Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λες, να το παίξουμε ορθογραφικό λεξικό στο forum?

Ευχαριστώ, λοιπόν για την πολύ κομψή διόρθωση!!!

 

ρε βρηκατε κανα καλο dictionary που να παιζει καλα στο ομνια ?:D:D

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ρε βρηκατε κανα καλο dictionary που να παιζει καλα στο ομνια ?:D:D

 

To Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary το έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Απλά απενεργοποιήτε να σβήνει η οθόνη την ώρα της κλήσης. ΜΗΔΕΝΙΚΗ μείωση μπαταρίας έστω και με βαρειά χρήση ομιλίας και οι κλήσεις ηχογραφούντε στο μέγιστο. Βάλτε και την ευαισθησία να γράφει τα πάντα και το μικρόφονο στο αυτόματο και την συμπίεση στο 128kbps και τελειώσατε. Έχω πάνω από 400 κλήσεις δίχως να έχει χάσει το παραμικρό. Και δεν χρειάζετε μετά από κάθε επανεκίνηση να το τρέχετε.. Τρέχει μόνιμα σαν service από πίσω. Απλά άν θέλετε να ακούσετε τι είπατε στην κ΄λήση που κάνατε μια βδομάδα πριν απλά ανοίγετε το πρόγραμμα και ψάχνετε.. Δεν χάνει ποτέ τίποτε :)

 

Δείτε επίσης εδώ στο ποστ 22 :)

 

 

Ευχαριστώ αρχηγέ... όλα οκ τώρα, όπως τα λες είναι! :respect:

Link to comment
Share on other sites

To Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary το έχεις δοκιμάσει;

 

θα το δοκιμασω μαζι με το spb online..

 

καλα αυτο το virtual pda με εσωσε.. τωρα δοκιμαζω 10 προγραμματα το λεπτο.. και δεν με νοιαζει αμα κρεμασει... :lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το virtual pda?

καπoιο link?

thanks

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το virtual pda?

καπoιο link?

thanks

 

Εγκατάσταση Windows Mobile Emulator All Versions στον υπολογιστή σας!

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=144

 

:respect::respect:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ομνιακιδεs εχουμε και λεμε:επειδη στειλατε πολλα pm για το θεμα μετατροπη-αναπαραγωγη-αποστολη bt για ταινιεs βιντεοκλιπ κτλ. θα σαs τα γραψω μια φορα γιατι ενα-ενα δεν βγαινει ακρη.αφου κατεβασετε και εγκαταστησετε τον TOTAL VIDEO CONVERTER στον υπολογιστη σαs κανετε τιs εξηs ρυθμησειs:πατατε επανω στο advanced για να βγουνε ολα τα μενου του total.στην συνεχεια πατατε επανω στο new task-import media files και διαλεγεται το αρχειο που θελετε.μολιs το διαλεξετε θα σαs ανοιξει ενα καινουργιο μενου με μορφεs αρχειων.εσειs θα πατισεται στο "mp4"και στην συνεχεια "mpeg4 mp4".μολιs σαs επαναφερει στο αρχικο μενου του TOTAL θα πατε επανω και θα αλλαξετε απο "mp4 video normal quality" σε "high". στη συνεχεια πατε κατω δεξια και πατατε settings.στο υπομενου "audio option" αλλαζεται ΜΟΝΟ το "audio codec" σε aac.μετα στο υπομενου "video resize" στο resize καρφωνεται 320-240.κατω στο aspect καρφωνετε 16:9 . ακριβωs απο κατω πατατε save and apply.ετσι η μετατροπη ειναι ετοιμη πατωνταs το "convert now"εαν θελετε να βαλετε και υποτιτλουs πριν πατησετε "convert now" πατε ποιο κατω στο "subtitle" και διπλα "setting"βαζονταs το αρχειο για τουs υποτιτλουs.τιs ρυθμισειs που σαs εδωσα θα τιs βαλετε ακριβωs ετσι για να τιs βλεπεται σωστα στην οθονη του ΟΜΝΙΑ αλλα και να μπορουν να διαβασουν τα αρχεια ταινιων,βιντεοκλιπ κτλ.και αλλα κινητα στελνονταs με BT.αλλιωs ΔΕΝ......τελοs οσοι θελεται forum με ταινιεs για να μην παιδευεστε με torent και μαλ...εs στειλτε μου pm.δεν το βγαζω διμοσια αλητεs ομνιακιδεs:lol::p (κατεβασα και ειδα μολιs το SAW 5.....κατουρηθηκα....o σκηνοθετηs πρεπει να ειναι για "ΔΕΣΙΜΟ"):cry:
Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

φαινεται πολυ χρησιμο οντως :thanks:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση Windows Mobile Emulator All Versions στον υπολογιστή σας!

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=144

 

:respect::respect:

 

Ωραιο φαινεται, αλλα τι κανει ακριβως;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται, αλλα τι κανει ακριβως;

 

εχεις ενα δευτερο virtual pda wm6.1 και κανεις εκγατασταση οτι προγραμμα θες απλος να δεις πως δουλευει.. και αμα σου αρεσει μετα το πετας πανω στο ομνια...

 

οποτε γλιτωνεις ωρα και hard resets...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

To Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary το έχεις δοκιμάσει;

 

καλοοοοο... αλλα μαλλον θα παω σε κατι προς oxford dict..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα δευτερο virtual pda wm6.1 και κανεις εκγατασταση οτι προγραμμα θες απλος να δεις πως δουλευει.. και αμα σου αρεσει μετα το πετας πανω στο ομνια...

 

οποτε γλιτωνεις ωρα και hard resets...

 

Πολυ cool. Θα το δοκιμασω παραυτα!

:D

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ cool. Θα το δοκιμασω παραυτα!

:D

 

το βινεακι αυτο ειναι με το virtual pda

 

http://omnia.servehttp.com/omnia/ => Omnia FAQ= > Install themes...

 

powered by tiesto

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους accelerometer game για το ομνια μας .... Resco Bubbles
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λίγο να μου πεις αυτή η ρύθμιση για την οθόνη που βρίσκεται γιατί δε τη βρίσκω??

Επίσης δώστε μου λίγο τα φώτα σας, ειχα πριν το Ν80 και εχω σωσει ενα back up με τις επαφες, θα ειναι συμβατο αυτο με το omnia έτσι ώστε να τα περάσω αμέσως?

 

Από αρχική οθόνη επιλέγουμε Κύριο Μενού->Ρυθμίσεις->Σύστημα (κάτω πλευρά οθόνης στο κέντρο)->Backlight (ναι, στα ελληνικά omnia το γράφει αγγλικά)->Μη αυτόματη προσαρμογή. Φορτίζουμε πλήρως το κινητό (πράσινο Led) και δοκιμάζουμε! Εμένα έβγαλε ήδη 2 ημέρες (20%=48h και συνεχώς ΟΝ) με "σκληρή χρήση" αντί <24h χωρίς ιδιαίτερη χρήση!!! Περιμένω νέα σας!!! :rolleyes:;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και επαναλαμβάνω μπαίνει και με vista,αν γυρίσετε κάποιες σελίδες πολλές δηλαδή πίσω σας είχα πει ότι η νεα ρομ θα υποστηρίζετε και απο vista,βαράτε λοιπόν.

 

*ΟΧΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ SAMSUNG!!!!

 

:)

 

 

 

Σωστά!!! Μέτοχος της Samsung είσαι... !!!!

:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο αφορα τη μπαταρια που ειπε πριν ενας φιλος οτι αν βαλουμε την οθονη στο μη αυτοματο ειναι οντος ετσι... το ειχα δοκιμασει πριν καμια βδομαδα οποτε ειμαι εγω 1ος :D που το ανακαλυψα αλλα δεν ειχα χρονο να μπω να το πω. επισης προσεξτε οτι αν εχετε παντα το wi-fi και το bluetooth ενεργο παλι κραταει πιο πολυ η μπαταρια. εμενα αποψη μου ειναι οτι το ομνια δουλευει αναποδα:lol::lol: οποτε φταιει η ελληνικη rom:mad:

 

 

ΧΑΡΤΙ ΜΙΛΗΣΕΙ,ΚΑΡΔΙΑ ΡΑΪΣΕΙ!!! Το σύστημα κατέγραψε το δικό μου post πρώτο ανά την Ελλάδα!!! ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ!!! Χαίρομε πάντως που δίνεις την επιβεβαίωση της "ανακάλυψης ΜΟΥ".

:):lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν εχει διαφορες το 8αρι με το 16αρι??Γιατι θελω να το παρω αλλα δεν χρειαζομαι παραπανω γιγα και λεω αν δεν εχει αλλη διαφορα μην δινω τσαμπα χρηματα..

 

 

Σε ερώτηση μου για άλλο θέμα στη samsung, μου απάντησαν ότι το 16Gb είναι ολόιδιο με το 8Gb και "φοράνε" ακριβώς το ίδιο software. Ελπίζω να σε κάλυψα.

;););)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Με το wi-fi πως τα πάτε όσοι έχετε με Ελληνική rom Omnia;

Εμένα δείχνει πολύ "ανίσχυρο" και το περίεργο είναι ότι ενώ μόλις το ενεργοποιήσεις δείχνει πολύ καλό μετά από περίπου 30" χάνει το σήμα.Άσε που γενικά για να συνδεθεί αφού βρει σήμα,πρέπει να το κάνεις on/off καμιά δεκαριά φορές...και βλέπουμε! Συνήθως δείχνει ότι διακόπτετε η σύνδεση με το δίκτυο και ας είναι σχεδόν δίπλα στην κεραία!!!

Επίσης,έχει δοκιμάσει κανείς την κάμερα των βιντεοκλήσεων,έστω και από test mode;

Η εικόνα είναι πού χάλια,ή μου φαίνεται; Πολύ χιονάκι πέφτει και ας είναι επαρκής ο φωτισμός του χώρου! Είναι όντως έτσι και τα δικά σας; Και μη φοβάστε! Το πρόβλημα αυτονομίας σας το έλυσα,οπότε δοκιμάστε ελεύθερα!!!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα, σπάνια έχει σήμα καμπανα αλλα ίσως εξαρτάται και από άλλους παράγοντες πλην του τηλεφώνου όπως απόσταση και ισχύς σήματος της πηγής wifi .

 

παίδες μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως θα αποφύγω τις φουσκίτσες και τα σημαδάκια κάτω από το screen protector? πήρα κάτι καλούδια από το ebay και προσπάθω να το πιέζω σιγά σιγά για να μη κάνει φυσαλίδες αλλά έίναι αδύνατον. υπάρχει κάποια τεχνική που αποδίδει; παρεμπιπτόντως, σε όσους είναι "σβαρνιάρηδες" συστήνω ανεπιφύλακτα το καουτσουκένιο περίβλημα της συσκευής για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο από πτώσεις, επαφή με κλειδιά κλπ κλπ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Με το wi-fi πως τα πάτε όσοι έχετε με Ελληνική rom Omnia;

Εμένα δείχνει πολύ "ανίσχυρο" και το περίεργο είναι ότι ενώ μόλις το ενεργοποιήσεις δείχνει πολύ καλό μετά από περίπου 30" χάνει το σήμα.Άσε που γενικά για να συνδεθεί αφού βρει σήμα,πρέπει να το κάνεις on/off καμιά δεκαριά φορές...και βλέπουμε! Συνήθως δείχνει ότι διακόπτετε η σύνδεση με το δίκτυο και ας είναι σχεδόν δίπλα στην κεραία!!!

Επίσης,έχει δοκιμάσει κανείς την κάμερα των βιντεοκλήσεων,έστω και από test mode;

Η εικόνα είναι πού χάλια,ή μου φαίνεται; Πολύ χιονάκι πέφτει και ας είναι επαρκής ο φωτισμός του χώρου! Είναι όντως έτσι και τα δικά σας; Και μη φοβάστε! Το πρόβλημα αυτονομίας σας το έλυσα,οπότε δοκιμάστε ελεύθερα!!!

:):):)

 

κι εμένα, σπάνια έχει σήμα καμπανα αλλα ίσως εξαρτάται και από άλλους παράγοντες πλην του τηλεφώνου όπως απόσταση και ισχύς σήματος της πηγής wifi .

 

παίδες μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως θα αποφύγω τις φουσκίτσες και τα σημαδάκια κάτω από το screen protector? πήρα κάτι καλούδια από το ebay και προσπάθω να το πιέζω σιγά σιγά για να μη κάνει φυσαλίδες αλλά έίναι αδύνατον. υπάρχει κάποια τεχνική που αποδίδει; παρεμπιπτόντως, σε όσους είναι "σβαρνιάρηδες" συστήνω ανεπιφύλακτα το καουτσουκένιο περίβλημα της συσκευής για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο από πτώσεις, επαφή με κλειδιά κλπ κλπ.:)

 

Εγώ με ελληνικό Ομνια, έχω σήμα καμπάνα (σήμα τηλεφώνου και wifi).

Φυσικά και έχει σχέση με την απόσταση αλλά και τα εμπόδια που παρεμβάλλονται.

Φίλε μου cps424 λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά το θέμα της αυτονομίας που λες, έχει αναφερθεί πολύ πολύ νωρίτερα (στην αρχή του θέματος).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση μου για άλλο θέμα στη samsung, μου απάντησαν ότι το 16Gb είναι ολόιδιο με το 8Gb και "φοράνε" ακριβώς το ίδιο software. Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Ποιος ο λογος να εχουν διαφορες; Δηλαδη αν θες εναν υπολογιστη, και βρισκεις 2 ιδιους με διαφορα στα gb σημαινει οτι εχει και αλλο λειτουργικο; Θα μπορουσαν, αλλα αυτοι ειναι υπολογιστες. Το μονο που αλλαζει στο κινητο ειναι ο χωρος. Εξαλλου με τις rom οπως βλεπετε, αλλη μπαινει, αλλη βγαινει...

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Με το wi-fi πως τα πάτε όσοι έχετε με Ελληνική rom Omnia;

Εμένα δείχνει πολύ "ανίσχυρο" και το περίεργο είναι ότι ενώ μόλις το ενεργοποιήσεις δείχνει πολύ καλό μετά από περίπου 30" χάνει το σήμα.Άσε που γενικά για να συνδεθεί αφού βρει σήμα,πρέπει να το κάνεις on/off καμιά δεκαριά φορές...και βλέπουμε! Συνήθως δείχνει ότι διακόπτετε η σύνδεση με το δίκτυο και ας είναι σχεδόν δίπλα στην κεραία!!!

Επίσης,έχει δοκιμάσει κανείς την κάμερα των βιντεοκλήσεων,έστω και από test mode;

Η εικόνα είναι πού χάλια,ή μου φαίνεται; Πολύ χιονάκι πέφτει και ας είναι επαρκής ο φωτισμός του χώρου! Είναι όντως έτσι και τα δικά σας; Και μη φοβάστε! Το πρόβλημα αυτονομίας σας το έλυσα,οπότε δοκιμάστε ελεύθερα!!!

:):):)

 

Προσωπικα, επειδη εχω δωρεαν βιντεο κλησεις και τη δοκιμασα τη λειτουργια και νυχτα, και με πολυ φως, και με περπατημα, τολμω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος, και απο της ταχυτητα που αλλαζε η εικονα αλλα και απο αυτο που εβλεπα. Βεβαια του συνομιλητη η καμερα ηταν 2ΜΡ οποτε δε φαινοταν καλα, αλλα εγω ημουν μια χαρα. Εσυ αναφερεσαι σε χιονια στου συνομιλητη την εικονα ή την δικια σου;

 

παίδες μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως θα αποφύγω τις φουσκίτσες και τα σημαδάκια κάτω από το screen protector? πήρα κάτι καλούδια από το ebay και προσπάθω να το πιέζω σιγά σιγά για να μη κάνει φυσαλίδες αλλά έίναι αδύνατον. υπάρχει κάποια τεχνική που αποδίδει; παρεμπιπτόντως, σε όσους είναι "σβαρνιάρηδες" συστήνω ανεπιφύλακτα το καουτσουκένιο περίβλημα της συσκευής για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο από πτώσεις, επαφή με κλειδιά κλπ κλπ.:)

 

Ειναι πολυ δυσκολο το να μην κανει φουσκιτσες. Κι εγω το εδωσα στη σχεση μου που τα καταφερνει. Θελει να ξεκινας απο τη μια ακρη, χαμηλα χαμηλα και σιγα σιγα. Τοσο σιγα που να σου σπανε τα νευρα. Και αν δεις φουσκιτσα, απλα ξεκολλα το λιγο και παλι απο την αρχη. Αλλα θελει πολυ καθαρες επιφανειες. Εγω τα εκανα με το βαμβακακι που ειχε μεσα η συσκευασια του screen protector.

Οσο για θηκη, εγω εχω μια απο σιλικονη, και επεσε το καημενο προχθες απο τα χερια μου στο δρομο αλλα δεν επαθε τιποτα. Μια χαρα το προστατεψε.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...