Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγω πηρα αυτο απο pda4u και ειναι πολυ καλο, παιζει με βεντουζα για τζαμι και κολα διπλης οψεως για ταμπλο και τα πιαστρακι μετακινουνται προς τα πανω, καλο για την εισαγωγη του φορτιστη αυτοκινητου

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=USPH

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαν ειναι ευκολο παρακαλω απαντηστε μου διοτι το πηρε το ματι μου σημερα και μου αρεσει πολυ.Ειναι φοβερο
Link to comment
Share on other sites

Και που είσαι ακόμα! :rolleyes:

 

υπάρχει πατεντα για να καλυτερεψουμε το gps ??

καμια φορα δεν συνδεεται... και περνει καποια λεπτα...

η λεει το ιgo οτι το gps ειναι συνδεδεμενο και εχει κλειδωσει λιμανι3

(ηθελα να η3ερα πιος ειπε το com port λιμανι :ban: και ρατε 4800..)

ενω οταν κλειδωνει στα 38000 και παραπανω παιζει καμπανα..

 

κατι διαβασα για gps port sharing και κατι αλλα προγραμματα...

 

πρεπει να μπουμε σε τετοια διαδικασια ? αν ναι .. πια ειναι τα προτεινομενα ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καινούργιο videaki για τους αναποφάσιστους....

 

http://3286.servehttp.com/omnia/

=> * Video Gallery

=> "Speed demo"

 

Ελπιζω να σας αρεσει η μουσικη..... :bow:

 

ειδα το videaki και ειμαι χαρουμενος που ειμαι με το iphone , τελικα οσο και να μπορει ενα skin να το πλησιασει , παραμενει ενα skin , μαλλον με τα windows 7 θα ερθει η μεγαλη αλλαγη στα windows mobiles phones , αν δεν τα προλαβει παλι η apple :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ειδα το videaki και ειμαι χαρουμενος που ειμαι με το iphone , τελικα οσο και να μπορει ενα skin να το πλησιασει , παραμενει ενα skin , μαλλον με τα windows 7 θα ερθει η μεγαλη αλλαγη στα windows mobiles phones , αν δεν τα προλαβει παλι η apple :D

 

ο στοχος μου ηταν να δειξω ποσο γρηγορο ειναι το μηχανακι.

 

τωρα οσο αφορα τα φρουφρου και τα αρωματα αυτο ειναι αλλο θεμα που με αφηνει αδιαφορο..

 

το οτι εχω βαλει τα iphone icons mlk μου..

 

εχει βγει καινουργια εκδοση με σκιν... θα χωσω transparent icons γιατι αυτα τα iphone.. τα βαρεθηκα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πατεντα για να καλυτερεψουμε το gps ??

καμια φορα δεν συνδεεται... και περνει καποια λεπτα...

η λεει το ιgo οτι το gps ειναι συνδεδεμενο και εχει κλειδωσει λιμανι3

(ηθελα να η3ερα πιος ειπε το com port λιμανι :ban: και ρατε 4800..)

ενω οταν κλειδωνει στα 38000 και παραπανω παιζει καμπανα..

 

κατι διαβασα για gps port sharing και κατι αλλα προγραμματα...

 

πρεπει να μπουμε σε τετοια διαδικασια ? αν ναι .. πια ειναι τα προτεινομενα ?

 

βάλε το gps gate βάλε χειροκίνητα την port και επέλεξε στο tab advanced να ξεκινάει το πρόγραμμα αυτόματα στο backround μετά από soft reset,μετά θα ξεχάσεις να ασχολείσαι με το gps !!!!!

 

 

http://rapidshare.com/files/145528816/GpsGatePPC.ARM.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

ειδα το videaki και ειμαι χαρουμενος που ειμαι με το iphone , τελικα οσο και να μπορει ενα skin να το πλησιασει , παραμενει ενα skin , μαλλον με τα windows 7 θα ερθει η μεγαλη αλλαγη στα windows mobiles phones , αν δεν τα προλαβει παλι η apple :D

 

η apple ελπίζω να προλάβει να κάνει πολλά περισσότερα για να προλάβει τα windows mobile καθώς ακόμα είναι πολύ πίσω άλλα δεν είναι το κατάλληλο section εδώ για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ,ελπίζω να βγει πάντως λύση να τρέχει πχ ένα κάλο πρόγραμμα πλοήγησης και να μην πάει χαμένο το gps που πληρώνεις και τελικά δεν έχεις και ελπίζω να μην χρειαστεί την επόμενη φορά να πάρω εργαλειοθήκη για να καταφέρω να αλλάξω μπαταριά.......

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαλλον με τα windows 7 θα ερθει η μεγαλη αλλαγη στα windows mobiles phones , αν δεν τα προλαβει παλι η apple :D

 

Ούτε τότε μην περιμένεις να δεις μεγάλη διαφορά. Τη πραγματική διαφορά θα την κάνει μόνο το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τότε μην περιμένεις να δεις μεγάλη διαφορά. Τη πραγματική διαφορά θα την κάνει μόνο το Android.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βάλε το gps gate βάλε χειροκίνητα την port και επέλεξε στο tab advanced να ξεκινάει το πρόγραμμα αυτόματα στο backround μετά από soft reset,μετά θα ξεχάσεις να ασχολείσαι με το gps !!!!!

 

 

http://rapidshare.com/files/145528816/GpsGatePPC.ARM.CAB.html

 

thks

 

ειναι η τελευταια ή να κατεβ:X .... "αγορασω" την τελευταια ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ειδα το videaki και ειμαι χαρουμενος που ειμαι με το iphone , τελικα οσο και να μπορει ενα skin να το πλησιασει , παραμενει ενα skin , μαλλον με τα windows 7 θα ερθει η μεγαλη αλλαγη στα windows mobiles phones , αν δεν τα προλαβει παλι η apple :D

 

Γιατί είσαι χαρούμενος δε μας λες με το iPhone :P Τώρα να προλάβει η Apple κάτι, αυτό σίγουρα δεν θα είναι η εξέλιξη. Την αγορά πάντα την προλαβαίνει με τα "κοσμήματα" που βγάζει. Για να γίνει σύγκριση μεταξύ του king off ppc θα πρέπει πρώτα το iPhone να πλησιάσει σε χρηστικότητα τα PPC τα ίδια.. και μετά ίσως να μπορέσει να ακολουθήσει το ομνια σε ταχύτητα (παίζει ρε παιδί μου τα πάντα και τους πάντες), hardware (πλοήγηση, κάμερα, διάρκεια μπαταρίας, ήχο), εφαρμογές (πέζει και mp3 το όμνια.. τόξερες ?.. πλοήγηση, άπειρο software κλπ κλπ) και ακόμη και στην μπαταρία και την διάρκειά της αλλά και σε άλλα πολλά όπως είναι το pim.. και και και .. ΜΗΝ είσαι offtopic με το τραγικό πλέον iPhone (πάντα σε σύγκριση με ένα καλό ppc) σε ένα σοβατό φόρουμ που ασχολείτε με το ομνια.. Γίνεσαι άθελά σου παράσιτο :rolleyes:

 

βάλε το gps gate βάλε χειροκίνητα την port και επέλεξε στο tab advanced να ξεκινάει το πρόγραμμα αυτόματα στο backround μετά από soft reset,μετά θα ξεχάσεις να ασχολείσαι με το gps !!!!!

 

 

http://rapidshare.com/files/145528816/GpsGatePPC.ARM.CAB.html

 

Εγώ ρε παιδιά παρατήρησα το εξής. Με destinator 6 και 7 καθώς και garmin, tom tom, κλπ κλπ εκτός του iGo όσες φορές να μπείς και να βγείς παίζει λαδάκι. Κια σε συνδιασμό με την ταχύτητα του ομνια η πλοήγηση είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πλοήγηση. Μόλις φορτώσω το iGo έστω μια φορά παίζει το iGo για πάντα τέλεια και τα άλλα δεν βλέπουνε GPS :D .. Φταίει λοιπόν κάτι στο iGo θα έλεγα και όντως θα διορθώνετε με το gps gate.

 

Άκη τρώει resources αυτό το πραματάκι? Άμα είναι να το βάλω και εγώ. Πάντως να πω και κάτι τρελό που παρατήρησα. Δίχως κανένα πρόγραμμα άνοιξα google maps και destinator 7 καθώς και 6 ΟΛΑ ΜΑΖΙ στο backround και όλα είχαν στίγμα !!!.. Ανοιγα task manager με δάχτυλο από κάτω προς πάνω και πήγαιναι από την μια εφαρμογή στην άλλη και ΟΛΕΣ μου κάνανε πλοήγηση :P.. Άκη.. κάτι σαν το GPS Gate δεν είναι και αυτό ?

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

 

Άκη τρώει resources αυτό το πραματάκι? Άμα είναι να το βάλω και εγώ. Πάντως να πω και κάτι τρελό που παρατήρησα. Δίχως κανένα πρόγραμμα άνοιξα google maps και destinator 7 καθώς και 6 ΟΛΑ ΜΑΖΙ στο backround και όλα είχαν στίγμα !!!.. Ανοιγα task manager με δάχτυλο από κάτω προς πάνω και πήγαιναι από την μια εφαρμογή στην άλλη και ΟΛΕΣ μου κάνανε πλοήγηση :P.. Άκη.. κάτι σαν το GPS Gate δεν είναι και αυτό ?

 

τίποτα δεν τρώει Νεκτάριε,βάλτο και θα καταλάβεις τι εννοώ,αν και εσύ που είσαι από τους τυχερούς και αρπάζεις κατευθείαν δορυφόρους δεν έχεις λόγους να το βάλεις,μιλάμε για κάτι περιπτώσεις που το ομνια αρνείται πεισματικά να κλειδώσει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!

 

Δηλαδή το Android θα έχει καλύτερο πιμ και θα τρέχει και destinator ? .. :lol: Αστειεύομαι. Η Εξέλιξη είναι πάντα εξέλιξη και θα ήθελα να δω και εγώ το Android να "ρίχνει" σε χρηστικότητα και υποστίρηξη την microsoft.. αλλά ρε παιδιά .. ψιλοχλωμό το βλέπω. Γιατί εντάξει.. το Interface είναι κάτι που το ξεπερνάς μετά από λίγες μέρες για τους μυημένους λίγες εβδομάδες για τους λιγότερο μυημένους. Την συμβατότητα και την εμπειρία που την πάτε.:O

 

Η δεύτερη κάμερα που έχει μπροστά πώς λειτουργά??:blink::blink::p

Δεν λειτουργά παρά μόνον σε βιντεοκλήση αν δεν απατώμαι. Τουλάχιστον με την G4 Που έχω δεν βρήκα πως να την ενεργοποιήσω. Να μου ξεφεύγει κάτι ?:happy:

 

Αν έχεις 3G και σου κάνει κάποιος βιντεοκλήση τότε θα δείς ένα νέο και άγνωστο πρόγραμμα να εμφανίζετε και να παίζει και η μπροστινή κάμερα. Με εξέρεση μικρή τον λίγο παραπάνω θόρυβο από την κύρια κάμερα και η μπροστινή σκοτώνει ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν τρώει Νεκτάριε,βάλτο και θα καταλάβεις τι εννοώ,αν και εσύ που είσαι από τους τυχερούς και αρπάζεις κατευθείαν δορυφόρους δεν έχεις λόγους να το βάλεις,μιλάμε για κάτι περιπτώσεις που το ομνια αρνείται πεισματικά να κλειδώσει δορυφόρους.

 

 

Από τους τυχερούς η αυτούς που δεν έχουν την DXHH1 ????? ... χμμμ.. αυτή η ρόμ έχει πάρει κόσμο πολύ αμπάριζα.. Αλλά ρε συ φίλε δοκίμασε να βγάλεις μια το iGo και πιστεύω ότι δε θάχει πρόβλημα κανένα άλλο πρόγραμμα.. τι να πω..

 

:blink: Λες να διαφέρει όμνια από όμνια ????????

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

 

:blink: Λες να διαφέρει όμνια από όμνια ????????

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.

έμενα προσωπικά δεν έλεγε με τίποτα να κλειδώσει μέχρι που έβαλα το προγραμματακι και το τελείωσε το πανηγύρι.

 

άσε με τώρα γιατί έμεινα χωρίς ομνια και περιμένω πέμπτη - παρασκευή να έρθει το 2ο!!!!! ,σας παρακολουθώ να λέτε για το ομνια και ομνια θα γίνω στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

bytheway να προσθέσω και μια όμορφη εμπειρία που είχα εχτές. Ξάπλα στο κρεβάτι ώρα του ύπνου και είπα προτού κοιμηθώ να "πέξω" λίγο με το ομνια.. Wifi αρπάζω μια ταινιούλα από το μεγάλο πισι (2 δωμάτια ποιο μέσα) και βουαλά.. κοιμήθηκα 2 ώρες ΜΕΤΑ!!! .. ΔΟκιμάστε το και εσείς.. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξίζει τον κόπο να δει κανεις ταινία ολόκληρη ακόμη και ασύρματα. Δε σπάει καρέ η φωτεινότητα και τα χρώματα είναι πραγματική απόλαυση.. ΚΑΙ ΝΑΙ να μου λείπει το 640χ480 σε 2.8" ... Δεν κατάφερα ποτέ να δω ταινία ολόκληρη πάντα με έπερνε ο ύπνος!.. :P Άστε η ρημαδομπαταρία του. Σήμερα (δίχως να το φορτίσω από εχτές) είναι στο 40%.. θα βγάλει χαλαρά άλλη μια μέρα..

 

Αυτά είναι.. πως να μην είμαι ενθουσιασμένος μαυτό το κινητάκι (για μερικούς από δω μέσα που τα λέγαμε σήμερα στον Ξηρουχάκι απέξω :p) εφόσον εκτός από κορυφαίο κινητό σου κάνει παρέα 24/7 ;)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

bytheway να προσθέσω και μια όμορφη εμπειρία που είχα εχτές. Ξάπλα στο κρεβάτι ώρα του ύπνου και είπα προτού κοιμηθώ να "πέξω" λίγο με το ομνια.. Wifi αρπάζω μια ταινιούλα από το μεγάλο πισι (2 δωμάτια ποιο μέσα) και βουαλά.. κοιμήθηκα 2 ώρες ΜΕΤΑ!!! .. ΔΟκιμάστε το και εσείς.. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξίζει τον κόπο να δει κανεις ταινία ολόκληρη ακόμη και ασύρματα. Δε σπάει καρέ η φωτεινότητα και τα χρώματα είναι πραγματική απόλαυση.. ΚΑΙ ΝΑΙ να μου λείπει το 640χ480 σε 2.8" ... Δεν κατάφερα ποτέ να δω ταινία ολόκληρη πάντα με έπερνε ο ύπνος!.. :P Άστε η ρημαδομπαταρία του. Σήμερα (δίχως να το φορτίσω από εχτές) είναι στο 40%.. θα βγάλει χαλαρά άλλη μια μέρα..

 

Αυτά είναι.. πως να μην είμαι ενθουσιασμένος μαυτό το κινητάκι (για μερικούς από δω μέσα που τα λέγαμε σήμερα στον Ξηρουχάκι απέξω :p) εφόσον εκτός από κορυφαίο κινητό σου κάνει παρέα 24/7 ;)

 

XxX ταινία πάλι έβλεπες ρε ? Sylvia Saint και έτσι ????

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.

έμενα προσωπικά δεν έλεγε με τίποτα να κλειδώσει μέχρι που έβαλα το προγραμματακι και το τελείωσε το πανηγύρι.

 

άσε με τώρα γιατί έμεινα χωρίς ομνια και περιμένω πέμπτη - παρασκευή να έρθει το 2ο!!!!! ,σας παρακολουθώ να λέτε για το ομνια και ομνια θα γίνω στο τέλος.

 

 

Μα λέω και γω **** το κέρατό μου.. :confused: για να το πουλήσει αυτός κάποιος λόγος υπήρχε.. Γιατί κάτι παλικάρια λέγανε ότι δε σάρεσε.. μη τρελαθούμε κιόλας.. Απλά τόδωσες ευκαιριακά απότι κατάλαβα. Και καλά έκανες.. :P .. ¨Αντε με το καλό να σούρθει το νέο ώστε να γλυτώσεις να γίνεις τα πάντα ;)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

XxX ταινία πάλι έβλεπες ρε ? Sylvia Saint και έτσι ????

 

:lol:

 

xmmm IRONMAN έβλεπα :D .. αν και τόχα ξαναδεί.. απλά έχω μια "καλή" έκδοση αρκετά βαρειά h.264 720x480 και είπα μπας και το γονατίσω το ρημάδι για κινητό.. αλλά αυτό.. ΑΝΕΝΔΟΤΟΟΟ :P

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...