Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα μια σχετική αναζήτηση....όντως...

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λίγες μερες μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημμα..Αλλαζει ημερομηνια το κινητο στα καλα καθουμενα...

 

Ξερει κανεις αν οφείλεται σε hardware η σε software?

 

Tην αναβαθμιση του firmware (V31.0.016) την εχω κανει εδω και 4 μηνες περιπου εχει κανενα 2μηνο που το κανει..Υπαρχει καποια λυση?

 

Εχω διαβαζει καποια post και αναφερουν οτι ειναι γενικο το προβλημα και με αλλα κινητα της Nokia και απο οτι λενε ειναι προβλημμα με τις καινουριες αναβαθμισεις των firmware και δεν εχει βρεθει λυση ακομα ισχυει?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Λοιπον εχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! το κινητο χωρις καποιο πεσιμο η οτιδηποτε ξαφνικα σημερα το πρωι η οθονη σαν να μην κανει επαφη σαν να εχει ραγισματα και σα να εχει ενα σωρο καμμενα pixel..!

η ερωτηση ειναι η εξης το κινητο το ειχα παρει στις 22/12/07 (δεν λεω απο ποιο μαγαζι ωστε να μην θεωρηθει διαφημιση) και ειτε πειτε το προεισαγωγη ειτε παραεισαγωγη!το ειχα παρει δλδ πριν κυκλοφορισει επισημα στην ελλαδα!τι λετε να κανω? να παω στα κεντρικα της νοκια με την αποδειξη αγορας ή να παω απο εκει που το αγορασα?

ευχαριστω των προτερων

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημμα..Αλλαζει ημερομηνια το κινητο στα καλα καθουμενα...

 

Ξερει κανεις αν οφείλεται σε hardware η σε software?

 

Tην αναβαθμιση του firmware (V31.0.016) την εχω κανει εδω και 4 μηνες περιπου εχει κανενα 2μηνο που το κανει..Υπαρχει καποια λυση?

 

Εχω διαβαζει καποια post και αναφερουν οτι ειναι γενικο το προβλημα και με αλλα κινητα της Nokia και απο οτι λενε ειναι προβλημμα με τις καινουριες αναβαθμισεις των firmware και δεν εχει βρεθει λυση ακομα ισχυει?

 

Είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης. Ελπίζουμε να διορθωθεί στην επόμενη έκδοση, αν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Λοιπον εχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! το κινητο χωρις καποιο πεσιμο η οτιδηποτε ξαφνικα σημερα το πρωι η οθονη σαν να μην κανει επαφη σαν να εχει ραγισματα και σα να εχει ενα σωρο καμμενα pixel..!

η ερωτηση ειναι η εξης το κινητο το ειχα παρει στις 22/12/07 (δεν λεω απο ποιο μαγαζι ωστε να μην θεωρηθει διαφημιση) και ειτε πειτε το προεισαγωγη ειτε παραεισαγωγη!το ειχα παρει δλδ πριν κυκλοφορισει επισημα στην ελλαδα!τι λετε να κανω? να παω στα κεντρικα της νοκια με την αποδειξη αγορας ή να παω απο εκει που το αγορασα?

ευχαριστω των προτερων

Εάν είσαι μέσα στην εγγύηση και ταυτόχρονα η συσκευή προέρχεται από χώρα εντός της Ε.Ε. θα στη αλλάξουν δωρεάν.

Αν δεν ισχύει κάτι από τα δύο, θα πληρώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι μέσα στην εγγύηση και ταυτόχρονα η συσκευή προέρχεται από χώρα εντός της Ε.Ε. θα στη αλλάξουν δωρεάν.

Αν δεν ισχύει κάτι από τα δύο, θα πληρώσεις.

 

Εαν θυμαμαι καλα η εγγυηση ειναι 2ετης σωστα?

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!!εχω ενα προβλημα με N82!!

Ξαφνικα σημερα το πρωι δεν ανοιγε με τιποτα!!!χθες το βραδυ το εβαλα να φορτισει και το πρωι δεν ανοιγε αλλα οταν το βαζω στην πριζα συνεχιζει να φορτιζει!!

το πηγα στη νοκια και μου ειπανε οτι εσπασε το κουμπι που το ανοιγει και στον γερμανο οτι μπορει να διορθωθει με μια αναβαθμιση!!

 

ξερει κανεις κατι να μου πει??

 

ειναι δυνατον να κανεις αναβαθμιση οταν ειναι κλειστο το τηλ.???

το συνδεω με usb και δεν το βρισκει καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε για 5 λεπτά τη μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς να έχεις τη κάρτα μνήμης επάνω.

Αν δεν ανοίξει, πήγαινε το σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα τηλ στο Νοκια Shop της Αγιας Παρασκευης 210-6000078,οταν ειχα αλλαξει ηταν οι πιο φθηνοι αλλα δεν θυμαμε ποσο.

 

Στο Nokia Shop κατεχακης μου ζητησαν κοντα 10 ευρω πιο πολλα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χθες το μεσημερακι αρχισε να μου κανει κατι κουλα το κινητο...μου εβγαζε το μηνυμα "εισαγεται καρτα sim" ενω ηταν μεσα...φανταστηκα οτι απο καποιο κουνημα δεν θα κανει επαφη. Μετα απο 5-6 φορες που την εβγαλα και την ξανα εβαλα εφτιαξε. Σημερα ομως μου κανει το αλλο. Οτι υπαρχει μεσα στην καρτα επεκτασης δεν το βλεπει. Οτι φωτογραφιες και τραγουδια ειχα δεν τα βλεπει. Απο την εφαρμογη X-plore μπορω να τα βρω και να τα ανοιξω κανονικα.

 

Υ.Γ. Εχω την εργοστασιακη καρτα. Ξερω οτι επρεπε να την αλλαξω απο την πρωτη μερα αλλα ολο λεω θα το κανω και ολο το καθυστερω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χθες το μεσημερακι αρχισε να μου κανει κατι κουλα το κινητο...μου εβγαζε το μηνυμα "εισαγεται καρτα sim" ενω ηταν μεσα...φανταστηκα οτι απο καποιο κουνημα δεν θα κανει επαφη. Μετα απο 5-6 φορες που την εβγαλα και την ξανα εβαλα εφτιαξε. Σημερα ομως μου κανει το αλλο. Οτι υπαρχει μεσα στην καρτα επεκτασης δεν το βλεπει. Οτι φωτογραφιες και τραγουδια ειχα δεν τα βλεπει. Απο την εφαρμογη X-plore μπορω να τα βρω και να τα ανοιξω κανονικα.

 

Υ.Γ. Εχω την εργοστασιακη καρτα. Ξερω οτι επρεπε να την αλλαξω απο την πρωτη μερα αλλα ολο λεω θα το κανω και ολο το καθυστερω

 

Άλλαξέ την όσο είναι καιρός, γιατί υπάρχει ο κίνδυνος απώλειας δεδομένων. Πάρε backup από τα δεδομένα της στον υπολογιστή σου και άστην στην άκρη. Πλέον με λίγα χρήματα μπορείς να πάρεις μια 8άρα Sandisk που θα λειτουργεί ρολόι με το τηλέφωνο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χθες το μεσημερακι αρχισε να μου κανει κατι κουλα το κινητο...μου εβγαζε το μηνυμα "εισαγεται καρτα sim" ενω ηταν μεσα...φανταστηκα οτι απο καποιο κουνημα δεν θα κανει επαφη. Μετα απο 5-6 φορες που την εβγαλα και την ξανα εβαλα εφτιαξε. Σημερα ομως μου κανει το αλλο. Οτι υπαρχει μεσα στην καρτα επεκτασης δεν το βλεπει. Οτι φωτογραφιες και τραγουδια ειχα δεν τα βλεπει. Απο την εφαρμογη X-plore μπορω να τα βρω και να τα ανοιξω κανονικα.

 

Υ.Γ. Εχω την εργοστασιακη καρτα. Ξερω οτι επρεπε να την αλλαξω απο την πρωτη μερα αλλα ολο λεω θα το κανω και ολο το καθυστερω

Αλλαξε καρτα αμεσως!!!!

Εμενα αυτο το ειχε παθει στην πρωτη εβδομαδα και καθε φορα εχανα τι φωτος μου.

 

Το ειχα παει σε Νοκια και ελεγαν οτο το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα,ΦΥΣΙΚΑ αφου το ελεγχουν χωρις την καρτα μνημης.

Παρε μια TRASCEND ή κατι τετοιο και θα σωθεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω την προσωψη η εστω το μπροστινο πλαστικο καλυμα..

 

απο που μπορω να την αγωρασο??

 

ευχαριστω

 

αλλαξα προσφατα το καλυμα της οθονης σε καταστημα ΝΟΚΙΑ κοστησε 19 ευρω και δεν πηρε πανω απο 5 λεπτα. Ρωτησα στον γερμανο και μου ειπαν οτι κοστιζει 55 ευρω και να το στειλουν 15 μερες αθηνα (ειμαι σε επαρχια)

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα pm με το link του θεματος που μετεφερα το post σου. Στο θεμα του Ν82 ειμαστε εκτος θεματος:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2922158#post2922158

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....Ειχα κανει πριν μερικες μερες ποστ και ειχα προβλημα με την καρτα SD. Επιτελους σημερα πηρα μια 4αρα απο το e-shop. Θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πει με ποια σειρα και τι ακριβως πρεπει να κανω για να γινει το κινητο σχεδον οπως ηταν. Απο την παλια καρτα κρατησα μονο τις φωτογραφιες στο pc. Δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο την καρτα. Θα ηθελα ομως να κρατησω και τις επαφες μου γιατι ειναι παρα πολλες και δεν μπορω να τις περναω μια μια μεσα ξανα. Για τα μηνυματα αν γινει να κρατηθουν καλως αλλιως δεν πειραζει. Ευχαριστω
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....Ειχα κανει πριν μερικες μερες ποστ και ειχα προβλημα με την καρτα SD. Επιτελους σημερα πηρα μια 4αρα απο το e-shop. Θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πει με ποια σειρα και τι ακριβως πρεπει να κανω για να γινει το κινητο σχεδον οπως ηταν. Απο την παλια καρτα κρατησα μονο τις φωτογραφιες στο pc. Δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο την καρτα. Θα ηθελα ομως να κρατησω και τις επαφες μου γιατι ειναι παρα πολλες και δεν μπορω να τις περναω μια μια μεσα ξανα. Για τα μηνυματα αν γινει να κρατηθουν καλως αλλιως δεν πειραζει. Ευχαριστω

 

Δεν υπάρχουν οι επαφές σου στο τηλέφωνο; Αν δεν έχεις κάνει μορφοποίηση στη μνήμη του τηλεφώνου, οι επαφές σου είναι στη μνήμη του τηλεφώνου, όχι στην κάρτα. Επίσης, αν δεν έχεις αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, κι αυτά βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επαφες και μηνυματα στο τηλεφωνο ειναι αλλα ελεγα μηπως να κανω και ενα γενικο φορματ σε ολα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις την καινούργια κάρτα που πήρες στο Ν82 και για να σώσεις τις επαφές σου στην καινούργια κάρτα μνήμης θα ακολουθήσεις τις παρακάτω οδηγίες:

Δημιουργία μέσα από το κινητό στη κάρτα μνήμης:

 

  • Σε συσκευές 3rd Edition Pre PF1 & FP1: Πηγαίνουμε στο μενού, βρίσκουμε και τρέχουμε το εικονίδιο «Μνήμη». Μέσα από το περιβάλλον της εφαρμογής πατάμε Επιλογές > Αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και στο παράθυρο επιβεβαίωσης πατάμε «Ναι».
    Για να επαναφέρουμε το αντίγραφο ασφαλείας πηγαίνουμε και πάλι στη «Μνήμη» και πατάμε Επιλογές > Επαναφορά από κάρτα μνήμης. Στο μήνυμα επιβεβαίωσης απλά πατάμε «Ναι».

Όσο αφορά τα μηνύματα που έχεις αποθηκευμένα στην μνήμη της συσκευής θα πρέπει να κρατήσεις αντίγραφο του φακέλου Mail2 ο οποίος βρίσκεται στην διαδρομή C:\Private\1000484b\Mail2\. Προϋπόθεση για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχεις hack-αρει την συσκευή σου.

 

EDIT @dantekavala Έχει δίκιο ο Itchrist86 είναι ο πιο εύκολος τρόπος. Ξεχάστηκα και το παρέλειψα. Sorry!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι και επαφες και μηνυματα στο τηλεφωνο ειναι αλλα ελεγα μηπως να κανω και ενα γενικο φορματ σε ολα

Ένα απλό back up με το Content Coppier του PC Suite αρκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εκανα backup τις επαφες μου απο το nokia pc suite και τωρα παω να τις περασω ξανα μεσα, δειχνει οτι η διαδικασια τελειωσε κ οτι περαστηκαν ολες κανονικα αλλα στο κινητο δεν υπαρχουν...Ειχα κανει και εξαγωγη σε ενα αρχειο excel παλι μεσα απο το pc suite αλλα απο εκει οταν παω να τις περασω περναει μονο τα ονοματα χωρις τους αριθμους...
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα backup τις επαφες μου απο το nokia pc suite και τωρα παω να τις περασω ξανα μεσα, δειχνει οτι η διαδικασια τελειωσε κ οτι περαστηκαν ολες κανονικα αλλα στο κινητο δεν υπαρχουν...Ειχα κανει και εξαγωγη σε ενα αρχειο excel παλι μεσα απο το pc suite αλλα απο εκει οταν παω να τις περασω περναει μονο τα ονοματα χωρις τους αριθμους...

 

Δοκίμασε να κάνεις αυτό

ποστ 1381

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει αυτος ο φακελος μεσα στο others. Τον δημιουργησα εγω και εβαλα μεσα ενα αρχειο που εκανα εξαγωγη .csv αλλα δεν εγινε.Βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχουν επαφες.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά σχετικό

Το Nokia N82 (ένας χρόνος και ακόμα στην κατοχή μου - περίεργο) είναι ακόμη ζωντανό μετά από πολλές πτώσεις. Συγκεκριμένα έχω κάνει 4 σκληρά και άθελα scratch test. Συγκεκριμένα όταν το πήρα και τους πρώτους 4-5 μήνες που έπεσε 4-5 φορές χαλαρά στο πάτωμα όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Μετά έφαγε μια πέτρα (μέσα στην τσέπη του παντελονιού) και έσπασε η οθόνη, τίποτα παραπάνω.

 

Αρχίζουμε τώρα με τα πιο σκληρά. Τζιν παντελόνι με μικρή τσέπη και το Ν82 μέσα, τρέχοντας με την μέγιστη ταχύτητα που μπορώ (προσπαθώντας να φτάσω ένα συμμαθητή μου), φεύγει ηρωικά από την τσέπη (είμαι και 1,72 και έχω μεγάλα πόδια) και τριφτό σε κουγκρί με λίγες (μικρές) πέτρες για 2 μέτρα παρακαλώ. Οθόνη τίποτα, μόνο στα πλάγια χαραγματιές και τίποτα παραπάνω. Δούλευαν όλα κανονικά. Πριν μια εβδομάδα καθόμουν στον καναπέ, πάω να σηκωθώ και πέφτει το κινητό που το είχα στα πόδια μου κάνοντας και 2-3 τούμπες στον αέρα και μετά χωρίς γρατζουνιά. Συνέπεια; Τίποτα και πάλι όλα δουλεύουν ρολόι. Αμέσως μετά από μια εβδομάδα (χθες) επιστρέφοντας στο σπίτι είπα να βγάλω μια φωτογραφία του εαυτού μου. Βγάζω όλα οκ, πάω να το βάλω στο τραπέζι και κατα λάθως μου έφυγε. Χτυπά στην καρέκλα πέφτει στο πάτωμα και πάλι με 2 τούμπες (χτύπησε και ξαναχτύπησε ακόμα 2 φορές). Συνέπεια; Το κινητό έκλεισε. Κ@***ε πάνω λεω εγώ. Προσπαθώ να το ανοίξω... Ανοίγει! Και ναι λοιπόν τίποτα άλλο όλα και πάλι δουλεύουν μια χαρά.

 

Κλείνοντας θέλω να πω ότι παρόλο που όλοι λέμε πλαστικούρα πλαστικούρα άντεξε τόσες πτώσεις που δεν θα άντεχε και το κάθε ένα ενώ το σημαντικότερο είναι ότι λειτουργεί!!! :):):):)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...