Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι τελευταιο που ξεχασα και μπορει να φανει γελοιο.

micro sd παιρνει το omnia?δηλαδη μπορω να βαλω αυτη που ειχα στο n95 μου?

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο που ξεχασα και μπορει να φανει γελοιο.

micro sd παιρνει το omnia?δηλαδη μπορω να βαλω αυτη που ειχα στο n95 μου?

 

Γιατί δε το δοκιμάζεις να μας πεις και μας??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη μπορω να βαλω αυτη που ειχα στο n95 μου?

 

Μπορείς... καθώς και όλες τις microSDHC της αγοράς. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς... καθώς και όλες τις microSDHC της αγοράς. ;)

 

φιλε μου athanaso77 δοκιμασα να την βαλω αλλα την πιεσα και δεν καταφερα να την βαλω.ξερω οτι ακουεται γελιο αλλα φοβηθηκα γιατι δεν ξερω καλα το κινητο ακομα και φοβηθηκα μην σπασω τιποτα.πως μπαινει?συρτα μεσα?η κουμπωμα??

Link to comment
Share on other sites

thanx παιδες για την βοηθεια.. θα μιλησω αυριο με πλαισιο να δω τι παιζει.. Μια ερωτηση τωρα για όσους ειναι ηδη κατοχοι του ομνια, στο φως της ημερας σε εξωτερικο χωρο με ηλιο η οθονη κατα ποσο ειναι ευδιακριτη?
Link to comment
Share on other sites

χερετε και απο εμενα παιδια:rolleyes: λοιπον εδω και 1 εβδομαδα προσπαθω να γινω μελος:mad: λιγο ηθελα να μπω μεσα στο laptop:ninja: αντε να δουμε ποτε θα το παρω και εγω που στην ουσια το εχω πληρωση πριν 1 μηνα και δεν το εχω. απο τις 26 που μας περασε ο γερμανος με ειχε πει θα το εχει τωρα λεει δεν ξερω ποτε θα ερθει:(

και οτι δεν εχουμε καμια απαντηση

Link to comment
Share on other sites

εγω που στην ουσια το εχω πληρωση πριν 1 μηνα και δεν το εχω

 

Τι ακριβώς πλήρωσες; Μη μου πεις ότι έδωσες λεφτά έτσι στον αέρα και έμεινες με την αναμονή... Γιατί κάτι μ**ς άκουσα από υπάλληλο του γερμανού και σηκώθηκα και έφυγα!

Link to comment
Share on other sites

πεεεεετααωωω απο την χαρα μου εχθες απο το site του γερμανου το βγαλανε εντελος και τωρα που μπηκα το εχουν στην τιμη τον 561ε το 8g και με δωρο τους χαρτες τις garmin. το θεμα ειναι αν θα φερουν το 16g γιατι εγω αυτο θελω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μια ερωτηση για αρχη: γιατι στις ρυθμισεις δικτυου δεν εχει την επιλογη της "μπαντας" για να απενεργοποιησω το 3G ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι πριν 1 μηνα πηγα και πηρα το diamond 599 και το εκανα ολο με δοσεις.την αλλη μερα το πηγα πισω γιατι δεν με βολεψε και δεν τρελαθηκα.τα παιδια στο καταστημα τα ξερω. ηταν μολις ειχαν βαλει το ομνια στο φιλλαδιο αλλα δεν το ειχα δει και το ειδα οταν πηγα πισω το diamond. επειδη οπως ειπα οτι τους ξερω συμφωνησα να το δωσω πισω και να περιμενω το ομνια το οποιο ουτε καν το ηξεραν.στην ουσια ομως πληρωσα την πρωτη δωση χωρις να εχω κινητο:(
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τον παρακαλω ποια ειναι η τελευταια rom να την βαλω??ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο φιλος...ξερετε αν παιζουν προγραμματα με δωρεαν ΜΒ/Μηνα για χρηση internet οπως τα προγραμματα που κανουν για το iphone?

 

Φιλε δεν νομιζω να παιζουνε...

Τα προγραμματα αυτα ειναι αποκλειστικα για iphone...

Link to comment
Share on other sites

Hello απο UK! Ειμαι φοιτητης εδώ και πριν 2 μερες αγόρασα το omnia. Το αγορασα από τη vodafone εδω μόνο τη συσκευή ενώ έχω νούμερο από Orange. Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα:

1ον. Δεν ξέρω πως να βγάλλω από τη συντόμευση πάνω από το κουμπί απόρριψης το live της vodafone και να βαλλω κάτι άλλο.

 

2ον. Έχω περάσει κάποια ελάχιστα apps αλλά και σε αυτά εμφανίζονται κάποια προβλήματα. Πχ στο google maps πάει να συνδεθει με το pp.vodafone.co.uk ακόμα και όταν του λεω να χρησιμοποιησει το gps. Μετα μου βγάζει σφάλμα 183.Γενικά προσπαθεί συνεχώς να συνδεθεί με gprs. Δε μπορώ να βρω τρόπο να διαγράψω τις ρυθμίσεις που έχει.

 

3ον. Όταν έχω μέσα την κάρτα της Vodafone δουλεύει το 3g. Όταν εχει μέσα την Orange δεν δουλεύει...

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω μόνος μου επανεγκατάσταση του λογισμικού για να γβει απο μέσα η Vodafone?

Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link για apps για omnia που να είναι δοκιμασμενα για να δω τι άλλα προβλήματα θα μου βγάλλει?

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν νομιζω να παιζουνε...

Τα προγραμματα αυτα ειναι αποκλειστικα για iphone...

 

Λάθος. Εγώ πείρα iPhone 16G (για να το πουλήσω φυσικά :p) και το πρόγραμμα ζήτησα και το έβαλαν σε ΑΛΛΗ sim. Την οποία φυσικά και έβαλα στο Ομνια. Και ΦΥΣΙΚΑ παίζει τέλεια. 250 sms δωρεάν το μήνα, 512Mb x 2 (για ένα χρόνο) και 900 λεπτά ομιλίας. Βασικά και καθώς το ξεκαθάρισα το πρόγραμμα DATA iPhone Μπορεί κάποιος να το ζητήσει ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ δίχως αγορά υποχρεωτικά συσκευής iPhone. Συμβούλεψα φίλο και πείρε το πρόγραμμα δίχως το iPhone και το έχει βάλει σε Νοκια συσκευή. Και τώρα παίρνει και αυτός Ομνια. Αυξάνεστε και πληθύνεστε. :rolleyes:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Hello απο UK! Ειμαι φοιτητης εδώ και πριν 2 μερες αγόρασα το omnia. Το αγορασα από τη vodafone εδω μόνο τη συσκευή ενώ έχω νούμερο από Orange. Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα:

1ον. Δεν ξέρω πως να βγάλλω από τη συντόμευση πάνω από το κουμπί απόρριψης το live της vodafone και να βαλλω κάτι άλλο.

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ το Vito buttonMapper.

2ον. Έχω περάσει κάποια ελάχιστα apps αλλά και σε αυτά εμφανίζονται κάποια προβλήματα. Πχ στο google maps πάει να συνδεθει με το pp.vodafone.co.uk ακόμα και όταν του λεω να χρησιμοποιησει το gps. Μετα μου βγάζει σφάλμα 183.Γενικά προσπαθεί συνεχώς να συνδεθεί με gprs. Δε μπορώ να βρω τρόπο να διαγράψω τις ρυθμίσεις που έχει.

 

Εδώ δεν έχω γνώση του προβλήματος αλλά να σου πω ότι η rom της Vodafone δεν είναι και ότι καλύτερο για το Omnia. Θα έλεγα να αναβαθμιστείς το συντομότερο δυνατό σε "απελευθερωμένη" rom από τις καινούργιες που έχουν βγεί και από την samsung ως official και από το modaco ως unnoficial. Προσοχή μόνον για να πετύχεις σωστή αναβάθμιση να διαβάσεις 2-3 σημαντικά και πανεύκολα πράγματα που πρέπει να κάνεις πριν την αλλαγή της ρομ.

 

3ον. Όταν έχω μέσα την κάρτα της Vodafone δουλεύει το 3g. Όταν εχει μέσα την Orange δεν δουλεύει...

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω μόνος μου επανεγκατάσταση του λογισμικού για να γβει απο μέσα η Vodafone?

Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link για apps για omnia που να είναι δοκιμασμενα για να δω τι άλλα προβλήματα θα μου βγάλλει?

 

Υπάρχουν τα πάντα για το Ομνια. Ότι θέλεις ακριβώς ακολούθησε την υπογραφή μου. Έχουμε μαζευτεί αρκετοί και το σκίζουμε το εργαλείο όσο μπορούμε... γιατί του αξίζει ! :D

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

Να είσε καλά και καλορίζικο ;)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί συντοπίτες σας χαιρετώ.

η ερώτηση είναι η εξείς, θέλω να κάνω backup το Ελληνικο firmware και να εγκαταστήσω το αγγλικό. μήπως κάποιος μπορεί να δώσει ασφαλείς οδηγίες πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μια ερωτηση για αρχη: γιατι στις ρυθμισεις δικτυου δεν εχει την επιλογη της "μπαντας" για να απενεργοποιησω το 3G ?

 

Εαν ψάξεις 2 και 5 σελίδες πριν θα βρεις την απάντηση σου εις διπλούν .

Χτες πέρασα από Γερμανό και εγώ και μου είπαν οτι το έχουν παραγγείλει και λογικά .... :wacko: σε 2-3 μέρες θα το έχω .......... :):)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote δουλευεις ?

εχω ενα φιλο εκει αμα το αγοραζε.. αυτη θα ηταν η πρωτη του ερωτηση..

 

οχι φιλε δεν δουλευω στην cosmote. Απλα ειμαι αρκετο καιρο στον δρομο και πηρα το πακετο, για να δουλευω απο το κινητο μου.

 

Ξερει κανεις πως δουλευει το hsdpa.?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει,ρωτατε τα ίδια και τα ίδια ,θα το πω ακόμα μια φορα,αν το forum του omnia είναι 215 σελίδες σίγουρα οι 100 είναι ερωτήσεις με τα ίδια και τα ίδια και οι υπόλοιπες 100 είναι οι απαντήσεις μας στα ίδια και τα ίδια.

Mα καλά είναι τόσο δύσκολο να διαβάσετε λίγο το forum ?

πως γράφουμε ελληνικά,πως απενεργοποιούμε το 3g,τι κάνουμε στην πρώτη φόρτιση και αλλα πολλά είναι πλέον στάνταρ ερωτήσεις κάθε μέρα.

κάντε τον κόπο να διαβάσετε ρε παιδιά το section του omnia και θα βρείτε απαντήσεις σε όλα,θα αναγκαστούμε πλέον να μην απαντάμε πουθενά.

εγώ προσωπικά ήδη κουράστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Προσπαθώ να εγκαταστήσω ένα theme για το spb shell, το drForIslam.

Τρέχω το Cab αρχειάκι, αλλά δεν μπορώ να βρω πως επιλέγω τελικά το theme.

Επειτα από ένα soft reset, άλλαξε μόνο η αρχική οθόνη κι αυτή όχι πλήρως.

Τι κάνω λάθος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Προσπαθώ να εγκαταστήσω ένα theme για το spb shell, το drForIslam.

Τρέχω το Cab αρχειάκι, αλλά δεν μπορώ να βρω πως επιλέγω τελικά το theme.

Επειτα από ένα soft reset, άλλαξε μόνο η αρχική οθόνη κι αυτή όχι πλήρως.

Τι κάνω λάθος;

 

μέσα από το μενού του spb mobile δεν εχεις την επιλογη spb mobile themes η skins ,δεν θυμάμαι πως το γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...