Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Νομίζω όμως ότι 300 σελίδες πίσω δεν το λες και δίπλα. :wacko:

Δεν ειπα οτι ειναι λιγες 300 σελιδες, αλλα μονο σε λιγα σεκ υπαρχει απαντηση, αν κανεις αναζητηση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και Χρόνια πολλά. Είμαι κι εγώ καινούριοσ κάτοχος τοy ομνια και προσπάθησα να διαβάσω πολλά από τα μυνήματα εδώ για να βγάλω μια άκρη. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα μιας και είναι πάρα πολλά.

 

Έχω μερικές απορίες και ελπίζω να μην ενοχλήσω πολύ!

 

1) Όταν πάω να μεταφέρω αρχεία με το bluetouth τα μεταφέρει αυτόματα στην κύρια κάρτα του τηλεφώνου, με αποτλελεσμα να μου λέει οτι δεν υπάρχει χώρος. Υπάρχει τρόπος να του ορίσω εγώ να πηγαίνει κατευθίαν και να τα ποθηκεύει στο "Η Αποθήκη μου" που είναι τα 8 GB??

2) Στον τηλεφωνικό κατάλογο , όταν πατάω "τηλέφωνο" δεν υπάρχει τρόπος να μη φαίνονται και τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα στη sim??? Πρέπει ντε και καλά να τα διαγράψω από την κάρτα sim για να μην υπάρχουν τριπλότυπα??

3) Μετρητής κλήσεων υπάρχει???

4)Πώς ακριβώς τρέχουμε τα προγράμματα που εγκαθιστούμε στο κινητό?? Αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα ειναι .cab

 

Ευχαριστώ πολύ

Καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν πάω να μεταφέρω αρχεία με το bluetouth τα μεταφέρει αυτόματα στην κύρια κάρτα του τηλεφώνου, με αποτλελεσμα να μου λέει οτι δεν υπάρχει χώρος. Υπάρχει τρόπος να του ορίσω εγώ να πηγαίνει κατευθίαν και να τα ποθηκεύει στο "Η Αποθήκη μου" που είναι τα 8 GB??

3) Μετρητής κλήσεων υπάρχει???

4)Πώς ακριβώς τρέχουμε τα προγράμματα που εγκαθιστούμε στο κινητό?? Αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα ειναι .cab

 

1. http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

3. http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

4. Βαζεις το cab στο τηλεφωνο και απλα κανεις κλικ πανω του

Link to comment
Share on other sites

1. http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

3. http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

4. Βαζεις το cab στο τηλεφωνο και απλα κανεις κλικ πανω του

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.... ΞΕΚΙΝΑΩ.... Υποθέτω οτι υποχρεωτικά ολα τα προγραμματάκια αυτά που μου είπες θα πρέπει να τα αποθηκεύσω και να τα τρέξω στην κύρια μνήμη του κινητού, στο φάκελο "τα προγράμματά μου" και όχι στην κάρτα αποθήκευσης ε??

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα συγκεκριμενα δυο βαλτα στη μνημη του τηλεφωνου. Ετσι κι αλλιως ειναι πολυ μικρα
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα συγκεκριμενα δυο βαλτα στη μνημη του τηλεφωνου. Ετσι κι αλλιως ειναι πολυ μικρα

 

Δεν ξέρω γιατί παιδεύομαι τόσο! :wacko:Τα συγκεκριμένα αρχεία που κατέβασα είναι συμπιεσμένα .rar. Και αν τα αποσυμπιέσω σε ένα φάκελο στο programme files μου βγάζει στο καθένα έναν αριθμό αρχείων, τα οποία δεν τρέχουν από μόνα τους. Που να κλικάρω??? Θέλει κάποιου άλλου είδους εγκατάσταση μήπως??

 

Επίσης, όταν τελικά καταφέρω να τα κάνω να τρέξουν, τρέχουν συνεχώς, ή θα πρέπει κάθε φορά να τα αναζητώ από το file explorer??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί παιδεύομαι τόσο! :wacko:Τα συγκεκριμένα αρχεία που κατέβασα είναι συμπιεσμένα .rar. Και αν τα αποσυμπιέσω σε ένα φάκελο στο programme files μου βγάζει στο καθένα έναν αριθμό αρχείων, τα οποία δεν τρέχουν από μόνα τους. Που να κλικάρω??? Θέλει κάποιου άλλου είδους εγκατάσταση μήπως??

 

Επίσης, όταν τελικά καταφέρω να τα κάνω να τρέξουν, τρέχουν συνεχώς, ή θα πρέπει κάθε φορά να τα αναζητώ από το file explorer??

 

δεν ειναι .rar ειναι cab αν δεις την καταληξη του αρχειου. αυτο το cab αρχειο στειλτο στο κινητο και μετα πηγαινε πανω του και κανε κλικ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί παιδεύομαι τόσο! :wacko:Τα συγκεκριμένα αρχεία που κατέβασα είναι συμπιεσμένα .rar. Και αν τα αποσυμπιέσω σε ένα φάκελο στο programme files μου βγάζει στο καθένα έναν αριθμό αρχείων, τα οποία δεν τρέχουν από μόνα τους. Που να κλικάρω??? Θέλει κάποιου άλλου είδους εγκατάσταση μήπως??

 

Επίσης, όταν τελικά καταφέρω να τα κάνω να τρέξουν, τρέχουν συνεχώς, ή θα πρέπει κάθε φορά να τα αναζητώ από το file explorer??

 

Σαλατα τα εκανες :p

Στειλε μου με pm το mail σου να σου στειλω τα .cab μαζι με οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Θα μπαινεις κανονικα απο opera με ρυθμισεις internet.vodafone.gr τις οποιες δεν χρειαζεται καν να τις κανεις εσυ.

Ανοιγοντας το ομνια και βλεποντας σιμ βονταφον, θα παρει αυτοματα ρυθμισεις βονταφον (αφου σε ρωτησει για επιβεβαιωση)

 

ευχαριστω φιλε μου,να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ενδιαφέρομαι να πάρω το Omnia και έχω 2 απορίες:

1. Με 250 ΜΒ μπορώ να κάνω μια συνετή χρήση Internet (λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα);

2. Το GPS για να λειτουργήσει χρησιμοποιεί και το δίκτυο κινητής (δηλαδή χρησιμοποιεί data);

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Με 250 ΜΒ μπορώ να κάνω μια συνετή χρήση Internet (λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα);

 

Αυτό εξαρτάται καθαρά από εσένα και όχι από την εκάστοτε συσκευή.

 

2. Το GPS για να λειτουργήσει χρησιμοποιεί και το δίκτυο κινητής (δηλαδή χρησιμοποιεί data);

 

Όχι. Έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS και δεν προαπαιτείται σύνδεση στο ίντερνετ για να δουλέψουν τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Εναλλακτικα με αυτο μπορεις να επιλεγεις αν θες να στα εμφανιζει ομαδοποιημενα η οχι.

 

 

Ακούγεται πολύ καλό αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω. Μπορεις να μου το στειλεις με πμ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ενδιαφέρομαι να πάρω το Omnia και έχω 2 απορίες:

1. Με 250 ΜΒ μπορώ να κάνω μια συνετή χρήση Internet (λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα);

 

Έχω τα 200ΜΒ της cosmote και με operamini μπορείς να κάνεις πολύ σερφάρισμα κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακούγεται πολύ καλό αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω. Μπορεις να μου το στειλεις με πμ

 

Ορίστε....

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν παω να στειλω μηνυμα και πληκτρολογω τα αρχικα ενως ονοματος που εχω στις επαφες δε μου το βγαζει.. πχ εχω κωστας νικος..αν πατησω κωστας δε μου το βγαζει..αλλα με το νικος ναι..αν παω ομως στις επαφες κ πατησω νικος θα μου βγαλει οτι νικο εχω.. :S
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 200ΜΒ της cosmote και με operamini μπορείς να κάνεις πολύ σερφάρισμα κάθε μέρα

Έχεις βάλει opera mini επειδή κάνει οικονομία σε σύγκριση με τον browser του Omnia;

Και εγώ με opera mini είμαι τώρα στο SE και ποτέ δεν έχω κάνει πάνω από 40 ΜΒ κάποιο μήνα, αλλά σκοπός είναι να εκμεταλευτούμε το ακριβοπληρωμένο Omnia.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ενδιαφέρομαι να πάρω το Omnia και έχω 2 απορίες:

1. Με 250 ΜΒ μπορώ να κάνω μια συνετή χρήση Internet (λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα);

 

Έχω τα 200ΜΒ της cosmote και με operamini μπορείς να κάνεις πολύ σερφάρισμα κάθε μέρα

 

Ποια εκδοση του opera mini εχεις βαλει? Η εκδοση 4 σε εμενα δεν δουλεψε, μου εβγαλε ενα σφαλμα και δεν εγκατασταθηκε...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε....

 

Το εγκατεστησα το cab εκανα soft rest αλλα συνεχιζει το κινητο να μου δειχνει τα μηνυματα ομαδοποιημενα σαν συζητηση. Και στα προγραμματα δεν μου το εμφανιζει. Μονο στην καταργηση των προγραμματων φαινεται οτι το χω εγκατεστημενο. Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγκατεστησα το cab εκανα soft rest αλλα συνεχιζει το κινητο να μου δειχνει τα μηνυματα ομαδοποιημενα σαν συζητηση. Και στα προγραμματα δεν μου το εμφανιζει. Μονο στην καταργηση των προγραμματων φαινεται οτι το χω εγκατεστημενο. Τι να κανω;

 

Δοκίμασε να το αλλάξεις από τη registry αν θες...

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Setting s\OEM\SMSInboxThreadingDisabled

 

Πρόκειται για DWORD και βάλτο ίσο με την τιμή 1.

 

(Εάν δεν υπάρχει... το φτιάχνεις εσύ).

 

Εάν πάλι βαριέσαι να κάνεις την παραπάνω διαδικασία... δοκίμασε αυτό: Disable sms threading in WM6_1.CAB

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις κάνει επανεκκίνηση, σωστά;

 

 

Εκανα ηδη δυο φορες soft reset.Καμια ιδεα; Ειναι πολυ σπαστικο να τα εχει τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα ηδη δυο φορες soft reset.Καμια ιδεα; Ειναι πολυ σπαστικο να τα εχει τα μηνυματα.

 

Δες ακριβώς από πάνω! :rolleyes:

 

Τρέξε πρώτα το αρχείο που σου έδωσα και κάνε επανεκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες ακριβώς από πάνω! :rolleyes:

 

Τρέξε πρώτα το αρχείο που σου έδωσα και κάνε επανεκκίνηση.

 

To εγκατεστησα, εκανα soft reset αλλα αυτο τα ιδια, συνεχιζει την συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το εγκατέστησες και αυτό στην κύρια μνήμη, έκανες επανεκκίνηση και παραμένει το ίδιο; Παράξενο!

 

Δοκίμασε και αυτό, που θα πάει... κάποιο θα δουλέψει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε αυτο το αρχειο, κανε soft reset και θα βλεπεις πλεον καθε μηνυμα ξεχωριστα

 

Εναλλακτικα με αυτο μπορεις να επιλεγεις αν θες να στα εμφανιζει ομαδοποιημενα η οχι.

 

Σε περιπτωση που επελεξες το πρωτο αρχειο και παρατηρησεις οτι δε σου χτυπαει ηχος οταν λαμβανεις sms, απεγκατεστησε το και βαλε το δευτερο

 

 

 

Εγώ έχω εγκαταστηση το δεύτερο και έχω κάνει reset. Δουλεύει μια χαρά. πως μπορώ να το απενεργοποιήσω όμως όταν θέλω και να μου τα εμφανίζει με τον παλιό τρόπο? Επειδή δεν βλέπω κάπου να έχει καμιά επιλογή.

tex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...