Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός των διαφημίσεων της Q που ήταν σχεδόν όλες πολύ καλές, μου άρεσαν πολύ και αλλε; δύο που δεν θυμάμαι τι δηαφημιζαν! :lol:

Η πρώτη ήταν ένας προπονητής που έλεγε στην ομάδα του να μπούνε και να παίξουν "το σύστημα γιουργια" και η δεύτερη ένας σερβιτόρος που όταν ο πελάτης των ρώτησε αν έχουν WiFi, απάντησε "ότι έχει στον κατάλογο".

Είχα σκάσει στα γέλια και με τις δύο αλλά πλέον, όσο κι αν έψαξα, δε μπορώ να το;ς βρω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να μην βλέπω καθόλου διαφημίσεις, όταν χρειαστεί να δώ TV .. :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

καλησπερα σας παιδια. ελπιζω να ειστε ολοι σας καλα!!!! ψαχνω για κατι συγκεκριμενο.. ειναι μια παλια διαφημηση του εθνους της κυριακης με το μονος στο σπιτι dvd την ψαχνω αυτη τη διαφιμηση και δε τη βρισκω πουθενα.. ηταν η στο mega,star,alpha,ant1 δεν θυμαμαι .. ηταν συγουρα με το εθνος της κυριακης τηn εφημεριδα. ηταν χριστουγγενα 2007 αν την εχει καποιος σε κλιπακι βιντεο , ασ μου στηλει ευχαρσητω πολυ!!!

Edited by petros2231
Link to comment
Share on other sites

Οοι τελευταίες διαφημίσεις που πραγματικά μου άρεσαν, ήταν το Όλοι κάτω με την ληστεία, της Wind, και το Εμπαινες; των Goody's, που έθιγε σοβαρά θέματα της κοινωνίας μας (ομοφοβία, σεξισμός, προσωπικός χώρος λ, σεβασμός στους ΑΜΕΑ κτλ.) και είχε retro feel (soundtrack + 4:3). Α, και οι διαφημίσεις αντίστροφης μέτρησης για τα Χριστούγεννα από τα Jumbo είναι ωραία κάθε χρόνο. ♥️

 

Κατά τα άλλα.. ε δε ξέρω, δύο διαφημίσεις της ΙΟΝ και του Μακεδονικού Χαλβά ήταν καλές, οι διαφημίσεις των ΑΒ και Lidl είναι αισθητικά ωραίες, μου αρέσει και οι διαφημίσεις της

με το animation τους και τα νοήματα τους, και μου αρέσουν οι διαφημίσεις για το BOX (ειδικά
). Υπάρχει επίσης μια Κυπριακή των Cyta και Vodafone με ένα κοριτσάκι που προβληματίζεται για το μέλλον, που είναι επίσης ωραία.

 

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχουν διαφημίσεις που με δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα να πω την αλήθεια...

Edited by NickMick
Link to comment
Share on other sites

To “έμπαινες” των goody’s ηταν οτι πιο οτι να’ναι και cringe.Απ΄οτι θυμαμαι το είχα κράξει στο thread των “διαφημίσεων που δεν μας αρέσουν”.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και βρισκόμαστε στο myphone, κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες διαχρονικά διαφημίσεις εταιρειών κινητής είναι της Telestet / Tim / Wind.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Άρχισε να παίζει η χριστουγεννιάτικη των jumbo με την αντίστροφη μέτρηση.Ειναι ίδια με την περσινή που δεν ειχε προλάβει να προβληθεί για πολύ καιρό,αφού τα καταστήματα πέρσι έμειναν κλειστά για όλη την διάρκεια των Χριστουγέννων λόγω καραντίνας.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...