Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera all! :)

na rwtisw kai gw kati

 

gnwrizei kaneis pws legetai to tragoudi pou akougetai sti nea diafimisi tou Jacobs Espresso?

 

einai italiko

 

::) :) :) euxaristw ek twn proterwn!

The power of three will set us free! :luck:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το τραγουδι που ακουγεται απο τον ant1 οταν διαφημιζει το psison break και το Lost δειχνωντας τα σε κατι επιγραφες και απο κατω να περνανε τα αυτοκινητα;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζει κάποιος το ορχηστρικό που ακούγεται στη διαφήμιση της εκπομπής top stories(Διγενή στην ΝΕΤ) για τον αρχιεπίσκοπο? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, γειά σας και χαρά σας και αέρα στα πανιά σας.Ήρθα πάλι να σας ζαλίσω το κεφάλι...μήπως ξέρετε να μου πείτε ποιό είναι αυτο το LAtin κομμάτι που παίζει στην διαφήμιση της Heineken;:blink:Αυτό παίζει επίσης στο μήνυμα διαλλείματος του καναλιού Μακεδονία.:shifty::worry:

 

Plz Πείτε μου!!!:cry:

 

Ευχαριστώωωωω!!!:D

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα στο Singles επαιζε ενα κομματι προς το τελος.

 

Γυναικεια φωνη... και καπου ελεγε μεσα...... i crush and i burn.... i'im only here... inside...

κατι τετοια...

 

το ξερει κανεις???

ευχαριστς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα στο Singles επαιζε ενα κομματι προς το τελος.

 

Γυναικεια φωνη... και καπου ελεγε μεσα...... i crush and i burn.... i'im only here... inside...

κατι τετοια...

 

το ξερει κανεις???

ευχαριστς

 

Pretenders - Human

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδιά ψάχνω σαν τρελός το ορχηστρικό κομμάτι που παίζει στο trailer του X-Factor!!!

Ακουγόταν και στο trailer του αρχοντα των δαχτυλιδιών αν δε κάνω λάθος και θα είμαι πολύ χαρούμενος να το μάθω επιτέλους!!!

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδιά ψάχνω σαν τρελός το ορχηστρικό κομμάτι που παίζει στο trailer του X-Factor!!!

Ακουγόταν και στο trailer του αρχοντα των δαχτυλιδιών αν δε κάνω λάθος και θα είμαι πολύ χαρούμενος να το μάθω επιτέλους!!!

 

Στο trailer του X-Factor ακούγεται το «O Fortuna» του Carl Orff από το «Carmina Burana».

 

Σε κάποιο trailer του LOTR ακουγόταν κάποιο που μοιάζει με το «O Fortuna» και λέγεται «Pompeii» από E.S. Posthumus.

 

Εκτός και αν εννοείς το «Requiem For A Tower» των Corner Stone Cues, μια άλλη εκδοχή του «Lux Aeterna» του Clint Mansel & Cronos Quartet.


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στο αποψινό επεισόδιο του ''σε είδα'' κάποια στιγμή ο πρωταγωνιστής ήταν τυλιγμένος με μία κουβέρτα και του μιλούσε ο φίλος του. Εκείνη την ώρα έπαιζε ενα beat κομμάτι. Μήπως το γνωρίζετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το τραγούδι της καινούργιας διαφήμισης της Raxevsky με την Μακρυπούλια;

 

ξερει κανεις?

 

Thnx!!!!!!

 

Το ψαχνουν πολλοι το συγκεκριμενο, αναμεσα τους και εγω, δυστυχως εχω δει τη διαφημιση μονο 2 φορες κ το μονο που εχω συγκρατησει ειναι η μελωδια, καθολου ομως στιχους για να googlαρω.

 

Αν το ξερει καποιος ας μας φωτισει παιδια!:)

Link to comment
Share on other sites

το τραγουδι που ακουγεται απο τον ant1 οταν διαφημιζει το psison break και το Lost δειχνωντας τα σε κατι επιγραφες και απο κατω να περνανε τα αυτοκινητα;

 

Λοιπόν το track είναι :

 

Bewa - Bigg Pun featur. Mobb Deep.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, μήπως γνωρίζει κανείς το κομμάτι των τίτλων του ''ευτυχισμένοι μαζί'' ? :confused: ή πού αλλού θα μπορούσα να ψάξω γιατί στο site του mega δεν είδα φως ........ :cry: σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Link to comment
Share on other sites

SO so you think you can dance tis proigoumenis Kiriakis otan xoreue o Revo me me ti gallida hip-hop epeze ena oreo komati sto parakato link exi ola ta video tis sigekrimenis kiriakis borite na to dite kai na me voithisete plz.Tnk:)

 

 

 

http://www.megatv.com/dance/default.asp?catid=13217&subid=2&tag=9728&pubid=344691

Link to comment
Share on other sites

SO so you think you can dance tis proigoumenis Kiriakis otan xoreue o Revo me me ti gallida hip-hop epeze ena oreo komati sto parakato link exi ola ta video tis sigekrimenis kiriakis borite na to dite kai na me voithisete plz.Tnk:)

 

 

 

http://www.megatv.com/dance/default.asp?catid=13217&subid=2&tag=9728&pubid=344691

 

 

 

Στις σελίδες που έδωσες αν το έψαχνες λίγο παραπάνω..θα το έβρισκες..

 

Ορίστε λοιπόν αυτό που ψάχνεις : "Cyclone" του Baby Bash ft.T- Pain

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 3 τραγουδάκια:

1. Το τραγούδι από τη διαφήμιση του Ευαγγελάτου-Αποδείξεις με τους θεραπευτές.

2. Το τραγούδι από το τελευταίο τρειλερ της σειράς ALIAS και

3. το τραγούδι από τη διαφήμιση Mini Φρυγανάκια.

 

Δυστυχώς δεν άκουσα καθόλου τους στίχους να σας βοηθήσω λίγο!

Aν και λίγο καθυστερημένα, βρήκα το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση με τα φρυγανάκια, είναι το Shine από το ελληνικό συγκρότημα Cyanna (God bless Myspace!)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 3 τραγουδάκια:

1. Το τραγούδι από τη διαφήμιση του Ευαγγελάτου-Αποδείξεις με τους θεραπευτές.

Αν εννοείς αυτό που έχει μέσα κάτι "λα λα λα" είναι το

Yael Naim - New Soul

Link to comment
Share on other sites

Aν και λίγο καθυστερημένα, βρήκα το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση με τα φρυγανάκια, είναι το Shine από το ελληνικό συγκρότημα Cyanna (God bless Myspace!)

 

Αν εννοείς αυτό που έχει μέσα κάτι "λα λα λα" είναι το

Yael Naim - New Soul

 

Ευχαριστώ πολύ!! :D:D

 

To Γαλλικό τραγούδι από την Βοτκα Absolute ?

 

Νομίζω είναι το Charles Trenet - Boum

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος ξερει να μου πει το soundtrack απο την διαφημιση της "φετα Ηπειρος" ; ;

Το κλαρινο που ακουγεται & νομιζω οτι ειναι στην προτελευταια της εκδοση, αυτη με τον μπαρμπα που καθεται στην ακρη του δρομου με την γκλιτσα & περναει απο κατι πετρινα γεφυρια Ηπειρωτικα, καπου στα Ζαγορια. Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ιδιο θεμα & στην τελευταια εκδοση, αυτη με τους τενεκεδες της φετας ! ! Αλλα & της δευτερης αυτης εκδοσης, αν μπορει καποιος να βοηθησει, ευπροσδεκτο.

Πριν πολλα χρονια, το ειχα σε βινυλιο, αλλα, δυστυχως δεν το εχω τωρα & ακομα δυστυχεστερα δεν θυμαμαι ουτε ποιος παιζει κλαρινο, ουτε πως λεγεται το κομματι, κατα 90% δεν εχει στιχους, ειναι σολο, απ'οσο θυμαμαι.

 

Thank's in advance Paschalis.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει τον τίτλο το τραγουδιού της διαφήμισης της heineken?????:confused::worry:
DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...