Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia na gleitoseis apo ayta,kaneis ta parakato:

slide to answer>only locked

s2a answer key>off

s2a end key >on

apotelesma otan dexese eiserxomenh apantas MONO ME SLIDE,

an den 8es na apantiseis patontas to hardware pliktro (kokkino thlefonaki na to po)aporipths thn klhsh.

check it

a kai gia na mhn to 3exaso,otan dexese sms h otidipote allo notification den 3eklidonei para mono pali me slide~!!!

 

μπα...παλι δεν βοηθαει .. γιατι δεν παιζουνε τα hard keys του ομνια...

οποτε το αφηνω ετσι... αλλα μαλλον θα το σουταρο συντομα... το s2us γιατι μου την δινει...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπα...παλι δεν βοηθαει .. γιατι δεν παιζουνε τα hard keys του ομνια...

οποτε το αφηνω ετσι... αλλα μαλλον θα το σουταρο συντομα... το s2us γιατι μου την δινει...

 

to hard key tis aporipseis leitourgei an 8es na leitourgei kai to allo hard key tote to kaneis kai ayto enable.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα δεν μου κανει hard reset

 

ε... καλα το ειπα.. μαλλον ξεχασες την προσευχη... :oops:

τουλαχιστον προλαβες να το χαρεις ? η θα πιασει κουβα ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ε... καλα το ειπα.. μαλλον ξεχασες την προσευχη... :oops:

τουλαχιστον προλαβες να το χαρεις ? η θα πιασει κουβα ?

δηλαδη δεν το καταλαμβα για δωσε λεπτομεριες

Link to comment
Share on other sites

to hard key tis aporipseis leitourgei an 8es na leitourgei kai to allo hard key tote to kaneis kai ayto enable.

 

οκ θκς ... νομιζα οτι το σ2α answer θα μου πεταγε το σοφτ key alla htan to hard key toy device... ok....

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν το καταλαμβα για δωσε λεπτομεριες

 

saxοvts το πατερ ημων μας κανει ? η θελει κανα αλλο πιο συγκεκριμενο για την περισταση ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα στο Πλαισιο, Τεταρτη πρωι θα το εχω στα χερια μου :)

 

Ερωτηση σε οσους ειναι ηδη κατοχοι :

Επιβεβαιωσα και απο reviews και απο κατοχους του diamond οτι χωρις screen protector γρατζουνιεται η οθονη μεχρι και απο το stylus.

Οσοι εχετε ηδη το omnia εχετε παρατηρησει τετοια υπερευαισθησια ? Ειναι απαραιτητο το screen protector η με μια προσεκτικη χρηση δεν υπαρχει κανενα προβλημα ?

 

ΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ!!!!! (screen protector) ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΨΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ!!!!

Εγώ βλέπω την γρατσουνιά που του έχω κάνει με το Κ@Λ@ stylus :cry: γιατι πήγα να κάνω zoom μια εικόνα και το πίεσα πολυ ελάχιστα… μετά παρήγγειλλα ο μ…

 

 

p.s. το Stylus το χρειάζεσαι ΜΟΝΟ για το Soft Reset...

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

an pareis brando den ti8ete 8ema alioshs fotinotitas ths o8onhs!!!!!!

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02652

 

Ευχαριστω φιλε μου, το παρήγγειλα :)

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι

 

1. αν παρεις ενα notification το s2u2 ξεκλειδωνει μονο του

2. οταν εχεις εισερχομενη κληση σου βγαζει κοκκινο/πρασινο κουμπι πολυ ευκολα τα πατας αμα ειναι σε τσεπη... (εννοειται οτι μπαινει και στην τσεπη τοσο σλιμ που ειναι)

3. αμα δοκιμασετε να βγαλετε ολα τα softkeys "off" χανετε το σλιδε λολολολ..

αλλα αμα πας με το χερι σου και τριφτεις πανω στην οθονη ξεκλειδωνει... καπως και δεν θες softreset..

 

τα εχετε παρατηρησει ? η μονο εγω τα βλεπω... ?

 

 

1. το έχω παρατηρήσει και εγώ (πχ ξυπνητήρι, ανοίγει από πάνω του σαν μην υπάρχει :p)

 

2. Τα έχω και εγώ όπως λέει ο SAXOVTS: (και μόνο με slide απαντας)

 

slide to answer>only locked

s2a answer key>off

s2a end key >on

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

1. το έχω παρατηρήσει και εγώ (πχ ξυπνητήρι, ανοίγει από πάνω του σαν μην υπάρχει :p)

 

2. Τα έχω και εγώ όπως λέει ο SAXOVTS: (και μόνο με slide απαντας)

 

slide to answer>only locked

s2a answer key>off

s2a end key >on

 

s2a answer key>on

s2a end key >on

gia na mporo na apanto kai me ta hard keys

 

kanate kai auto ?

Q. The quality of the CallerID pic is so bad even the original photo is in high resolution?!

A. DO NOT use the system contact to add photo to a contact. Use S2V (Slide 2 View) to do so.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις:

 

1) Τα omnia που θα φερει το Πλαισιο ειναι ελληνικα?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1165143

 

2)Screen protector/προστασια οθονης(ζελατινα) εχει μεσα η συσκευασια?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Q. The quality of the CallerID pic is so bad even the original photo is in high resolution?!

A. DO NOT use the system contact to add photo to a contact. Use S2V (Slide 2 View) to do so.

 

kante to exei αξιζει...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν studio quality recording κλήσης αλλά και γενικά recorder βρήκα πως να μην κολλάει το Vito Audio Notes Touch 1.02. Απενεργοποιούμε απο το power management να ΜΗΝ κλήνει η οθόνη μετά απο Χ δευτερόλεπτα και έτσι κάνει αυτόματα ηχογράφηση ΚΑΙ ΤΙΣ 2 πλευρές (μόνο το ΟΜΝΙΑ το κάνει αυτό και το ASUS P750) δίχως να είναι φορτωμένο το πρόγραμμα αρκεί να το έχουμε δηλώσει στις ρυθμίσεις του.

 

Εχω βάλει High quality Mp3 και οι ηχογραφήσεις του είναι πραγματικά ανεπανάληπτες 16bit, 44.1KHz mono 96Kbs Mp3.

 

Βάλτε το και θα με θυμηθείτε :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

τοτε ναι.

 

και κάτι ακόμα σχετικά με dual sim,αγόρασα την X sim 2 Gold και δουλεύει άψογα,εναλλαγή των 2 sim χωρίς restart εννοείτε.

έβαλα λοιπόν τoν αριθμό και μια data card,αποτέλεσμα παντού ίντερνετ και omnia rules!!!!!

 

:)

 

για οποίον ενδιαφέρετε η καρτουλα που πήρα είναι αυτή

 

http://www.simore.ch/en/two_sim_cards_in_one_mobile/dual_sim_card_gold_2.php

 

φυσικά στο ebay θα βρείτε πολύ φθηνότερες αλλά εμένα δεν μου δούλεψαν

 

 

καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση με την χρήση της Dual Sim, αν βάλεις 2 τηλέφωνο (Προσωπικό και Επαγγελματικό) μπορείς να δέχεσαι εισερχόμενες κλήσεις και με κάποιο notification να τις βλέπεις? Δηλαδή να έχεις 1 νούμερο active και να βλέπεις κλήση στο 2ο?

 

Thanks

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα εδω.. :D

 

Thanks VitzRs μπηκα στο forum του resco πριν ποσταρω αλλα προφανως δεν έψαξα καλα, να'σαι καλα...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως καποιος που γνωριζει σχετικα με το omnia και το gps του, θα μπορουσε να μου στειλει ενα μηνυμα να του κανω καποιες ερωτησεις, γιατι εχω λιγο χαθει σχετικα με τις συνδεσεις του;

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει ανταπτορας για το ι900 που να δινει εξοδο για βυσμα 3,5mm;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει ανταπτορας για το ι900 που να δινει εξοδο για βυσμα 3,5mm;

τετοιος ανταπτορας δε νομιζω. αν παρεις παντως tv-out καλωδιο μπορεις να βαλεις ανταπτορα απο 2rca σε καρφι 3,5mm και κανεις την δουλεια σου και σου μενει και tv-out, σιγουρα καπου θα το χρειαστεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει ανταπτορας για το ι900 που να δινει εξοδο για βυσμα 3,5mm;

 

Τα ίδια του τα ακουστικά δεν είναι και αντάπτορας ? Βγάζει female καρφί και εκεί μπορείς να βάλεις ότι θέλεις.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.επειδη εφαγε παλι κολλημα το destinator μου,θυμαμαι οτι φταιε ενα αρχειο με τα μηνυματα το οποιο πρεπει να σβησω μεσα απο το destinator.θυμαται κανεις το ονομα του?

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.επειδη εφαγε παλι κολλημα το destinator μου,θυμαμαι οτι φταιε ενα αρχειο με τα μηνυματα το οποιο πρεπει να σβησω μεσα απο το destinator.θυμαται κανεις το ονομα του?

 

Mpes me to Resco explorer sto fakelo DestinatorApps, epelekse stis rythmiseis tou na blepeis ola ta arxeia (kai ta hidden, system files, ktl) kai kane mia anazitisi *sms* kai tha to breis (ean yparxei ontws).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Μηπως καποιος που γνωριζει σχετικα με το omnia και το gps του, θα μπορουσε να μου στειλει ενα μηνυμα να του κανω καποιες ερωτησεις, γιατι εχω λιγο χαθει σχετικα με τις συνδεσεις του;

Ευχαριστω!

 

Ean diabaseis to sygkekrimeno thread tha lythoun oi apories sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σημερα το πρωι μιλησα με τρεις υπαλληλους σε τρια καταστηματα vodafone και οι δυο μου ειπαν οτι το omnia i900 θα ελθει στα καταστηματα τους στις αρχες Νοεμβρίου, αφου ειδαν την ενημερωση που ειχαν και ο τρίτος μεχρι την Παρασκευή. Αντε βγάλτε ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια του τα ακουστικά δεν είναι και αντάπτορας ? Βγάζει female καρφί και εκεί μπορείς να βάλεις ότι θέλεις.

αν ειναι ετσι,τοτε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σημερα το πρωι μιλησα με τρεις υπαλληλους σε τρια καταστηματα vodafone και οι δυο μου ειπαν οτι το omnia i900 θα ελθει στα καταστηματα τους στις αρχες Νοεμβρίου, αφου ειδαν την ενημερωση που ειχαν και ο τρίτος μεχρι την Παρασκευή. Αντε βγάλτε ακρη.

ιχνος επαγγελματισμου η vodafone. πηρα τηλ τωρα samsung και μου ειπε οτι κυκλοφορει ηδη στην vodafone. και του λεω οτι κατι τετοιο δεν συμβαινει και μου ειπε οτι δεν ξερει τοτε τι συμβαινει, παντως η samsung εχει προμηθευσει κανονικα την vodafone με το i900 omnia.

δεν ξερω τι αλλο να πω πια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...