Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η πρώτη φορα που γράφω σ' αυτό το forum και χρειάζομαι την βοήθειά σας. Μήπως ξέρει κάποιος πως ονομάζεται ένα γαλλικό τραγούδι λίγο παλιό.. που λέει στο ρεφρέν "eo ooo" δυστυχώς μόνο αυτό καταλαβαίνω από γαλλικά. Με ωραίο ρυθμό, κάπως έτσι:

 

tzou pi lou sima eo tzous ma sou sima eo oooo

 

Βοηθήστε με.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η πρώτη φορα που γράφω σ' αυτό το forum και χρειάζομαι την βοήθειά σας. Μήπως ξέρει κάποιος πως ονομάζεται ένα γαλλικό τραγούδι λίγο παλιό.. που λέει στο ρεφρέν "eo ooo" δυστυχώς μόνο αυτό καταλαβαίνω από γαλλικά. Με ωραίο ρυθμό, κάπως έτσι:

 

tzou pi lou sima eo tzous ma sou sima eo oooo

 

Βοηθήστε με.

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Γειά! Ξέρει κάποιος πως λένε αυτό το κομμάτι?

MP3

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Crypton-R- και εγω το ψαχνω αυτο και το θελω

 

Θυμαται κανενας ενα τραγουδι ο οποιος ηταν μεσα στο αυτοκινητο και τραγουδουσε ενας ανδρας που καθοταν μονος του πισω και οι δυο να καθονται μπροστα και να τον πηγαινουν καπου και θυμαμαι οτι ηταν εξω σε ενα λουνα παρκ τα οποια ολα τα μαγαζια ηταν κλειστα και αυτος περπατουσε και ηταν καπως αργα το απογευμα(ηταν μπλε τα τοπια νομιζω).

Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

Γειά! Ξέρει κάποιος πως λένε αυτό το κομμάτι?

MP3

Είναι ορχηστρικό σίγουρα.. Επίσης πασίγνωστο.. Ελπίζω κ εγώ να μάθω τον τίτλο!

Link to comment
Share on other sites

Γειά! Ξέρει κάποιος πως λένε αυτό το κομμάτι?

MP3

 

Είναι ορχηστρικό σίγουρα.. Επίσης πασίγνωστο.. Ελπίζω κ εγώ να μάθω τον τίτλο!

Kαποια απο τις απειρες εκτελεσεις του συγκεκριμενου ειναι.

http://www.youtube.com/watch?v=whFUUFo1eXQ

Και σε vocals

Kαι καπου υπαρχει και σε trance. Και σε metal I think :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαποια απο τις απειρες εκτελεσεις του συγκεκριμενου ειναι.

http://www.youtube.com/watch?v=whFUUFo1eXQ

Και σε vocals

Kαι καπου υπαρχει και σε trance. Και σε metal I think :)

 

Άρα το τραγούδι λέγεται Habanera, κι από τι είδα εδώ το original είναι της Carmen. Thanks!

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Άρα το τραγούδι λέγεται Habanera, κι από τι είδα εδώ το original είναι της Carmen. Thanks!

 

Περιπου. Habanera ειναι μουσικο ειδος. Η συγκεκριμενη habanera ειναι συνθεση του Bizet (ή καλυτερα "εμπλουτισμενη" αφου ειναι εργο αλλου συνθετη) ως αρια της οπερας Carmen :D

Το τραγουδι λεγεται L'amour est un oiseau rebelle.

Ως ορχηστρικο απο την Carmen το ηξερα, απο το λινκ σου εμαθα τα παραπανω :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια διασκευη του ring of fire που την παιζει συχνα τωρα τελευταια στον red fm:wacko:

 

Κι εγώ αυτή ψάχνω, κι έχω φάει αρκετές ώρες, αλλά μάταια! Μήπως είχαμε κανένα νέο;;;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια διασκευη του ring of fire που την παιζει συχνα τωρα τελευταια στον red fm:wacko:

Κι εγώ αυτή ψάχνω, κι έχω φάει αρκετές ώρες, αλλά μάταια! Μήπως είχαμε κανένα νέο;;;

 

 

Μήπως αν επικοινωνούσατε με τον σταθμό;

 

http://www.redfm.gr/contact_plain.php?category_id=24

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι αλλα δεν θυμαμαι ουτε τα λογια αλλα θυμαμαι το βιντεοκλιπ ,ηταν μια γυναικα και αυτη εδινε κατι πορτοκαλι μπλουζιτσες με λουλουδια στους ανθρωπους εξω και μετα αυτοι χορευαν και θυμαμαι οτι κυνηγουσε εναν αντρα επειδη αυτος δεν ηθελε να φορεσει το μπλουζακι και κατεφερε και τον επιασε ,θυμαστε ποιο ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω τον τιτλο ενος τραγουδιου που λεει "καλο ταξιδι στα ψηλα μα πισω μην κοιτας ξανα, δεν εχει τιποτα εδω...."

Γυναίκα το τραγουδαει.

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ένα τραγούδι (ελληνικό) που μάλλον έλεγε η Κωνσταντίνα, αρκετά παλιό (93-96 περίπου) και στο ρεφρέν έλεγε "Ζήλεια μου...." "..... μίλα μου" σε ανεβασμένο ρυθμό. (Δεν είναι το "Ζήλεια μου" της Αλεξίου)

 

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ & ΑΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΚΡΥΦΑ ΤΑΞΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα hosue κομμάτι που λέει "Lift me up i wanna go higher higher" κάπως έτσι δηλαδή ...το ψάχνω αλλά τίποτα.

Δεν νομίζω να είναι αυτό αλλά δες το αν θες.. Moby - Lift me up

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα hosue κομμάτι που λέει "Lift me up i wanna go higher higher" κάπως έτσι δηλαδή ...το ψάχνω αλλά τίποτα.

 

Μήπως εννοείς

;
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα hosue κομμάτι που λέει "Lift me up i wanna go higher higher" κάπως έτσι δηλαδή ...το ψάχνω αλλά τίποτα.

 

Μήπως

;
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

 

Ψάχνω ένα ελληνικό house τραγουδάκι που βγήκε στα early 90s (εποχή Modern Fears & Macedonia is Greek). Ήταν ένα βαρύ beat και ένας τύπος με βαριά φωνή που επαναλάμβανε "Μύκονος, μύκονος", ενώ ενδιάμεσα πετούσε και κάτι τρελά αγγλικά σε στυλ... greek καμάκι! :lol:

 

Όποιος ξέρει κάτι ας απαντήσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Ψάχνω ένα γνωστό dance-house κομμάτι,λίγο παλαιότερο είναι κάπου τέλη δεκαετίας 90 η αρχές 00.Το λέει μια κοπέλα και ειναι χαρακτηριστικό το ......"pararapapa pararapapa papa parapapapa" ....της αιδού.....Δυστυχώς παραπάνω δεν θυμάμαι,δεν εχει πολλά λόγια αλλά σε κάποια φάση λέει και ένα.....wanna dance,wanna dance.....δυνατό Beat.Oποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί το ψάχνω μέρεεεες...:) Edited by kabamarou
Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα! γνωριζει καποιος το κομματι αυτου του βιντεο; για να μην ψαχνονται αδικα πολλοι, δεν ειναι ελληνικη μουσικη.. προς chillout παει θα ελεγα.. αρμονικο ατμοσφαιρικο κομματι.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κομματι που το ακουσα τυχαια σε ενα μαγαζι αλλα μετα επαιξα το Backround του τραγουδιου με αρμονιο και δεν ξερω αν θα βοηθησει

http://www.4shared.com/audio/9R_KyoqB/TRACK.html

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κομματι που το ακουσα τυχαια σε ενα μαγαζι αλλα μετα επαιξα το Backround του τραγουδιου με αρμονιο και δεν ξερω αν θα βοηθησει

http://www.4shared.com/audio/9R_KyoqB/TRACK.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...