Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φανταστώ ότι στο κινητό ακούγεται κανονικά ο ήχος από το βίντεο, έτσι?

 

ναι ,άλλα όταν το πάρεις στο pc στα details ο ήχος ειναι 0!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το video που είδες είναι από το δικό μου ομνια και αν τόλμαγε ας μην έπαιζε.

 

τώρα έχουμε όμως άλλο μεγάλο θέμα,τα βίντεο που τραβιούνται με το ομνια οκ παίζουν στο pc αλλά δεν έχουν ήχο,το ανέφερε ενας φίλος ποιο πάνω και μάλλον θα με ξενυχτίσει.

 

εαν εγκαταστήσετε το k-lite codec pack που είναι free.... http://www.k-litecodecpack.com/ και τρέξετε το βίντεο με τον media player clasic όλα είναι ΟΚ, και ο ήχος ;)

hthp://telisv.wordpress.com/2008/10/08/61

οδηγός samsung omnia i900 με πολλά απο όσα έχουν γραφεί στο forum!

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχουμε όμως άλλο μεγάλο θέμα,τα βίντεο που τραβιούνται με το ομνια οκ παίζουν στο pc αλλά δεν έχουν ήχο,το ανέφερε ενας φίλος ποιο πάνω και μάλλον θα με ξενυχτίσει.

 

:blink: ???

Μόλις έχω κάνει ένα βίντεο 320 x 240 το πέρασα στον Υπολογιστή και με ένα mp4 player παίζει κανονικότατα ο ήχος.…

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

:blink: ???

Μόλις έχω κάνει ένα βίντεο 320 x 240 το πέρασα στον Υπολογιστή και με ένα mp4 player παίζει κανονικότατα ο ήχος.…

 

είπαμε θα ξενυχτίσω

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

εαν εγκαταστήσετε το k-lite codec pack που είναι free.... http://www.k-litecodecpack.com/ και τρέξετε το βίντεο με τον media player clasic όλα είναι ΟΚ, και ο ήχος ;)

 

yeap,all done!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:bow:

Link to comment
Share on other sites

είπαμε θα ξενυχτίσω

 

:mad:

 

 

:oops: ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! :p:p:lol::lol: (αστειο)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν μετονομασετε το mp4 σε 3gp, απλη μετονομασια χωρις μετατροπες κλπ, το ανοιγετε με quicktime και εχετε κανονικα ηχο
Link to comment
Share on other sites

:oops: ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! :p:p:lol::lol: (αστειο)

 

xaxaxaxaxa,μαρεσε το edit!!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Και ενα κανονικο gps να παρεις, θελει καποια ωρα μεχρι να σε βρουν οι δορυφοροι...

 

ενα κανονικο gps εχει sirf 3 και τους δορυφορους τους κλειδωνει συνηθως σε 30-60 sec

η εμπειρια μου και τα forum που εχω διαβασει μεχρι τωρα δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα

επειδη εχω eten x600 και s100 με bt holux gps καρφωνουν τους δορυφορους στους χρονους που ειπα

και σε pna που εχω tomtom xl30,garmin 200,fortuna,acer 310 παλι οι χρονοι κλειδωματος δεν εχουν καμια σχεση με το omnia

 

-ισως να ειναι θεμα rom αλλα υπαρχει προβλημα-

Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση του Quick Reply θα πρέπει να κάνετε κλικ στο πλήκτρο με τον ομώνυμο τίτλο, που βρίσκεται κάτω από κάθε μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

gps προβληματικο :confused::confused: Για βάλε το GpsGate που λες ότι δεν χρειάζεται και δοκίμασε ξανά με destinator... μου βρίσκει 7-8 δορυφόρους σε 5-20 sec...

 

1.το gps gate βοηθαει να βρει τις θυρες ,τετοιο προβλημα δεν εχω

αν μπορεις κανε soft reset και τσεκαρε το χρονο που χρειαζεται για να κλειδωσει

(αν ανοιξεις πρωτα το gpsgate θα προσθεσεις και αυτο το χρονο)

 

2.προσοχη ειδα οτι οταν ανοιγω το destinator παει να συνδεθει με gprs(internet)για να παρει τα δεδομενα (με χρεωση φυσικα) ενω εχοντας βαλει το nodata το κλειδωμα αργει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

ημουν μεσα στο δωματιο ωσπου καποια στιγμη βλεπω πρασινο το εικονιδιο απο το gpsgate. ανοιγω το destinator. ειχε κλειδωσει 8 δορυφορους μεσα στο δωματιο.

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1.το gps gate βοηθαει να βρει τις θυρες ,τετοιο προβλημα δεν εχω

αν μπορεις κανε soft reset και τσεκαρε το χρονο που χρειαζεται για να κλειδωσει

(αν ανοιξεις πρωτα το gpsgate θα προσθεσεις και αυτο το χρονο)

 

2.προσοχη ειδα οτι οταν ανοιγω το destinator παει να συνδεθει με gprs(internet)για να παρει τα δεδομενα (με χρεωση φυσικα) ενω εχοντας βαλει το nodata το κλειδωμα αργει πολυ!

 

 

 

1. (θα το κάνω αυριο και θα σου πω, γιατι απο το σπιτι μου δεν..:p)

 

2. Πως το βλέπεις αυτο δηλαδη? Εγω δέν έχω βάλει το nodata και δέν έχω παρατηρήσει κατι τέτοιο.. για πες? (οσο για την χρεωση που θα με χρεωσει?:p)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

οχι ρεσυ τι να ανησυχείς,δοκίμασε να μπεις στο νετ να δω αν φταίει κάτι άλλο.

 

Thanks ολα OK... συνδεθηκα ...

 

Τελικά καμιά πρόταση για να βλέπω τους συνολικούς χρόνους εισερχομένων - εξερχομένων κλήσεων και τα μηνύματά μου ??? εκτός από ενα πρόγραμμα που κάποιος postare πριν καμια 70αρια σελίδες , το οποίο δεν μου γίνεται εγκατάσταση ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

1. (θα το κάνω αυριο και θα σου πω, γιατι απο το σπιτι μου δεν..:p)

 

2. Πως το βλέπεις αυτο δηλαδη? Εγω δέν έχω βάλει το nodata και δέν έχω παρατηρήσει κατι τέτοιο.. για πες? (οσο για την χρεωση που θα με χρεωσει?:p)

 

οταν ανοιγω το destinator για 1-2 δευτερολεπτα εμφανιζεται επανω ενα παραθυρο που λεει συνδεση (και κατι αλλα)

με αυτο τον τροπο παιρνει τις πληροφοριες για τους δορυφορους και δινει στιγμα σ 5-10 δευτερολ. αλλα με χρεωση

 

αν θελεις βγαλε την σιμ σου και τρεξε το προγραμμα πλοηγησης που εχεις και πες μας τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

ημουν μεσα στο δωματιο ωσπου καποια στιγμη βλεπω πρασινο το εικονιδιο απο το gpsgate. ανοιγω το destinator. ειχε κλειδωσει 8 δορυφορους μεσα στο δωματιο.

:lol::lol::lol:

 

ισως δεν εγινα κατανοητος

το gps gate ειναι προγραμμα που βρισκει τις θυρες που δουλευει το gps και μετα ψαχνει για σημα

αυτο που λες (ωσπου καποια στιγμη ) ειναι σωστο αλλα θα πρεπει να το προσθεσεις στο συνολικο χρονο που κανει για να βρει δορυφορους

πχ αν ανοιξεις το destinator (περιμενεις σε ουρανο περιπου 5 λεπτα )βρει το σημα του ,το κλεισεις και μετα το ανοιξεις παλι ο χρονος που θα κανει ειναι 5-15 δευτερολεπτα (αυτο το πραγμα κανει το gpagate)

αν ομως πριν ανοιξεις το destinator για δευτερη φορα κλεισεις τελειως και ανοιξεις παλι το κινητο ο χρονος που θελει ειναι παλι 5 λεπτα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Βάλατε κάποιες εικόνες για ρυθμίσεις στα παρακάτω.

2. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Συνδ. πρ. έχει μία λίστα μέ (Internet)

 

3. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Wifi Πατάς πάνω στο δίκτυο σου και όταν ανοίγει έχει μια λίστα Σύνδεση με: (The internet, Work)

 

5. Τέλος στον Opera πάς Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις και έχει μία λίστα με (The Internet)

 

Με τα άλλα τι γίνεται?

4. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Wifi ->Προσαρμογείς (tab) έχει λίστα Η κάρτα δικτύου συνδέεται με: (The Internet, Work)

 

1. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύνδεση (tab)->Συνδέσεις->Για πρχ.(tab)->Επιλογή δικτύων

Στις 2 λίστες έχει (My Work Network, My MMS Networks, My Internet, My WAP Networks) πιο επιλέγουμε και αν κάνουμε πεξεργασία σε αυτό που επιλέγουμε και τι βάζουμε στην επεξεργασία

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το destinator για 1-2 δευτερολεπτα εμφανιζεται επανω ενα παραθυρο που λεει συνδεση (και κατι αλλα)

με αυτο τον τροπο παιρνει τις πληροφοριες για τους δορυφορους και δινει στιγμα σ 5-10 δευτερολ. αλλα με χρεωση

 

αν θελεις βγαλε την σιμ σου και τρεξε το προγραμμα πλοηγησης που εχεις και πες μας τα αποτελεσματα

 

 

Που/Πως θα σε χρεώσει δεν μου είπες? Στο Enhanced GPS Setting (Έχω το Auto Download - Disable).. Χωρίς την sim δουλεύει το GPS? Το δοκίμασες? γιατί νομίζω ότι δουλεύει...

Αύριο: Σε ανοιχτό ουρανό, το κάνω ένα soft reset, θα ανοίξω το GpsGate και μετά το Destinator.. και θα πάρω ώρα.. :p (αν μπορεί κάποιος ας το κάνει τώρα)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Που/Πως θα σε χρεώσει δεν μου είπες? Στο Enhanced GPS Setting (Έχω το Auto Download - Disable).. Χωρίς την sim δουλεύει το GPS? Το δοκίμασες? γιατί νομίζω ότι δουλεύει...

Αύριο: Σε ανοιχτό ουρανό, το κάνω ένα soft reset, θα ανοίξω το GpsGate και μετά το Destinator.. και θα πάρω ώρα.. :p (αν μπορεί κάποιος ας το κάνει τώρα)

 

θα σε χρεωσει σαν να κανεις συνδεση στο ιντερνετ (δηλαδη με ογκοχρεωση ,οταν μπαινεις στο ιντερνετ εχεις χρεωση βαση του ογκου (mb) που θα κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

θα σε χρεωσει σαν να κανεις συνδεση στο ιντερνετ (δηλαδη με ογκοχρεωση ,οταν μπαινεις στο ιντερνετ εχεις χρεωση βαση του ογκου (mb) που θα κατεβασεις

 

Μισο ρε παιδια για να καταλαβω. Λετε πως οταν συνδεομαστε μεσω του destinator μας χρεωνει; Το ειδατε σε πρακτικο επιπεδο; Δηλαδη καποιος απ'οσους το υποστηριζει ειδε καποια χρεωση παραπανω;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μισο ρε παιδια για να καταλαβω. Λετε πως οταν συνδεομαστε μεσω του destinator μας χρεωνει; Το ειδατε σε πρακτικο επιπεδο; Δηλαδη καποιος απ'οσους το υποστηριζει ειδε καποια χρεωση παραπανω;

 

Εγω προσωπικά Οχι.. γι' αυτό ρωτω... (το διάβασα στήν περιγραφή του "nodata" αλλα δεν άκουσα κάποιο να το έχει πάθει..) Λογικά αν έχεις στο enhanced gps (auto Download - disable) δεν νομίζω να γίνει τίποτα..

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά Οχι.. γι' αυτό ρωτω... (το διάβασα στήν περιγραφή του "nodata" αλλα δεν άκουσα κάποιο να το έχει πάθει..) Λογικά αν έχεις στο enhanced gps (auto Download - disable) δεν νομίζω να γίνει τίποτα..

 

Το στηριζω κι εγω γιατι, λογω του οτι εχω καρτα, ειδα οτι δεν εχει αλλαξει κατι στα χρηματα που εχω μεσα, και το προγραμμα το χρησιμοποιω αρκετες μερες. Αν ηταν θα ειχε κανει καποια χρεωση στανταρ.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...