Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2007 ? ? ? αυτο ο χαρτης απο ελλαδα πρεπει να εχει το συνταγμα την ακροπολη και βαρια το ολυμπιακο σταδιο. :lol::lol::lol:

που τον βρηκες ? ? ? εαν δεν σου ειπε καποιος p.m me να σου πω που θα βρεις τον τελευταιο. 2008.q1.97

:rolleyes:

 

:lol ευχαριστω εριξα και μια ματια στο ιπμαρτ:ninja:

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
2007 ? ? ? αυτο ο χαρτης απο ελλαδα πρεπει να εχει το συνταγμα την ακροπολη και βαρια το ολυμπιακο σταδιο. :lol::lol::lol:

που τον βρηκες ? ? ? εαν δεν σου ειπε καποιος p.m me να σου πω που θα βρεις τον τελευταιο. 2008.q1.97

:rolleyes:

 

Καλά... μη φανταστείς ότι έχουν και τόσο μεγάλες διαφορές!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά... μη φανταστείς ότι έχουν και τόσο μεγάλες διαφορές!

 

ασε ρε με εχει ριξει ενα σωρο φορες αναποδα μεσα σε μονοδρομους...

γ@μ@τ@ .. θελει πολυ προσοχη...

 

το ανοιγω μονο αμα δεν 3ερω ενα μερος.. αμα 3ερο καλα ενα μερος παω απο τον δρομο μου... :rolleyes:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γι' αυτούς που το έχουν πάρει.Το ηχείο του πως είναι? Ακούγεται δυνατά ή είναι κι αυτό σαν το iphone?

 

kinito einai re file mou ti foni itheles na vgali dld:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και για ήδη υπάρχουσα σύνδεση???(επειδή σε αυτήν την περίπτωση, η επιδότηση είναι σαφώς μεγαλύτερη...)

 

και στο πλαισιο να πας κανεις αναννεωση την υπαρχουσα συνδεση σου με την ιδια επιδοτηση που σου δινει και η vodafone και το καλο ειναι οτι δεν περνεις vodafone εκδοση κινητο.

εαν δεν εισαι ικανοποιημενη με την επιδοτηση που σου δινει η vodafone πρωτα p.m me, μην κανεις καμια ενεργεια.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ααα!!! και δεν χρησιμοποιω καθόλου το styloys, παρα μόνο για soft reset.

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ μου μην τον ακουμπατε καθόλου στην οθονη....Γρατζουνάει ασχημα....

τερμα η γραφιδα για το soft reset

με αυτο το προγραμμα κανεις soft reset χωρις γραφιδα(αφου το εγκαταστησεις πας στα προγραμματα και το βρισκεις εκει)

http://rapidshare.com/files/155014642/PHMSoftReset.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

και στο πλαισιο να πας κανεις αναννεωση την υπαρχουσα συνδεση σου με την ιδια επιδοτηση που σου δινει και η vodafone και το καλο ειναι οτι δεν περνεις vodafone εκδοση κινητο.

εαν δεν εισαι ικανοποιημενη με την επιδοτηση που σου δινει η vodafone πρωτα p.m me, μην κανεις καμια ενεργεια.:rolleyes:

 

ναι αλλα ειπαμε οτι στο πλαισιο δε δινουν δωρο το garmin (130 euro);)

Link to comment
Share on other sites

τερμα η γραφιδα για το soft reset

με αυτο το προγραμμα κανεις soft reset χωρις γραφιδα(αφου το εγκαταστησεις πας στα προγραμματα και το βρισκεις εκει)

http://rapidshare.com/files/155014642/PHMSoftReset.CAB.html

 

Εγω μια φορα χωρις γραφιδα εκανα. Στο spb εχει μεσα απο μονο του μενου για επανεκινηση, οποτε το κανω και απο εκει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο μεσω usb για να το φορτισω. Μου ανοιγει το κεντρο συσκευων των windows mobile και κανει συγχρονισμο. Δεν το κλεινω, παρα παταω το on/off για να κλεισει η οθονη οποτε σταματαει να ειναι συγχρονισμενο με το πισι το κινητο. Παρα ταυτα, πιο μετα ανοιγει παλι η οθονη, συνδεεται με το κεντρο συσκευων και δεν κλεινει μετα, και ας το εχω ρυθμισει στο 1 λεπτο να κλεινει, ειτε ειναι συνδεδεμενο με το ρευμα ειτε οχι. Υπαρχει τροπος να μην ανοιγει καθολου; Γιατι πιστευω πως οταν ειναι σβηστη η οθονη, φορτιζει πιο γρηγορα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο μεσω usb για να το φορτισω. Μου ανοιγει το κεντρο συσκευων των windows mobile και κανει συγχρονισμο. Δεν το κλεινω, παρα παταω το on/off για να κλεισει η οθονη οποτε σταματαει να ειναι συγχρονισμενο με το πισι το κινητο. Παρα ταυτα, πιο μετα ανοιγει παλι η οθονη, συνδεεται με το κεντρο συσκευων και δεν κλεινει μετα, και ας το εχω ρυθμισει στο 1 λεπτο να κλεινει, ειτε ειναι συνδεδεμενο με το ρευμα ειτε οχι. Υπαρχει τροπος να μην ανοιγει καθολου; Γιατι πιστευω πως οταν ειναι σβηστη η οθονη, φορτιζει πιο γρηγορα...

 

λογικο να φορτιζει πιο γρηγορα αφου δεν σπαταλαει ενεργεια για την ανοιχτη οθονη

Link to comment
Share on other sites

λογικο να φορτιζει πιο γρηγορα αφου δεν σπαταλαει ενεργεια για την ανοιχτη οθονη

 

Ακριβως. Το θεμα ειναι πως, οταν ανοιγει η οθονη μονη της μετα, δεν κλεινει οπως την εχω ρυθμισει. Μπορει να μεινει ανοιχτη και ολη νυχτα, και να κανει και συγχρονισμο. Αυτο θελω να αποφυγω εγω...

Μια λυση που σκεφτηκα ειναι να βαλω στην αναμονη το πισι, οποτε να λειτουργει μονο to usb, αλλα το θελω ανοιχτο το πισι...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Το θεμα ειναι πως, οταν ανοιγει η οθονη μονη της μετα, δεν κλεινει οπως την εχω ρυθμισει. Μπορει να μεινει ανοιχτη και ολη νυχτα, και να κανει και συγχρονισμο. Αυτο θελω να αποφυγω εγω...

Μια λυση που σκεφτηκα ειναι να βαλω στην αναμονη το πισι, οποτε να λειτουργει μονο to usb, αλλα το θελω ανοιχτο το πισι...

 

απο οτι καταλαβα εχεις vista εγω εχω xp και δεν μπορω να βοηθησω

γνωμη μου φορτιστης σπιτιου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει τροπος να μην ανοιγει καθολου; Γιατι πιστευω πως οταν ειναι σβηστη η οθονη, φορτιζει πιο γρηγορα...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το WkTask Manager που έχει και αυτή τη δυνατότητα για να σβήνεις την οθόνη εκτός των άλλων ακόμα πιο σημαντικών λειτουργιών του. (Έχει και επιλογή για soft reset, έχει και ελληνικό μενού)!

 

Όταν η οθόνη είναι σβηστή... όντως φορτίζει γρηγορότερα η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο μεσω usb για να το φορτισω. Μου ανοιγει το κεντρο συσκευων των windows mobile και κανει συγχρονισμο. Δεν το κλεινω, παρα παταω το on/off για να κλεισει η οθονη οποτε σταματαει να ειναι συγχρονισμενο με το πισι το κινητο. Παρα ταυτα, πιο μετα ανοιγει παλι η οθονη, συνδεεται με το κεντρο συσκευων και δεν κλεινει μετα, και ας το εχω ρυθμισει στο 1 λεπτο να κλεινει, ειτε ειναι συνδεδεμενο με το ρευμα ειτε οχι. Υπαρχει τροπος να μην ανοιγει καθολου; Γιατι πιστευω πως οταν ειναι σβηστη η οθονη, φορτιζει πιο γρηγορα...

 

....Στην δευτερη φορτιση ηταν με τη συσκευη κλειστη και ηταν η γρηγοροτερη...επισης πηρα ενδειξη ολοκληρωσης φορτισης απο το λαμπακι στην κορυφη(εγινε πρασινο) γεγονος που δεν συμβαινει σε φορτιση με την συσκευη σε λειτουργεια...η καθυστερει πααααρα πολυ.....

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το WkTask Manager που έχει και αυτή τη δυνατότητα για να σβήνεις την οθόνη εκτός των άλλων ακόμα πιο σημαντικών λειτουργιών του.

 

Όταν η οθόνη είναι σβηστή... όντως φορτίζει γρηγορότερα η συσκευή.

 

Θα ψαξω να το βρω αυτο το προγραμμα να το περασω, μπας και μεινει σβηστη και κανω δουλεια...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ασε ρε με εχει ριξει ενα σωρο φορες αναποδα μεσα σε μονοδρομους...

γ@μ@τ@ .. θελει πολυ προσοχη...

 

Σίγουρα δεν είναι τέλειο αλλά είναι το καλύτερο από αυτά που μας παρέχονται.

 

το ανοιγω μονο αμα δεν 3ερω ενα μερος.. αμα 3ερο καλα ενα μερος παω απο τον δρομο μου... :rolleyes:

 

και καλά κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι αυτο γινεται και απο τις ρυθμισεις/μπαταρια/εξωτ.τροφοδοσια/και διαλεγετε αναλογα..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα χωρις γραφιδα εκανα. Στο spb εχει μεσα απο μονο του μενου για επανεκινηση, οποτε το κανω και απο εκει.

 

ρε παιδια και το spb mobile shell εχει μεσα στο μενου-εργαλεια-επαννακινηση.

επισης εχει και μπαταρια % που ακουω κατι αλλα παιδια να θελουν εξτρα .

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι αυτο γινεται και απο τις ρυθμισεις/μπαταρια/εξωτ.τροφοδοσια/και διαλεγετε αναλογα..

 

Τις εχω κανει τις ρυθμισεις αλλα δεν πιανουν. Οταν κανει συγχρονισμο δεν σβηνει το φως. Μενει αναμενο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

υποψην απαντων omniaΚιδων οταν εχουμε το spb mobile και βαλουμε και εξτρα για να βλεπουμε το % της μπαταριας, το % της μπαταριας θα λεει τρελα νουμερα. μια θα λεει 50% μετα απο 3 ωρες 70% κατι τετοια. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το screen protector ειναι απαραίτητο απο το πρωτο λεπτό χρήσης για να μην σημαδεύεται η οθόνη, όσοι δεν εχουν να βάλουν άμεσα για να χρησιμοποιουν και το stylus χωρις φοβο.

Οταν η συσκευή ειναι σε activesync ειναι λογικό να μην σβηνει η οθόνη, αλλη μια καλη λυση ειναι το psShutxp.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις εχω κανει τις ρυθμισεις αλλα δεν πιανουν. Οταν κανει συγχρονισμο δεν σβηνει το φως. Μενει αναμενο.

 

εγω μια φορα το εκανα με usb ουτε εμενα εσβηνε... αλλα ειναι δωρο αδωρο μετα το φορτισα ρευμα κανονικο εχω 3 ημερες τωρα και επειδη ηθελα να τελειωσει η μπαταρια σημερα για να κανω και αλλο κυκλο τι δεν εκανα απο τις 10 για να πεσει και να το βαλω για φορτιση για να το αφησω ολη νυχτα.

με το ρευμα σαν να ειναι καλυτερα μου φανεται.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το screen protector ειναι απαραίτητο απο το πρωτο λεπτό χρήσης για να μην σημαδεύεται η οθόνη, όσοι δεν εχουν να βάλουν άμεσα για να χρησιμοποιουν και το stylus χωρις φοβο.

Οταν η συσκευή ειναι σε activesync ειναι λογικό να μην σβηνει η οθόνη, αλλη μια καλη λυση ειναι το psShutxp.

 

Και που μπορουμε να το βρουμε αυτο το προγραμματακι; Γιατι δεν το εχω ξαναδιαβασει εδω μεσα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και που μπορουμε να το βρουμε αυτο το προγραμματακι; Γιατι δεν το εχω ξαναδιαβασει εδω μεσα...

 

Παντού στο google. Είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...