακι ασχετος.

δειτε λιγακι εδω και πειτε μου ειναι ευκαιρια αν εχει και εγγυηση?

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Handsets&portlet_66_1_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FshowHandsetFullStory&_windowLabel=portlet_66_1&sku=E00-0081-8000-0643&handsetsPath=plain&subcategoryId=CP00-CP00-CP00-CP040&makeYourOwnPrepaid=false

 

θα ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξω ρομ κλπ μιας και δεν το εχω ξανα κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Εάν είναι σκέτη συσκευή χωρίς συμβόλαιο (Το λέω γιατί γράφει και Cosmote στον τίτλο εκτός του Garmin), χτύπα το. Σε κάθε άλλη περίπτωση όχι. Εγγύηση σίγουρα έχει αφού το αγοράζεις από επώνυμο κατάστημα.

 

Σχετικά με το flashάρισμα, υπάρχουν πλήρεις και αναλυτικοί οδηγοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο κατάστημα δεν πουλάει τίποτε άλλο παρά καινούργιες συσκευές. Απλά θέλει να αδειάσει τα αποθέματα στις αποθήκες του και ξεπουλάει. Ως εκ τούτου, εγγύηση έχει κανονικά αρχομένη από την ημέρα που κόβεται η απόδειξη αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω να αγορασω κινητο κ ειμαι αναμεσα απο δυο, το samsung omnia i900 και το lg gt 500 θα μπορουσατε να μου πειτε πιο θεωρειται εσεις καλυτερο και επισης θα ηθελα να βαλω το skype κ απο οτι εμαθα μαλλον θελει να εχει κ windows mobile, αν το βαλω στο lg μαλλον μηνυματα μπορω να στελνω μονο κ δεν ξερω το γιατι αφου wifi εχει. Για να πω την αληθεια εμενα μου αρεσει το lg gt 500 αλλα νομιζω οτι το αλλα ειναι καλυτερο, λοιπον τι μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα !θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω να αγορασω κινητο κ ειμαι αναμεσα απο δυο, το samsung omnia i900 και το lg gt 500 θα μπορουσατε να μου πειτε πιο θεωρειται εσεις καλυτερο και επισης θα ηθελα να βαλω το skype κ απο οτι εμαθα μαλλον θελει να εχει κ windows mobile, αν το βαλω στο lg μαλλον μηνυματα μπορω να στελνω μονο κ δεν ξερω το γιατι αφου wifi εχει. Για να πω την αληθεια εμενα μου αρεσει το lg gt 500 αλλα νομιζω οτι το αλλα ειναι καλυτερο, λοιπον τι μου προτεινετε?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

 

Άνοιξε ένα θέμα εκεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιπλανήσεις σε Dual, 614c, Q9h, Τytn II, το καράβι άραξε σε OMNIA στα 199 ευρώ από Γερμανό με γνήσιο GARMIN. Υπάρχει κάποιος που να το πήρε να μου απαντήσει, το λογισμικό του Garmin είναι περασμένο στη μνήμη του κινητού ή σε κάρτα μνήμης;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σε κάρτα μνήμης του 1GB που βρίσκεται σε μία συσκευασία ξεχωριστή τη Garmin!:)

 

Δεν τι χρησιμοποίησα ποτέ μιάς και προτίμησα να βάλω 8άρα κάρτα και να την πνίξω στα mp3!:D

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα!!! Αν και έλεγε για το Garmin, τελικά είχε το MLS Dest.

 

Το πρώτο μου WM κινητό και προβλέπεται πολύ διάβασμα.:rolleyes::D

 

Καταρχήν λέω να του βγάλω τα WM Cosmote customized και να του περάσω τα αγγλικά. Από ότι έχω καταλάβει, τo omniacs έχει ότι θα χρειαστώ?

 

Επειδή έχω WIND, δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet (έχει τις ρυθμίσεις της Cosmote). Να της αλλάξω ή δεν έχει νόημα αφού θα του περάσω αγγλικά?

 

Την καλησπέρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote customised? WTF!

Ελπίζω να βγαίνει εύκολα.

Garmin θέλω, Destinator έχω γνήσιο από το 614c και IGO σε PNA, εγώ θέλω το Garmin μην τους πάρει και τους σηκώσει, μόνο αυτό έχει αριθμοδότηση στην περιοχή μου.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το omnia απο cosmote και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Διαβαζα που λετε τον οδηγο βημα-βημα στο omniacs και εχω μπευρδευτει σε καποια σημεια.

 

1. ΒΗΜΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ Samsung XP driver KAI ΚΑΝΤΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝNΗΣΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ!

 

Τον εγκαθιστω αυτον τον driver???

 

2. ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Samsung PC Studio 3 μετά την εγκατάσταση πηγαίνετε στο pc C:\Program Files\SAMSUNG\Samsung PC Studio 3\USB Drivers\1 και παταμε setup

 

Αρα ειναι δευτερος driver αυτος που τρεχω???

 

3.Μετα πρεπει να βαλω την αυτό εδω VieHL την εχω κατεβασει αλλα και αυτη παλι drivers περναει??? αυτο βλεπω οταν τρεχει το exe??

 

κανα καλο παιδι να βοηθησει !!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

1.Ο samsung driver πρέπει να εγκατασταθεί!

2.Τον δεύτερο driver (usb driver) το βάζεις για να αποφύγεις κάποια προβλήματα που είχαν δημιουργηθεί σε κάποιους κατά την διάρκεια της αναβάθμσης!Σκέψου το σαν δικλείδα ασφαλείας!

3.Το VieHL που κατεβάζεις είναι ξένη ρομ και την βάζεις ώστε να απελευθερώσεις περισσότερη εσωτερική μνήμη!

4.Από εδώ και πέρα περνάς ότι ρομ θες εσύ,όποτε θες,όσες θες χωρίς να χρειαστεί να επαναλάβεις τα 3 πρώτα βήματα! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς, είτε να κάνεις νέα σύνδεση, είτε να εκμεταλευτείς όποια επιδότηση Cosmote έχεις.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και γω το Omnia απο τον Γερμανο 200 ευρουλακια:D

Μεχρι στιγμης απο το πολυ λιγο που το εχω ψαξει μου φενεται καταρχας πολυ τζαματο, το πρωτο μου wm κινητο και οπως καταλαβαινετε εχασα την μπαλα καπως..:wacko:

Τωρα..Ορισμενες φορες τρωει ορισμενα γερα κολληματα κα μετα απο κανα 3'' ξανανιωθει και αυτο πατωντας απλα εικονιδια στο μενου..Η λυση σ αυτα ειναι αλλη rom να φανταστω?Απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει καποια επισημη αναβαθμιση ε??Και απο τις μαγειρεμενες ποια ειναι η πιο σταθερη και δοκιμασμενη συμφωνα με εσας?

A και κατι ακομη η μπαταρια πρεπει να αδειασει πληρως ετσι και μετα φορτιση κανα 8ωρο??:worry:

Συγνωμη αν σας ζαλισα το προηγουμενο κιν μου ηταν ενα ericsson 5αετιας και τα χω χασει λιγο με αυτο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι αρκεί φόρτιση έως ότου ολοκληρωθεί κι όχι περισσότερο. Εγώ το αφήνω παραπάνω. Αυτό που μετράει όμως είναι να το αφήνεις να τελειώσει η μπαταρία και μετά να το φορτίζεις, αλλά και να μην το βγάζεις από το φορτιστή πριν ολοκληρωθεί η φόρτισή του.

Φορτίσεις του στυλ "να το φορτίσω ένα τέταρτο για να το πάρω μαζί μου στην καφετέρια" να τις αποφεύγεις.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

200Ε και καινούριο... Τελεια τιμή. Να το πάρετε όλοι και τα παιδιά σας και οι φιλοι σας :p

 

Φιλε κωλύματα πάντα θα έχεις, ότι ρομ και να βάλεις, ετσι είναι τα "εξυπνα" κινητά.. Το ρισετ δεν το ξεχνάς. Βάλε τώρα τα βασικά να το κάνεις (ευχριστο) κινητό (spb δλδ) και μεγειά

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολλοί λένε ότι αρκεί φόρτιση έως ότου ολοκληρωθεί κι όχι περισσότερο. Εγώ το αφήνω παραπάνω. Αυτό που μετράει όμως είναι να το αφήνεις να τελειώσει η μπαταρία και μετά να το φορτίζεις, αλλά και να μην το βγάζεις από το φορτιστή πριν ολοκληρωθεί η φόρτισή του.

Φορτίσεις του στυλ "να το φορτίσω ένα τέταρτο για να το πάρω μαζί μου στην καφετέρια" να τις αποφεύγεις.

 

Δεν θα με βρεις σύμφωνο. Σε αυτές τις συσκεύες καλό είνα να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%. Επίσης οι μη πλήρεις φορτίσεις δεν δημιουργούν πρόβλημα. Κάνουμε πολλά χρόνια αυτή τη χρήση και σε όλες τις συσκευές του είδους χωρίς πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να μην αφήνω τη μπαταρία να πέσει κάτω από 10% εντάξει, αλλά η πλήρης φόρτιση είναι απαραίτητη. Όσο και να βελτιωθεί η τεχνολογία των μπαταριών, αν θέλεις 100% από ότι έχουν να δώσουν.

Όσο για τα κολλήματα που αναφέρει ο άλλος φίλος, αν σετάρεις σωστά μια συσκευή να κάνει αυτά που θέλεις, όποια rom και να έχει, ούτε κολλάει ούτε τίποτε. Πέρασαν κάποια WM από τα χέρια μου, να μην ξεχνάμε ότι πάνω απ' όλα είναι τηλέφωνα. 14 χρόνια έχω κάποιο τηλέφωνο στην τσέπη... αυτά που θυμάμαι είναι τα πρώτα μου WM... με τα GPS τους, τα Wifi τους...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...