Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού την έχετε βρεί αυτήν microSD16gb class 4? Σε πιο κατάστημα?

ειναι απο αγγλια-λονδινο. αν δεν σε πειραζει. εχει και καλη τιμη.

http://www.uk-mobilestore.co.uk/product_info.php?currency=EUR&products_id=927&osCsid=2b42bb88055523b7e0cc6fe9a41a04de

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι διαφορές είναι πολλές, όχι μία. Καταρχάς, ... .... ενώ τα περιεχόμενα αυτών των φακέλων να βρίσκονται σε 50 διαφορετικούς φακέλους στο server).

 

από όλα αυτά που προανέφερες μάλλον έχω κάνει την καλύτερη επιλογή.. οπότε άστο γιατί γινόμαστε πολύ off...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. μηπως εχει ακουσει καποιος κατι καινουργιο για το ποτε θα ερθει το ομνια στην cosmote;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το omnia με ελληνικη ρομ, ομως στη δεξια πλευρα του τηλεφωνου, μολις ανοιγω τις επαφες η μπαρα ειναι στα ξενα. ετσι, πρεπει να ειναι. Οποιος εχει ελληνικο μενου ας μου παντήσει.

 

Εσύ προφανώς ανοίγεις αυτό που λέι "τηλ. κατάλογος". Άντε στα προγράμματα και πάτα εκεί που λέει επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το omnia αλλα δεν με βοελευει το πληκτρολόγιο που εχει για εύρεση επαφών. Ψάχνω ενα Full screen πληκτρολόγιο με ελληνικά. Υπάρχει κάτι; Ευχαριστώ.

 

http://www.iwindowsmobile.com/contact-manager.html

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws protimw na yparxoun kapoioi perissotero anisixoi pou tolmoun na dokimazoun nea (kai merikes fores ripsokyndina) pragmata.

 

εγώ να δεις!!!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το omnia αλλα δεν με βοελευει το πληκτρολόγιο που εχει για εύρεση επαφών. Ψάχνω ενα Full screen πληκτρολόγιο με ελληνικά. Υπάρχει κάτι; Ευχαριστώ.

 

 

Εγώ προτείνω το icontact 1.03 από τον συγκεκριμένο, είναι πολύ ελαφρύ και μπορείς να κάνεις ανζήτηση με το πρώτο γράμμα της επαφής και αγγλικά και ελληνικά.

 

Το πρόγραμμα είναι free οπότε θα βρείς πολλές εκδόσεις (themes) αλλά αυτή μου φάινεται η πιο καλή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μηπως ξερει κανενας να μου πει πως περιστρεφεται η οθονη manual, γιατι το αυτοματο δε με βολευει; Εννοω με ποια κουμπακια...

 

 

 

καταρχήν θα απενεργοποίησης την αυτόματη περιστροφή από το settings>system>motion sensor

μετά θα πας settings>personal>buttons

και θα επιλέξεις το κουμπί που θες και στην κάτω μπάρα θα βάλεις rotate screen.

εγώ για παράδειγμα έχω βάλει το πάνω δεξιό κουμπί στο ομνια γιαυτην την δουλειά.

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01.jpg?t=1223287207

Link to comment
Share on other sites

Στη ελληνική rom στη μνήμη που λέει αποθηκευτικός χώρος και πρόγραμμα είναι ram και rom αντίστοιχα? Και γιατί στον αποθηκευτικό χώρο έχω μόνο 8.3mb ελεύθερα? Τα προγράμματα που κάνω εγκατάσταση εκεί μπαίνουν? Εγώ πάντως πατάω να μπουν στην επιλογή "η αποθ. μου" που είναι τα 16gb του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στη ελληνική rom στη μνήμη που λέει αποθηκευτικός χώρος και πρόγραμμα είναι ram και rom αντίστοιχα?

 

To anapodo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πλαισιο μου ειπε για τεταρτη 8/10:blink:. ετσι ειναι?:confused: ξερεις κανεις κατι νεοτερο ? ? ?:confused:
Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις με πηρανε απο το πλαισιο και μου το στελνουν αυριο!

 

δηλαδη ηρθε ?:rolleyes: αυτο σου ειπαν ?:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

Ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αλλα δεν ξερω σε ποιο μαγαζι να απευ8υν8ω για την πιο οικονομικη λυση.Αν γνωριζει κανενας κατι μπορει να μου στειλει ενα μηνυμα?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με πηραν απο Πλαισιο, φευγει αυριο με "πορτα πορτα". Ηδη εχουν παραλαβει απο σημερα και μου εκαναν την ανανεωση vodafone
Link to comment
Share on other sites

πηγα και ρωτισα και εγω στο πλαισιο τησ γλυφαδας και μου ειπαν μεσα στην βδομαδα οποτε κατι σωστο σου ειπαν. επισης ειδα και διαφημιση της samsung για το omnia στο τραμ (ημουν μεταξυ γλυφαδας και φαληρου) οποτε σημαινει οτι ξεκιναει η διαθεση.στο διαφημιστικο του πλαισιου μην. σεπτεμβριος εχει επισης και τιμη του κινητου αναλογα το προγραμμα χρησης. για vodafone και cosmote Και τελος στο διαφημιστικο του γερμανου αναφερει οτι δινει δωρο και το προγραμμα πλοηγησης της garmin οποτε μαλλον ειναι promotion της garmin με το κινητο γιατι επισης και η vodafone δινει το κινητο με δωρο προγραμμα πλοηγησης.

Πλεον πιστευω οτι το κινητο ειναι διαθεσιμο (αντε κανα 2 μερες να το στειλουν απο τις αποθηκες στον πελατη)

ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΠΛΕΟΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΛΑ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΑΛΥΣΙΔΑ ΛΙΑΝΙΚΗΣ ΠΑΛΙΣΙΟ VODAFONE WIND H' COSMOTE H' ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΕΤΕ.

Aυτο θα κανω και εγω παω να το παρω με την επιδοτηση μου.Τελος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ηλεκτρονική παραγγελία στο πλαίσιο το Σάββατο και σήμερα μου ήρθε μέιλ ότι υπάρχει θέμα με την παραγγελία. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το θέμα είναι ότι απλώς το παραγγελθέν προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ακόμα. Θα το έχουν από Παρασκευή 10/10 και επομένως η αποστολή θα γίνει την επόμενη εργάσιμη, δηλαδή Δευτέρα! Αν δε λένε πι**ς, 1 εβδομάδα μου έμεινε χωρίς όμνια...

Η ουσία είναι πάντως ότι ακόμα δεν το έχουν διαθέσιμο και μου είπαν κατηγορηματικά 10/10...

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν μερικοι ανθρωποι που θελουν να ασχοληθουν εχουν τις γνωσεισ την εμπειρια τον χρονο και το μερικι για να σκαλισουν τις rom κτλ και μερικοι αλλοι που απλα δεν θελουν να ασχοληθουν ή δεν μπορουν. γι αυτο υπαρχουν τετοια forum παντου στο internet για να μαθουν μερικα πραματα οσοι δεν ξερουν και να μοιραστουν τις γνωσεις τους οσοι ξερουν γι αυπο μπηκα σε αυτο το φορουμ για να μαθω μερικα πραματα που δεν ηξερα και να χρησιμοποιησω ολες τις δυνατοτητες του κινητο που μου αρεσει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ηλεκτρονική παραγγελία στο πλαίσιο το Σάββατο και σήμερα μου ήρθε μέιλ ότι υπάρχει θέμα με την παραγγελία. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το θέμα είναι ότι απλώς το παραγγελθέν προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ακόμα. Θα το έχουν από Παρασκευή 10/10 και επομένως η αποστολή θα γίνει την επόμενη εργάσιμη, δηλαδή Δευτέρα! Αν δε λένε πι**ς, 1 εβδομάδα μου έμεινε χωρίς όμνια...

Η ουσία είναι πάντως ότι ακόμα δεν το έχουν διαθέσιμο και μου είπαν κατηγορηματικά 10/10...

 

Αρχικα μπηκαν λιγα κομματια, οποτε εξυπηρετουνται πρωτα οι προπαραγγελιες. Το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα προλαβουν καν να φτασουν στα καταστηματα Πλαισιο συσκευες αυτη την εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

όπως θα έχετε παρατηρήσει όταν περνούμε τηλέφωνο τότε ένα μαύρο pop up παραθυράκι μας λέει να πατήσουμε το κεντρικό κουμπί για να ξεκλειδώσουν τα κουμπιά στην οθόνη,αν θέλετε να το απενεργοποιήσετε αυτό και να είναι πάντα ελεύθερο το screen pad τότε εγκαταστήστε αυτό

 

 

http://rapidshare.com/files/151413025/MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB

Link to comment
Share on other sites

όπως θα έχετε παρατηρήσει όταν περνούμε τηλέφωνο τότε ένα μαύρο pop up παραθυράκι μας λέει να πατήσουμε το κεντρικό κουμπί για να ξεκλειδώσουν τα κουμπιά στην οθόνη,αν θέλετε να το απενεργοποιήσετε αυτό και να είναι πάντα ελεύθερο το screen pad τότε εγκαταστήστε αυτό

 

 

http://rapidshare.com/files/151413025/MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!! Είναι πολύ σπαστικο!! (το ανοιγεις και σε δευτερόλεπτα κλειδώνει! :mad:)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!! Είναι πολύ σπαστικο!! (το ανοιγεις και σε δευτερόλεπτα κλειδώνει! :mad:)

 

Εγώ νομίζω ότι έχει κάποια χρησιμότητα το κλείδωμα με το που ξεκινάει η κλήση.

Δοκιμάστε να το βάλετε στο αυτί σας όταν το απενεργοποιήσετε και θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανο το έχουν στο περιοδικο τους 559 με χαρτη garmin τα 8g, αλλα δεν λεει αν κυκλοφορει και στο site που το είχε για προπαραγγελία τώρα το εχουν βγάλει.Μηπως ξέρει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το εικονίδιο με το τηλέφωνο υπάρχει ένα “Αόρατο” εικονίδιο..

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg202/sakis008/1.jpg

 

(Settings/Customize Menu./My Menu) ΠΩΣ το κάνουμε Ορατό?

(με το VITO ButtonMapper?:confused:)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...