Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξερετε που μπορω να βρω οδηγιες χρησης του destinator6?

 

site με πληροφοριες για destrinator 6

 

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η φορτιση απο το usb κανει διπλασιο χρονο απο τον φορτιστη?

γιατι το φορτιζω εδω και 3 ωρες και ακομη δεν φορτισε

 

η μεγιστη που παιρνει απο το usb ειναι 500 ma

ο φορτιστης του δινει 700 ma

αρα θα αργησει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι μου μαλλον μου κανει για προβλημα

τελειωσε η μπαταρια ,εκλεισε το κινητο και το συνδεσα με το usb στο pc

και δεν φορτιζει

το ανοιξα με το power πηγε να φορτισει(ανοιξε το κοκκινο λαμπακι αλλα εκλεισε παλι

γιατι?

 

Εχεις το ιδιο προβλημα με μενα οταν το πρωτοπηρα...βγαλε την μπαταρια σου ,καθαρισε καλα με οινοπνευμα την μεσαια επαφη και ξαναβαλτη...

Εμενα πλεον μονο η μπαταρια δεν με απασχολει ...το σερφαρισμα ειναι αργο...ο explorer απαραδεκτος και ο οpera δυσχρηστος ...και οι δυο δεν με αφηνουν να εισαγω στοιχεια για log in σε forums επισης χρειαζονται plug in για να δεις video απο youtube κλπ...τα νευρα μου...το n95 8g που επισης εχω σερφαρει πιο γρηγορα και παρολο που εχει πιο μικρη οθονη ειναι πιο ευχρηστο....

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι αποριουλες εχω.στο destinator 7 υπαρχει χρεωση?κ ενα αλλο που παρατηρησα στο manager shell οταν πας στον καιρο κ κανεις ανανεωση αμεσως ανοιγει το3G κ λεει vodafone.gr ακριβως απο πανω διπαλα στην μπαταρια.αν ξερετε κατι θα ηθελα μια ενημερωση.ευχαριστω
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια κατι αποριουλες εχω.στο destinator 7 υπαρχει χρεωση?

 

Καμία χρέωση.

 

κ ενα αλλο που παρατηρησα στο manager shell οταν πας στον καιρο κ κανεις ανανεωση αμεσως ανοιγει το3G κ λεει vodafone.gr ακριβως απο πανω διπαλα στην μπαταρια.

 

Αυτό έχει χρέωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kai to destinator pou tha to bro?to skin pos to xrisimopoio?

kai epeidi eimai asxetos

to omnia apo mono tou exei allo programmataki gia tin xrisi tou gps???an nai pou to brisko??gt exo psaksei kai dn brika kati

 

αν το αγοραζες απο το γερμανο στην εκδοση 8gb(559 ευρω)

θα σου εδινε δωρο το garmin mobile xt

τωρα στο γνωστο μαγαζι (που λεει και ο athanaso77)

ipmart-forum.com

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη 'καθαρη' φορτιση μετα το προβληματακι στην μεσαια επαφη ολοκληρωθηκε στις 9 το πρωι...απο τοτε το εχω σκισει στο ιντερνετ και μετα το μεσημερι εχω παιξει και 1 ωρα με gps και το samsung garmin navigator...+ καμμια ωρα σε τηλ και ψαξιμο στα μενου και η μπαταρια δεν εχει κουνηθει καθολου..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Καμία χρέωση.

 

 

 

Αυτό έχει χρέωση.

 

σε ευχαριστω.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το ιδιο προβλημα με μενα οταν το πρωτοπηρα...βγαλε την μπαταρια σου ,καθαρισε καλα με οινοπνευμα την μεσαια επαφη και ξαναβαλτη...

Εμενα πλεον μονο η μπαταρια δεν με απασχολει ...το σερφαρισμα ειναι αργο...ο explorer απαραδεκτος και ο οpera δυσχρηστος ...και οι δυο δεν με αφηνουν να εισαγω στοιχεια για log in σε forums επισης χρειαζονται plug in για να δεις video απο youtube κλπ...τα νευρα μου...το n95 8g που επισης εχω σερφαρει πιο γρηγορα και παρολο που εχει πιο μικρη οθονη ειναι πιο ευχρηστο....

 

θα το δοκιμασο σε ευχαριστω

(απο symbian σε wm κανε λιγο υπομονη ειναι θεμα συνηθειας και εξοικιωσης)

Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα που παρατηρησα ειναι οτι εμφανιζει τα γνωστα κουσουρια των παλιων windows mobile...οι εφαρμογες σχεδον ποτε δεν κλεινουν με το χ ...ετσι συσσωρευονται ...αν το δειτε να σερνεται ανοιχτε τον task manager και θα εκπλαγειτε...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενα ακομα που παρατηρησα ειναι οτι εμφανιζει τα γνωστα κουσουρια των παλιων windows mobile...οι εφαρμογες σχεδον ποτε δεν κλεινουν με το χ ...ετσι συσσωρευονται ...αν το δειτε να σερνεται ανοιχτε τον task manager και θα εκπλαγειτε...

 

Απενεργοποίησε τον και βάλε τον μακράν καλύτερο WkTask Manager.

 

Παρεμπιπτόντως... δεν είναι κουσούρι αυτό που αναφέρεις, δουλεύει έτσι γιατί αυτός είναι ο σκοπός του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τον και βάλε τον μακράν καλύτερο WkTask Manager.

 

Παρεμπιπτόντως... δεν είναι κουσούρι αυτό που αναφέρεις, δουλεύει έτσι γιατί αυτός είναι ο σκοπός του.

 

Τι μου φταιει ο task manager? εγω τις εφαρμογες θελω να κλεινουν κανονικα...το οποιο συμβαινει μονο οταν τις κλεινεις απ το menu...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι μου φταιει ο task manager? εγω τις εφαρμογες θελω να κλεινουν κανονικα...

 

Αυτά τα δύο που αναφέρεις... συνδέονται άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε αλλά αντιμετωπίζω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα μετά την εγκατάσταση του iFonz. Μόλις εκκινήσει το τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα "Storage memory is critically low" (Πόσο μέγεθος είναι η Storage memory;)

Επίσης μου λέει πως το File "iFonz" δεν μπορεί να ανοίξει.

Δοκίμασα να το αφαιρέσω, αλλά στη λίστα Remove Programs δεν υπάρχει κανένα μα κανενα πρόγραμμα. Δοκίμασα επίσης να το συνδέσω με τον υπολογιστή αλλά στο πρόγραμμα Windows Mobile Device Centre μου βγάζει error.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω την αγγλικη rom εβαλα το μανιλλα στην main memory κι την τελοιοσε ολη αξιζει για να γινει αυτο ? κι κατι ακομα κατι μου διαφευγει κι μου διχνει μονο την μιση οθονη τι ξεχναω?
Link to comment
Share on other sites

για πρώτη φορά φόρτισα το κινήτο μέσω usb, το αποτέλεσμα απίστευτο..

 

η φόρτιση τελείωσε χθς το βράδυ στις 9 (από τις 2 το μεσημέρι το είχα στο usb)

 

εχώ βγάλει φωτογραφίες, τράβηξα video, gps για κανα 10 λεπτο, 5 κλήσεις και λίγο παιχνίδι με τα μενού, αυτή τη στιγμη είναι στο 90%

 

Υ.Γ. από τις 5:30 το πρώι μέχρι τις 1 το μεσημέρι σήμερα το κινητό ήταν κλειστό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re paidia dn mou apantise kaneis pou mporo na bro to destinator7...

 

ipmart-forum.com

 

kai episis to ksipnitiri dn douleuei otan einai kleisto to kinito???

 

Όχι όπως και όλες οι WM συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα το omnia με Η1 ,η αναβαθμιση ολοκληρωθηκε με επιτυχια ,το τηλεφωνο ξεκιναει αλλα σταματαει στην πρωτη οθονη που λεει samsung omnia.δοκιμασα ρεσετ αλλα τιποτα , μηπως ξερει κανεις να με βοηθησει ???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε αλλά αντιμετωπίζω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα μετά την εγκατάσταση του iFonz. Μόλις εκκινήσει το τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα "Storage memory is critically low" (Πόσο μέγεθος είναι η Storage memory;)

Επίσης μου λέει πως το File "iFonz" δεν μπορεί να ανοίξει.

Δοκίμασα να το αφαιρέσω, αλλά στη λίστα Remove Programs δεν υπάρχει κανένα μα κανενα πρόγραμμα. Δοκίμασα επίσης να το συνδέσω με τον υπολογιστή αλλά στο πρόγραμμα Windows Mobile Device Centre μου βγάζει error.

 

κάνε ένα hard format και ξανά από την αρχή...τι το θέλετε ρε παιδιά το ifonz, το omnia έχουμε όχι το iphone.....βάλτε το spb!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kala to katalaba...megali mlkia!!dld prepei na afino to kinito anoikto olo to brady....:(:(

 

Μην ξεχνάς ότι δεν είναι ένα απλό κινητό όπως είχες μάθει μέχρι τώρα... αλλά και PPC με ότι συμβιβασμούς αυτό συνεπάγεται. Εάν έχεις βάλει το PC σου να σου κάνει μια υπενθύμιση, θα δουλέψει εάν είναι κλειστό; Τα PPC δεν τα κλείνουμε εξάλλου. Εάν θέλουμε το τηλέφωνο κλειστό, απλώς απενεργοποιούμε τη συγκεκριμένη λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kala to katalaba...megali mlkia!!dld prepei na afino to kinito anoikto olo to brady....:(:(

 

εγώ πάντως αγόρασα ένα απλό ξυπνητήρι...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...