Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπικη νεα διαφημιση Cosmote

 

 

Γιατι εχει σημαααα, σημα καμπαααααναααα :lol:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε αυτό.ωραία διαφήμιση αλλα όχι και έτσι...

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_7982.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει αυτή που είναι ένα κοριτσάκι και της λένε μια ιστορία και λέει αυτό "Και μετά"? Τράπεζας είναι.

Είναι πολύ γλυκό το μικρούλι.

Link to comment
Share on other sites

θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε αυτό.ωραία διαφήμιση αλλα όχι και έτσι...

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_7982.html

Σιγα τα ωα! Η διαφημιση ειναι εκπληκτικη, εξυπνη και πανω απο ολα αστεια...

Οποιος μυγιάγγιχτος εκανε το συγκεκριμενο δυσκοιλιο ποστ στο troktiko απλα ειναι ψευτοεθνικιστης και κομπλεξικος! Οποιος περασε απο την φαση του στρατου ξερει πολυ καλα οτι αυτα που δειχνει ως ενα βαθμο συμβαινουν και φυσικα καταλαβαινει και εκλαμβανει ως χιουμορ την υπερβολη που επισης φαινεται ξεκαθαρα!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα ωα! Η διαφημιση ειναι εκπληκτικη, εξυπνη και πανω απο ολα αστεια...

Οποιος μυγιάγγιχτος εκανε το συγκεκριμενο δυσκοιλιο ποστ στο troktiko απλα ειναι ψευτοεθνικιστης και κομπλεξικος! Οποιος περασε απο την φαση του στρατου ξερει πολυ καλα οτι αυτα που δειχνει ως ενα βαθμο συμβαινουν και φυσικα καταλαβαινει και εκλαμβανει ως χιουμορ την υπερβολη που επισης φαινεται ξεκαθαρα!

 

δεν λέω εγώ το αντίθετο η διαφήμιση είναι πολύ καλή και με πολύ γέλιο

αλλα κάπου τα έχουμε ψιλοξεφτιλίσει όλα μωρε μπροστά στο κέρδος:O

και να πω ότι είναι και έτσι να πάει στο διάολο :p

σε τέτοια φυλάκια όχι η κοσμοτέ αλλα ούτε ο θεός ο ίδιος δεν σε βρίσκει:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε τέτοια φυλάκια όχι η κοσμοτέ αλλα ούτε ο θεός ο ίδιος δεν σε βρίσκει:lol::lol:

 

Αν μην το λες... Η Cote πιάνει και στο χωριό μου (που δεν πιάνουμε ούτε ΕΡΤ) και έχουμε αλλάξει δίκτυο οικογενειακώς για να βρούμε την υγειά μας με το σήμα.

 

Ακόμα όμως και να μην έπιανε, εντάξει, τι ήθελες να σου πει η εταιρία κινητής; Το λέει εμμέσως: "99,8% πληθυσμιακή κάλυψη". Μη βάλουν και τα χεράκια τους να βγάλουν τα ματάκια τους ε;

 

Και όντως το σχόλιο στο blog ήταν φοβερά δυσκοίλιο. Δηλαδή για να καταλάβω, δε μας πειράζει να λέμε στην τηλεόραση ότι σαν κράτος πάμε κατά..., δε μας πειράζει όταν η κυρά Κατίνα κάνει απεργία πείνας και καλούμε το BBC, δε μας πειράζει οι υπουργοί μας "για ευκολία" να αποκαλούν τα Σκόπια ως Μακεδονία και θιχτήκαμε επειδή 5 παλιοφάνταρα τραγουδάνε "Σήμα καμπάνα"; Αυτό τους ξεφτίλισε; Δεν είναι ξεφτίλα όταν παθαίνουν μαζικές δηλητηριάσεις από το νερό; Δεν είναι ξεφτίλα όταν αυτοκτονούν επειδή κάποιος χωριάτης έβγαλε πάνω τους τα όνειρα εξουσίας που είχε από παιδάκι; Δεν είναι ξεφτίλα όταν υπηρετούν τόσους μήνες και δεν τα μαθαίνουν ούτε όπλο να πιάνουν και τα σκοτώνουν οι λαθρέμποροι στα σύνορα; :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπικη νεα διαφημιση Cosmote

 

 

Γιατι εχει σημαααα, σημα καμπαααααναααα :lol:

 

Φοβερη διαφημιση! Πεθανα στα γελια οταν την πρωτοειδα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

την διαφημιση του jacobs flavour την εχει βρει κανεις?? ειναι αυτη με μια γιαγια στο καφενειο. ειχα ρωτησει κ πιο παλια αλλα ηταν οταν ειχε βγει η διαφημιση. Εχω κανει ανω κατω και δεν μπορεσα να την βρω πουθενα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορείτε να μου πείτε διαφημίσεις με έξυπνο σλόγκαν? εχω μία άσκηση για το σχολείο...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε διαφημίσεις με έξυπνο σλόγκαν? εχω μία άσκηση για το σχολείο...

 

"Σπαστικό δεν είναι να μην έχεις σήμα;" Cosmote

"Θα την κρεμάσω" Σκωροαπωθητικό Vapona (αν δεν κάνω λάθος)

Δε μου έρχονται άλλα τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε διαφημίσεις με έξυπνο σλόγκαν? εχω μία άσκηση για το σχολείο...

 

εμένα μου έρχεται μια παλιά διαφήμιση για πίπες καπνίσματος, αλλά δε νομίζω να θέλει να ακούσει αυτή ο καθηγητής...

 

παραθέτω σχετικό λινκ στο youtube. (απαραίτητη η γονική συναίνεση)

 

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε διαφημίσεις με έξυπνο σλόγκαν? εχω μία άσκηση για το σχολείο...

 

 

Δεν ετυχε ,πετυχε!

εχεις γαλα?φτιαξε κρεμα γιωτης / εχεις λεφτα?καντα ομολογα ετβα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

την διαφημιση του jacobs flavour την εχει βρει κανεις?? ειναι αυτη με μια γιαγια στο καφενειο. ειχα ρωτησει κ πιο παλια αλλα ηταν οταν ειχε βγει η διαφημιση. Εχω κανει ανω κατω και δεν μπορεσα να την βρω πουθενα

 

Δεν σου εγγυόμαι ότι θα πιάσει αλλά:

θα πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών της Jacobs και θα τους πεις ότι σου αρέσει πολύ η διαφήμιση, αν θες μπορείς να πεις και ότι θέλεις να την δείξεις σε ένα φίλο/συγγενή που ζει στο εξωτερικό, και αν μπορούν να σου την στείλουν ή να σε κατευθύνουν σε κάποιο λινκ.

Εγώ είχα κάνει ακριβώς αυτό πριν καιρό για την διαφήμιση της Τράπεζας Πειραιώς με τους 2 παππούδες, και μου την έστειλαν στο μέιλ μου!

Αν σου πουν δεν ξέρω, δεν μπορώ κλπ μπορείς να ρωτήσεις ποια διαφημιστική έχει κάνει την καμπάνια και να επικοινωνήσεις με αυτούς.

Κι εγώ τώρα δεν θυμάμαι σίγουρα, νομίζω οτι με την διαφημιστική της Πειραιώς είχα επικοινωνήσει τελικά και όχι με την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες οι χριστουγεννιατικες διαφημισεις της wind οπως και του 11880:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες οι χριστουγεννιατικες διαφημισεις της wind

 

Πραγματικά λατρεύω τις χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις της Wind όπου μεγάλοι ξαναγίνονται παιδιά, είναι απίστευτες.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω την νεα διαφημιση του Γερμανου,αυτη με το gps τον περιπτερα?

 

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω την νεα διαφημιση του Γερμανου,αυτη με το gps τον περιπτερα?

 

Βρεθηκε

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μμμ, ναι! Καλή!

Το περίπτερο έχει κρεμασμένα προς πώληση αυτά τα μπρελόκ-σπιράλ που ήταν πολύ must στα '80s -αλλά δεν νομίζω να υπήρχαν και στα περίπτερα ήδη από το 1981... '82 το νωρίτερο θα έλεγα εγώ :rolleyes: Τι σας λέω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, ναι! Καλή!

Το περίπτερο έχει κρεμασμένα προς πώληση αυτά τα μπρελόκ-σπιράλ που ήταν πολύ must στα '80s -αλλά δεν νομίζω να υπήρχαν και στα περίπτερα ήδη από το 1981... '82 το νωρίτερο θα έλεγα εγώ :rolleyes: Τι σας λέω τώρα...

 

Ναι...και επισης ειναι κρεμασμενη μια εφημεριδα ''ΤΑ ΝΕΑ νομιζω''που λεει για την συγχηση στην κυβερνιση με την οικονομικη κριση προφανως αλλα κατα τα αλλα 80s:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κορυφη κορυφη το
!! :lol::lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...