Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε ποτε θα το φερει το e-shop ? ? ?:rolleyes:

το πλαισιο παντως ή αυριο ή τριτη μαλλον.

 

προσωπικα απο e-shop το παραγγειλα την παρασκευη

Link to comment
Share on other sites

Ποτε σου ειπαν οτι θα το φερουν ? ? ?:rolleyes:

 

απο το ιντερνετ το παρηγγειλα δεν μου ειπανε τιποτα αυτοπροσωπος:)

εχει ομως επιλογη που βλεπεις την εξελιξη της παραγγελιας:)

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια συγχαρητηρια στην samsung που με εκανε και εφυγα απο το ''πακετο'' nokia nseries...ελεγα παντα οτι αν δε δω κινητο που να εχει κατι παραπανω απο το n95 μου δε προκειται να αλλαξω ποτε συσκευη.αν και απο καιρο επρεπε να ''μετακομισω'' σε windows mobile λειτουργικο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως ρε παιδια συγχαρητηρια στην samsung που με εκανε και εφυγα απο το ''πακετο'' nokia nseries...

 

Κι άλλες συσκευές θα μπορούσαν να σε κάνουν να φύγεις πάντως! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι υπάρχει κάποιος που έχει κάνει αναβάθμιση από G.. σε H.. και επειδή κάτι με τρώει να το δοκιμάσω.. και εγώ από 900XXHG5 σε 900DXHI3 το συστήνεις ή να καθίσω ήσυχα?? Ποιες οι διαφορές δηλαδή? Είναι όντος αναγκαίες για το ρίσκο αναβάθμισης η όχι? Επίσης αυτό το “Windows Update” τι το έχει αφού δεν κάνει τίποτα?

 

Πάντα υπάρχει το ρίσκο. Από G4 σε HH3 είχα ουσιώδη διαφορά από HH3 σε HI1 τίποτα σπουδαίο και γι'αυτό δεν προχωράω σε καινούργια αναβάθμιση μέχρι να υπάρχει κάτι ουσιώδες.

Αναβάθμιση πάντα σε Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το omnia αλλα δεν με βοελευει το πληκτρολόγιο που εχει για εύρεση επαφών. Ψάχνω ενα Full screen πληκτρολόγιο με ελληνικά. Υπάρχει κάτι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

:mad: Μετα απο ενα ΣΚ με το ΟΜΝΙΑ ειπα να μπω να πω εντυπωσεις, και ομολογω οτι με εξεπληξαν ολα τα καινουργια μυνηματα απο τους εδω χρηστες... ΅

Βασικα το κινητο ειναι μακραν η καλυτερη αγορα που εχω εως τωρα κανει(σε θεμα κινητο), θελω να ξεκαθαρισω οτι ειμαι μεσος χρηστης και δεν εχω τρελες απαιτησεις ουτε την ... ψαχνω πολυ, εκτος αν υπαρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λογος συμφωνα με τις δικες μου αναγκες.

Για μενα δεν υπαρχει απολυτος κανενας λογος να μπω στη διαδικασια αλλαγης ΡΟΜ

η να μαγειρευτει το κινητο.

πολλα απο αυτα που αναφερονται εδω μεσα τα παρατηρησα, δηλαδη οντως το κινητο δειχνει (κατα καιρους) οτι εχει χαμηλο σημα... αλλα δεν με νοιαζει , γιατι μπορει να δειχνει οτι εχει χαμηλο σημα αλλα μιλαω καμπανα. θα με πειραζε αν οντως ειχε προβλημα σηματος,

Επισης και εγω ειχα θεμα με το να συνδεθω στο ιντερνετ... αλλα εγω ειμαι εντελος ασχετος με τετοιου ειδους ρυθμισεις, το εδωσα σε ενα φιλαρακι μου και σε 5 λεπτα ημουνα οnline,

Το θεμα του ξεπερασμενου εμφανισιακα μενου που εθιξε ενας φιλος απαντωντας μου σε προηγουμενο ποστ, ειναι οντως λιγο σπαστικο, αλλα επαναλαμβανω οτι προτιμο να εχω μια συσκευη που φυσαει παρα να βλεπω συνεφακια και υαλοκαθαριστηρες στην οθονη του κινητου μου και να χαιρομαι.

Το οτι το κινητο λεει vodaphone πανω η το οτι η vodaphone εχει βαλει στο μενου 2 εικονιδια της δεν με απασχολει... πηρα ενα κινητο 16γιγα χωρητηκοτητας μαζι με γνησιο προγραμμα πλοηγησης 599 ευρω. θεωρω την τιμη σουπερ σε συγκριση με το τι παιζει στην αγορα οχι γιατι ειμαι τσιπης αλλα γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκω στο δρομο και τα σεβομαι.

Η Vodaphone δεν εχει κλειδωσει τιποτα και η συσκευη δεν εχει περιορισμους. εξαλου ειχα πει στην πωλητρια οτι αν διαπιστωνα κατι τετοιο της τις το εφερνα πισω και θα της το εφερνα στο κεφαλι... αυτη νομιζε οτι αστειευομουνα.... εγω το εννουσα!!!:mad:

Τεσπα δεν ξερω για εσας αλλα εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη συσκευη μου και ακολουθω παντα αυτο που ενας φιλος τεχνικος μου ειχε πει... οταν κατι δουλευει καλα ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ..

 

αντε καλωριζικα σε ολους οσους το πηραν !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν κατι δουλευει καλα ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ..

 

Egw pantws protimw na yparxoun kapoioi perissotero anisixoi pou tolmoun na dokimazoun nea (kai merikes fores ripsokyndina) pragmata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το omnia με ελληνικη ρομ, ομως στη δεξια πλευρα του τηλεφωνου, μολις ανοιγω τις επαφες η μπαρα ειναι στα ξενα. ετσι, πρεπει να ειναι. Οποιος εχει ελληνικο μενου ας μου παντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις έλαβα ένα μύνημα από Vodafone πως έχουν ένα Omnia 16GB κρατημένο στο όνομά μου στην Ομόνοια. Επειδή εγώ δεν πρόκειται να το πάρω (είχα το αγγλικό για μια ημέρα και δε με βόλεψε), εάν κάποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου να πάμε παρέα να το πάρει.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Στο eshop :

Αμεσα διαθέσιμο για online παραγγελία

κατάστημα Μενιδίου Αμεσα διαθέσιμο

κατάστημα Χαλανδρίου Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Στουρνάρη Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Καλλιθέας Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Πειραιά Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Ελληνικού Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει να μου πεί κάποιος πια ειναι η μέγιστη χωρητικότητα microSD που μπορεί να πάρει το OMNIA? Είναι ίδια και στην έκδοση των 8GB και στην έκδοση των 16GB?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει να μου πεί κάποιος πια ειναι η μέγιστη χωρητικότητα microSD που μπορεί να πάρει το OMNIA? Είναι ίδια και στην έκδοση των 8GB και στην έκδοση των 16GB?

 

Den yparxei periorismos kai gia tis dyo ekdoseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε εσεις σαν μέγεθος SD? Ποια είναι η μεγαλύτερη σε χωρητικότητα που κυκλοφορεί στην Ελλάδα αυτή την στιγμή? Όσο πιο μεγάλη τόσο και πιο αργη?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει να μου πεί κάποιος πια ειναι η μέγιστη χωρητικότητα microSD που μπορεί να πάρει το OMNIA? Είναι ίδια και στην έκδοση των 8GB και στην έκδοση των 16GB?

δεν παιζει ρολο η εκδοση τις ιδιες καρτες περνουν. οσο μεγαλυτερη υπαρχει παιρνουν δεν εχουν προβλημα. εδω εβαλα 8gb micro sdhc στο κ850ι και δουλευε σφαιρα. δεν ειχε προβλημα. νομιζω μεχρι 16gb class 4 micro sdhc υπαρχει αυτη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια είναι η μεγαλύτερη σε χωρητικότητα που κυκλοφορεί στην Ελλάδα αυτή την στιγμή?

 

16GB kai mexri telos tou xronou 32GB.

 

Όσο πιο μεγάλη τόσο και πιο αργη?

 

Den isxyei afto. Oso megalytero to class... toso pio grigori.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε εσεις σαν μέγεθος SD? Ποια είναι η μεγαλύτερη σε χωρητικότητα που κυκλοφορεί στην Ελλάδα αυτή την στιγμή? Όσο πιο μεγάλη τόσο και πιο αργη?

οχι δεν ειναι πιο αργη. στην ελλαδα μεχρι 8 ειδα και πηρα. απ'εξω υπαρχει και 16.

η 8 που πηρα sandisk απο γερμανο 33,5 ευρω με usb reader ειναι class 4. η πιο γρηγορη για micro sdhc.

Link to comment
Share on other sites

Στο eshop :

Αμεσα διαθέσιμο για online παραγγελία

κατάστημα Μενιδίου Αμεσα διαθέσιμο

κατάστημα Χαλανδρίου Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Στουρνάρη Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Καλλιθέας Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Πειραιά Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

κατάστημα Ελληνικού Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες

 

πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν κανουν αναννεωση συμβολαιου vodafone.

το πλαισιο μου ειπε απο τεταρτη αν ολα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μηπως ξερει κανενας να μου πει πως περιστρεφεται η οθονη manual, γιατι το αυτοματο δε με βολευει; Εννοω με ποια κουμπακια...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...