Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα λέω και γω **** το κέρατό μου.. :confused: για να το πουλήσει αυτός κάποιος λόγος υπήρχε.. Γιατί κάτι παλικάρια λέγανε ότι δε σάρεσε.. μη τρελαθούμε κιόλας.. Απλά τόδωσες ευκαιριακά απότι κατάλαβα. Και καλά έκανες.. :P .. ¨Αντε με το καλό να σούρθει το νέο ώστε να γλυτώσεις να γίνεις τα πάντα ;)

 

 

Δεν μαρεσε ?

χαχαχαχαχαχα,αναγκάστηκα να το δώσω,θεωρώ ότι είναι αυτή την στιγμή ότι ποιο πλήρες υπάρχει και δύσκολα θα βρεθεί αντάξιος αντικαταστάτης του,ίσως κανένα ομνια ΙΙ.

άσε το παράγγειλα από play247 χθες με status άμεσα διαθέσιμο και σήμερα εκτός του οτι το status είναι κατόπιν παραγγελίας άλλαξε και η τιμή,έως χθες το 16gb είχε 667 και σήμερα εχει 697!!!!!!!

 

*septlc οκ ρεσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μαρεσε ?

χαχαχαχαχαχα,αναγκάστηκα να το δώσω,θεωρώ ότι είναι αυτή την στιγμή ότι ποιο πλήρες υπάρχει και δύσκολα θα βρεθεί αντάξιος αντικαταστάτης του,ίσως κανένα ομνια ΙΙ.

άσε το παράγγειλα από play247 χθες με status άμεσα διαθέσιμο και σήμερα εκτός του οτι το status είναι κατόπιν παραγγελίας άλλαξε και η τιμή,έως χθες το 16gb είχε 667 και σήμερα εχει 697!!!!!!!

 

*septlc οκ ρεσυ?

 

Για στάσου ρε συ.. Γιατί όχι δηλαδή από expansys? .. Ok.. το θέμα της εγγύησης να καταπιείς και ίσως οι χρόνοι άμα γίνει κάτι αλλά για όνομα.. Μια χαρά είναι και το expansys. Πάντως μέσα από το expansys μούπανε ότι και εκεί θα ανέβει η τιμή. Μεγάλη ζήτηση βλέπεις είναι λογικό κάπως. Πάντως άμα βρείς επαγγελματικό αφμ αυτή τη στιγμή το παίρνεις στα 540 το 16αρι..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Για στάσου ρε συ.. Γιατί όχι δηλαδή από expansys? .. Ok.. το θέμα της εγγύησης να καταπιείς και ίσως οι χρόνοι άμα γίνει κάτι αλλά για όνομα.. Μια χαρά είναι και το expansys. Πάντως μέσα από το expansys μούπανε ότι και εκεί θα ανέβει η τιμή. Μεγάλη ζήτηση βλέπεις είναι λογικό κάπως. Πάντως άμα βρείς επαγγελματικό αφμ αυτή τη στιγμή το παίρνεις στα 540 το 16αρι..

 

αφμ βρίσκω 50001 αλλά με δόσεις δεν βρίσκω !!!!!!!

 

:(

Link to comment
Share on other sites

 

*septlc οκ ρεσυ?

 

 

:respect::respect:gpsgate :respect::respect:

δεν προλαβεινω να το ανοιξω... η ταχυτητα σας ειναι χαμηλη....

επαναπρ... ποριας....

 

φτανει σε ακουσα.....

 

ρε μηπως εχετε καμια σεξουλιαρικη φωνη για ιgo8 να σπασουμε πλακα ??

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

τη παιζει οταν ειναι ανοιχτο ??

 

εγω τελικα το εβαλα shortcut sto startmenu μαζι με igo8..

και μετα απλος τα κλεινω..

 

παιζουνε τα .bat files σε ppc ? να φτιαξουνε ενα shortcut... :lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ρε μηπως εχετε καμια σεξουλιαρικη φωνη για ιgo8 να σπασουμε πλακα ??

 

Φωνητικές οδηγίες Vaggelis!!:lol: (Για Destinator)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.

έμενα προσωπικά δεν έλεγε με τίποτα να κλειδώσει μέχρι που έβαλα το προγραμματακι και το τελείωσε το πανηγύρι.

 

άσε με τώρα γιατί έμεινα χωρίς ομνια και περιμένω πέμπτη - παρασκευή να έρθει το 2ο!!!!! ,σας παρακολουθώ να λέτε για το ομνια και ομνια θα γίνω στο τέλος.

τι έπαθε το δικο σου?εμενα ειχε κατι σημαδακια και περιμενω αλλαγη την Πεμπτη

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

καινούργιο videaki για τους αναποφάσιστους....

 

http://3286.servehttp.com/omnia/

=> * Video Gallery

=> "Speed demo"

 

Ελπιζω να σας αρεσει η μουσικη..... :bow:

 

Πω ρε φίλε τι μ'έκανες... που μένεις να σου στείλω το λογαριασμό;!!

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

bytheway να προσθέσω και μια όμορφη εμπειρία που είχα εχτές. Ξάπλα στο κρεβάτι ώρα του ύπνου και είπα προτού κοιμηθώ να "πέξω" λίγο με το ομνια.. Wifi αρπάζω μια ταινιούλα από το μεγάλο πισι (2 δωμάτια ποιο μέσα) και βουαλά.. κοιμήθηκα 2 ώρες ΜΕΤΑ!!! .. ΔΟκιμάστε το και εσείς.. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξίζει τον κόπο να δει κανεις ταινία ολόκληρη ακόμη και ασύρματα. Δε σπάει καρέ η φωτεινότητα και τα χρώματα είναι πραγματική απόλαυση.. ΚΑΙ ΝΑΙ να μου λείπει το 640χ480 σε 2.8" ... Δεν κατάφερα ποτέ να δω ταινία ολόκληρη πάντα με έπερνε ο ύπνος!.. :P Άστε η ρημαδομπαταρία του. Σήμερα (δίχως να το φορτίσω από εχτές) είναι στο 40%.. θα βγάλει χαλαρά άλλη μια μέρα..

 

Αυτά είναι.. πως να μην είμαι ενθουσιασμένος μαυτό το κινητάκι (για μερικούς από δω μέσα που τα λέγαμε σήμερα στον Ξηρουχάκι απέξω :p) εφόσον εκτός από κορυφαίο κινητό σου κάνει παρέα 24/7 ;)

Πως ακριβως το εκανες αυτο? Εννοω να δεις ταινια On the fly μεσω WiFi? Μεσω καποιου προγραμματος που τρεχει τοσο στο PC οσο και στο OMNIA? 'Η μεσω απλου file explorer αναπαραγωγη απο τον default player του OMNIA? Η ταινια που ειδες ειχε ενσωματωμενους υποτιτλους ή ηταν σε ξεχωριστο αρχειακι? Παιζουν κανονικα οι υποτιτλοι οταν ειναι σε ξεχωριστο αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μαρεσε ?

χαχαχαχαχαχα,αναγκάστηκα να το δώσω,θεωρώ ότι είναι αυτή την στιγμή ότι ποιο πλήρες υπάρχει και δύσκολα θα βρεθεί αντάξιος αντικαταστάτης του,ίσως κανένα ομνια ΙΙ.

 

*septlc οκ ρεσυ?

 

Για ριξε μια ματια στο touch HD...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην υπερβάλουμε και αποκαλούμε το Omnia ό,τι πιο πλήρες όταν έχει WQVGA οθόνη ενώ υπάρχουν συσκευές με VGA και καταφθάνουν άλλες με WVGA. Δε διαφωνεί κανείς ότι είναι πολύ δυνατή συσκευή, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nectons μετά την συζήτηση που είχαμε στον Λάκη με έφτιαξες,κατέβασα το cabaki που μου είπες και άρχισα να μετράω τις ώρες για να μου έρθει πίσω το αγαπημένο.:cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια στο touch HD...

 

για να δούμε τι θα δούμε και από εκεί,το σίγουρο είναι ενα ότι πάντα θα βγαίνει κάτι για να μπορούμε εμείς να πλακωνόμαστε και να βάζουμε και το χέρι στην τσέπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην υπερβάλουμε και αποκαλούμε το Omnia ό,τι πιο πλήρες όταν έχει WQVGA οθόνη ενώ υπάρχουν συσκευές με VGA και καταφθάνουν άλλες με WVGA. Δε διαφωνεί κανείς ότι είναι πολύ δυνατή συσκευή, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

 

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι έχουμε κολλήσει στην οθόνη,οκ η οθόνη είναι WQVGA, αυτό και μόνο δηλαδή δεν κανει την συσκευη πληρες ??????

:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι έχουμε κολλήσει στην οθόνη,οκ η οθόνη είναι WQVGA, αυτό και μόνο δηλαδή δεν κανει την συσκευη πληρες ??????

:)

Για μένα προσωπικά η έλλειψη VGA (ή WVGA εν προκειμένω) οθόνης είναι τεράστιο μειονέκτημα της συσκευής. Γι΄αυτό και δε θεωρώ ότι είναι πλήρης. Προφανώς και ο καθένας θέτει τις προτεραιότητές του και αναλόγως αποφασίζει.

 

Αυτό που είπα είναι απλά να μην υπερβάλουμε και να θεωρούμε το omnia πλήρη συσκευή γιατί αυτή η έλλειψη που αναφέρω είναι βασική. Είναι σα να μου λέτε ότι ένα αυτοκίνητο χωρίς ABS είναι πλήρες ή ότι μια τηλεόραση Plasma είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί τη στιγμή που υπάρχουν lcd. Λυπάμαι όμως, αλλά δεν είναι έτσι. Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ούτε το diamond θεωρώ πλήρη συσκευή.

 

Και εγώ ανάμεσα στο diamond και το omnia ήμουν, αλλά η ύπαρξη της οθόνης αυτής και η υποστήριξη από το xda-dev είναι οι λόγοι που πήγα στο diamond.

Link to comment
Share on other sites

υποστήριξη από το xda-dev είναι οι λόγοι που πήγα στο diamond.

 

αυτό είναι το ποιο βασικό από όλα,το θέμα xda-developers είναι το μεγαλύτερο ατού όχι μόνο του diamond αλλά και όλων των HTC

Link to comment
Share on other sites

Για στάσου ρε συ.. Γιατί όχι δηλαδή από expansys? .. Ok.. το θέμα της εγγύησης να καταπιείς και ίσως οι χρόνοι άμα γίνει κάτι αλλά για όνομα.. Μια χαρά είναι και το expansys. Πάντως μέσα από το expansys μούπανε ότι και εκεί θα ανέβει η τιμή. Μεγάλη ζήτηση βλέπεις είναι λογικό κάπως. Πάντως άμα βρείς επαγγελματικό αφμ αυτή τη στιγμή το παίρνεις στα 540 το 16αρι..

 

Από που (και πως) το παίρνουμε τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για συσκευές που υπάρχουν και κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή (και όχι αυτές που θα...) , είναι η πιο πλήρης.

 

Το diamond δεν μπορεί με μοναδικό καλύτερο χαρακτηριστικό την ανάλυση της VGA οθόνης του να ισοσταθμίσει :

  • την ταχύτητα,
  • την κάμερα,
  • την μπαταρία,
  • το μέγεθος της οθόνης,
  • το landscape mode παντού,
  • αλλά και την ποιότητα κατασκευής του Omnia.

 

...νομίζω. ;)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε σύγκρινα πουθενά το diamond με το Omnia. Άλλο είπα.. Αλλά τέλος πάντων. Ο καθένας θεωρεί πλήρες ότι τον βολεύει προσωπικά. Υποκειμενικό έιναι.
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του OMnia είναι ότι δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του OMnia είναι ότι δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα ....

 

+1:D Άντε να δούμε πότε θα έρθει επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε σύγκρινα πουθενά το diamond με το Omnia. Άλλο είπα.. Αλλά τέλος πάντων. Ο καθένας θεωρεί πλήρες ότι τον βολεύει προσωπικά. Υποκειμενικό έιναι.

 

Χμ! Το Avatar σε συνδυασμό με το "...ενώ υπάρχουν συσκευές με VGA" με οδήγησαν εκεί. :O

Όσο για το "πλήρες", δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο κινητό. Η μόνη έκφραση που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το επίθετο είναι "το πιο πλήρες αυτή τη στιγμή".

 

Δεν πρόκειται γαι προσπάθεια μετατροπής του θέματος σε VS αλλά για μια προσπάθεια απαρίθμησης των χαρακτηριστικών του Omnia που το κάνουν να ξεχωρίζει αυτή τη στιγμή από τα άλλα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό σου λέω ότι ειναι υποκειμενικό. Κι εγώ ανάμεσα στο omnia και το diamond ήμουν. Επειδή λοιπόν η VGA και η υποστήριξη από το xda-dev ήταν βασικά για μένα πήγα στο diamond. Επίσης, έχοντας vga τώρα δεν παίζει να πιάσω ξανά συσκευή στα χέρια μου που δεν θα έχει γιατί η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα (λυπάμαι αλλά έτσι είναι). Τέλος, το xda για μένα είναι το δεύτερο βασικότερο κριτήριο.. Βλέπεις (μάλλον) τί γίνεται με τις roms που βγαίνουν για κάθε προσωπικό γούστο, ένα σωρό applications Κλπ κλπ.. Τέλος πάντων.. όπως είπα.. γούστα είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...