Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια.

Είδα σήμερα του βίντεο ενός τραγουδιού (το οποίο για κάποιο λόγο είμαι σίγουρος πως έχει ακουστεί γενικά πολύ) αλλά δεν είδα καλλιτέχνη ή τραγούδι.

Το βιντεάκι είναι με έντονα χρώματα και νομίζω σε κάποια φάση έχει και κάτι ουράνια τόξα, τα φωνητικά είναι γυναικεία και θυμίζουν ελαφρώς MGMT και γενικά το στυλ του θα το έλεγα προς dance electro.

Νομίζω πως είναι σχετικά καινούργιο (βλ. φετινό).

 

Έχει κανείς καμια ιδέα ποιό μπορεί να είναι;

 

Thanks gio, αλλά το

:D Edited by Nikos_s3

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το dubstep τραγουδι που βαζει ο imagine89.7 τελευταια.

 

αν το ξαναπετυχεις ηχογραφισε το....

..

κατι μου ρχεται αλλα δεν...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το dubstep τραγουδι που βαζει ο imagine89.7 τελευταια.

 

Δεν ξέρω ποιο λες, αλλά θα έπρεπε να είναι ένα απ' αυτά:

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

στον republic (100.3-Θεσσαλονικη) παιζει διαφημιση για το beach bar κουρσαρος. σε καποια φαση ακουγεται ενα ωραιο κομματακι. μονο μουσικη. ποιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Λοιπον ψάχνω ένα dance κομματι, καινουριο νομίζω, το οποίο έχει πολύ γλυκα γυναικεια φωνητικα και κάποια στιγμη η κοπέλα λέει "and i will..." κάνει παύση "love you love you love you love you love you" και μπαινει το beat. Αν ήταν κανεις σε μπιτς μπαρ στo πρωτο ποδι Χαλκιδικης το ΣουΚου μάλλον μπορεί να βοηθήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Είναι ένα καινούριο τραγουδάκι, το λέει άντρας, και πρέπει να έχει και στίχο πέρα από Αγγλικά. Λέει σε κάποιο σημείο "watching you" και λίγο πιο μετά "when you talk to me"... Και σε κάποιο σημείο λέει και κάτι που ακούγεται σαν "amiraz" ή κάτι τέτοιο. :happy:

Link to comment
Share on other sites

PrinceOfAbyss, για να μην έχεις λάβει απάντηση στο ερώτημα σου, σημαίνει ότι δεν το έχει δει ακόμη κάποιος που να ξέρει για να σου απαντήσει. Πέραν τούτου, το μήνυμα σου είναι το πλέον πρόσφατο στο θέμα, συνεπώς, υπομονή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα...

Βέβαια αυτό είναι γαλλικό. Μάλλον είχα ακούσει την αγγλική έκδοση...

 

ποια ειναι η αγγλικη εκδοση??....μου αρεσει και μενα η αγγλικη...ξερει κανενας?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα...

Βέβαια αυτό είναι γαλλικό. Μάλλον είχα ακούσει την αγγλική έκδοση...

ποια ειναι η αγγλικη εκδοση??....μου αρεσει και μενα η αγγλικη...ξερει κανενας?

 

 

:)
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης πέτυχα εχτές και μια "υβριδική" έκδοση, που έχει και αγγλικό και γαλλικό στίχο (μάλλον αυτό που είχα πρωτοακούσει).

 

Και φυσικά το έβγαλε και η Τάμτα στα ελληνικά!

 

http://www.youtube.com/watch?v=9htz9zyAwDE

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τραγούδι από το Εισαι το ταιρι μου μετα το 8ο λεπτό στο παρακατω βιντεάκι. Γαλλικό πρέπει να είναι αλλά νομιζω τραγουδηθηκε και Ελληνικα. Το θυμαται κανενας???
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τραγούδι από το Εισαι το ταιρι μου μετα το 8ο λεπτό στο παρακατω βιντεάκι. Γαλλικό πρέπει να είναι αλλά νομιζω τραγουδηθηκε και Ελληνικα. Το θυμαται κανενας???

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω φαει τον τοπο να βρω ενα τραγουδι ανεβαστικο μπιτατο που το βαζει στο γυμναστηριο και θα ηθελα τη βοηθεια σας.το λεει γυναικα, και στην εισαγωγη αναφερει ονοματα συγκροτηματων οπως duran duran, u2, depeche mode, simple minds, queen κλπ και στο ρεφρεν ειτε χρησιμοποιει sample απο το final countdown ειτε μοιαζει παρα πολυ.μολις μπορεσω θα ανεβασω και μια ηχογραφηση (την οποια το shazam δε μου αναγνωρισε).αν καταλαβατε κατι Please help!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να μου πει ποιο ειναι το ορχηστρικο τραγουδι που ακουγεται στην dolce vita
απο το 00:18-2:55?το ψαχνω πολυ καιρο!!

 

Richard Clayderman - Nostalgy

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανενας ποια τραγουδια εβαζαν στο TV Βαλκανια πολυ παλια καπου το 1999(πριν γινει το μεγαλο γραμμα B ή το MTV) ?

 

Το μονο που θυμαμαι καλα ηταν οτι εβαζε Aerosmith - Ι don't wanna miss a thing και 2 τραγουδια του Σαλεα.

Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ψαχνω ενα τραγουδι που λεει " αν δεν ειχα αλλαξει....... μενω εδω γιατι τοσο σ'αγαπω .........μα τοσο πολυ σ'αγαπω" το λεει αντρας και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ο Χατζηγιαννης.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ψαχνω ενα τραγουδι που λεει " αν δεν ειχα αλλαξει....... μενω εδω γιατι τοσο σ'αγαπω .........μα τοσο πολυ σ'αγαπω" το λεει αντρας και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ο Χατζηγιαννης.

 

ευχαριστω

 

ok το βρηκα και είναι το Ως Εδω το Χατζηγιαννη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...