Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tι εννοεις δεν το λεει? στον imagine το ακουω εγω.. αρβυλα δε το εχω ακουσει, δεν πολυβλεπω

 

Το έβαλε πριν από διαφημιστικό διάλειμμα, ρώτησαν οι θεατές με sms τον τίτλο του κομματιού και τους απάντησε "Κααααααααααποια στιγμή θα σας πω". Από τότε το βάζει συνέχεια. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτός το έκανε γνωστό ή αν απλά το πήρε είδηση λίγο πριν πάρει τα πάνω του και αρχίζει να παίζει στο ραδιόφωνο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώρα για ρίξε μια ματιά εδώ ..μπορεί να είναι μέσα σε αυτά

 

 

 

 

 

Τελικά μετά από περίπου μισή -παρακαλώ- ώρα αναπαραγωγής, το τραγούδι που ψάχνω για την mother μου... δεν βρέθηκε!

ΑΛΛΑ ευτυχώς αναγνώρισε ένα άλλο που έψαχνε, το Voyage Voyage που παίζει στο πρώτο βίντεο, οπότε χαλάλι η υπομονή μου..! Αν και μου άρεσε είναι η αλήθεια γιατί τα 80's έχουν πολλές κομματάρες..

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

τωρα με αυτο που ρωταω θα γελασετε, αλλα δε βαριεσαι. Προχτες ακουσα στην ΤιΒι ενα beatακι παλιο που ειχα χρονια να το ακουσω. Παιζει να ηταν και 2003-2004 καπου εκει που επαιζε πολυ. Δεν εχει στιχους, μονο μουσικη. Το χαρακτηριστικο του ηταν πως, αν δεν απατωμαι, σε καποια σημεια ακουγοταν συνομιλιες απο διαστημικες αποστολες ενω και στο videoclip πρεπει να εδειχνε κατι αντιστοιχο (διαστημικα προγραμματα κλπ). Προσοχη δεν αναφερομαι στο κομματι των Apollo440 Lost in Space. ηταν καθαρο beat κομματι..

Τωρα και να μου πειτε "ασε μας ρε φιλε που θες να καταλαβουμε ποιο κομματι λες" δικιο θα χετε... οποτε αν καποιου του πηγε το μυαλο, ας ριξει ενα ονομα ΜΗΠΩΣ και....!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

τωρα με αυτο που ρωταω θα γελασετε, αλλα δε βαριεσαι. Προχτες ακουσα στην ΤιΒι ενα beatακι παλιο που ειχα χρονια να το ακουσω. Παιζει να ηταν και 2003-2004 καπου εκει που επαιζε πολυ. Δεν εχει στιχους, μονο μουσικη. Το χαρακτηριστικο του ηταν πως, αν δεν απατωμαι, σε καποια σημεια ακουγοταν συνομιλιες απο διαστημικες αποστολες ενω και στο videoclip πρεπει να εδειχνε κατι αντιστοιχο (διαστημικα προγραμματα κλπ). Προσοχη δεν αναφερομαι στο κομματι των Apollo440 Lost in Space. ηταν καθαρο beat κομματι..

Τωρα και να μου πειτε "ασε μας ρε φιλε που θες να καταλαβουμε ποιο κομματι λες" δικιο θα χετε... οποτε αν καποιου του πηγε το μυαλο, ας ριξει ενα ονομα ΜΗΠΩΣ και....!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Eλα και ειμαι σε ρεντα σημερα.

 

Ειμαι σχεδον βεβαιος πως λες το

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τρελλη Ρεντα λεμε!!! απιστευτος....

αυτο εννοουσα..

 

Φυσικα το ηξερα το κομματι, αλλα εχοντας να το ακουσω σχεδον 5-6 χρονια και με "σκασμενο" το δισκο που το φυλαγα, που να θυμαμαι τον τιτλο!!!!

 

ωραιος................απλα RESPECT!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

:p

δεν κανει τιποτα

 

ειχα κολλησει ασχημα και δεν μπορουσα να θυμηθω με ΤΙΠΟΤΑ πως λεγοτανε.

 

Μπηκα google και αρχισα να γραφω keywords. song, 2002, russian talking, beat... και μετα απο λιγο τσουπ, το βρηκα.

 

τελικα βεβαια ειναι του 2001.

 

Πολυ ωραιο κομματι. Αλλα τοτε το ειχα σιχαθει γιατι επαιζε παντου και παντα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

:p

δεν κανει τιποτα

 

ειχα κολλησει ασχημα και δεν μπορουσα να θυμηθω με ΤΙΠΟΤΑ πως λεγοτανε.

 

Μπηκα google και αρχισα να γραφω keywords. song, 2002, russian talking, beat... και μετα απο λιγο τσουπ, το βρηκα.

 

τελικα βεβαια ειναι του 2001.

 

Πολυ ωραιο κομματι. Αλλα τοτε το ειχα σιχαθει γιατι επαιζε παντου και παντα.

Τώρα αν σου πω ότι αυτό το έψαχνα κ εγώ, και θα το έγραφα εδώ αλλά το καθυστερούσα γιατί δεν ήξερα πώς να το περιγράψω, θα το πιστέψεις...?

 

ΤΕΛΕΙΟ κομμάτι...

 

Νομίζω από εδώ πήραν sample για ένα παλιό κομμάτι της Βανδή, το "Η Μελωδία της Μοναξιάς".

 

Επίσης τέλειο και αυτό... Είχα φάει τρελό κόλλημα όταν πρωτοβγήκε...

Link to comment
Share on other sites

ειχα χρονια να το ακουσω και το ακουσα τυχαια στην ΤιΒι χτες, αλλα δεν προλαβα να δω σε ποια εκπομπη το ριξανε σαν theme... οντως τελειο κομματακι!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω ένα τραγούδι που ακούγεται πολύ σε club και ξεκινάει έτσι http://www.megaupload.com/?d=JRMWYQ9J

Όποιος το ξέρει ας το στείλει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω ένα τραγούδι που ακούγεται πολύ σε club και ξεκινάει έτσι http://www.megaupload.com/?d=JRMWYQ9J

Όποιος το ξέρει ας το στείλει.

Ευχαριστώ

 

Eδώ είσαι:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει τον τιτλο αυτου του τραγουδακιου;

http://rapidshare.com/files/455757853/agnwsto.mp3

Μεχρι και το trackID απο το κινητο μου χρησιμοποιησα και δεν το βρηκε, ουτε αν γραψω τους στιχους στον γουγλη..

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω κι εγώ τη βοήθεια από τα τσακάλια του forum. Ξέρετε ποιο είναι το παρακάτω ορχηστρικό κομμάτι;

http://www.megaupload.com/?d=EZCXCWJU

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω κι εγώ τη βοήθεια από τα τσακάλια του forum. Ξέρετε ποιο είναι το παρακάτω ορχηστρικό κομμάτι;

http://www.megaupload.com/?d=EZCXCWJU

Ευχαριστώ!

 

Rene Aubry - Apres La Pluie II

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα τραγουδι σαν μπαλαντα λεει κατι στον 2ο στοιχο στο ρεφρεν love behind δεν ξερω κατι αλλο το ακουσα στον λαμψη σημερα Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

 

Οι στίχοι λένε κάτι σαν my heart would die for you λέει..

Είναι ερωτική (?) μπαλάντα και το λέει άντρας από κάποιο συγκρότημα..

Ακουγόταν κάααπου το '85..

 

Άλλη μια προσπάθεια με τουλάχιστον my heart κάπου μέσα:

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ενα τραγουδι που λεει μεσα Put you hands up και μου φαινεται οτι το τραγουδανε οι black eyed peas αλλα δεν το βρισκω....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κομματι που λεει "εισαι γκομενος ωραιος"?

 

Μήπως εννοείς το

του Άσιμου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερετε ενα τραγουδι που λεει μεσα Put you hands up και μου φαινεται οτι το τραγουδανε οι black eyed peas αλλα δεν το βρισκω....

 

αυτο???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αυτο???

 

οχι το ειχα δει και εγω αυτο... τωρα τελευταια το ειχα ακουσει σε ραδιοφωνικο σταθμο...:(

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι το ειχα δει και εγω αυτο... τωρα τελευταια το ειχα ακουσει σε ραδιοφωνικο σταθμο...:(

 

ο ρυθμος πως ηταν??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το
του Άσιμου;

 

βασικα μια κοπελα/κοπελες το λεει:worry:

 

(ηλιθιο κομματι κατ εμε, αλλα το ακουω συχνα και θελω να μαθω τον τιτλο:lol:)

 

εδιτ:

μολις βρεθηκε το κομματι

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...